Távközlés rovat

Rekordnegyedévet zártak a mobilgyártók

Újra lendületbe jött a Nokia, rosszul taktikázott a Samsung, bizonytalan a Siemens.

A Pannon és a Vodafone erősített decemberben

Egy év alatt háromnegyed millióval nőtt a mobil-előfizetők száma.

Teher a mobil a Siemensnek

Jó negyedévet zárt, de küszködik a mobilüzletággal a német vállalatóriás.

Túllépte a százötvenmilliót az ügyfelek száma

A Vodafone ügyfélköre szépen gyarapodik, az átlagos bevétel azonban csökken.

Megjelent a Panasonic X700-as mobilja

Hazánkban is megvásárolható a széthajtható smartphone.

Tízen pályázhatnak a Cesky Telekomra

Hat távközlési szolgáltató és négy pénzügyi befektető verseng a társaságért.

Az Ericssonnal újít a német T-Mobile

Tízezer GSM-bázisállomás cseréjére kerül sor a következő három évben.

Kiemelkedő évet zárt a Motorola

Ismét második a Motorola a mobilgyártók rangsorában.

A Vodafone piacvezető lenne 3G-ben

Az új szolgáltatás bevezetésének előkészületei javában folynak.

IKO-Matáv: interaktív találkozások

Az új holding interaktív tartalomszolgáltatásra specializálódott.

A Pannon hálózatát is az Ericsson építi

Újabb ötmilliárdot hozott a 3G a svéd cégnek.

Az első félévben kifizetheti a Matáv a Telekom Montenegrót

A magyar vállalat hitelből vásárol, de az osztalékpolitikája nem változik.

Sony Ericsson Z200

A széthajtható telefon nem bőséges szolgáltatásaival, hanem sajátos formavilágával hívja fel magára a figyelmet.

Biztos győztes a Matáv Montenegróban

A Matávé volt a legjobb ajánlat a montenegrói távközlési vállalat felvásárlására.

A Matáv az Ericssonnal építi széles sávú hálózatát

Széles sávú Ethernet DSL Access hozzáférési megoldással bővíti szolgáltatási területét a Matáv.

Kevesebb vonalon többet beszélünk

Novemberben folytatódott a bekapcsolt vezetékes fővonalak számának csökkenése.

72 millióan vannak a német mobil-előfizetők

A német mobiltelefon-piac tavaly ismét kétszámjegyű növekedést könyvelhetett el.

Már sms-sel is segíthetnek a mobilosok

Mától szöveges üzeneteket is fogad az 1749-es adományvonal.

Eladó a cseh távközlési vállalat állami tulajdonrésze

Versenytárgyalás lesz, de megfelelő ajánlat hiányában tőzsdére is kerülhetnek a részvények.

Novemberben csökkent a T-Mobile piaci részesedése

A Vodafone és a Pannon GSM tovább növelte előfizetőinek számát.

Már mobilhívással is segíthetők a szökőár áldozatai

Bármely mobilhálózatról és a Monortel körzetéből is hívható az 1749-es telefonszám.

A Matávnak áll a zászló a Fekete-hegyekben

Várhatóan a magyar vállalat veheti meg a montenegrói mobilszolgáltató TeleMont.

Távközlés: eljön az igazság pillanata

2005 várhatóan az új technológiák térnyerésének éve lesz.

Sebességet vált a 3G

A mai harmadik generációnál tízszer gyorsabb lesz az új mobilstandard.

A karácsonyinál gyengébb volt a szilveszteri sms-láz

A mobilszolgáltatók felkészültek az újévi rohamra.

Mobilszolgáltatást is nyújtana a Time Warner

A médiacsoport tárgyal az USA harmadik legnagyobb mobilcégével.

Sony Ericsson T630

A T610 után hamar érkezett az utód, a T630. Vajon miben más, miben több az új modell?