Hirdetés
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Stratégiai biztonsággal védekeznek a dráguló memóriák ellen a gyártók
- Házimozi belépő szinten
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gaming notebook topik
- Milyen alaplapot vegyek?
- Titkos Aluminiumot tervez a Google a PC-khez
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
wikings2
őstag
A megoldásokat általában tanulmányozás után feldolgozza az agyam, de néha olyan parancsrészleteket használ, hogy magamtól megírni ilyeneket kevésnek érzem magam. Utolsó évre hagyta az infótanár a programozást, és kb nem ért hozzá semmit sem. A már kész megoldásokat szedi le és felkommentelve magyaráz nekünk...
Sajna nincs meg a rutinom ami nagyon kellene :\Néha még azt sem tudom eldönteni hogy mennyi dolgot kell deklarálnom hiszen nem látom előre hogy hova, mit, meddig kell pakolnom egy egyszerű kereséshez vagy sorba tételhez.
Vagyis menne... de az emelt szintű 9 feladatából az első 5 höz kellett kb 3 óra hogy magamtól megírjam mindenféle segítség nélkül.Doksi.hu-n még nem jártam de felnézek, hátha találok valami okosságot

Köszi szépen mindenesetre -
Messss
csendes tag
Köszönöm az infókat. Létrehoztam már a kapcsolatot az excelem és a grid között, szépen meg is jelenik.
Belevetem magam a dokumentációknak, lehet-e olyat, hogy online legyen a kapcsolat a grid és az excel között, tehát ha elemet adok az excelhez, akkor az megjelenjen a grid-en is.Köszi mégegyszer.
-
mezis
félisten
A Cirill betűs támogatás rendben van, az intéző is ezért tudja megjeleníteni. Cirill betűs billentyűzetet is tudtam készíteni. (Ezt a Win7 még akkor rendezte, amikor az Opera böngésző szembetalálta magát egy orosz WEB oldallal.)
Az MS táblázatkezelőjével és a LibreOffice-el is be tudom másolni a táblázatba ezt a Cirill betűs file nevet.
Most már biztos vagyok benne, hogy ez a "DOS közeli" szoftverek (VBS, Notepad2) problémája, amivel bizonyára az MS sem óhajt foglalkozni. Nekem sikerült úgy megoldanom, hogy a listázásból kimaradt alkönyvtárakra egyesével lefuttattam a programomat és az eredményeket "hozzászerkesztettem" félbemaradt lista file-hoz. A jövőben kerülni fogom a problémát okozó file nevek használatát.
-
Messss
csendes tag
Köszi, akkor ezt benéztem a MultiColumn-al....
Viszont a grid sem lesz jó nekem, mivel ahogy látom ehhez kellene access, akiknek pedig készülne az alkalmazás, azoknak nincsen.
Épp ezért én excel-el akartam megoldani. Tehát a Form1_Load-be betölteni az excel-ből az adatokat ebbe a ListBox-ba, az adatok felvitelekor pedig bekerülne excel-be is és a ListBox-ba is. Excel nyilvántartásra is szükség van, így ezt tartom logikusnak. Azonban sehogy sem tudom táblázatos megjelenítésre bírni a ListBox-ot.
-
mezis
félisten
Még mielőtt bármi bekerülhetne a file névbe, ledöglik. Az alkönyvtárban a legutolsó helyen van a névsorban a Cirill betűs file. Az összes többi file neve bekerül a listába.
(MsgBox esetén is file-ba kerül egy ugyanolyan lista. Valószínű, hogy csiki/csuki-t kellene játszanom a lista file-lal, de nem hiszem, hogy a monitorra más karakter, illetve egyáltalán kerülne valami is a Cirill betűkből.)
A DOS dir parancsa a cirill betűk helyett ? jeleket tesz. Most vettem észre, hogy a file nevének a vége latin karakterekből áll ! A DOS dir ezeket helyesen jeleníti meg a kérdőjelek után. Ugyanígy jártam, amikor a Win vágólapról a Notepad2-vel szerkesztett szövegfile-ba "kézzel" másoltam be a cirill betűs file nevet
Hibakezelést hol lehet nézni ?
Új hozzászólás Aktív témák
- Precision 5690 FHD+ IPS Intel Ultra 7 165H RTX 1000 Ada 1TB 32GB magyar vbill gar
- T14s Gen4 14" FHD+ IPS érintő Ryzen 5 PRO 7540U 16GB 256GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- GamingFórum.hu - Meghívó link
- ThinkPad T14 Gen1 14" FHD IPS i5-10210U 16GB 256GB NVMe IR kam új akku gar
- X13 Yoga Gen3 27% 13.3" QHD+ IPS érintő i5-1245U 32GB 512GB ujjlolv IR kam aktív toll gar
- Gamer PC-Számítógép. Csere-Beszámítás! R7 5800X / RTX 5060 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3391
- Apple iPhone 16 Pro Max Desert Titanium Titán dizájn, Pro kamera, 120 Hz ProMotion,90%,3 hó gari
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest



