Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peterk

    senior tag

    válasz blakey #43555 üzenetére

    Tudom, hogy nem frankó, ezért is írtam amit írtam :)

    A probléma az, hogy nem a hardver és nem is a kodi nem frankó. A hardver is az, működik minden rajta, és a kodi is az (ill coreelec is az), mert szűzen 100-ból 100-szor bebootol. Bekonfigurálva van gondja, és csak a bootolással. Ha sikerül bebootolnia, akkor onnantól már stabilan megy. Felteszem az lehet a gond, hogy os v. kodi szinten valami később v korábban indul a kelleténél. Nincs "szétkonfigurálva" a gép, sem agyontelepítve mindenfélével. Minden lejátszóra ugyanazt rakom fel (transmission, youtube, nfl gamepass, wake on lan, és a kedvenc skinem + több profil + média adatbázisok), ez már eléggé kialakult az elmúlt X évben mióta xbmc-t majd kodit használok. És minden működik is jól, a log is "tiszta", úgyhogy maguk az addonok rendben vannak. Ebből gondolom, hogy valamelyik addon betöltése, esetleg a médiatár (ami nálam elég nagy) inicializálása, stb. történik előbb/később, mint kellene.

    Nincs ebben rendkívüli, ezek a lecsupaszított, embedded oprendszerek azért nem full blown linux rendszerek. Érzékenyek arra, ha USB, hálózat, wifi, stb. indul egyszerre, és mellé akármilyen - előre nem tudtható - addonok is töltődnek. Az init rendszer nem elég robusztus ehhez, bele lehet szaladni abba, hogy valami ütközik, nem jó időzítéssel tölt be, stb. Én éppen belefutottam. :) (Nem véletlenül van "recovery" mód a coreelec-ben. Ha nem lenne rá szükség, akkor felesleges lenne.) Nem probléma, csak ezt én nem nevezem olyan stabilnak, mint egy full linux rendszer, ahol ilyen egyszerűen nem fordulhat elő.

    [ Szerkesztve ]

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

Új hozzászólás Aktív témák