Hirdetés
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- HDMI topic
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Hobby elektronika
- Egérpad topik
- Milyen videókártyát?
- AMD APU (AM4 és AM5) topik
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
Új hozzászólás Aktív témák
-
And
veterán
válasz
gezatata #5476 üzenetére
A Voltcraft CM410 nem egyszerűen jobb vagy rosszabb, mint az IPC-1L, hanem más. Van, amiben jobb, és olyan tulajdonsága is, amelyben bizony hiányosságot mutat az IPC-hez képest.
- Töltőáram: 200, 500, 700mA (IPC-1L), ill. 500, 750, 1000mA (CM410).
- Kisütőáram: 100, 250, 350mA (IPC-1L), ill. fix 250mA (CM410).
A programok nagyjából ugyanazok, de a CM410-nél van néhány plusz finomítás, például kisütés újratöltés nélkül és újratöltéssel is, illetve az IPC refresh-programja helyett van egy- illetve kétciklusos mód. A CM410 egyértelmű előnye a két - pontosabban a NiCd-t is ideértve: három - különböző kémiájú cellatípus töltése, és bár a rekeszenkénti cellakezelés alap, a Ni-xx és a NiZn egyidőben nem keverhető. Ezen felül a tápfeszültsége 12V, így akár közvetlenül szivargyújtóról is használható (utóbbi kábelt nem adják hozzá, de egyszerűen el is készíthető). A hátránya viszont az, hogy a töltőáramok között nincs igazán kis érték régebbi / kisebb kapacitású Ni-xx cellákhoz, esetleg AAA-mérethez. Azzal meg nem megyünk sokra, ha a hővédelem már fél ampernél is lekapcsolja a töltést, mert nem tudunk kisebb áramot választani.
Ha csak jó minőségű, LSD NiMH-hoz és a későbbiekben NiZn-akkukhoz kell, akkor a CM410 jó választás lehet. Ha nem tervezel NiZn-t használni, és vannak régebbi NiMH, esetleg NiCd-celláid, amelyeknek a 0,5A már túl sok, akkor az IPC-1L a jobb választás.
#5475: Hát ja, a Conr@d-ba amúgy is csak akkor megy az ember, ha muszáj. Az "egykétéves", összeghatártól függő garanciáról szóló történetedre nagyon is jól emlékszem. Bár ez nem von le semmit abból, hogy a törvényi kötelezettséget azért teljesítik, ja és kártyával is lehet fizetni. Az akciós ingyenes futár meg kész főnyeremény, ha a megfelelő időben rendelünk, ami persze eléggé ritka (bár eneloop-ot sem háromhavonta veszünk).
-
tomcsi23
veterán
válasz
gezatata #5376 üzenetére
Ez a sima eneloopra igaz, az XX az hamarabb merül le. Katt
Nézd meg, mennyiért tudsz venni XX-et, és mennyi lenne a sima eneloop. Anno majd 2x annyiba került, amennyit nem igazán ér meg, arról nem is beszélve, hogy egy 2500-as sehol sem versenyképes 2 db 2000-es enelooppal kapacitás terén. S ahogy nézed, ez az alap is elég ütős mindenféle fogyasztóban. -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Monster Hunter (gyűjtő topik) - PC/PS/XBOX/SWITCH
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Variálhat az apertúrával az S26 Ultra
- OpenWRT topic
- HDMI topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Asylum - tölthető a demó
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest