Hirdetés

Aktív témák

  • PhoenixK

    őstag

    válasz PhoenixK #41393 üzenetére

    Közben meglett, én voltam a balf... balfék!

    A megoldás:
    Eltűnt a Rögzítés a Tálcán és a Rögzítés a Start menün parancs

    Hasznos lehetősége a Windows 7-nek, hogy alkalmazásokat könyvtárakat rögzíthetsz a Taskbar-ra és a Start Menü-re. Ezt a jobb klikkes helyi menüből lehet elérni, vagy egyszerűen húzással is rávihetjük a Taskbar-ra az alkalmazásokat. Amennyiben ezt nem tudod megtenni, illetve a helyi menüből eltűnik a Rögzítés a Tálcán (Pin to Taskbar) és a Rögzítés a Start menün (Pin to Start Menu) parancs, illetve esetleg eltűnt a Taskbar-ról az Ugrás lista (Jump List), akkor valószínűleg egy "hagyományos" tweak programmal tüntetted el a Shortcut Arrow-t az Asztal ikonjairól. A Windows 7-ben másképpen működik, így az IsShortcut kulcs eltávolítása a Registry-ből megszünteti a rögzítés lehetőségét is. Ahhoz, hogy visszaállítsd az eredeti állapotot, nyisd meg a Registry Editor-t, írd be a Start Menü keresőjébe, hogy regedit, és menj a HKEY_CLASSES_ROOT ⇒ lnkfile ponthoz, és a jobb oldalon jobb klikk az üres területre ⇒ Új (New) ⇒ Karakterlánc (String Value), a neve legyen IsShortcut az értékének ne adj meg semmit (""). Lépj ki a Registry Editor-ból. És ha el akarod tüntetni a kis nyilakat az ikonokról, akkor használj kifejezetten a Windows 7-hez készült tweak programot, vagy megtalálod a nyilak eltüntetésének leírását itt:
    Shortcut Arrow eltüntetése

    "Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

Aktív témák