Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Szeretnék segítséget kérni a következőben:
    Még tavaly év végén álltam át win10-re és nem is volt, illetve ezen kívül nincs is vele semmi gondom, de kb 1 hónapja az alaplapi hangkártya driver (Realtek) elkezdett megbolondulni. Először nem ment a mikrofon, majd teljesen random módon elkezdett eltűnni minden hang a gépről. Amiket produkál jelenleg:
    - Értesítési szalag ugrál jobb alsó sarokban kb másodpercenként, hogy jack-et bedugtak/kihúztak
    - Ha elkezdem használni a mikrofont, akkor egy idő után teljesen elmegy minden hang, csak újraindítással megy megint minden
    - ha nem használok mikrofont, akkor is random elmegy hang, viszont ilyenkor a Realtek vezérlőben ha beállítom, hogy előlapi jack letiltása (ami hátul az alaplapi hangkártyába van dugva btw), akkor megint megy minden, ha épp a Realtek vezérlő nem fagy ki
    - Hiába indítom el a driver uninstallt nem történik semmi, szóval jelenleg újratelapíteni sem tudom, egyébként a legfrissebb verzió van fent
    - Megállnak alkalmazások, pl youtube egyszer csak lehal, vagy bármilyen médialejátszó és kifagy (persze task managerből lelőhető, de megint csak újra kell indítani a gépet)

    A kérdésem az lenne, hogy mit tudnék ezzel kezdeni a Win újratelepítése nélkül? (nagyon nincs kedven hozzá, hogy a már belakott Win10-et legyaluljam) Na meg mi a garancia arra, hogy utána ez a hiba nem jön megint elő?

    Szerintetek, ha veszek egy hangkártyát (amit már amúgy is terveztem) akkor megoldódhat ez?
    És ha már ez felmerült, tudom, hogy ide nagyon off, de egy 5.1 Logitech X530 mellé milyet lenne érdemes? (ami mellé van friss driver is)

    Továbbá, ha mégis csak a rendszer gyalulása marad, akkor azt lehet intézni a Win10-en belül található: Rendszer alapállapotba állítása opcióval is végezni? (gondolom itt a felhasználói adatok törlése opció jöhet csak szóba ilyen hiba esetén)

    Nagyon köszi a segítséget :R

  • flatline#2

    tag

    válasz #58000384 #41782 üzenetére

    Köszönöm. :R
    Megpróbálom.
    Szerinted ha lehúzom az előlapi csatlakozót, akkor úgy is jó? Ugyanis egyáltalán nem használom azt, minden hátra van bedugva, mikrofon is.

    [ Szerkesztve ]

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Olyan kérdésem lenne, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy alig használok valamit a gépen de a 8-ból mégis több mint 5 Gb memória használatban van?
    Amikor ez történt, akkor épp futott a
    uTorrent
    Chrome (3 tab)
    háttérben:
    Steam
    Avast
    Nvidia vezérlőpult
    Onedrive
    Illetve ezt megelőzően játszottam Rocket League-gel, de az nem futott éppen, viszont korábban volt olyan, hogy kiírta a Win, hogy elfogyott a memória, zárjak be valamit, ezt szintén a fent említett játék után.
    Amikor ezt írtam rögtön újraindítás után, akkor nem volt más nyitva, csak a Chrome 1 tabbal és ami háttérben futott és így 3 Gb memória volt használatban.
    Ez így ok?

    Köszi a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

  • flatline#2

    tag

    válasz n42 #52989 üzenetére

    Köszi a választ.
    Ha azt mondod ez így jó akkor részemről oké, csak hirtelen nem tudtam hová rakni a dolgot.
    Nem baj ha használatban van, mert azért van, ahogy te is írod :)

    Nem szokott egyébként olyan problémám lenni, hogy elfogy a RAM, bár hozzáteszem, hogy pl. Rocket League alatt van néha egy-egy laggolás, ami nem a pingem illetve nem is a gyenge proci/kártya miatt van, csak mondjuk 1 óra játék után elkezd lassabban betöltődni a menü miután befejezek egy meccset vagy a meccsek alatt szaggat egy picit és ezeket nem tudom hova tenni.

    Illetve még annyi volt az alapja a kérdésemnek, hogy a feladatkezelőben próbáltam csak megnézni, hogy mi foglal 5 gb RAM-ot, de ott kb. 2 Gb-nyi RAM-ra kaptam választ a többire nem.

    De még egyszer köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni.
    Win 10-t használok és 1 napja olyan problémám van, hogy bármilyen média fáljt le akarok játszani, ebbe beleértve a youtube videókat is (mindegy milyen böngészővel), akkor gép indítása után az első dolog amit elindítok az megy, de ha csak megállítom egy pillanatra a videót vagy a másikat akarok indítani, akkor semmit nem indít, KMPlayer kifagy, winamp szintén, youtube kiírja, hogy hiba történt és ilyenkor csak úgy megy újra minden ha újraindítom a gépet, de ilyenkor is csak az első média fájlig jutok, ahogy fentebb írtam.
    Plusz móka, hogy ilyenkor az újraindítás is kb. 3-5 perc, nem a boot, hanem amíg leáll a gép.

    Légyszi segítsetek, hogy mi lehet a gond. Avast és Anti-Malware nem talált semmit, amúgy sem látogatok olyan oldalakat vagy telepítek fel akármit, ahonnan bármit össze tudnék szedni.
    Nem nagy kedvem van rendszert újratelepíteni, csak ha nem lesz más mód.

    Tegnap egyik újraindításnál, miután még ment a gép, de már a képernyő kikapcsolt, egyszer csak visszajött a következő hibaüzenettel, mielőtt újraindult
    "A számítógép problémát észlelt, ezért újraindul. Összegyűjtünk néhány hibainformációt, aztán újraindítjuk a rendszert."
    Előre is köszi :R

    [ Szerkesztve ]

  • flatline#2

    tag

    válasz flatline#2 #53766 üzenetére

    Még annyival kiegészíteném, hogy a leálláskor a hibaüzenet alatt az szerepel, hogy
    DRIVER POWER STATE FAILURE

  • flatline#2

    tag

    válasz flatline#2 #53766 üzenetére

    Ok,
    gyorsan megpróbáltam utánanézni és mindenhol azt írták, hogy ez valamelyik driver problémája lesz.
    Frissítettem a Geforce drivert és nem akarom elkiabálni, de ez most úgy néz ki, hogy működik is. :)

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Szeretnék egy kis segítséget kérni egy visszatérő probléma megoldásában.
    A gépem gondol egyet és nem játszik le semmilyen média fájt, legyen az audió, videó vagy akár a youtube.
    De pl. játékok alatt gond nélkül van kép és hang is.
    Ha újraindítom a gépet, akkor egy leállás akár több percig is eltart, aminek a végén kiír a Win egy hibaüzenetet:
    driver power state failure

    Korábban ennek utánanéztem és megoldásként az volt, hogy indítsam Safe avagy csökkentett módban a windowst, majd ott az eszközkezelőt megnyitva a rendszer megmutatja, hogy melyik hardver illesztőprogramjával van gond. (kis sárga felkiáltójel)
    Nekem ez a monitor illesztőprogramját jelenti, amit ha eltávolítok és újraindítom a gépet, akkor megjavul a fent említett hibajelenség.
    Az eszközkezelőben, csökkentett módban azt írja egyébként, hogy:
    Általános nem Pnp monitor

    Szóval miután eltávolítom ezt nem is rakok fel semmit, mert a windows magától felismeri és minden megy tovább egészen addig amíg újra elő nem kerül ez a jelenség. Ez teljesen random, lehet pár óra múlva, de lehet, hogy 2 nap múlva.
    Eddig egy Benq hd2222l monitorom volt amivel ez történt. Most viszont egy új LG 34"-os monitorom van amivel ugyanúgy megvan a hiba.
    Feltettem az LG által adott illesztőprogramot is.
    Ha eszközkezelőben megnézem most normál, tehát nem csökkentett módban, akkor azt írja, hogy Általános Pnp képernyő és ha megnézem az illesztőprogramot, akkor annak dátuma 2006.06.21 akkor is miután felteszem az LG driverét.

    Ez a hiba kb. 2 hete van így előtte sohasem volt.

    Ha tud valaki permanens megoldást kérem jelezze.
    Illetve 1 hét múlva esedékes videókártya csere is, nem tudom, hogy azzal megoldódik-e?

    [ Szerkesztve ]

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Kérlek segítsetek, vagy adjatok tippet a következőben:

    2-3 napja talán pont frissítés után érdekes akadozások vannak a gépemmel.
    Rocket League játékkal szoktam elütni az időt és gyakran megy alatta a Youtube (Chrome böngésző).
    Eddig semmi akadás nem történt, most pedig amikor elkezd betölteni 1-1 meccs a játékban, akkor borzalmasan elkezd szaggatni a játék és a youtube is. Ha nem megy a Chrome akkor is van némi szaggatás és ez FPS dropnak néz ki. Bár nem értem nagyon hozzá, de kicsit olyan mintha nem bírná memóriával a gép (8 Gb összesen), amit azért nem tudok hova tenni, mert eddig nem volt erre példa, pedig ugyanígy használtam és nem tapasztaltam ilyet.
    Illetve még valami, kb. 2 hete vettem egy 2 TB-os merevlemezt, de a probléma csak az elmúlt 2-3 napban tapasztalható.
    Megnéztem feladatkezelőben a memória használatot és 70%-ot a 8 Gb-ból használ úgy, hogy csak a Chrome megy amire ír 5-600 Mb-ot
    Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

  • flatline#2

    tag

    válasz Sub-ZeRo #75304 üzenetére

    Igen.
    De eddig is ment és a játék + böngésző SSD-re van telepítve azok onnan futnak.
    Letöltés eddig is ment, csak eddig nem 2Tb-os lemezen hanem 500Gb-oson.

  • flatline#2

    tag

    válasz Sub-ZeRo #75306 üzenetére

    Ez idáig ok, meg is fogom próbálni, de azt a 2Tb vinyót pont azért vettem....

    Ha egyébként ez a gond, akkor van valami megoldás, vagy törődjek bele, hogy ez így lesz?

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Szeretnék némi segítséget kérni. Gondoltam kipróbálom az Xbox Pc Game Pass-t. Felraktam az appot, előfizettem, majd letöltöttem a Desperados III játékot. Elindítottam, minden ok fut játszok stb. Majd tartottam egy ki szünetet bezártam és mikor el akartam indítani megint, akkor kaptam, hogy "Ez az alkalmazás nem nyitható meg" nézzem meg a storeban.
    Gugliztam, hogy mi baja lehet, de írtam vagy 10 féle dolgot, először maradtam annál, hogy újra telepítettem a játékot. Utána megint elindult, de megint csak egyszer és másodszor megint jött az "Ez az alkalmazás nem nyitható meg" üzenet.
    Elkezdtem utána nézni, azóta állítottam UAC-ot, registriben FilterAdministratorToken-t, reseteltem a windows storet, próbáltam helyi fiókba bejelentkezni stb, SFC-t futtattam, de eddig semmi nem oldotta meg ezt a helyzetet.
    Esetleg van valami ötletetek, hogy mivel oldhatnám ezt meg?
    Ultragáz, hogy veszek valamit és nem tudom használni, mert a win úgy dönt, hogy neki ez nem megy, de abban persze nem segít, hogy miért, csak ennyit ír....

    Előre is köszi.

  • flatline#2

    tag

    Sziasztok,

    Kérnék tanácsot a következőben.
    Vettem egy Lamax Noisecomfort BT fület, hogy majd én PC-vel használom, de sajnos nem működik úgy ahogy reméltem.
    A Windows a fülest 2 kimenetnek látja, 1 stereo és 1 mono kimenet, illetve 1 mikrofon bemenet.
    Amint a mikrofon bekapcsol mind más hang elnémul a gépen és a füles monoba vált és ez egészen addig így marad, amíg a mono kimenetet és a mikrofont le nem tiltom.
    Azt szeretném elérni ha lehet, hogy menjen a mikrofon és mellette stereoban szóljon a füles, tehát rendes mikrofonos fülesként lehessen használni.
    Próbáltam már kb minden beállítást windowson belül hátha ezt át tudom hidalni, de sajnos nem sikerült.
    A gépben egy USB-s BT 5.0 adapter használok a füles csatlakoztatásához.
    Tudtok erre esetleg valami megoldást, vagy ez csak ilyen módban tud „működni”?
    Ha másik BT fülest veszek, vajon azzal is így járok?

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák