Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ejelhar

    senior tag

    válasz TCr #28097 üzenetére

    Hát ez furcsa, az általad linkelt képen volt mute gomb a távon, ezért gondoltam erre.* No mindegy, akkor máshogy állunk neki. Az ssh-n (ebből többet is lehet nyitni) ki kéne adni ezt a parancsot:

    journalctl -f

    Ez online listázza milyen gombot nyomsz meg éppen, itt most az "ircode" értékére vadászunk. Például nálam (ez egy Venz 10, tehát tutira más lesz az ircode mint nálad, ezt csak a példa kedvéért) többek között naplóz egy ilyet, mikor az átírni kívánt gombot nyomogatom :

    remote: press ircode = 0x03,

    Okay, akkor most nézzük meg a remote.conf file-ba, hogy az első oszlopban hol szerepel a 0x03 nálam, meg is van:
    0x03 113 #MUTE mute

    Akkor ebben írjuk át a második oszlopot ( a 113-at, mert az a linux input event code), méghozzá 15-re mert az a "tab" . Ennek értékeit itt találod:
    https://github.com/torvalds/linux/blob/master/include/uapi/linux/input-event-codes.h

    ps. Valószínűleg azért nem találtad, mert előbb rosszul írtam (bocs, fejből nyomattam és rosszul), a "MUTE" az a 113, azt kell átírni, illetve a fenti leírás birtokában már bármelyiket át tudod. Remélem érthető a fenti, és most már nem is hibás:-)

    * közben rájöttem, én bénáztam, rosszul írtam a mute kódját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák