Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Alpi. #21911 üzenetére

    Nekem viszont úgy tűnik, hogy nem figyeli, és egészen más okokból állt be nálad, ahogy sejtettem.
    Nálam abszolút alapon hagyva mindent, gyári PB-al (Ryzen Master szerint is gyári mód, lásd kép) így fest 4 szálon futó Prime95 SmallFFT-vel, ne mondd nekem, hogy ez így értelmes működés, hogy 18W-ig felküldi a terhelt magokat automatán 1,35V-on. :Y

    A fix 1,2V-os 4,2Ghz tuningomnál ugyanez nagyjából 11W, akár egy mag van terhelve, akár mind a 6. Szerintem innentől nem lehet kérdés, melyik esetben kap több pofont a CPU. Nem is futtattam a Prime-ot így alapon csak egy nagyon rövid ideig, ez így nekem egyáltalán nem megfelelő. :N

    A win10 feladat ütemező persze nálam is szépen tette a dolgát, először a két preferált mag és a CCX-e lett terhelve, és csak egy magot a másikból, majd kis idő múlva elkezdte jobban váltogatni a magokat, hogy nagyjából egyenletesen melegedjen, ekkortájt készült a kép is.

    (#21913) hackeeeee: Akkor úgy mondom, ha csak az órajel változott volna, akkor kb. 5% lenne csak a difi a fizikai pontszámban, de ennek a háromszorosa. Ott valami nem volt jó, tippre a 4ghz-es beállítással, vagy a méréssel.

Új hozzászólás Aktív témák