Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Puma K #23229 üzenetére

    "Nem olyan mint egy CPU vagy VGA tuningolása ahol hamar-szinte azonnal kiderül ha valami nem kerek."
    Ezen jót nevettem... :D Éppen ugyanaz mindegyik. Ha nagyon mellélőttél, ugyanúgy egyből kiderül a ramnál is (be se indul vagy egyből BSOD), ahogy a CPU-nál vagy VGA-nál. Sunyibb hibánál pedig ugyanúgy hosszú órák keserves tesztelése, mire kiderül. :(

    Engem a ramfesz megszivatott rendesen, Prime95 Small FFT stabil rengeteg órát, memtest stabil 1000%-okig, erre Prime95 Large FFT meg borul, de nem ám azonnal, 1-2 óra után. Persze, először nem is a ramra gyanakodtam, de végül csak annak kellett kis plusz fesz (komoly +0,01V) és szuper lett. Persze, volt jele, hogy valami nem teljesen jó, alkalmanként csak egy fekete képernyő jött be a win10 képnézegetőjének ablakában a kép helyett.

    Munka szempontjából én ugyanúgy sokkal jobban tartok a stabilnak tűnő, de valójában hibázó CPU-któl, ott annyiféle utasítás van, kb. lehetetlen tesztelni garantáltan hibátlanra, úgyhogy ott különösen óvatosnak érdemes lenni.

Új hozzászólás Aktív témák