Távközlés rovat
Az NMHH megmérte az 5G-t: nem kell félni
Közös tesztmérésekkel vizsgálják az 5G-hálózatokból eredő elektromágneses sugárzást a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szakemberei.
Az sms hanyatlása
2018-ban még több mint egymilliárd darab sms-t írtunk meg és küldtünk el a mobilunkkal, de 2021-re 30 százalékos visszaesés történt: tavaly már csak 714 millió sms-t küldtek ki a lakossági előfizetők. Ugyanakkor a Short Message Service nem tűnik el.
Még az idén elérhetjük az egymilliárd 5G előfizetést
Az Ericsson friss tanulmánya szerint ez elsősorban Észak-Amerika és Északkelet-Ázsia gyors növekedésének köszönhetően történik meg, miközben Európában lassabban terjed a kommunikációt és gazdaságot átformáló technológia.
Az Oracle modernizálja a Vodafone-t
A következő generációs kommunikációs megoldások bevezetésének támogatása érdekében a távközlési csoport kritikus rendszerek korszerűsítését, valamint az Oracle Cloud Infrastructure dedikált régióiba történő áthelyezését tervezi.
Magyar Telekom fenntarthatósági jelentés 2021
A vállalatcsoport a korábbi gyakorlattól eltérően, hosszútávú céljait 2030-ig határozta meg, melyeket folyamatosan nyomon követ és szükség szerint, a trendeknek megfelelően frissít.
A Digi Belgiumban terjeszkedik
A távközlési vállalat elnyerte a jogot, hogy Belgiumban mobiltelefonfrekvenciákat használjon, ami lehetővé teszi terjeszkedését a nyugat-európai piacokon – közölte kedden a vállalat.
Szinte minden magyar rendszeresen internetezik
A gyerekek körében egyre korábban kezdődik az internethasználat, de meglepő adat, hogy még a 85 év körülieknek is a közel 20 százaléka rendszeresen böngészi a világhálót.
Egyhetes leállás lesz a Vodafone ügyintézésében
A cég hangsúlyozza, hogy az érintett időszakban a Vodafone otthoni és mobil alapszolgáltatásai zavartalanul működnek majd.
Még két hét, és vége a Telekomnál a 3G-nek
A vállalat bejelentette, hogy jó ütemben, a tervek szerint halad a Magyar Telekom 3G hálózatának fokozatos lekapcsolásával, amely július 1-től már sehol nem lesz elérhető.
- Akciókamerák
- Apple asztali gépek
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Telekom mobilszolgáltatások
- Azonnali mobilos kérdések órája
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- World of Warships
- Trollok komolyan
- Suzuki topik
- További aktív témák...