Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz HSM #23232 üzenetére

    Én ezért csinálom azt, hogy 1-2 óra bench, ha az oké, utána játék, ha mindkettő oké, akkor kb. talán megvan amit kerestem..

    Azt tapasztaltam, amióta megvan a Ryzen, és megkaptam rá a tippet, ami cruncher stabil, az általában már mindenhol oké, max 1 lépcső fesz kell, ha valahol máshol eldobja.

    Pl volt olyan beállításom is, ami blend, és small fft stabil volt, cruncher alatt szinte azonnal hasalt, plusz 1 lépcső fesz, és oké lett.

    Bár most mint kiderült, a socnak is kellett, inkább offset mode (-16,5mV) , és már oké lett a dolog (soc uncore feszt nem kellett bántani, az maradt fix 1.12V, bár lehetne 1.1 is). Amíg a soc fix feszen volt, random mód elszállt a bench, így már nem (kopkopkop).

    @nuke7: Ha jól emlékszem, 3333 volt a teteje, 1.35V-n, felette 1.4, vagy 1.45. Függ az időzítésektől és a suboktól is.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Qtya123

    őstag

    válasz HSM #23232 üzenetére

    Én is elszórakoztam egy darabig a ram tesztelgetéssel. Volt egy beállításom 3733 Mhz-re, amiről azt hittem stabil. Aztán ráakadtam a TestMem5-re és dobálta a hibákat. Utána finomítottam a beállításokon és azt hittem, hogy stabil, mert a TM5 vagy 30-40 alkalommal hibátlanul lefutott és a többi progi is. Ez volt az a beállítás: [link]

    Aztán mikor megint elhittem, hogy így már jó, akkor a Large FFT hibát dobott. Meguntam a kísérletezgetést 3733 CL16-on. A Thaiphoon Burner-el exportáltam a ram adatait, importáltam az 1.7.3 Dram Calculatorba és beállítottam a Safe értékeket, amelyeknek magasabb az időzítése. Így 3733 CL18-van, pontosan így: [kép]

    A késleltetés nem nőtt meg olyan eszeveszett módon a CL16 után.
    65.2-ről ment fel 66.1-re: [kép]
    Így minden teszt (cruncher, TM5, Prime95, Memtest64, Memtest86, Aida) hiba nélkül fut órákon át. Szerintem én megbékélek ezzel. Biztosan lehetne finomítani, de nem akarok szórakozni. Nem tűnnek nekem rossznak így sem az értékek.

    Az érdekesség az, hogy sem a TM5, sem a Large FFT alatt hibázó beállítások nem dobtak fekete képernyőt, kékhalált, lefagyást vagy bármi mást. Pedig letoltam velük a DOOM Eternalt, Red Dead Redemption 2-t, Detroit Became Humant és Battlefield 5-öt is játszottam azokkal a beállításokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák