Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz leviske #53 üzenetére

    Természetesen ezekben igazad van. De semmi nem kötelezte a kínaiakat az x86 használatára. Bár ABU cikkében szó van róla, hogy mivel már most is kiterjedt a használata, ezért célszerű nem leváltani, de akár MIPS, vagy Arm processzorokban is gondolkodhatnának, mégis az x86-ot választották. Persze nehéz megítélni, mert az intel és a qualcomm is nyomakszik ilyen vegyesvállalatos megoldásokban eladni a portékájukat és nyilván a kínai vállalatok is versenyeznek: lehet, hogy ennek a kínai vállalatnak már csak az AMD maradt..

    De nem vagyok róla meggyőződve, hogy csak az x86-hoz való hozzáférés miatt választották volna az AMD-t, erre ahogy te is mondod, a VIA is jó lett volna. Hanem az AMD-nek tényleg lehet olyan portákája, amire a kínai vállalat érdemesnek tartja a közös vállalkozást elindítani. Én azt mondom, hogy szerintem a részvényárfolyam emelkedés nem a 300m egyszer + royalty bevételnek szól (pontosabban az ebből eddig ismert 300m-nak), hanem annak a percepciónak, hogy ez azért történt így mert az AMD-nek - a licencen kívül - volt mit (a Zen IP-t) áruba bocsájtani. Ez a percepció persze lehet téves.

    Mindenesetre akárhogy is volt, legyen úgy, hogy az AMD-nek sikerül megvetnie a lábát (pin) a kínai alaplapokban. :)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák