Hirdetés

2019. június 18., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-31 14:24:47

PROHARDVER!

Utoljára frissítve: 2019.01.31.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44051) Elemental

Elemental
(őstag)

Üdv!

905w-hez milyen dtb file kell?

"Mikor mondhatjuk valakiről, hogy már felnőtt? (...) Amikor már nem szükséges, hogy hazudjunk neki bármiről is."

(#44052) DoItYourself válasza Patice (#44048) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Lefeszegeted róla hűtőbordát. :D Lehet, hogy kiír vmi cpu típust vagy revízió számot a Kodi a System info részen, amiből kiderül. Esetleg parancssorból cat /proc/cpuinfo

(#44053) ztibor válasza Elemental (#44051) üzenetére

ztibor
(senior tag)

gxl_p281_xxx

(#44054) Elemental válasza ztibor (#44053) üzenetére

Elemental
(őstag)

Olyat nem találok. Nagy mellénnyel eljöttem haverhoz, hogy feltegyem neki a LE-t, és most megállt a tudomány

"Mikor mondhatjuk valakiről, hogy már felnőtt? (...) Amikor már nem szükséges, hogy hazudjunk neki bármiről is."

(#44055) blakey válasza Elemental (#44054) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Melyik LE-t?

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#44056) Elemental válasza blakey (#44055) üzenetére

Elemental
(őstag)

LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.3.1.img.gz
Ez a box.

[ Szerkesztve ]

(#44057) blakey válasza Elemental (#44056) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

S905X mappából a RAM-nal megfelelőt

(#44058) Truman válasza Elemental (#44056) üzenetére

Truman
(senior tag)

Sziasztok!

Nem rég újítottam egy Tanix TX3 Max készüléket, amire felkerült a Mexel féle firmware. Olyan problémám lenne vele, hogy kb 10 másodpercenként bevibrál a kép. Vagyis eltűnik a másodperc tört részére majd visszajön. Rettentő idegesítő. Android és LE alatt is csinálja. Mi lehet a gond?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#44059) blakey válasza Truman (#44058) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Egy pillanatra fekete képernyő lesz? Állítsd a GUI-t 1080p-re.

(#44060) csubyy

csubyy
(kvázi-tag)

Mecool M8S Pro+-ra hogyan lehet ráheggeszteni, hogy lássa a saját wifi-jét CE alatt? LE-vel megy.

(#44061) Truman válasza blakey (#44059) üzenetére

Truman
(senior tag)

Azon volt alapból. 1080p@60 Hz. (Elvileg 60 Hz -es panel).
De szerintem a hülye TV -m csinálta (Samsung 43m5502, utálatos egy hulladék :((( ). Áramtalanítottam a TV -t egy percre, most jó.

Lehet még hozzád kérdésem?
LE alatt nincs magyar nyelv? Illetve hogy lehet zoom out -olni a képet. Mert lelóg egy kis szöveg.

(#44062) blakey válasza Truman (#44061) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

LE alatt nincs magyar nyelv? - De van, ha első telepítés volt akkor rámész manuálisan Kodi repo-ra és látod, hogy frissülni fog, utána már telepíthető.

hogy lehet zoom out -olni a képet. Mert lelóg egy kis szöveg. - nem kell zoomolni hanem a Tv-n ki kell kapcsolni a túlpsztázást, overscan, eredeti kép, levágás nélkül, stb

(#44063) Elemental válasza blakey (#44057) üzenetére

Elemental
(őstag)

Köszi!

Közben ez a vidi alapján sikerült feltenni.

(#44064) Truman válasza blakey (#44062) üzenetére

Truman
(senior tag)

Bocs de kezdő vagyok. "Kodi repo" alatt "Install from ropository -t értesz? Ha igen, azon belül hova menjek?

(#44065) blakey válasza Truman (#44064) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Kodi repository-ra

(#44066) Truman válasza blakey (#44065) üzenetére

Truman
(senior tag)

Rámentem felhozott pár dolgot, de a Inteface settings -be még csak mindig csak English van semmi más.

(#44067) Beni2360 válasza blakey (#44024) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

Hát a sok panasz után és is megnéztem a MotionBars-l és igen csak ugrálnak a pálcikák még a feliratok eltűnésénél is. Semmiféle éjszaki frissítések nincsenek, minden alapon van ahogy letöltöttem. Film közben nem észlelem a hibát és gondolom ez a lényeg, de van.
Más megnéztem a ZIDOO X10 alatt is és ott semmiféle ugrálás nem volt tapasztalható, habár egyesek azt írják, hogy ott sem kadenciahelyes a lejátszás minden téren.
Mindkét esetben tallóztam feliratot hozzá már a mappába másoltam srt-ket.

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG OLED55C8PLA - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#44068) korcsi válasza Csicsóka (#44030) üzenetére

korcsi
(PH! kedvence)

8.95-ből van ext4-es verzió?

42

(#44069) tcsaba007 válasza ztibor (#43911) üzenetére

tcsaba007
(kvázi-tag)

Szia!
Olvastam, hogy X96 minin ae forkot használsz.
Működik alatta a távirányító?

(#44070) ztsoft válasza blakey (#44049) üzenetére

ztsoft
(senior tag)

Ha ezt így tervezi, akkor marad valamilyen ARM oprendszer, vagy a NAS veszi át a médialejátszó szerepét is (neki is megy a 4K@60Hz, még a HEVC 10 bit is).

Nem akarok telhetetlen lenni (persze, köszönöm a munkáját, munkájukat), de ha így gondolja, akkor miért nem állítja le most az S912 támogatását? Felesleges tesztelgetni, ha úgysem lesz belőle semmi.

(#44068) korcsi

Én kísérletezek vele (köszönhetően Csicsókának :R ), szerintem azt a hozzászólását olvastad. :)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#44071) Beni2360 válasza korcsi (#44068) üzenetére

Beni2360
(PH! kedvence)

Az engem is érdekelne a 8.95-ből van ext4-es verzió. !!!!!!!!

Béni ---Bluboo Xtouch -- Acer Aspire 5 A515-51G --LG OLED55C8PLA - EPSON EH-TW5210 - DENON AVR-X 2400H - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - Zyxel NSA325 v2 - Mini MX-G - ZIDOO X10 - MECOOL BB2 PRO- bluetooth.

(#44072) Benoe77 válasza DoItYourself (#44042) üzenetére

Benoe77
(senior tag)

Itt írja, hogy hogy rakták hozzá a gigabitet, amit amúgy Sam nem nagyon tartott szükségesnek:

"I’m still not of the opinion that Gigabit Ethernet is necessary. It is however, nice to have. But it has to work properly. Implementing it in a way that works well was quite difficult and we were lucky to get this in."

(#44073) junkpod válasza blakey (#44037) üzenetére

junkpod
(PH! nagyúr)

Mi tegnap néztünk fhd filmet, dtshd hanggal, fhd tv-n, felirattal. S905. CE 95.2 Nem volt akadas.

egyenlőre muszály biciglizni külömben... (bármilyen általam feltöltött kép amiben film/zene listák látszódnak csak egy fiktív adatbázis alapján készültek, nem rendelkezem ezen filmek/zenék egyetlen példányával sem semmilyen formában)

(#44074) blakey válasza Beni2360 (#44067) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Komolyabban bele kéne mélyedni, holnap de. megnézem én is még egyszer egy másik videón. Nálam ugye egy évig ez volt a gondom és emiatt nem is használtam az S912-t.

(#44075) bala6120 válasza dgyuri0123 (#44013) üzenetére

bala6120
(senior tag)

Az említett filmet Verdike felirattal most néztem meg, zéró akadás, teljesen folyamatos volt. Az első felirat megjelenésénél sem láttam, mert ugyebár állókép volt. :)
CE 8.95.2 +Mecool BB2.

(#44076) DoItYourself válasza Benoe77 (#44072) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Kösz a linket. Pontos SoC típust nem ír, csak külső vezérlőt emleget, ami nem az usb-n van bekötve. Valószínűleg S905D van benne, ahogy blakey írta.

(#44077) a.t.t.i.

a.t.t.i.
(senior tag)

Elromlott a lejátszóm,tudtok ajánlani valamit amit vagy itthon lehet kapni,és nem drága,vagy
kintről de gyorsan megjön?
Alap dolgokra kell,külső vinyóról lejátszom vele,és ennyi.

(#44078) dgyuri0123 válasza blakey (#44024) üzenetére

dgyuri0123
(PH! kedvence)

"Deinterlacing és NR kikapcsolva."

Most már nálam is ki van kapcsolva. Akadások minimalizálódtak, de időnként még előfordult a felirat felbukkanásával egy időben, amúgy nem. Gondoltam, megpróbálom hogy átrakom Európai kódolásúra a feliratot és a betűtípust is megváltoztattam, fene tudja, "hogyhívjákra", (felső a sorban). Éjjel még belenéztem a "Solo" filmbe ismét "Verdike" felirattal és már nem akadt a film. Úgy 6-8 fejezetbe néztem bele 1-1 percet és egyszer sem láttam, hogy szakadozna. Szóval nem tudom, mi mit befolyásol, de így talán jó lett. Később még "sírok" kicsit, ha mégsem... :)

"csak a zene van"

(#44079) zoli03

zoli03
(őstag)

Venni akarok egy TV-boxot a következőkre:
-4K-s, FullHD-s filmek lejátszása pendriveról vagy külső HDD-ről
-Youtube

Másra nemigen használnám. Utánaolvasva a MECOOL M8S PRO Plus-t néztem ki, ráadásul GeekBuying-ról hamar ideérne. Viszont legtöbbször fejhallgatóval használnám, ezt hogyan lehetne megoldani?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#44080) Multibit válasza dgyuri0123 (#44013) üzenetére

Multibit
(PH! kedvence)

Az Oxfordi gyilkosságok sorozattal próbáltam. Nincs akadás. Minix Neo U9-H, CE 8.95.2 beépített tárhelyen.

(#44081) DoItYourself válasza zoli03 (#44079) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Pl. bedugod a fejhallgatót a boxba, tévébe vagy az erősítőbe?

(#44082) zoli03 válasza DoItYourself (#44081) üzenetére

zoli03
(őstag)

Azért annyira utánanéztem, hogy nincs a MECOOL-on 3,5mm-es jack kimenet fejhallgatónak. A TV-n sincs, erősítőm nincs, nem is kell nekem. Az összefoglalót olvastam, Bluetooth-szal nem akarok szórakozni, optikai hangkimenet nincs a MECOOL-on. Az működik, hogy összekötöm a TV-boxot HDMI kábellel a TV-vel, és a TV optikai hangkimenetéről veszem le a hangot egy külső hangkártyával? (Azokon már van fejhallgató kimenet).

(#44083) gabikiraly2

gabikiraly2
(fanatikus tag)

Sziasztok.
Azt be lehet állítani LE alatt, hogy a droidos távirányító alkalmazással (Yatse) be lehessen kapcsolni a boxot?
Köszi Gábor

Csend a lelke mindennek!

(#44084) LouiS22 válasza gabikiraly2 (#44083) üzenetére

LouiS22
(PH! addikt)

Szerintem ha a box ki van kapcsolva, akkor azzal megszűnik a hálózati kapcsolat is, vagyis nem fogsz tudni csatlakozni az eszközhöz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#44085) DoItYourself válasza zoli03 (#44082) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Kezdhetted volna ezzel is. ;) Persze, így működhet.

(#44086) ztsoft válasza zoli03 (#44082) üzenetére

ztsoft
(senior tag)

Szia!

Ha a TV-den működik olyankor az optikai kimeneten, akkor igen. Elég sok TV korlátozza az optikai kimenetet HDMI bemenet választásakor (esetleg teljesen le is tiltja).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#44087) zoli03 válasza ztsoft (#44086) üzenetére

zoli03
(őstag)

Még nincs meg a TV, a héten jön meg. Akkor előtte kipróbálom, aztán utána rendelek csak.

(#44088) er2es

er2es
(tag)

Sziasztok!

Minix neo u9-h-val kapcsolatban szeretnék pár kérdést feltenni :)

Tegnap sikerült szereznem egyet, szerintem viszonylag jó áron (25e, full doboz, teljesen új állapot)

A kérdésem az lenne, hogy KODI alatt hogy tudom belőni - kodi és box settingsek egyaránt - hogy kadencia helyes legyen a lejátszás:

- A gyári rom volt rajta, az utolsó android 6-os FW008, ezzel nem volt 10 bites színmélység (ez mihez kell? hdmi kábel 2.0, a gyári a boxhoz), 4k60hz ment, de KODI alatt ha 60 FPS természetfilmet néztem, akkor minden jól ment, ha elindítottam egy 23.97 FPS mozifilmet minden jól ment - egészen addig amíg a kodi menüje be nem jött - akkor a KODI menü is ~24 FPS-el ment, és irtózatosan belassult

- Frissítettem andriod 7.2.1-re, ott meg egyáltalán nem kadencia helyes a lejátszás, a fenti hiba sem jön elő, ugyanis mindent az eszközön megadott resolution szerint játszik le

- KODI-ből a 17.8 és a 18 beta 2 vel mindkét romon próbáltam, nem volt különbség a fentebb írtakhoz képest.

Custom rom:

- találtam ezt: [link] - jó volt , de itt sem ment a kadencia helyes lejátszás

- ezt akarom megnézni délután: [link] - orosz, andriod tv alapú az utolsó fw008ra épülve - ezt próbálta valaki

És akkor itt a kérdésem, valaki tud-e ajánlani olyan firmwaret amiben jól megy a kadencia helyes lejátszás
+1: a gyári fw008 vagy fw007-et nem találom sehol :F esetleg valaki nem tudna letöltési linket adni hozzá?

Köszönöm! :R

(#44089) tkomlosi válasza er2es (#44088) üzenetére

tkomlosi
(tag)

ha jól tudom, akkor android alatt nincs kadencia helyes lejátszás. egyéb más okok mellett ezért használnak sokan CE vagy LE rendszert a boxon

(#44090) SunMount3r válasza er2es (#44088) üzenetére

SunMount3r
(PH! kedvence)

Ha jól értem akkor a sima KODI verziókkal próbálgattad eddig? Mert a Minix-eken van alapból rájuk optimalizált KODI fork is XBMC néven. Azzal kellene inkább próbálkozni, azzal mennie kell. És én inkább a gyári fw-eket próbálnám először.

(#44089) tkomlosi: Ez nem igaz, lásd feljebb. Persze attól még egy SD kártyás LE-vel az Android mellé semmit sem veszít.

[ Szerkesztve ]

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#44091) er2es válasza SunMount3r (#44090) üzenetére

er2es
(tag)

sziasztok, köszönöm!

igen, sima KODI-val, illetve a gyári firmware alatt a gyári minix kodi forkkal (ott volt kadencia helyes félig - csak ha a film 24 fps volt a menü is az lett, ha 60 fps a film akkor a menü is 60 fps - és nem állt vissza a film leállítása után sem)

igen azt próbálok keresni letölteni - de minixforumot lelőtték, az egyéb hivatalos linkek nem működnek....ez a legutolsó andriod 7-es firmware pedig elég gyenge (nincs benne pl kodi sem)

most találtam egy fw007-et, persze jó lassan tölti, remélem onnan majd tudok otázni a legmagasabb andriod 6osra

(#44092) blakey válasza er2es (#44091) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Nagyon kell a droid? Tegyél fel SD-re egy CE-t és menni fog a kadenciahelyes lejátszás, nekem Neo U1-m van, ott minden kadenciahelyes droid alatt, szóval nem tudok segíteni.

(#44093) er2es válasza blakey (#44092) üzenetére

er2es
(tag)

Szia, abszolút nem ragaszkodom hozzá - de amit írsz abban viszonylag kevés ismeretem van még :)

valami tutorialt és ajánlott dolgot tudsz linkelni?

köszönöm!

(#44094) blakey

blakey
(PH! félisten)

S905X2 tulajdonságai: új GPU, USB 3.0, HDMI 2.1, Gigabit Ethernet és Quad A73s. Nem hangzik rosszul

(#44095) blakey válasza er2es (#44093) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Összefiglaló. :)

(#44096) SunMount3r válasza er2es (#44091) üzenetére

SunMount3r
(PH! kedvence)

Én ezt találtam: [link] Hivatalosnak tűnik, de a többi Minix tulaj talán többet tud erről.

(Amúgy elég bonyolultnak tűnik ez a telepítési módszer, a HiMedia a fogpiszkálózással sehol sincs ehhez képest. :D )

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#44097) blakey válasza SunMount3r (#44096) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Gondolom csak viccelsz, ez a módszer a legtisztább ROM telepítéséhez. Himedián az egyszerű frissítés is fogpiszkálós és "reset"-es :). Teljesen másik oprendszert a legjobb gépről, flashtool-al telepíteni, egyébként voltak update.zip-es verziók is csak azok + munkát igényelnek a fejlesztők részéről és nem mindig csinálták meg. az összes frissítést OTA-ról telepítettem a Neo U1-re. Mondjuk én nem szeretem a flashtool-os módszert de ha az kell akkor nincs mit tenni..

(#44098) DoItYourself válasza er2es (#44093) üzenetére

DoItYourself
(Topikgazda)

Innen letöltöd ezt: CoreELEC-S912.arm-8.95.0.img.gz
Kicsomagolod 7zip-el, Win32DiskImager-el kiírod microSD kártyára.
A megírt kártyán, a device tree könyvtárból a megfelelő fájlt kimásolod a kártya gyökerébe dtb.img néven. Berakod a Minixbe a kártyát, áramot adsz neki, és a Power gombot hosszan nyomva tartva bekapcsolod.

Ettől részletesebben le van írva az összefoglalóban, a LE vs. CE telepítése között a különbség csak a device tree beszerzésében van.

(#44099) gabikiraly2 válasza LouiS22 (#44084) üzenetére

gabikiraly2
(fanatikus tag)

Sajnos ígazad van.
Próbáltam alvó állapotba tenni a boxot, de igazából nem történik semmi. Semmilyen jelét nem látom, hogy elaludna és leállítaná a külső vinyót.
Ha ez sikerülne, talán fel is tudnám ébreszteni lanon. Jó lenne teljes mértékben száműzni a távirányítót és csak az appot használni.

Csend a lelke mindennek!

(#44100) er2es válasza blakey (#44095) üzenetére

er2es
(tag)

hupsz, köszi :R

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.