Távközlés rovat

Szigorít a Vodafone: durván lassulhat a mobilnet

A korlátlannak hirdetett csomagban csak 5 gigabájt adatforgalomig biztosít a szolgáltató 3G-s sávszélességet, utána belassul a net. Cserébe szabad a fájlcsere.

Korlátlan internetes csomagokat kínál a T-Mobile is

A meglévő internetcsomagok mellé igényelhető korlátlan adatforgalmi opciót kínál a szolgáltató.

Léphetnek az eddig kizárt pályázók a mobiltenderen

A Nemzeti Hírközlési Hatóság 15 nappal meghosszabbította a pályázat beadási határidejét.

A miniszter lépett, újraindulhat a mobiltender

Az elhibázott rendelet visszavonása rendezte a versenyhátrányt okozó intézkedés miatt kialakult helyzetet.

Irgum-burgum a hívókártyás távközlési szolgáltatóknak

Hat behívókártyás távközlési szolgáltatót marasztalt el fogyasztók megtévesztése miatt a Gazdasági Versenyhivatal.

Műholdas tévészolgáltatást indít a T-Home

A távközlési vállalat kikerekítette eddig csak kábeles és IP-hálózaton elérhető televíziós portfólióját.

Engedte a fájlcserét a szolgáltató, beperelték

Felelős-e az ISP a hálózatán átmenő adatforgalom törvényességéért? – ez a központi kérdése az ausztrál esetnek. A filmgyártók szerint kötelessége megakadályozni a jogsértéseket.

Jól megy az Externetnek

A mobilfrekvenciára is pályázó szolgáltató árbevétele, javarészt a felvásárlásoknak köszönhetően, látványosan nőtt.

Több mint 400 millióan lógunk széles sávon

Tíz évvel ezelőtt még alig 300 ezer előfizető kapcsolódott broadband technológiával az internetre.

Az NHH elnöke, Pataki Dániel fontos uniós pozíciót kapott

A rádiófrekvencia-politikával foglalkozó csoport, az RSPG (Radio Spectrum Policy Group) szerdán Brüsszelben Pataki Dánielt választotta elnökévé.

Hosszabbítás a mobilszolgáltatói pályázaton

Az NHH nyolc nappal meghosszabbította az új mobilpályázatok beadására rendelkezésre álló időt.

A T-Mobile megduplázza a mobilinternet sebességét

A T-Mobile széles sávú hálózatán megjelent a maximum 14 Mb/s letöltési sebességet kínáló lehetőség.

Korlátlan mobilnetcsomagokkal újít a Pannon

Visszatér a betárcsázós korszakban megszokott csúcsidőn kívüli internet. Csak most mobilon.

Lehallgatási ügy: helyreigazítást kért a Magyar Telekom

Elnapolták a hvg.hu ellen indított sajtó-helyreigazítási pert, amely januárban tanúk meghallgatásával folytatódik.

A fájlcserélők fizetni fognak a többletforgalomért

Amerika legnagyobb internetszolgáltatója, az AT&T is bevezeti a forgalomalapú számlázást.

Belassult a vezetékes széles sáv piaca

Közel másfél millió előfizetést tart nyilván az NHH. Az ADSL-piac bővülése gyakorlatilag megállt.

A bíróság első fokon jogosnak ítélte a GVH bírságait

A kartellezésért, illetve a fogyasztók megtévesztéséért kirótt büntetéseket elfogadta a bíróság is.

50 Mbit/s letöltési sebességet kínál az Externet

Az Externet november elejétől elindította új generációs, 50 Mbit/s letöltési, illetve 10 Mbit/s maximális feltöltési sebességű PowerDSL szolgáltatását üzleti előfizetők számára.

Új ügyvezető a GTS-Datanet élén

Szathmári Géza távozott az alternatív szolgáltató ügyvezetői posztjáról.

A francia szenátus rábólintott a fájlcserélőket büntető törvényre

Ha a Nemzetgyűlés is elfogadja a javaslatot, jövőre már Franciaországban is érvénybe léphet a „három csapás”.