Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18043 üzenetére

    nincs itt semmilyen kettős mérce részemről
    ez egyszerűen csak írói szabadság
    amikor pedig néha mégis nagybetűvel írtam 1-1 nevet, azzal meg azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy sztem megérdemli az illető
    (pl Jézus, sánta, vagy isten)
    de megígérem, hogy ahol félreérthetőnek érzem a mondandómat, ott a jövőben használni fogom a nagybetűket

    "A bibliaolvasás nem olyan hogy csak leülök és olvasok, utána járást, gondolkodást igénylő folyamat..."
    ezzel kapcs megint egyetértünk
    esetleg azzal egészíteném még ki, hogy ha valóban isteni eredetű, akkor több szinten (még pontosabban AKÁRMELYIK szinten) meg kell állnia a helyét a leírtaknak
    tehát pl az azázeles résznek kisbetűvel is, nagy betűvel is
    pláne ha isten "jóváhagyásával" írják hol így, hol úgy
    ...egyébként pedig ami azt illeti simán fel is tudnám oldani ezt az általam felvetett ellentmondást (csak aljas módon kíváncsi lettem volna a hívők véleményére is):
    szóval
    tegyük fel eleinte tényleg csak úgy kiküldözgették ezeket a bakokat a pusztába
    esetleg véletlenül pont vmi névtelen hegy irányába
    aztán idővel elkezdték ezt a hegyet az elvevés (azázel) hegyének hívni
    (a bűn elvevésének ugye)
    eleinte csak 1 határozóval(?) illetve
    aztán megint eltelt X idő és tulajdonnévként is rajta maradt ez a név
    Elvevés-hegy
    mint mondjuk a Szabadság-hegy
    és miután ez minden akkor élő ember számára egyértelművé vált, akár el is hagyogathatták a hegy szót
    mintha azt mondanám, hogy kimotorozok a Gellértre
    senki nem gondol 1 személyre
    ...de igazából a JT-ktől vártam volna vmi ilyesmi huszáros megfejtést:)

    "de úgy látom te mindent kétségbe vonsz"
    kb jól látod:)

    "De érdekes módon fele ennyi dolog alapján az evolúciót, az emberi ösztönöket nem vonod kétségbe."
    erről az iwiw-es fórumozók tudnának bővebben mesélni, hogy azt mennyire vonom kétségbe:)
    (gyaxilag ugyanennyire
    mert ott is nagyon szép a felépítmény csak éppen az alap a bizonytalan
    hogy tudnillik hogyan is röffent be ez az egész folyamat)

    "Az apokrif nem ad választ arra, hogy mi a fene az az azazel..."
    én azt mondtam, hogy 1 LEHETSÉGES választ
    szemben azzal ugye, hogy a biblia meg semmilyet nem ad
    és akkor az egyik könyv miért kerülte bele, a másik meg miért nem?
    eredetileg csak erre akartam kilyukadni ezzel az egésszel

    "Álljon meg a menet. Az eredeti szöveg nem változott semmit,"
    te mondtad, hogy eredetileg nem szerepel a "hegy" szó sem, nem szerepel nagy betűs írásmód sem...nekem ezek azért változásnak tűnnek

    "Lelehet söpörni a keresztyénség történelmi bizonyítékait."
    ne csúsztassunk
    nem a kereszténység bizonyítékairól volt szó (az nyilvánvalóan létezetett/létezik), hanem JÉZUS valós mivoltának a bizonyítékairól
    amennyire én tudom a biblia tekercsein kívül egyedül talán josephus flavius említ meg konkrétan 1 jézus nevű zsidó csávót, aki mindenféle csodákat művelt
    te tudsz esetleg harmadik forrásról?

    "Egyébként ha következetesen rosszul használsz egy definíciót és szerinted ezt a rossz definíciót más emberek is értik (ők is rosszul használják?) akkor hogy lehetne normálisan beszélni erről?"
    sztem simán
    miért ne?
    mint mondtam az "'evolúciós elmélet/magyarázat" sokkal rövidebb, mint "az bizonyos a másik elképzelés, ami isteni teremtés nélkül próbálja magyarázni a világ és benne az ember létrejöttét"
    de ha gondolod, akkor a jövőben mindíg ez utóbbit fogom használni:)

    "Egyébként én teljesen el tudom fogadni azt, hogy egyesek nem tudják elfogadni az Istent :) Ezen az alapon érthető, hogy körmükszakadtáig ragaszkodnak egy Isten nélküli magyarázathoz..."
    igen vannak ilyenek is szép számmal
    csak nem én
    én a magam részéről a hívőknek azt próbálom megmutatni, hogy az ateisták elképzelésében is van logika és ők is (mint szintén gondolkodásra képes emberek) pontosan ugyanannyira vannak meggyőződve a saját igazukról, mint a hívők
    az ateistáknak pedig ugyanezt fordítva
    szal tekinthetsz vmi elfuserált békítő szándékú vkinek is:)
    és hogy miért teszem ezt?
    vagy azért mert szeretek mindenkivel kötekedni, vagy azért mert a versengés helyett együttműködve talán előbbre jutna mindkét tábor
    akár még az általatok istennek nevezett vminek is a közelébe juthatnánk újra:)
    mint bábelnél
    de ebből a szempontból ti sem vagytok 1 fikarcnyival sem együttműködőbbek, nyitottabbak, konstruktívabbak, mint az ellenfél csapata
    (és hiába mondjátok, hogy nem tekintitek annak őket, mert de)
    ti is pont ugyanúgy ragaszkodtok a saját igazatokhoz mint ők, és sztetek is pont ugyanúgy ők tévednek, mint sztük ti

    "Tehát számomra egy dínó fog bizonyítja, hogy élt egy dínó, de azt nem hogy van evolúció"
    akkor ezt is tisztázzuk:
    a dínókkal most csak azt akartam mondani, hogy nagy valószínűséggel még a bűnbeesés előtt (sőt még jóval ádám előtt) pusztultak ki
    tehát az állatok sztem akkor sem voltak örök életűek
    mert miért is lettek volna?
    azt értem, hogy szted akkor nem volt halál
    csak sztem ez is inkább úgy értendő, hogy nem volt halál az örök élet szempontjából
    vagy ha úgy tetszik a második halál nem volt

    "Tehát azt mondod, hogy amit te rossznak és gonosznak gondolsz (a bellinkelgetett, dolgok amiket Isten cselekvőképtelenségének bizonyítására hoztál) azok teljesen normálisak az emberi élet és természet része?"
    sajnos igen, ezt mondom
    egy valós és nem utópisztikus világban igen

    "Mire nem válaszoltam?"
    nézzük az utóbbi kettőt:
    1. isten elvileg leállhatott-e volna az állatok megteremtése után, az emberé előtt?
    (ez ugye annak kapcsán merült fel, hogy a hitetek szerint kitüntetett szerepe van-e az embernek?
    ...azaz melyikőnk az egoista?:) )
    2. ádámék a büntetés (vagyis a rossz) megismerése utűán szted szivesen visszacsinált-e volna az egészet, vagy sem?
    (ez meg úgy jött fel, hogy ha esetleg igen, akkor biza még a tökéletes! ember is CSAK akkor tudja értékelni a jót, ha van mihez viszonyítania
    ez lenne a rossz ugye)

    és én mire nem válaszoltam szintén véletlenül?:)

    "De az Istennel való kapcsolat nem egyszeri, régen történt dolog. Persze a múltban kezdődött, de az ma is tart."
    én ezt értem, csak olyasmire gondoltam, hogy esetleg eleve vmi tévesen értelmezett legelső tapasztalaton/emléken/élményen alapul az egész
    szal érted
    mert téves kiindulási alapokról is baromi messzire el lehet ám jutni, csak éppen fals lesz az egész felépítmény

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák