- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Home server / házi szerver építése
- Milyen egeret válasszak?
- Hisense LCD és LED TV-k
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
-
Dißnäëß
nagyúr
Pontosan. Ha elfogy a VRAM, jön a rendszer memóriából a PCIe buszon keresztül a textúra meg minden egyéb adat kb, na akkor be tud rogyni (sebességtől függően) az fps.
A szerényebb saját erejű 5060Ti-16G pedig igaz nem teper úgy, mint az 5070, de cserébe konzisztensen tartja azt, amire képes, 16-ba kényelmesen fér minden.
Amúgy tök játékfüggő, kinek melyik megközelítés az ideális, nyilván a legjobb az 5070Ti sok VRAM-al, csak irdatlan pénz és a "kistesó" sem panaszkodik (pláne nem olyan legújabb DLSS-el, aminek nem 360p az alapja 4K-hoz, hanem egy FHD vagy 2K).
-
PuMbA
titán
Kompenzál a 384 bites busszal. Ezért tudja azt, amit egy 16 gb-os 128 bites buszú kártya
Csak ne lenne kazán
Ha elfogy a VRAM, akkor ugyanúgy belassul minden kártya. A memóriabusz szélessége ezen nem tud javítani, csak a PCI-E busz gyorsasága, amit ki is mértek már sokan, hiszen ezen keresztül megy át a rendszermemóriából a VRAM-ba az adat. -
HUN_Sector
őstag
Nálam megszívták, ugyanis pont ezért vettem inkább RTX 3060 12GB-ot. Anno az RTX 3060Ti és a sima 3060 között vacilláltam, de mivel az előző két kártyém is a kevés VRAM miatt ment a levesbe, most biztosra mentem, és az olcsóbb de nagyobb VRAMos kártyát vettem (akkor még elég jelentős árrés volt a kettő között). És egyáltalán nem bánom. FHD 60Hz mellett ez a GPU se egyhamar fogy el, ugyanakkor simán kapok el játékokat 9-10GB VRAM használattal.
Az RTX 3080 10GB-val kapcsolatban igazad van, van egy olyanom is, ott szerintem ahhoz a GPU-hoz pont vagy 20GB VRAM illene.
Kompenzál a 384 bites busszal. Ezért tudja azt, amit egy 16 gb-os 128 bites buszú kártya
Csak ne lenne kazán -
KROK640
félisten
Na ja, feltűnően sok ikonikus NVIDIA csúcs/csúcs-közeli kártya úgy öregedett, hogy előbb fogyott el a VRAM, mint hogy a GPU ereje elfogyott volna.
Lásd: GTX 580 (1.5GB), GTX 690 (2×2GB – VRAM nem adódik össze), GTX 780 Ti (3GB), GTX 970 (3.5GB), GTX 1080 (8GB), RTX 3070 (8GB), RTX 3080 (10GB – főleg RT/4K, nagy textúrák mellett, modokkal stb). Sok esetben a VRAM lett kevés, nem a nyers GPU-erő.AMD-nél is volt hasonló: Fury/Pro Duo 4GB, RX 480/580-nál nem akkora a gond, de a 8GB-os verziók tényleg jobban öregedtek. GTX 1060 3GB ahol még mást is vágtak...
Tehát az állítás mai napig igaz, nvidia hisz abban hogy a legjobb profit az aktuálisan éppen csak elég vram. 5070 sima is 12GB vrammal ugyan ezt fogja megélni, GPU erős és szépen el fogy majd évek múlva. 5060-asnál is ugyan ez.
Nálam megszívták, ugyanis pont ezért vettem inkább RTX 3060 12GB-ot. Anno az RTX 3060Ti és a sima 3060 között vacilláltam, de mivel az előző két kártyém is a kevés VRAM miatt ment a levesbe, most biztosra mentem, és az olcsóbb de nagyobb VRAMos kártyát vettem (akkor még elég jelentős árrés volt a kettő között). És egyáltalán nem bánom. FHD 60Hz mellett ez a GPU se egyhamar fogy el, ugyanakkor simán kapok el játékokat 9-10GB VRAM használattal.
Az RTX 3080 10GB-val kapcsolatban igazad van, van egy olyanom is, ott szerintem ahhoz a GPU-hoz pont vagy 20GB VRAM illene.
-
denko
senior tag
azért én áldom az eget hogy macbookot most 24gb sen vettem és NAS- ba vettem 5060ti 16gb-t 2 tb ssd-vel
Sajnos Így is drágulás után, de akkor még nem volt ennyire vad.
Egyébként hogy ON legyen, semmire nem elég 8GB. nincs optimalizáció mostanság, illetve ez várható volt kb 1.5 honapja már, hogy ezt is fogják emelni és optimalizálni.
Annyi előnye van, hátha a fejlesztők kicsit dolgoknak is az optimalizáson... -
Dißnäëß
nagyúr
-
Joe 89
tag
Elöl a relatív sebességdifi.. alatta a karik: [link]
Az OC modellek jobban húzhatók és az 5060 szériaban sok tartalék van, techpowerup és hasonló tesztek mentén nekem szimpi volt, 5070Ti 16G-t nagyon drágállottam és nincs game, akivel kihasználom (bárcsak lenne), így maradt az 5060Ti, racionálisabb döntés ilyen vérzivataros időkben.
Meg az UV-t is jól bírja az 5060Ti még OC-val is. Fele annyit fogyaszt úgy, mint egy 5070. Nagyon könnyű hűvösen, némán tartani.
-
Dißnäëß
nagyúr
Javitsatok ki, ha tevedek; a 16GB-os 4060/5060 Ti annyival jobb a 8GB-os verzional, hogy megeri azt venni mondjuk egy 4070/5070 helyett?
Emlekszem regen a GT szerianal voltak 8GB-os modellek es vettek sokan, hogy huha. Aztan pislogtak, hogy hol a teljesitmeny.
Jah? Hogy nem VRAMbol jon?
Elöl a relatív sebességdifi.. alatta a karik: [link]
Az OC modellek jobban húzhatók és az 5060 szériaban sok tartalék van, techpowerup és hasonló tesztek mentén nekem szimpi volt, 5070Ti 16G-t nagyon drágállottam és nincs game, akivel kihasználom (bárcsak lenne), így maradt az 5060Ti, racionálisabb döntés ilyen vérzivataros időkben.
-
gbors
nagyúr
Nem kötelező, de aki szeretne, annak ciki. Ill. ha van egy valós példa (az Indy tényleg az), akkor várható, hogy nem túl sok időn belül követi több is.
-
gulupeti
őstag
Az a legolcsóbb is lehetett decemberben 260 körül, a lényeg az volt, hogy az amd kártyák ára is elindult felfelé. Pl a 9060xt nitro+ 16gb 160-180e közt volt bolttól függően, jelenleg a legolcsóbb helyen 200e-be kerül és egészen 250-ig megy el. Mi ez ha nem drágulás?
9070 Nitrot 260-ért vettem december közepén, jelenleg Alzánál van még 285-ért, mindenhol máshol inkább 310-340 környéke. Gyanítom ha XT-ből elfogy a készlet, az is legalább ilyen mértékben fog még drágulni. Több boltban is jelenleg olcsóbb a Nitro 9070 XT, mint a sima Nitro 9070.
-
Rathrol
senior tag
Nekem a notimban rtx 5050 8GB van, bőven jó FHD felbontáson. Ultrán lazán viszi legújabb játékokat is persze, igaz DLSS rásegítéssel de 80-100fps simán megvan.

-
Dißnäëß
nagyúr
-
Dißnäëß
nagyúr
Én mást olvastam róla nvidia-n, de az lehet valami durvább tanulós használat volt, nem a gyors frame generálás. Textúra ram igény igen, lényegesen kevesebb kis felbontáson.
Szerk.: bocs, valid. RT eszi.
-
.LnB
titán
-
Dragon3000
nagyúr
Az a legolcsóbb is lehetett decemberben 260 körül, a lényeg az volt, hogy az amd kártyák ára is elindult felfelé. Pl a 9060xt nitro+ 16gb 160-180e közt volt bolttól függően, jelenleg a legolcsóbb helyen 200e-be kerül és egészen 250-ig megy el. Mi ez ha nem drágulás?
-
WayneGace
őstag
9070xt nitro+ december közepén 300e alatt is volt, most 320-330 a legolcsóbb helyen, más márkából van, ami 320 helyett 350-370e, ezek nem kicsi emelkedések.
Itt a ph-n is volt róla cikk, hogy az amd emeli a gpu+vram csomagját a gyártók felé, szerinted ezt a gyártók benyelik vagy tovább osztják a vásárlókra? Egyértelmű, hogy a második lesz.A legolcsóbb 9070 xt árukereső szerint 277 890 Ft.
Ha jól számolom 22 fajta van 320k alatt. Szóval ki a fene vesz 350-370k-ért, ha van jóval olcsóbb? -
Vigneau
félisten
Vevői szempontból igazad van, de eladói oldalról jelenleg nulla az ambíció az eladások növelésére, így is inkább az a gond, hogy nem győzik a gyártást, a népek meg mindent széthordanak…
p
Igen, ők diktálnak...
Ettől függetlenül nagyon remélem, hogy sikerül rátennem a kezem idővel egy ASUS vagy SAPPHIRE RX 9060 8GB-re. Ha már korábban felütötte a fejét a használt piacon a HP és a Dell RTX 3060, talán van okom bizakodni.
-
Dragon3000
nagyúr
Kissebb ár esés majd kissebb ár emelkedést latok a diagrammon, ahogy eddig is. Ha szigorúan nézem akkor egy 300 ezres kártya valóban emelkedett 13 ezer forintott. Most kell szaladni a boltba vagy tovább emelkedik vagy nem. Az AMD től azt nyilatkozták nem akarnak emelni, jó a GDDR6 ellátottságuk, hosszútávú szerződésekkel es ha lesz arváltozás azt egyéb alkatreszek okozzhatják, de még azt is tompítani akarják. Itt van a cikk PH-n megnem mondom ki nyilatkozott az AMD től.
9070xt nitro+ december közepén 300e alatt is volt, most 320-330 a legolcsóbb helyen, más márkából van, ami 320 helyett 350-370e, ezek nem kicsi emelkedések.
Itt a ph-n is volt róla cikk, hogy az amd emeli a gpu+vram csomagját a gyártók felé, szerinted ezt a gyártók benyelik vagy tovább osztják a vásárlókra? Egyértelmű, hogy a második lesz. -
A.C.E.
aktív tag
-
Joe 89
tag
Jobb biznisz az 5080-at kivezetni, és csak 5060-at, meg 5070-et adni 5080 árban. Majd a DLSS ultra perfomance mód, meg az X6 multi framegen megoldja a többit.
-
hahakocka
őstag
Na ja, feltűnően sok ikonikus NVIDIA csúcs/csúcs-közeli kártya úgy öregedett, hogy előbb fogyott el a VRAM, mint hogy a GPU ereje elfogyott volna.
Lásd: GTX 580 (1.5GB), GTX 690 (2×2GB – VRAM nem adódik össze), GTX 780 Ti (3GB), GTX 970 (3.5GB), GTX 1080 (8GB), RTX 3070 (8GB), RTX 3080 (10GB – főleg RT/4K, nagy textúrák mellett, modokkal stb). Sok esetben a VRAM lett kevés, nem a nyers GPU-erő.AMD-nél is volt hasonló: Fury/Pro Duo 4GB, RX 480/580-nál nem akkora a gond, de a 8GB-os verziók tényleg jobban öregedtek. GTX 1060 3GB ahol még mást is vágtak...
Tehát az állítás mai napig igaz, nvidia hisz abban hogy a legjobb profit az aktuálisan éppen csak elég vram. 5070 sima is 12GB vrammal ugyan ezt fogja megélni, GPU erős és szépen el fogy majd évek múlva. 5060-asnál is ugyan ez.
Egyetértek, de hiába írod, úgyse értik meg azok akiknek kéne. Már rég sokszor volt erről szó, az AI által okozott vram válság is rá fog erre világítani valamelyest de hiába. Veszik majd a 8gb os szutykokat mint a franc ó drágán is ahogy eddig is és ahogy teszik azt évente minden újabb új Apple termékkel 700-800e ft ért is.
-
csibe1
veterán
-
nexplo
őstag
Én azt várom amikor egy RTX 5080-at adnak ki 8 gigával
Bocs most csak ennyi jutott rá de FHD-hoz elég lesz
Nem tudom hogy sírjak vagy nevessek.... -
MasterDeeJay
veterán
Na ja, feltűnően sok ikonikus NVIDIA csúcs/csúcs-közeli kártya úgy öregedett, hogy előbb fogyott el a VRAM, mint hogy a GPU ereje elfogyott volna.
Lásd: GTX 580 (1.5GB), GTX 690 (2×2GB – VRAM nem adódik össze), GTX 780 Ti (3GB), GTX 970 (3.5GB), GTX 1080 (8GB), RTX 3070 (8GB), RTX 3080 (10GB – főleg RT/4K, nagy textúrák mellett, modokkal stb). Sok esetben a VRAM lett kevés, nem a nyers GPU-erő.AMD-nél is volt hasonló: Fury/Pro Duo 4GB, RX 480/580-nál nem akkora a gond, de a 8GB-os verziók tényleg jobban öregedtek. GTX 1060 3GB ahol még mást is vágtak...
Tehát az állítás mai napig igaz, nvidia hisz abban hogy a legjobb profit az aktuálisan éppen csak elég vram. 5070 sima is 12GB vrammal ugyan ezt fogja megélni, GPU erős és szépen el fogy majd évek múlva. 5060-asnál is ugyan ez.
-
KROK640
félisten
Az NVidia 10 éve megmondta, hogy nem hisz a sok VRAMban ... most bizonyítja is.
-
hahakocka
őstag
Javitsatok ki, ha tevedek; a 16GB-os 4060/5060 Ti annyival jobb a 8GB-os verzional, hogy megeri azt venni mondjuk egy 4070/5070 helyett?
Emlekszem regen a GT szerianal voltak 8GB-os modellek es vettek sokan, hogy huha. Aztan pislogtak, hogy hol a teljesitmeny.
Jah? Hogy nem VRAMbol jon?
Dehogyis az 5070 erősebb sokkal csak 12GB van rajta de más negatív difi nincs.
De akkor már 150e ft körül 9060XT 16gb al jobb vétel. 5% al ha gyengébb. -
JohnyX
tag
-
ciricica
tag
Javitsatok ki, ha tevedek; a 16GB-os 4060/5060 Ti annyival jobb a 8GB-os verzional, hogy megeri azt venni mondjuk egy 4070/5070 helyett?
Emlekszem regen a GT szerianal voltak 8GB-os modellek es vettek sokan, hogy huha. Aztan pislogtak, hogy hol a teljesitmeny.
Jah? Hogy nem VRAMbol jon?
-
Baltazár123
őstag
+1 ezt adom. Az Indiana Jones 2024-2025, es sajnos 2026 Crysis-a lesz. Azt is nyomattak evekig, meg referencia, aztan kiderult, hogy szarul volt megirva. Az Indi is az egyik legrosszabbul megirt jatek optimalizaciot tekintve. Mint a Stalker2.
Viszont az Indiana Jones az egyetlen jatek meg, amihez kell az rtx szeria (2000 es felfele), gtx-en (1000 es alatta) el sem indul a Vulkan api-ra hivatkozva.Az indiana-t az nvidia szponzorálta, ezért is van benne nem kikapcsolható RT, meg gondolom a gép és főleg a gpu igénye is ezért lett olyan, amilyen. Jó játék, de csak emiatt gépet fejleszteni elég nagy ostobaság vagy a ruhát megszaggatni, mert nem fut high beállításon
Eleve q drága a játék maga, már csak azért is érdemes várni vele. -
deliceN
tag
-
Heroes fan
őstag
+1 ezt adom. Az Indiana Jones 2024-2025, es sajnos 2026 Crysis-a lesz. Azt is nyomattak evekig, meg referencia, aztan kiderult, hogy szarul volt megirva. Az Indi is az egyik legrosszabbul megirt jatek optimalizaciot tekintve. Mint a Stalker2.
Viszont az Indiana Jones az egyetlen jatek meg, amihez kell az rtx szeria (2000 es felfele), gtx-en (1000 es alatta) el sem indul a Vulkan api-ra hivatkozva.Van a doom is meg az összes rt s játék amibe már belerakták hogy elinduljon win 11 en is. Legutóbb a gta 4 demója.
-
hahakocka
őstag
Abból kell kiindulni,, hogy amikor megjelentek a kártyák 50$ volt a difi 8gb vs 16gb között. De minden teszt szerint akkor ilyen 5% difi volt a max.
Csak a spagetti kódos játekoknál nem.
Itt kérdezem én, hogy ki mit látott az előző 5 év játékfejlesztés terén? Optimalizáción volt a főbb hangsúly vagy azon hogy minél gyorsabban adják ki.És újfent, amikor nem tud a vásárló róla hogy ja, a 140.000ft os kártya helyett ha megveszi a 160k s kártyát akkor a gagyin megírt játék is jól fog futni. Jöhet mindenki a kompromisszummal, de ha nem tudsz róla, hogyan dönts ésszerűen. Nem fél évre veszel GPU-t általában.
Hát igen nèha a +4-8 GB annyit dönt el csak hogy megy e game èlvezhetően high - very highon nem a szar ultran)egyáltalàn vagy sem vagy, hogy 1440 P Ben is tolhatod az új monitorodon vagy csak FHD N. S csak a vram mennyisègben a difi mint láthattuk a teszteken. Persze ha nem szarnànak az optimalizációra....
-
hahakocka
őstag
-
Skyline15
tag
+1 ezt adom. Az Indiana Jones 2024-2025, es sajnos 2026 Crysis-a lesz. Azt is nyomattak evekig, meg referencia, aztan kiderult, hogy szarul volt megirva. Az Indi is az egyik legrosszabbul megirt jatek optimalizaciot tekintve. Mint a Stalker2.
Viszont az Indiana Jones az egyetlen jatek meg, amihez kell az rtx szeria (2000 es felfele), gtx-en (1000 es alatta) el sem indul a Vulkan api-ra hivatkozva.Abból kell kiindulni,, hogy amikor megjelentek a kártyák 50$ volt a difi 8gb vs 16gb között. De minden teszt szerint akkor ilyen 5% difi volt a max.
Csak a spagetti kódos játekoknál nem.
Itt kérdezem én, hogy ki mit látott az előző 5 év játékfejlesztés terén? Optimalizáción volt a főbb hangsúly vagy azon hogy minél gyorsabban adják ki.És újfent, amikor nem tud a vásárló róla hogy ja, a 140.000ft os kártya helyett ha megveszi a 160k s kártyát akkor a gagyin megírt játék is jól fog futni. Jöhet mindenki a kompromisszummal, de ha nem tudsz róla, hogyan dönts ésszerűen. Nem fél évre veszel GPU-t általában.
-
hahakocka
őstag
Az az érdekes, hogyha valóban kitart 2027-28-ig ez a szarcunami, akkor mi lesz PC-n a nagy AAA játékokkal és azok futtatásával? Addig még a GTA6, Witcher4, Witcher1, Tomb Raider-ek, stb, csak ami hirtelen eszembe jutott is meg fognak jelenni PC-re? Mi lesz ezekkel? Nem hiszem, hogy most a játék fejlesztő cégek belekezdenek óriási optimalizációkba, ezzel kitolva a játékok megjelenését, 8GB-os VGA-kkal meg itt ezek a címek köszönő viszonyba nem lesznek, max 720p-n...
Aki 150e Ft èrt vett mondjuk egy 9060XT T 16 GB al nem lesz gondja . Továbbra se èrtem mièrt baj az ha hosszútávon nem kell aggódni 1080p;1440-4K N hogy elfogyna a vram S jó àron adjàk jelenleg is. S az hogy magas textúràkon tolja valaki jó àr-èrtèkkel se hâtrâny de pàram/N úgy festik le mintha a minősèg… semmit se èrne sokaknak. Ennyi erővel ne hasznàlják a DLSS T s FSR se mert az csak skâlàz vagy túl sok FPS szàmot S minek? Magas textúra minek? Hozzâ kell tenni az ultra szint az sokat már nem a vers highoz kèpest de sok kártya vér hívjon is kifogy a vramból akàr FHD n is meg 1440p N is game függő persze S most erre rà erősített a AI láz okozta ram válsàg is.
-
GreatL
őstag
RTX 5070 Ti 8 GB RAM-mal lesz?
-
janeszgol
félisten
+1 ezt adom. Az Indiana Jones 2024-2025, es sajnos 2026 Crysis-a lesz. Azt is nyomattak evekig, meg referencia, aztan kiderult, hogy szarul volt megirva. Az Indi is az egyik legrosszabbul megirt jatek optimalizaciot tekintve. Mint a Stalker2.
Viszont az Indiana Jones az egyetlen jatek meg, amihez kell az rtx szeria (2000 es felfele), gtx-en (1000 es alatta) el sem indul a Vulkan api-ra hivatkozva. -
janeszgol
félisten
Mielott elolvasnam a hozzaszolasokat. Megvizsgaltam a dolgot. Az intel b580 vs rtx5060 viszonylataban (utobbi gpu 20-30 szazalekkal erosebb) mar a sima 5060-at is visszafogja a 8 GB vram a mai eljarasok, technologiak hasznalata tukreben.
-
Joe 89
tag
-
Low Noise
senior tag
Már volt róla szó, hogy az amd is emel árat és ha megnézed árukeresőn szépen meg is indultak felfele az árak.
Kissebb ár esés majd kissebb ár emelkedést latok a diagrammon, ahogy eddig is. Ha szigorúan nézem akkor egy 300 ezres kártya valóban emelkedett 13 ezer forintott. Most kell szaladni a boltba vagy tovább emelkedik vagy nem. Az AMD től azt nyilatkozták nem akarnak emelni, jó a GDDR6 ellátottságuk, hosszútávú szerződésekkel es ha lesz arváltozás azt egyéb alkatreszek okozzhatják, de még azt is tompítani akarják. Itt van a cikk PH-n megnem mondom ki nyilatkozott az AMD től.
-
Meridian
senior tag
-
Dragon3000
nagyúr
-
Low Noise
senior tag
Uh, de áldom az eszem, hogy pont egy éve fejlesztettem a gépet, vettem 64GB DDR5 memóriát, meg vettem bele egy 5090-et, még a mizériák előtt. 2030-ig nem is tervezek semmit se fejleszteni, addig meg csak rendeződik a helyzet "valamennyire".
Én egy bő éve fejlesztettem, a win 11 re váltastól tartottam, hogy mindenek fel megy az ára, nem az lett, de jól jártam. Akinek videokartya kell még vehett, a legtöbb kártya ára még nem változott.
-
arn
félisten
-
mindhunter
tag
Uh, de áldom az eszem, hogy pont egy éve fejlesztettem a gépet, vettem 64GB DDR5 memóriát, meg vettem bele egy 5090-et, még a mizériák előtt. 2030-ig nem is tervezek semmit se fejleszteni, addig meg csak rendeződik a helyzet "valamennyire".
-
Low Noise
senior tag
-
tibaimp
nagyúr
-
Dißnäëß
nagyúr
Hülye kérdés de a vram többnyire a nagyobb felbontású textúrákhoz kell. Nem opció csak a textúrákat felskálázni a teljes kiszámolt kép helyett?
DLSS is eszi a VRAM-ot, 16G előnye itt is kijön.
-
Dißnäëß
nagyúr
itt a video az extrém upscaling tesztről, annyira nem kutyasz.r ez és sokat fejlődhet [link]
Nemsokára jönnek a tv-k az olyan AI-s bemenetekkel, amik - mint a hangban - scannelik a bejövő analóg tartalmat és AI upscale kutyafaxa minden
Rádugom a C64-emet (legrosszabb esetben egy analóg RCA -> HDMI konverterrel) és lesz iszonyú képem, FSAA-m, mindenem, igaz ?
-
Lord Amper
aktív tag
Hülye kérdés de a vram többnyire a nagyobb felbontású textúrákhoz kell. Nem opció csak a textúrákat felskálázni a teljes kiszámolt kép helyett?
-
Baltazár123
őstag
persze, de azért te is tudod, hogy a te példád kb nap - plutó távolságra van, az enyém meg nap - Föld
Nem kell kompromisszum, vegyél 5090-t, végül is az is megoldás.
itt a video az extrém upscaling tesztről, annyira nem kutyasz.r ez és sokat fejlődhet [link]
-
Black-core
aktív tag
Ezt itt hagyom : [link] Ha ezen az uton haladtunk volna az elmúlt 15 évben is, akkor valószínűleg most nem sírnánk a 16Gb Vram ért
4KB..
-
Dißnäëß
nagyúr
Sztem csak RTX3050 & up van erre esély
mert ezekkel lehet hosszútávra is berendezkedni, game-teljesítménytől függően ofkorsz, de ezekben van AV1, ami a jövő kb. a H.265/HEVC után. 3xxx széria legalább dekódban tudja már.Nekem pl. ez is szempont volt, mikor vettem (pont 3050-et anno), 2xxx helyett.
-
Concipio
csendes újonc
Berobban a 1080Ti 11Gigások ára is?
-
Baltazár123
őstag
persze, de azért te is tudod, hogy a te példád kb nap - plutó távolságra van, az enyém meg nap - Föld
Nem kell kompromisszum, vegyél 5090-t, végül is az is megoldás.
-
HantekDSO
aktív tag
ami nyitott kérdés, a DLSS és az FSR fejlődése, érdemes megnézni, van több videó is fent, srác próbálta pl renderelni ilyen 360p-ben és utána felskálázni
Nem azt mondom, nyilván lesznek akik köpnek egy nagyot erre, hogy sz.r, de azért mégsem. Én látok ebben az upscalingben fantáziát. Lehet, hogy ahelyett, hogy telenyomnák a grafikus kártyát nyers számítási erővel, inkább ilyen intelligens upscaling lesz a jövő. nyilván ez még képlékeny most, meg sokan ordítanak teli torokból, hogy sz.r, de én végig néztem pár videót, amit a dlss 4.5 kapcsán csináltak és bizonyos kompromisszummal elfogadható már most is és sokat fejlődhet még
"bizonyos kompromisszummal elfogadható" - na erről van szó... "Bizonyos kompromisszummal" a ZX81 grafikája is elfogadható!!!
-
arn
félisten
Eljen a konzol

-
Szakbarbár
aktív tag
Az az érdekes, hogyha valóban kitart 2027-28-ig ez a szarcunami, akkor mi lesz PC-n a nagy AAA játékokkal és azok futtatásával? Addig még a GTA6, Witcher4, Witcher1, Tomb Raider-ek, stb, csak ami hirtelen eszembe jutott is meg fognak jelenni PC-re? Mi lesz ezekkel? Nem hiszem, hogy most a játék fejlesztő cégek belekezdenek óriási optimalizációkba, ezzel kitolva a játékok megjelenését, 8GB-os VGA-kkal meg itt ezek a címek köszönő viszonyba nem lesznek, max 720p-n...
Akinek nem fontos a váltás előveheti a régi klasszikusokat. Én most szedtem elő és újrajátszom a 2005-2015 közötti játékokkal. CoD 1-2, GTA San Andreas, NFS sorozat, Half Life 2…
Vagy a fejlesztők megcsinálhatják a régi játékok HD verzióját, most úgy is ennek van divatja. Diablo 2, Age of Empires 2, Need for Speed Most Wanted, stb, ami most eszembe jutott, hogy csináltak új verziót. -
Baltazár123
őstag
Az az érdekes, hogyha valóban kitart 2027-28-ig ez a szarcunami, akkor mi lesz PC-n a nagy AAA játékokkal és azok futtatásával? Addig még a GTA6, Witcher4, Witcher1, Tomb Raider-ek, stb, csak ami hirtelen eszembe jutott is meg fognak jelenni PC-re? Mi lesz ezekkel? Nem hiszem, hogy most a játék fejlesztő cégek belekezdenek óriási optimalizációkba, ezzel kitolva a játékok megjelenését, 8GB-os VGA-kkal meg itt ezek a címek köszönő viszonyba nem lesznek, max 720p-n...
ami nyitott kérdés, a DLSS és az FSR fejlődése, érdemes megnézni, van több videó is fent, srác próbálta pl renderelni ilyen 360p-ben és utána felskálázni
Nem azt mondom, nyilván lesznek akik köpnek egy nagyot erre, hogy sz.r, de azért mégsem. Én látok ebben az upscalingben fantáziát. Lehet, hogy ahelyett, hogy telenyomnák a grafikus kártyát nyers számítási erővel, inkább ilyen intelligens upscaling lesz a jövő. nyilván ez még képlékeny most, meg sokan ordítanak teli torokból, hogy sz.r, de én végig néztem pár videót, amit a dlss 4.5 kapcsán csináltak és bizonyos kompromisszummal elfogadható már most is és sokat fejlődhet még
-
tibaimp
nagyúr
Az az érdekes, hogyha valóban kitart 2027-28-ig ez a szarcunami, akkor mi lesz PC-n a nagy AAA játékokkal és azok futtatásával? Addig még a GTA6, Witcher4, Witcher1, Tomb Raider-ek, stb, csak ami hirtelen eszembe jutott is meg fognak jelenni PC-re? Mi lesz ezekkel? Nem hiszem, hogy most a játék fejlesztő cégek belekezdenek óriási optimalizációkba, ezzel kitolva a játékok megjelenését, 8GB-os VGA-kkal meg itt ezek a címek köszönő viszonyba nem lesznek, max 720p-n...
-
Baltazár123
őstag
kösz, és tudom, hogy még feljebb megy, tehát aki venni akar, az tényleg ne várjon, de én 180e-t nem fogok egy vga-ért kiadni az is biztos. Annyira azért nem keresem könnyen a pénzt, az 2 nap túlóra alsó hangon és nincs minden hónapban 2 napom, meg van jobb helye is a pénznek.
Mondjuk olcsóbb relatívan nézve nem lesznek a vga-k az is igaz. Ez van, kivárok most.
-
Dißnäëß
nagyúr
mol részvényben van nekem az 5060ti 16gb ára, szépen megy felfele, nyáron osztalékot fizet reményeim szerint, szerintem hosszú távon jobban jártam, főleg ha elég lesz az rx6600
Hajrá
-
Nimda
addikt
"Nesztek alamizsna, csak hogy kussoljatok végre, a többi RAM megy a szerverparkomba az AI-hoz, amit senki nem kért, de hogy ti mit akartok az engem nem érdekel, csak a számlám hízzon, ti meg fizessetek."
Gyönyörű lesz amikor kidurran az AI lufi, és még ez a senkinek nem kellő videókártya készlet is rárohad a bőrkabátos patkányra. Nem iszom alkoholt, de pezsgőt fogok bontani azon a napon.
Az már őt nem fogja érdekelni, a bőre alatt is pénz van és csak dagad szépen. Mire ez kifullad, addigra már nem az ő gondja lesz, vagy nem fog számítani. Addig meg nyomja az AI -t amíg lehet és majd ő is pezsgőt bont a végén. Hidd el, neki ez nagyobb öröm lesz

-
Baltazár123
őstag
mol részvényben van nekem az 5060ti 16gb ára, szépen megy felfele, nyáron osztalékot fizet reményeim szerint, szerintem hosszú távon jobban jártam, főleg ha elég lesz az rx6600
-
Dißnäëß
nagyúr
Itt ph aprón redgoat és többiek, húzni befele az OC 16G-s karikat, emberek.
Hu de nem irigylem aki még nem lépett.
És még most sem késő (nagyon). -
parandroid
félisten
Amazon egy piactér, egy rakás hirdető van, köztük külföldiek is. De itt is csak kb 3 félét látok, és ezek is mind a kétventis változatok. Tessék, mindfactory kínálata: [link]. Náluk már egy kanyi darab sincs, de a többi nagynál is erősen fogyóban (proshop, alternate, nbb, cyberport). És ahol még van, ott is 500 EUR fölött. Mennyi is az forintban?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
p
-
Dißnäëß
nagyúr
PCIe 5.0 16x és majd system RAM-ból megoldjuk a többit amolyan laptop-Intel módra.
Így már akkor nem is kell 5060 sem, 5030 elég
-
hokuszla
senior tag
Német üzletekből rohamosan tűnnek el a 16GB 5060Ti-k, és fyakorlatilag nincs utánpótlás. Ami van, az 600 EUR körül, ami kevés híján 5070 ár. 5070Ti már csk 1000 EUR körül van, ahol még van, 5080, és fölötte meg csak scalpereken keresztül beszerezhető.
5060, és 5060 8GB van, előbbi 300, utóbbi 450 EUR környékén, ami azért különösen vicces, mert az AMD meg továbbra is simán adja a jobb fajta 9060XT 16GB-okat is 400-450 között. A Nitro+, az Asus TUF, meg a Red Devil a legdrágábbak, azok mennek 470 körül.
p
-
Baltazár123
őstag
Az ára lesz a gond inkább, a fene se akar 180-200e-t fizetni egy 8gb-os 5060ti-ért. Aki meg 4k-ban akar játszani, annak muszáj lesz a zsebébe nyúlni. Nem lesz jó világ az biztos. Remélem elég lesz nekem az rx6600 és akkor nem is veszek semmit 2-3 évig biztosan. Lehet, hogy rácseszek és nem lesznek normális árak egyhamar, de majd kiderül.
-
F.B.I.
veterán
Most direkt néztem itthon, 5070Ti - el, 4K 144Hz - en:
WoT ultra 6.8Gb, CoD 7 multi (Quality) 11.2Gb, Arc Raiders High DLAA 10.5Gb. Igen, a 8Gb elég lesz, csak nem 4K - ra de ha mégis, akkor az új optimalizálatlan címek, performance és low mellett….talán. 12Gb kellene minimum már. -
Low Noise
senior tag
-
Yodafon
őstag
Nem a memória kicsi, hanem a képernyőtök nagy, elvtársak!!!
-
Baltazár123
őstag
gondolom az a mesterterv, hogy a 8gb-os kártyákat akarják adni a mostani 16gb-os árban és ha veszik a p.rasztok, akkor ez pénzügyileg zseniális húzás nekik
-
ripla
addikt
"Nesztek alamizsna, csak hogy kussoljatok végre, a többi RAM megy a szerverparkomba az AI-hoz, amit senki nem kért, de hogy ti mit akartok az engem nem érdekel, csak a számlám hízzon, ti meg fizessetek."
Gyönyörű lesz amikor kidurran az AI lufi, és még ez a senkinek nem kellő videókártya készlet is rárohad a bőrkabátos patkányra. Nem iszom alkoholt, de pezsgőt fogok bontani azon a napon.
-
Franklin
addikt
Jó lesz, ha a fejlesztők is megbarátkoznak a gyengébb kártyákkal, mert ha így haladunk, nem marad olyan ember, akinek erős gépe lesz.
GTA 6 miatt félek is kicsit. Nem akarok 30 fps-sel játszani PC-n...
-
parandroid
félisten
-
Vigneau
félisten
Szerintem pedig 100k alatt lenne értelme bőven. De ez szimplán csak az én véleményem.
-
wasd.hu
senior tag
-
Egon
nagyúr
-
Low Noise
senior tag
E közben az AMD áremelés nelkül árulja 16GB os kartyáit ahogy az árukeresőt nézem.
-
jack982
senior tag
-
jack982
senior tag
majd a sufniban átszerelik 24gb-ra.
-
parandroid
félisten
-
parandroid
félisten
Német üzletekből rohamosan tűnnek el a 16GB 5060Ti-k, és fyakorlatilag nincs utánpótlás. Ami van, az 600 EUR körül, ami kevés híján 5070 ár. 5070Ti már csk 1000 EUR körül van, ahol még van, 5080, és fölötte meg csak scalpereken keresztül beszerezhető.
5060, és 5060 8GB van, előbbi 300, utóbbi 450 EUR környékén, ami azért különösen vicces, mert az AMD meg továbbra is simán adja a jobb fajta 9060XT 16GB-okat is 400-450 között. A Nitro+, az Asus TUF, meg a Red Devil a legdrágábbak, azok mennek 470 körül.
p
-
b.
félisten
-
WayneGace
őstag
De meg fogják venni a játékot, csak ha van lehetősége az illetőnek, egyből kéri is a refundot.
Amit nem értettem, hogy legtöbb játéktesztnél mikor 8GB vs 16GB-ot nézték, nagyon kevesen mutatták meg pl Indiana Jones-t QHD / 4K-ba normál minőség mellett.
5060Ti 8GB vs 16-nál 0.1 - 1% fps beesett 8GB-on QHD-ba 6-7fps-re, nagy részletességnél, miközben a 16GB simán ment 60fps felett átlagba.És itt jön a vásárló beetetése, meg a fizetett "tartalomgyártók", hogy milyen jó a kártya, mert 500FPS-t hoz CS-be vagy DOTA-ba.
Mondjuk az Indiana Jones-al való példálózás is túl van tolva vga topicokban úgy, mint Alan Wake 2-vel. Mintha mindenkinek kötelező lenne ezekkel játszani.
-
Skyline15
tag
Lassan eljutunk odáig, hogy a játék fejlesztő cégek kénytelenek lesznek normálisan optimalizálni a játékokat. Hiszen ha nem fut rendesen egy játék nem fogják megvenni....
De meg fogják venni a játékot, csak ha van lehetősége az illetőnek, egyből kéri is a refundot.
Amit nem értettem, hogy legtöbb játéktesztnél mikor 8GB vs 16GB-ot nézték, nagyon kevesen mutatták meg pl Indiana Jones-t QHD / 4K-ba normál minőség mellett.
5060Ti 8GB vs 16-nál 0.1 - 1% fps beesett 8GB-on QHD-ba 6-7fps-re, nagy részletességnél, miközben a 16GB simán ment 60fps felett átlagba.És itt jön a vásárló beetetése, meg a fizetett "tartalomgyártók", hogy milyen jó a kártya, mert 500FPS-t hoz CS-be vagy DOTA-ba.
-
Vigneau
félisten
Amennyiben ettől előlép az OEM polc rejtekéből az RX 9060 8GB, akkor kíváncsian várom.
-
szdani89
csendes tag
Akkor én nem panaszkodhatok az rtx3070-emre, gtx 970-et váltotta karácsonyra i7 6700k és 1440p társaságában.
-
toronyhaz
aktív tag
Én egy hete vettem 5060-at. A rendelés napján már 5%-kal került többe. 1660ti-ról váltottam. Nem játszok PC-n. De most úgy voltam vele hogy ha most nem veszek egy ilyet akkor 50%-kal drágábban meg végképp nem. Alapnak jó lesz ez még pár évig.
123K volt a kártya. Most 127. Csurog felfelé hetente úgy látom. -
gulupeti
őstag
Jó lesz ha mindenki megbarátkozik a microlagokkal, meg a magasabb frame timeokkal.
-
zzola
titán
FHD monitorok felkészülnek!
-
maputo
tag
-
bobalazs
nagyúr
download more ram - tőtsé le ramot az internetrő
-
Nimda
addikt
Én arra leszek kíváncsi, hogy a játékpiac hogyan fog erre reagálni. Kevesebb memóriára optimalizálni, nagy felbontásban. Egyáltalán lehetséges?
-
Dragonovich
csendes tag
Lassan eljutunk odáig, hogy a játék fejlesztő cégek kénytelenek lesznek normálisan optimalizálni a játékokat. Hiszen ha nem fut rendesen egy játék nem fogják megvenni....
-
hokuszla
senior tag
ezt mikor állította vídia?
ja csak szokásos kínai forum ... -
Dark Archon
addikt
Én csak foglalatokat tennék rá, aztán a felhasználó vegye meg a saját kib***tt memóriamoduljait, ha akarja
-
MasterDeeJay
veterán
Elvileg lehet ellensúlyozni ha játékmotorokat is úgy állítanák be. (Starfield volt ilyen)
Persze ekkor kellene nagyobb pcie sávszél is ami végülis nem gond...oh wait...
Tipikus horror, kispénzű vevő pcie3-al 5060-as kártyával.... -
HantekDSO
aktív tag
-
HantekDSO
aktív tag
Szerintem meg térjünk vissza a 8 bites gépekhez, 64 kByte RAM-mal...

-
DBob
őstag
Ha pedig 4 GB-os modellekre állnának át, akkor a számokat tovább tudnák duplázni!
Szerintem elég lenne 2 MB RAM is.
16 bit színmélységhez már elég volt bizonyos felbontások mellett a 90-es években.
Ha akkor elég volt, most is jó lesz.
-
HThomas
őstag
Ok, hogy többet gyártanak, de ki fogja ezeket megvenni? Megyünk vissza az időben... tíz éve volt menő a 1080 8 GB RAM-mal, de már akkor is a Ti-kbe 11 ment... tragikomikus ez a helyzet.
-
Joe 89
tag
Előre megyünk, nem hátra!
Lesz itt 8GB-os verzió 16GB-os árban nemsokára... -
ultrasound
tag
Ha pedig 4 GB-os modellekre állnának át, akkor a számokat tovább tudnák duplázni!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- BESZÁMÍTÁS! MSI Gaming Trio RTX 3070 Ti 8GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- 2 hónapos ASUS PRIME GeForce RTX 5070 O12G
- 27% - GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16GB GDDR7 Videokártya
- 27% - GIGABYTE RTX 5080 GAMING OC 16GB GDDR7 Videokártya! BeszámítOK
- GIGABYTE GeForce RTX 5070 WINDFORCE OC SFF 12GB GDDR7 192bit ÚJ-3év garanciával.
- iPhone 15 Pro 128GB 88% (1év Garancia) - Kijelzőn pici folt!
- Új 27% - ASUS TUF Gaming TF120 ARGB 3-pack FEKETE (90DA0030-B09030)
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 515+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 5 - R5 5625U I 8GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- AKCIÓ! Acer Predator Helios 300 GAMER notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB WIN11
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Ha elfogy a VRAM, akkor ugyanúgy belassul minden kártya. A memóriabusz szélessége ezen nem tud javítani, csak a PCI-E busz gyorsasága, amit ki is mértek már sokan, hiszen ezen keresztül megy át a rendszermemóriából a VRAM-ba az adat.
Sajnos Így is drágulás után, de akkor még nem volt ennyire vad.
Jah? Hogy nem VRAMbol jon?

Bocs most csak ennyi jutott rá de FHD-hoz elég lesz
És még most sem késő (nagyon).




