Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xdpeti0

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egyben keresni jöttem ide és egy kis személyes összefoglalót is szeretnék írni a székemről, az Antares Lexington-ról.

    Még 2020. Októberében lett vásárolva egy kis keresés után, én is átnéztem egy csomó lehetőséget és próbáltam funkcióban és ergonómiában is a legjobbat megtalálni. Ezért esett a választásom erre a székre ami sok dologban megfelelt az igényeknek:
    -Fejtámla
    -állítható deréktámasz
    -mesh hátrész (Plusz ülőrész is!)
    -Állítható kartámasz
    -állítható ülőmélység
    És ez mind 125-130 ezer forint körül ami nagyon jó vásárnak tűnt..
    Nos, másfél év után be kell valljam, hibát követtem el ezzel a székkel.
    Úgy általában napi 12 órát ülök a székben (természetesen az időnkénti 5-15 perces szünetekkel) és 1 év után miután erre a székre sajnos be kell ismernem hogy szerintem ennek az ülőeszköznek köszönhetően fáj a farokcsontom és nem tudok sokáig normálisan ülni...

    A legrosszabb az egészben hogy 1 év után is eléggé meg kezdett rogyni az ülőrésznél, hátrésznél de meg a fejtámasznál is a mesh. El se tudom képzelni még 2 év után mennyire mélyen ülnék ha továbbra is ez maradna.

    Jobb oldali kartámasz teljesen okés viszont a bal annyira nem marad meg hogyha behúzom magam felé akkor amint ráteszem a könyököm kicsúszik a legkülső pontra.

    Fejtámla sajnos nekem nem volt kényelmes de ez lehet tényleg csak preferencia kérdése.

    Az ülőrészben ami valószinüleg a fájdalmam eredete az az hogy meg van dölve az egész hátra ezáltal több nyomást helyezve a farokcsonti támasztórészre. Próbáltam orvosolni ilyen olyan módon de sajnos a kényelem sehogy se volt az igazi.. 10 percet nem bírtam ülni egyhelyben annyira kényelmetlen .

    Nem is részletezném tovább. Testi fájdalmat okoz nekem ez a szék szóval 1/10.

    Pár kép.

    TLDR: Fáj tőle a s*ggem szóval nem jó az én tartásomhoz/testemhez/igényeimhez.

    ------------
    Keresés szempont pedig hogy le cseréljem ezt a szörnyüséget valami kényelmesebbre és hosszabbtávon használható ergonomikus székre.

    100-120 ezer forint körül keresnék.
    -állitható karfa hogyha lehetséges
    -mesh hátrészt preferálnám de nem kötelező
    -Több órás használatra is legyen alkalmas (ahogy írtam 12 óra körül lenne az ideális)
    -elbírja a 90 kilómat
    -Ne legyen kényelmetlen a magasságomhoz (183 cm)
    -Deréktámasz egy jó plusz lenne (És nem csak a párnás megoldás ha kérhetem)

    Köszi a segítséget és az olvasást!

Új hozzászólás Aktív témák