Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Ellia #46276 üzenetére

    Nem említettem, hogy ki cseréli ki. :B Aki bátor hozzá, remélhetőleg nem ész nélkül csinálja. A vakmerőkkel nincs mit kezdeni... :U Egy eleve olcsó tápot biztos nem állnék neki javítani, mert sehogy sem éri meg: többe kerül a minőségi cserealkatrész, mint amennyibe eleve került a fos táp... És akkor még mindig ott marad a fos áramkör és az egyéb fos elektronikai alkatrészek...

    Sajna kevés a vevőközpontú, tájékoztatásra hajlamos és tájékozott eladó, hogy ne terjedjenek az ipari hulladékok. És ez nem csak az IT termékekre igaz vagy a tápegységre.
    pl. egy serpenyő esetén is ugyan ezt látom, bár bármilyen más példát is hozhatnék. Skandiknál azt látom, hogy inkább 10-20-30 éves masszív, vas serpenyőkkel tolják, a negyed annyiba kerülő Tefál, meg pár évet bír, utána már pereg róla a jó kis műanyag teflon... hmmmm fincsi...
    Azóta nem veszek Tefál szart. Inkább veszek 2x-3x-4x annyiért minőséget, de az működjön időtlen időkig, mert elegem van az ipari hulladékokból, amik csak és kizárólag a GDP növekedése céljából kerültek a piacra... Ráadásként a vevőnek is szar: több pénzébe kerül ha hosszabb időszakot veszünk alapul, szarabb minőséget használ, a környezetét is rombolja...

    Csóró egyetemistaként, hülye fejemmel vettem úgy Vargáné és társa tápot, hogy bementem a suli közelében egy frekventáltabb számtech boltba, kértem egy belépő tápot.... Szerencsére úgy hibásodott meg 1 éven belül, hogy nem vitt magával mást. Gyorsan, probléma nélkül visszakaptam a lóvét. Addigra már biztos "neve" volt a márkának a kereskedelemben. :DDD

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák