Hirdetés
- Apple notebookok
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Hisense LCD és LED TV-k
- eGPU tapasztalatok
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- AMD APU (AM4 és AM5) topik
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
-
PROHARDVER!
AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4) topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
veterán
válasz fudi2002 #16024 üzenetére
"De nem tudod fixálni az órajelet."
Így van, nem lehet, ezért is írtam: "Az én lapomon csak arra van lehetőség, hogy a PBO finomhangolásában a max hőmérsékletet fixáljam, ami fölé nem hajtja."
Azzal főzünk, ami van. A gondolatmenet szempontjából az végső soron mindegy is, mit fixálunk a változók közül, mindössze annyi történt, hogy ezúttal nem a kályhától közelítünk a végkifejlet felé, hanem éppen fordítva, a következményt (hőmérséklet, ami jelen esetben egyesen arányos a wattal) fixálva következtetünk a változókra (amper és feszültség), amit árnyalunk a mutatott teljesítmény mentén. Ha a PBO-val annyira jobb lenne minden, akkor azonos hőmérsékleti határokon belül is nagyobb telejsítményt adna le, mint a fix vcore, hiszen a pillanatnyi terhelési szünetekben levehetné a kraftot, ami összegészében hűvösebb működést, ennek megfelelően magasabb órajelet és teljesítményt jelentene. De ez nincs így, épp ellenkező a saját megfigyelés. Magyarán, épeszű határokon belül én továbbra sem gondolom úgy, hogy a fix vcore káros lenne, hiszen csak a wattra érdemes figyelni, amit a hőtermelés mutat leginkább, az pedig magasabb. Ha 1.5-ön hajtaná ész nélkül full terhelésen, akkor nyilván megfőne előbb-utóbb, és akkor igazad is lenne, hogy káros volt a fix vcore. Ellenben, ameddig ésszel van fixálva, addig egyszerűen nem lehet károsabb, hiszen a taapsztalatok szerint kevésbé melegszik a chip! Emlékezzünk, a vcore igény az órajel emelésével nem lineáris, éppen az utolsó 100-150 megahertzért durvul el igazán! Nem hiszem, hogy az ilyen peakek kevésbé károsítanák a processzort, mint egy maximum terhelésen is stabil 70-75 fok környékén tartott allcore tuning. A PBO egyetlen helyen egyértelműen jobb, a kevés szálas teljesítmény kapcsán előhúzott órajel fölényben. De ez továbbra se jelenti azt, hogy a fix vcore kinyírja a rendszert. A rosszul megválasztott fix vcore, na az biztos, de szerintem az nem 1.35 körül van. Az már más kérdés, hogy 1.3 felett már ugyanúgy nehézkes a hűtése, mint PBO-val, szóval ha a zaj nem számít, nyilván jobb megoldás a dinamikus vezérlés.
[ Szerkesztve ]
-
Alpi.
addikt
válasz fudi2002 #16024 üzenetére
A 1.5v azért kell (ha kell), mert a 4000 mhz fölötti régió egyre növekvő "megerőszakolása" a technikának. Elég csak azt nézni, hogy pl. Intel gyönyörűen leakadt 4 ghz környékén 10nm-el. Valahol ez egy kissebb csoda, hogy mi 7nm-el közelebb kerülhetünk az 5 ghz-hez, mint a 4-hez. Itt sem volt és most sem egyszerü.
https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg
Új hozzászólás Aktív témák
Processzor tesztek:
[Ryzen 3 TomsHardware]
Zen2 Ph-teszt
3600 Best Value
3900X Vs 9900K
X570 Overview 35+:
Motherboards Analyzed
Ryzen PBO Explanation:
PBO Exp.
- Interactive Brokers társalgó
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Huawei Watch Fit 3 - zöldalma
- Apple notebookok
- Posta, csomagküldés
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Asszociációs játék. :)
- Mobil flották
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest