Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Már az elején is írtam és arra nem jött semmi válasz, hogy akármit írnánk neked nem fogadnál el válasznak, akkor most nem tudom mit vársz :)
    Azt mesélsz be magadnak ami jól esik a keresztyénekről.
    Nem olyan Isten mint a te taoista felhőnézős világképed.

    Rengeteg információ van, az hogy neked az semmit nem mond, mert nem érdekel vagy nem tudom, elengeded a füled mellett... hát nem Isten hibája.

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Annyiból jó az orvos példa, hogy aki keresztyén egyre jobban ismeri Istent. Szerintem ezt nem tagadhatod meg egyetlen keresztyéntől se. Istenek nem leszünk (ennek fizikai korlátai vannak), de egyre több objektív dolgot tudunk elmondani Istenről, az ismeretünk nő.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17700 üzenetére

    "Isten kezdeményezi a kommunikációt minden emberrel Szent Fiában. Ha erre az első "kérésre" nem mondasz teljes lényeddel IGEN-t...
    Ő kezdeményezte/kezdeményezi a párbeszédet. Mindig.Neked válaszolni kell."

    ezek alatt mit értesz pontosan?
    mert az én olvasatomban ez biza azt jelenti, hogy HA HALLOK róla és HA HISZEM, akkor majd jönnek a továbbiak
    egyébként nem
    márpedig sztem az lenne az igazi, ha olyan embereknek is lennének egyértelműen isteni eredetű élményeik, akik azelőtt még csak nem is hallottak a létezéséről

    először írni akartam azokat is, akik esetleg kifejezetten NEM HITTEK benne
    de az már nem jó pölö, mert már ők is HALLOTTAK róla
    tehát az elméjük, a tudatalattijuk, vagy a nemtommilyük már összedobhatott nekik egy ilyesfajta megtapasztalást, amit aztán ők már istentől eredőnek tulajdonítottak

    itt van ez az orvos aki nem hitt a halálközeli élményekben, aztán mikor ő is "átélte", akkor könyvet írt róla
    és mindenki ájuldozik, hogy hű meg hú ez most akkor mekkora bizonyíték a dolog létezésére
    hát sztem meg pont nem az
    marhára nem
    mivel ez a csávó is HALLOTT korábban a dologról
    bőven
    (mert így tudott ugye nem hinni benne)
    tehát őt is simán megvezethette a saját elméje, volt miből összeraknia az "élményt" a pasi számára
    remélem érthető, hogy mit akarok mindezzel mondani

    vagy ugyanígy némileg bizonyíték erejűnek érezném, ha nem csak mindenki szubjektíven, önmagán belül élne át ilyesfajta isten-élményeket, hanem egyszer kollektíven is egy nagyobb csoport minden egyes tagja kivétel nélkül
    (és a kollektívet megint nem úgy értem, hogy a csoport minden egyes tagja megint önmagán belül éli át)
    mint amik le is vannak írva a bibliában is
    csak éppen azok már ellenőrizhetetlenül régen történtek
    ha történtek
    tudom én azt is, hogy miután teljessé válik ami addig részleges volt, akkor el lesz távolítva a részleges
    de ez így önmagában sztem megint inkább csak a csalás 1 újabb zseniális sarkalatos pontjának tűnik, mintsem bizonyítéknak bármire is

    liam neeson jól megfogalmazta helyettek a fehér pokol c. filmben:
    "a hitemet akarod?
    érdemeld ki!"
    vagy vmi ilyesmi:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17701 üzenetére

    "akármit írnánk neked nem fogadnál el válasznak"
    ha megengeded ezt magamra veszem, mert rám is érvényes
    én erre azt mondtam anno, hogy nemhogy ti (hívők), de még én magam sem tudnám kitalálni/megmondani, hogy mit is fogadnék el bizonyítékként
    ISTENNEK viszont tudnia kellene!
    tehát találja ki ő
    (már ha létezik és már ha akar tőlem vmit:) )

    ámbár ha azt veszem, hogy hit nélkül lehetetlen neki tetszeni akkor világos, hogy valszeg hiába is várok tőle bármi ilyesmit
    de ennek meg egyúttal azt is kellene jelentenie, hogy BIZONYÍTÉKOT (a szó hagyományos értelmében véve) TI SEM kaphattatok ám...

    és az sem állja meg teljes mértékben a helyét, hogy nem érdekel, vagy elengedem a fülem mellett, vagy el AKAROM engedni a fülem mellett
    mert sztem azt elég egyértelművé tette már az itteni szereplésünk is, hogy érdekelni érdekelne bennünket a dolog
    nem is kicsit
    de most azért ne nehezteljetek már ránk, mert mi még nem látjuk bizonyítva azt, amit ti már igen
    vagy mert nem értjük, hogy ti mi alapján látjátok annak

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17696 üzenetére

    Ne haragudj, de ökörséget írsz. Ha sokat beszélgetsz orvossal, még nem leszel orvos. És az Isten mentsen meg mindenkit olyan önjelölt orvosoktól, akik másokkal való beszélgetések során úgy érzik, hogy alkalmasak az orvoslásra. Te teljesen leegyszerűsíted az orvosképzést személyes kommunikációra, mikor ott kemény gyakorlati képzés és még sok más is van. És ezt teszed azért, hogy igazolva lásd magad. És hasonló igyekezetet érzek abban, hogy hiteltelenné tegyed a hívők kapcsolatát Istennel.
    Baromira nem érdekel, milyen magas volt Jézus, és az sem, hogy összesen hány csillagól áll az univerzum. Amikor Istennel beszélgetek nem ezek foglalkoztatnak. Sokkal személyesebb és mélyebb dolgok kerülnek elő az z általad említett felszínes és kikérdezős "kommunikációnál". Ami valójában nem kommunikáció.
    Te is, mikor a kedveseddel vagy meghitt kapcsolatban (nem feltétlen a szexualitás meghittségére gondolok), akkor azt kérdzgeted tőle, hogy hány foga van a tesójának?
    Életszerű? Olyan dolgokkal foglalkoztok, amit a kapcsolatotokból adódóan fontosnak tartotok... Én is, ebben nem fér be ez... Az viszont igen, hogy mi a terve velem, és az is, hogy elévigyem a környezetemben lévő emberek gondjait, problémáit, hogy hálát adjak neki azért, ahogy engem elhordoz...
    És kapok válaszokat... Most gyülekezeti táborban vagyunk, ahol két hozzám közelálló család munkanélküliség miatt nem tudodtt volna jönni, és beszélgettem róluk Istennel, és itt vannak... a költségek kb 15%-át kellett kifizetniük, mert adomány érkezett számukra egy olyan lakótelepi gyülekezetben, amely nem éppen jómódú emberekből áll. Ez több százezer forintot jelent...
    Ez a legfrissebb, de van számos más, amit azért nem részletezek, mert lehetetlen dolog számodra objektívan bizonyítani Istennel való kapcsolatomat, nem is erőlködöm ezen. Istennél fordíva van. Nem megbizonyosodom, és utána hiszek, hanem hiszek, és Isten igazolni fogja, hogy nem hiszek hiába.
    Kicsit bántónak érzem, hogy a sok nagyon hasonló bizonyságtétel, ami Isten szeretetéről, hűségéről, kegyelméről zeng, számodra semmi, értelmezhetetlen katyvasz, ellenben, hogy milyen magas Jézus, az igen... az már beindítana...
    Számomra a kapcsolat, és annak értékei fontosabbak ennél.

    www.refujvaros.hu

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #17701 üzenetére

    "Már az elején is írtam és arra nem jött semmi válasz, hogy akármit írnánk neked nem fogadnál el válasznak, akkor most nem tudom mit vársz"
    nem ertem. ha valaszolsz az a valaszod. mit nem fogadok el? ugy erted hogy mondanal egy centit? ird meg priviben ha megvan a szam. ugyse lesz meg mert lehetetlen. (nem vizsgaztatlak)

    hat, mondjal, aztan bizzad ram hogy elfogadom-e.
    vagy generalisan mondod hogy nem fogadom el a valaszodat a beszelgeteseinkben?

    "Annyiból jó az orvos példa, hogy aki keresztyén egyre jobban ismeri Istent. "
    ez igy van. irtam: a hittudomanyok tanulmanyozasa es gyakorlasa nyilvanvaloan fejleszti az ember tudasat.

    nicht kompot

  • llll

    senior tag

    válasz kymco #17706 üzenetére

    isten bizony én is soxor elhatároztam már, hogy nem fogok beleugatni mindenbe, nem tukmálom magamat, de mindig úgy érzem muszáj
    mondhatni lávaként bugyog bennem is a mondandó:)

    "Nem megbizonyosodom, és utána hiszek, hanem hiszek, és Isten igazolni fogja, hogy nem hiszek hiába."

    a tudós világ (kisebb huzavona után) előbb elfogadta az evolúciós elméletet
    azóta hogy hogy nem egyre másra kerülnek elő a "bizonyítékok"...
    (amik számukra azok, számotokra nem)

    vagy itt vagyok én:
    aki ugye előbb levontam magamnak a konklúziót, hogy isten vagy nem létezik, vagy gonosz
    és egyre-másra "találok" is ezt (megint csak számomra) alá is támasztandó "bizonyítékokat"...

    ezekről mi a véleményed?
    te látsz vmi hasonlóságot az általad említett folyamattal?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #17706 üzenetére

    "Kicsit bántónak érzem, hogy a sok nagyon hasonló bizonyságtétel, ami Isten szeretetéről, hűségéről, kegyelméről zeng, számodra semmi, értelmezhetetlen katyvasz, ellenben, hogy milyen magas Jézus, az igen... az már beindítana...
    Számomra a kapcsolat, és annak értékei fontosabbak ennél."
    sajnalom ha megbantottalak. maskent gondolkodik mindenki. szamomra mas a fontos mint szamodra. szamomra a zenges semmit sem er. ettol meg orulok neki hogy te boldog vagy meg minden, de hogy is mondjam, vallaselemzesi szempontbol nem szamit. tolem lehetnel szomoru is, mert az semmit dont el hogy neked bejon-e vagy sem.

    szamomra a taoizmus bizonyossaga az az, hogy a gyakorlatban valo mukodik. ez azt jelenti hogy nem ram vonatkozoan mukodik hanem mindenre vonatkozoan, megfigyelheto barki altal. attol hogy en boldog vagy szomoru vagy vagy zengek vagy zokogok nem lesz a taoizmus hihetobb vagy hihetetlenebb, valosagos vagy kevesbe valosagos.

    koszonom hogy valaszoltal.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • lao ce

    aktív tag

    válasz pocokxx #17698 üzenetére

    en nem kerek szamon senkitol semmit foleg nem a te altalad elhitt istentol. szamomra ez ertelmetlenseg lenne. tudom hogy mas a kapcsolat, ti ragaszkodtok a beszelgetes fogalmahoz ami nyilvanvaloan nem lehet igaz. de mindegy, ez is csak megy a levesbe a tobbi ilyesmi koze.

    ha en beszelgetnek egy istennel akkor biztos ilyeneket kerdeznek tole mint amit irtam. a maganeletemet meg magam intezem, abba nem kell beleszolnia senkinek, a nelkul is eleg bonyolult hogy meg valaki beleokoskodjon nekem :)
    talan ezert nem is akar velem beszelgetni a ti istenetek, hasznalhatatlanok vagyunk egymas szamara. o nem valaszolhat azokra amik engem erdekelnenek, es amit meg o mondana arra meg nem vagyok kivancsi.

    neked mit segitett legutobb az istened? mire hasznalod altalaban?

    nicht kompot

  • kymco

    veterán

    válasz llll #17708 üzenetére

    Az a véleményem, hogy Isten megadja ítéletként, hogy legyen a hitük/hitetek szerint.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17709 üzenetére

    Kár hogy a hangulatot kifejező "zeng" szónál megragadtál. Én is köszönöm a válaszod

    www.refujvaros.hu

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #17710 üzenetére

    "a maganeletemet meg magam intezem, abba nem kell beleszolnia senkinek"

    Az Istennek ezt nem kell elmondani, mert pontosan tud mindent, még mielőtt bármit szólnál. Jobban ismer téged, mint te magadat...

    Egyébiránt a beszélgetés nem az Istennek kell, hanem az embernek. Ezáltal tudatosul benne, hogy van egy Isten, aki mindennél hatalmasabb, mégis jóságos hozzá és szereti...

    Azt pedig el kell felejteni, hogy az Istent "használjuk". Nem egy kávéautomata, amibe bele dobjuk az imákat, és alul kidobja, amit kértünk...

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17710 üzenetére

    Miért rajtunk keresztül akarsz vele beszélni? Ha valakit megszólíthatsz közvetlenül, akkor az elég gyerekes viselkedésre vall, hogy a másikon keresztül kérdezgeted... és tiszteletlen is. Honnan veszed, hogy Isten nem akar veled beszélni? Azért mert elutasítod?

    Isten éppen mindenkinek a magánéletét akarja rendbe tenni. Mindenkinek ott van baja, a te véleményed szerint is :) Ahogy kivettem a tao tanításait is a magánéleted javítására alkalmazod... de ezek szerint nem sok sikerrel... Egyébként ha az az életd legnagyobb problémája, hogy hány centis volt Jézus, akkor megadja neked, engem az nem érdekel... (Tehát nem Isten érdektelen, hanem én...) Isten nem egy tanítás vagy egy módszer... de nem is egy kalapács... Honnan veszel ilyeneket? Istent használni... :U Te hogy képzeled el Isten használatát?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #17714 üzenetére

    a tao nem a maganeletemre vonatkozik hanem minden dolgokra.

    sajnalattal latom hogy valamennyien a megsertodos modszert valasztjatok arra hogy kibujjatok a valasz alol. pedig azt hittem sikerul legalabb az egyikotoktol egy erdekes gondolatot olvasni.

    en nem kepzelem el sehogy azt hogy ti hogyan hasznaljatok az isteneteket. ezert kerdeztem itt valakit errol.
    de ertem en, hogy az istenetek hasznalhatatlan, ez mondjuk nem is meglepo hiszen nem lehet informaciot kinyerni belole. szoval egy mezei kalapacs szerinted is hasznalhatobb? ez logikus.

    ajanlom tanulmanyozd a taoista tanitasokat, annak legalabb valami hasznat tudnad venni. a kornyezetedben elok majd orommel fogjak udvozolni hogy rajuk tudod koncentralni az erzeseidet nem pedig sajat magad almodozasaira, a belul elkepzelt kis vilagod szereploire. nem vagyok egeszen bizonyos benne hogy ez a mag termekeny talajra hullott, de ha mar mindannyian ilyen jotanacs-ados hangulatban vagytok, en is adhatok egyet, ugye.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #17715 üzenetére

    Gondolom szándékosan tetted fel ilyen provokatívan a kérdést, de akkor nem kéne meglepődni a válaszokon. Ha azt kérdezted volna, hogy miben segített legutóbb az Isten, talán más válaszokat kaptál volna.

    Egyébként is a kereszténységre nem igazán lehet ráerőltetni, hogy egy elképzelt világ miatt nem koncentrálnának a körülöttük élőkre...

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17715 üzenetére

    Isten Mindenható, nem pedig az akaratom alá vetett használati tárgy. Nem lehet használni. Ha valakit használsz, akkor hatalmad van felette, és akkor már nem lenne Isten, hanem csak egy eszköz.
    Van szemed a kritikára, de nincs szemed a nem tökéletes válaszok mögötti tartalom megértéséhez. De ez nem a mi problémánk. Ezen neked kell dolgoznod...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Geri Bátyó

    őstag

    Sokszor írjátok, hogy isten beszél hozzátok/megmutatkozik/bizonyítja létét stb.

    Megtennétek, hogy írtok néhány konkrét példát? Olyat, ami számotokra (és talán másoknak is) egyértelműen isten létének megnyilvánulása?
    Amiket korábban felhoztatok, számomra a legkevésbé sem meggyőzőek. Nem b@sztatásból kérdezem, tényleg kíváncsi vagyok. Azt viszont nem mondom, hogy nem fogok belekötni! :N
    Írom mindezt annak tükrében, hogy meditálás közben találkoztam egy "lénnyel", aki "angyal"-ként is definiálható, de ugyanakkor a legkevésbé sem köthető a bibliában leírt istenhez, vagy sátánhoz (ha esetleg ez fordulna meg a fejetekben). Az angyal definíciót azért alkalmazom, mert aki magyarázta, hogy kit láttam, az ebben a formában értelmezte. Az illető egy Esszénus Pap és nem mellesleg gyógyító!

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • kymco

    veterán

    válasz Geri Bátyó #17718 üzenetére

    Ahogyan velem beszélget az Úr (a teljesség igénye nélkül):
    - Biblia szavaival. Olvasott, hallott ige személyessé válik, utat mutat konkrét példáján vagy általánosítható tanulságán keresztül, volt, amikor nagyon személyesen szólított, meg, mintha miattam került volna be a Bibliába az az igeszakasz. Több ilyen igeszakasz hozott bennem létre új dolgokat, ilyen pld a megtérésem stb...

    - Igehirdetés által, ilyenkor sokszor az az érzésem, a lelkész biztos valahonnan ismeri a problémám, mert "kiprédikál", rólam és nekem szól, bár néven nem nevez. Annyira speciálisan rám illik, hogy szinte hihetetlen, hogy nem ismer a lelkész, pedig nem, vagy ha igen, akkor nem ismeri a problémám, mert nem beszéltem neki róla....

    -lelki gondozói beszélgetésben, a társ olyan dolgokra érez rá az életemben, vagy érzek én rá a másik életéből, amiről nem tudhattunk, olyan kérdésre asunk választ, amit nem tettünk fel, max Istennek...

    - Imádságban, csendességben, mikor megértek összefüggéseket, mikor bizonyossá válik számomra Isten akarata az életemben, mikor ki tudom mondani, hogy arra indulok, mert Isten oda hív...

    - De lehet a válasz egy-egy bezáródó lehetőség, egy utolsó pillanatban megváltoztatott hozzáállás.

    - Vagy hihetetlen módon megnyíló lehetőségek, felkérések.

    - stb.

    A részletes leírásokkal azért nem foglalkozom, mert nem a meggyőzés a szándékom, és kérlek, hogy te se vidd ez irányba a beszélgetést, mármint, hogy megmagyarázod, hogy ez mennyire belemagyarázás... Hagyjuk ki, ha lehet.
    Mindegyikre van konkrét életeseményem, és még van nagyon sokféle más is, amit azért nem sorolok fel, mert hirtelen ennyire futotta az időmből és az energiáimból...

    A lénnyel való találkozásodat nem minősíteném, de szinte biztos, hogy nem angyal volt...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz kymco #17719 üzenetére

    "A részletes leírásokkal azért nem foglalkozom, mert nem a meggyőzés a szándékom, és kérlek, hogy te se vidd ez irányba a beszélgetést, mármint, hogy megmagyarázod, hogy ez mennyire belemagyarázás... Hagyjuk ki, ha lehet.
    Mindegyikre van konkrét életeseményem, és még van nagyon sokféle más is, amit azért nem sorolok fel, mert hirtelen ennyire futotta az időmből és az energiáimból..."

    Az a baj, hogy megint csak terelést kapok. Semmi konkrétum, csak szubjektív (előre is elnézést a szóhasználatért) mellébeszélés! Már előre elkönyveled, hogy bemagyarázásként fogom fel amit mondanál, ráadásul leminősíted a "lénnyel" való találkozásomat, csak azért, mert nem vagyok hívő!
    Miért is nem lehet angyal akivel találkoztam? :U

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #17717 üzenetére

    "Ha valakit használsz, akkor hatalmad van felette, és akkor már nem lenne Isten, hanem csak egy eszköz."
    az emberek hasznaljak a szelet repulni, az oceanokat hajozasra, az esot a veteshez, de egyiken sincs hatalmuk, ez ujra es ujra bebizonyosodik.
    persze attol is fugg hogyan definialod a hatalom szot. szerintem hasznalat != hatalom. hatalomhoz valami olyasmi kell hogy ala es folerendelt szerepek legyenek. azert mert hasznalsz valamit vagy valakit egy dologra attol meg ez nem azt jelenti hogy folerendeled magadat. pl kolcsonkertem a baratom kocsijat, azaz hasznaltam a szivesseget. folerendelt lettem? nem hinnem.

    nicht kompot

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz lao ce #17721 üzenetére

    Jó lenne, ha mindenki úgy gondolkodna, mint te! Az alá és fölé rendelt szerep egy művi dolog, akár az életben, akár a vallásban nézzük!
    Vallás tekintetében isten mindenható, a hívők mindenek felett állnak, a többiek pedig ostoba barmok, akik fel sem foghatják ezt a sok "csodát".
    Nem vagyok sem buddhista, sem taoista, sem sintoista, de ezen vallások sokkal szimpatikusabbak.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17721 üzenetére

    Látom, hogy most is a szavakon rágódsz. A példám arra vonatkozott, hogy az Isten szuverén Úr, és nem lehet használni. Nem szolgáltatást nyújtó személy, akivel valamilyen polgári jogviszonyba kerülve jogilag számon kérhető elvárásaim lehetnek. Amennyiben használom, nem szuverén és nem Úr.
    A szívességet pedig nem lehet használni, max elfogadni... szerintem. De ha ilyen értelmetlenség mentén marad a beszélgetésünk, nem igen fogom magam fárasztani.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Geri Bátyó #17720 üzenetére

    Nem terelek, csak vsz nem érted meg az emberi kapcsolatok lényegét, amelyek elég jelentős mértékben a szubjektumokon alapulnak. Persze, hogy szubjektív. Én nem akarok számodra bizonyítékokat felsorolni, mert ez nem bizonyítékokon alapul. A bizonyíték számodra Istennel való személyes kapcsolat lehet.
    A véleményem pedig csak elmondhatom a te szubjektív angyal élményedről...

    www.refujvaros.hu

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz kymco #17724 üzenetére

    Értem. Tehát a te szubjektív véleményed (például istenről) az mérvadó, míg az én szubjektív véleményem (adott esetben egy lehetséges angyalról) az nem. Érdekes. :U

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Geri Bátyó #17722 üzenetére

    minden embernek masra van szuksege es masbol ert. sokan vannak akik alarendelt-folerendelt vilagban tudjak csak elkepzelni a letuket. vannak akik ezekrol a viszonyokrol nem hajlandoak tudomast sem venni.
    termeszetesen a kozeput jarhato, ismet.

    nicht kompot

  • kymco

    veterán

    válasz Geri Bátyó #17725 üzenetére

    Ki mondta, hogy az én véleményem mérvadó, a tied pedig nem? Nem tulzod el a véleményem jelentőségét?

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17726 üzenetére

    Az Isten-ember kapcsolat alapvetően nem mellérendelt viszony.

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17715 üzenetére

    Szerintem a magánélet benne van a "minden dologban", nem?

    Nincs sértődés, csak ahogy írtam vannak fontosabb dolgok, minthogy Jézus hány cm. És a személyes közeledésre még mindig nem reagáltál. Miért minket akarsz használni, mikor te magad is megtehetes? Nem szükséges hozzá semmi képesítés vagy tanulás.

    Nem képzelsz semmit és mégis kérdezed? Nekem ez egy kicsit kifacsart. Vagy csak tagadod, hogy szerinted a vallás azt valamire használni kell... de ez csak egy feltevés a részemről. Miért pont a használat jut az eszedbe egy vallás kapcsán?

    Isten nem egy eszköz. Erre utaltam a kalapács szóval. De nem is egy személytelen erő mint a szél vagy a föld vagy amiket még soroltál. Én kapok információt.
    Legutóbbi példa: Munkahelyen felmerült az, hogy olyan hazugsággal ami ki sem derül és mindenki használja (szabadságolások, túlóracsúsztatások, stb lehet valakinek ismerős dolog) és nem tegnap és nem is holnap hanem ma kaptam erre konkrét utalást Istentől. És habár tudom, hogy mit kellene tennem, de megerősített elhatározásomban, mint egy barát aki mellettem áll és támogat. Nagyon konkrét és félreérthetetlen helyzet volt.

    Miből gondolod, hogy nem vagyok hasznos a környezetem számára? Miből gondolod hogy szomorúak körülöttem az emberek? Honnan tudod, hogy nem gondoskodok a mellettem lévőkről?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz lao ce #17721 üzenetére

    Használ
    A használó fölérendelt viszonya itt egyértelmű. A használat módja, időpontja, teljes mértékben a használón múlik; övé a vezető-irányító szerep. A használt dologtól vagy adott esetben "személytől" nem függ semmi.
    Ilyen pl. egy kalapács, fakanál, vagy rabszolgatartó-rabszolga, adott körülmények között főnök-beosztott viszony. Ezt Istenre még analóg értelemben sem mondhatjuk.

    Kihasznál
    A használó itt inkább számító, tervező, előrelátó, de semmiképp sem fölérendelt. A használat módja és időpontja inkább múlik a helyzeten/ körülményen, mint a használón. A használat tárgya a használótól teljesen függetlenül létezik/történik. A használó itt alárendelt szerepben van, hiszen a használat időpontja, és a módja is a használt dologtól függ. Ilyen például az általad említett szél, melyet a vitorlázó használ. Istenre talán alkalmazhatnánk ezt analóg értelemben, de csakis jól körülírt analógiával, személy szerint inkább ezt is kerülném.

    Az alá-fölérendeltségi viszony pedig az egész világban (a természetben, a társadalmakban stb.) megjelenik. Vannak reális különbségek, amely különbségekből egymáshoz fűződő viszonyok lesznek.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #17729 üzenetére

    "Szerintem a magánélet benne van a "minden dologban", nem?"
    igazad van, ugy kellett volna irnom hogy nem "csak" a maganeletre hanem minden dologra vonatkozik.

    " vannak fontosabb dolgok"
    hat igen, mivel lehetetlen erre valaszt kapnod, egyszerubb azt loditani inkabb nincs is kedved hozza ezert meg azert es nem beismerni hogy igen, az output zero infot hordoz. ezt mar la fontaine is megenekelte.

    "Nem képzelsz semmit és mégis kérdezed? Nekem ez egy kicsit kifacsart. "
    igen. probalok nem kepzelni a kerdes moge egy altalam elvart/elkepzelt valaszt. abbol vannak a problemak.

    " Miért pont a használat jut az eszedbe egy vallás kapcsán?"
    az ember mindent hasznal. mindent. az eletet, a levegot, az alkalmat, masok turelmet, a gravitaciot.
    es megis, semmi sem az ove (kiveve a forumkollegat itt aki az elobb kifejtette hogy o a nagy gazdaja mindennek). benne van a bibliaban ez is, lefogadom. usd fel lao ce 10:1-et :) generalisan mondva nem volt semmi oka. most is ezt kerdeznem. ha informaciohianyosak az istened valaszai akkor megis mire hasznalod.

    koszonom hogy irtal sztorit.
    szoval egyszeruen mondva ul egy mano a valladon aki mindent lat es neha beleszol az eletedbe hanem tetszik neki valami amit csinalsz? ez ilyen remote access administration noddyhoz?

    "Miből gondolod"
    pont abbol gondolom amibol te gondolod hogy nekem mit kellene csinalni.
    a kulonbseg az, hogy te kajakra komolyan veszed azt hogy te igazan tudod, jobban mint en.
    ami termeszetesen "lol" kategoria.

    nicht kompot

  • kymco

    veterán

    válasz Geri Bátyó #17722 üzenetére

    a hívők mindenek felett állnak, a többiek pedig ostoba barmok, akik fel sem foghatják ezt a sok "csodát".
    Ezt melyik hozzászólásból vetted? A hívő ember tudja, hogy minden ember egyformán megváltásra szorul, minden ember csak azzal rendelkezik, amit Istentől kap, és minden ember egyedi, megismételhetetlen és értékes, szükséges a teremtett világ számára.
    Sehol nem írta egyetlen testvérem sem a fórumra, hogy ostoba barom, aki nem hisz...
    Kérlek támaszd alá a vádaskodásod tényekkel, vagy vizsgáld felül kérlek elhamarkodott sztereotip vádaskodásaid...

    És baromi rossz lenne, ha mindenki egyformán gondolkodna, nagyon unalmas és nagyon kiszolgáltatott lenne a világ.. viszont nagyon egyszerű is...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17731 üzenetére

    Nekem két kolléganő egymás közötti beszélgetése általában zéró információt hordoz. Ne lepődj meg azon, hogy az Isten és az én közötti beszélgetés neked zéró információt hordoz... illetve zéró abban a tekintetben, hogy nem azokra a kérdésekre kapsz választ, amiket nem is tettél fel annak, akitől várod a válaszokat. Ezek után arról írsz szinte minden hozzászólásodban, hogy mennyire nem kapsz semmi információt a hívőktől, és próbálsz kifigurázni minket holmi francia meseíróval.
    Pedig te vagy komikus azzal, hogy nem teszed fel direktben a kérdéseid annak, akitől választ vársz, csak a partvonalról kritizálsz másokat.
    Ha pedig az a célod, hogy zavarba hozz, nevetségessé tegyél minket, hogy még Jézus testmagasságára sem tudjuk a választ, akkor meg ideje lenne leállni ezzel a retorikával.
    Eddig visszafogtam magam, de a Gyalog galopp jut eszembe, mikor visszakérdeznek, de most már nem fogom: Az ember élete során megszámlálhatóan végtelen testmagasság adattal rendelkezik élete során kezdve a megszületéstől, egészen a haláláig. De napszakon belül is változik a testmagasság, sőt a test fizikai és szellemi állapota is befolyással bír a magasságra... Egészen pontosan, te melyikre vagy kíváncsi? Ugye, hogy nem is olyan egyértelmű ez?
    Én adok egy választ: 100 cm. Jézus feltehetőleg kiskamaszként volt egyszer 100 cm.... :)

    www.refujvaros.hu

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #17733 üzenetére

    :)
    oke, abbahagytam.

    de azert azt muszaj elmondanom hogy en direkte feltettem a kerdest attol akitol valaszt varok. toletek.

    [ Szerkesztve ]

    nicht kompot

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17734 üzenetére

    A kérdésed lényege az volt, hogy tudjuk meg Istentől, hogy milyen magas volt Jézus... Ugye jól emlékszem? :)

    www.refujvaros.hu

  • D1Rect

    félisten

    válasz kymco #17735 üzenetére

    Szerintem inkább arra kérdezett rá, hogy sikerült-e bárkinek közvetlenül bármilyen információt-adatot-bizonyítékot-stb. szereznie Istentől.

    Az, hogy Jézus milyen magas volt egy példaként szolgál, soha nem kérte ezt tőletek.

  • kymco

    veterán

    válasz D1Rect #17736 üzenetére

    A lényeg a közvetettségen van szvsz. Ezt szerettem volna a saját kérdésének felemlítésével is érzékeltetni, ami tény, de tényleg nem ez a lényeg.
    Múltheti történet: a hívő ismerősöm, amikor az idő engedi kerékpárral jár dolgozni keresztül Budapesten. Kb 30-35 km az út oda majd ugyanennyi vissza. Soha nem imádkozott azért, hogy biztonságos legyen az útja, de pénteken délután arra indította Isten, imádkozzon azért, hogy épen hazaérjen. Hazafelé vezető úton elgázolta egy kocsi, a munkatársam vétlen volt, sérülés nélkül megúszta, csak a bicaj tört össze.

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17734 üzenetére

    És attól hogy te nem akarsz kapcsolatot Istennel mi vagyunk a hibásak?

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17731 üzenetére

    Nem lódítok. Az hogy neked az én életem 0 infoval szolgál az egy dolog, mondjuk tényleg nincs is sok kapcsolat érthető, hogy nem tudsz vele mit kezdeni. De objektíve mégse 0 az a 0-a hanem számodra 0. De egyébként egy olyan kapcsolatról beszélni amiben 0 info van elég lehetetlen és elég rövidéletű, nem lehet sokáig bírni, de lám mégis a gyakorlat ennek ellentmond és sok boldog a társadalom számára hasznos keresztyén él a világban.

    Kérdést nem lehet odaképzelés nélkül feltenni... de szerintem ezt te is beláttad... Az ember mindig azért kérdez mert választ remél és vannak elképzelései csak ebben az a becsapós hogy ezzel a kérdező leleplezi saját magát.

    Az Istenem nem információ hiányos, csak számodra mert nem veszel Róla tudomást, csak ennyi a baj az elméleteddel.

    Nincs manó a vállamon. És semmi ahhoz hasonló amit te elképzelsz...
    Én értelek hogy próbálsz provokatív lenni ha már IIII nincs itt, de sokkal rosszabbul csinálod mint ő. Legalább ő nem állított be hülyének minket a saját kitalációi miatt.

    Nyilván te sokkal de sokkal jobban tudod, na az a lol kategória :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • lao ce

    aktív tag

    válasz Noddy #17739 üzenetére

    "Nyilván te sokkal de sokkal jobban tudod, na az a lol kategória "
    igen, jobban tudom hogy nekem mi kell. felnott ember vagyok akinek nincs szuksege elkepzelt szellemekre, magam intezem az ugyeimet, szobatiszta is vagyok meg minden. :) es ezert maradjunk annyiban hogy ideirom otvenedszer is hogy ne adj tanacsot hogy nekem mit kellene csinalni a te isteneddel, cserebe en se otletelek hogy neked mit kellene elolvasnod a taoizmusbol.

    - - - - -
    "Én értelek hogy próbálsz provokatív lenni ha már IIII nincs itt, de sokkal rosszabbul csinálod mint ő. Legalább ő nem állított be hülyének minket a saját kitalációi miatt."
    kerdeztem egy egyeneset. tobbfelekeppen, erthetoen. ez egy forum, azert van hogy kerdeseket tegyunk fel egymasnak es nem azert hogy az istenekhez kuldjuk a masikat kerdezoskodni. kerdezni a masiktol: ez a forum rendeltetesszeru hasznalata es nem provokacio.

    hulyenek meg en nem allitalak be titeket. te allitod magadrol hogy ugyan tudod a valaszt mindenre merthat az isteneddel diskuralsz, vagyis tudnad csak az epp nem erdekel es ezert nem mondod meg, vagy eppen azert mert rossz szavakkal kerdeztem vagy epp megsertodsz, vagy engem hibaztatsz, vagy ezeket felvaltva adagolod csak epp nem irod a valaszt. ha te emiatt hulyenek erzed magad arrol en nem tehetek, de ha ugy is van, nincs abban semmi rossz. en is vagyok hulye epp elegszer itt is es mashol is. szerintem tovabblephetunk.

    - - - - -
    benne vagy abban a csapdaban amiben talan masok is: azert mert az istened mindent tud te meg nem lettel okosabb/nagytudasubb egy cseppet sem. egyszeru dolgokra nem tudod a valaszt hiaba van a valasz az istened birtokaban. ez igazan erdekes dolog: mit jelent ez? szerinted miert?

    nem tudom kepes vagy e nem azzal jonni megint hogy de te aztan megtudhatsz mindent csak epp teged nem erdekel es vegre tudunk beszelgetni izgalmas dolgokrol is. vajon teljesen beragadtal a sajat vegtelen potencialu godlike kepzelt nagysagodba? tenyleg elhiszed hogy te minden infohoz hozzafersz a vilagegyetemben csak eppen nincs kedved hozza? ez tenyleg nagyon erdekel.

    nicht kompot

  • 0xmilan

    addikt

    válasz lao ce #17740 üzenetére

    Tulajdonképpen neked is az a bajod, hogy nem vagyunk istenek. Számodra abból, hogy Isten mindentudó az következik, hogy a keresztényeknek is azoknak kéne lenniük. Teljesen mindegy, hogy egy kérdésre vagy az infótól, ha előbb utúbb úgyis megkapod a választ. Ha tényleg így működne, akkor már nem lennénk emberek.

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #17740 üzenetére

    Az Isten nem wiki szolgáltató. Nem azért beszélgetek vele, mert a hiányos ismeteteim szeretném pótolni, hanem azért, mert szeretem. Nem a végtelen tudása éltet engem, hanem a kegyelme. Isten sokszor nem is oszt meg dolgokat velünk, mert vagy nem tudnánk elhordozni a választ, vagy nincs benne a tervében... A szuverenitása itt is megjelenik, nem szolgáltató. És Isten tud mindent, és a fontos dolgokat rendre el is mondja, a szerinte fontos dolgokat. Engem pld szembesített a bűneimmel, megmutatta a depresszióm kiváltóját, és az abból való szabadulás útját. De pld nem oszt meg olyan titkokat, ami által bizonyítható lehet más ember felé a léte. Nem akarja, hogy azért fogadja el más Isten létét, mert valaki (harmadik fél) bizonyította. Sokkal inkább a közvetlen megszólítás, a személyes kapcsolat "híve". Hihetetlen számomra, hogy nem érted. János evangélium 4. részében megtér egy kiközösített asszony egy Jézussal való személyes találkozás után. Visszamegy a faluba, beszél Jézusról, és az emberek kimennek Jézushoz, majd ezt mondják: "Már nem a te beszédedért hiszünk, hanem mert magunk hallottuk és tudjuk, hogy valóban ő a világ üdvözítője."

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17740 üzenetére

    Az Istenemről neked volt kérdésed. Nyilván hogy hozzá vezetlek. Ha túle kell válasz és nem túlem. Ha tőlem akarsz valamit tudni akkor engem kérdezz és ne Istent.

    Sehol nem írtam, hogy mindent tudok. Ezt honnan vetted?

    Arra amire nekem az életemhez válaszok kellenek azokat megkapom, sőt sokkal többet. A boldog élethez szükséges dolgokat kapom meg, ezt napról napra megtapasztalom. Az hogy az én életem boldogsága neked irreleváns és téged csak a saját kérdésedre a válasz érdekel. Nem érted? Az Istennel való kapcsolat ha üres lenne (amit te állítasz) akkor miért lennék vele kapcsolatban? Lenne az embernek jobb dolga is mint üres, értelmetlen dologgal tölteni az idejét. Azt is csak te mondod, hogy nem kapok válaszokat, nincs infóm, de ez se igaz.

    Ismétlem, nem minden ifóhoz férek hozzá, hanem csak ahhoz ami nekem szükségem van napról napra. És azt maradéktalanul meg is kapom.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz kymco #17732 üzenetére

    Elnézést kérek a szóhasználatért! Valóban nem írt (szó szerint) ilyet senki!

    Az viszont kétségtelen, hogy folyamatosan bizonyos felsőbbrendűséggel válaszoltok azoknak, akik nem hívők, vagy más hiten vannak, mint ti.
    Szerintem akkor lenne egyszerűbb a világ, ha mindenki el tudná azt fogadni, hogy nem csak egyféleképpen lehet istenben (vagy nevezzük bárminek) hinni!

    Amúgy miért is lenne szükségem megváltásra? A Bibliában említett eredendő bűn miatt? Ezzel nagyon nem értek egyet. Pont nem érdekel egy kitalált személy kitalált bűne. Én a saját életem és tetteim miatt bármikor vállalok bármilyen felelősséget és nem azért, mert hibátlan vagyok, hanem azért, mert amikor hibázok, akkor beismerem, vállalom a következményeit és - ha lehet - megpróbálom jóvátenni! Nem utolsó sorban pedig tanulok belőlük és ezáltal jobb emberré válok! Az én nézeteim szerint ez és csakis ez lehet a megváltás útja!

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • kymco

    veterán

    válasz Geri Bátyó #17744 üzenetére

    Én nem felsőbbrendűséget érzek, sokkal inkább a külső szemlélődőt bosszantó bizonyosságot. Ugyanis, aki biztos a dolgában, ez más számára jelenthet felsőbbrendű viselkedés attitűdöt. Amennyiben ennél többről van szó, én kérek elnézést, mert akkor Jézus üzenete, amit ránk bízott, nem jött át. Nincsen különbség közted és köztem, nem vagyok különb,nem vagyok jobb, nem vagyok bölcsebb. A különbség alapvetően Jézushoz való viszonyunkban van, és az nem az én munkám, képességeim eredménye. És ez a kapcsolat, ez a viszony tesz engem jobbá... no nem hozzád képest, hanem önmagamhoz képest.. és leszek bölcsebb, nem hozzád, hanem magamhoz képest az idők folyamán... :)

    Lehet, hogy a világ egyszerűbb lenne, ha minden hitre rányomnánk a "valid" bélyegzőt, csak ezzel magunkat csapnánk be. Amennyiben Isten kijelentette magát, ahhoz kéne igazodni... és Isten nem fog ellentmondásokba keveredni a kijelentése felől, tehát, ha több vallás, több, egymást kizáró kijelentést tesz Istenről, akkor nem lehet mind "valid". Ha ezt lefedjük egy "minden út istenhez vezet" mázzal, akkor egyként kezeljük a hamisat az igazzal...
    Szerintem ki kell tudni mondani, még ha ez nem is politikailag korrekt kategória, hogy nem szól minden vallás az élő Istenről.
    És én itt most meg is állnék, mert nem akarok minősítgetni, ítélkezni.

    Biztos követtél el olyan hibát, amit képtelen voltál magad helyrehozni, volt már olyan mulasztásod, amit nem tudtál pótolni... biztos megélted már ebben is a képességeid határát. Ezt azért mondom ilyen bátran, mert velem ez már számtalanszor megtörtént. Nem lehet mindent helyrehozni még a legnagyobb odaszánással sem. Ezért önmagában kevés a következmények vállalása, ha a helyreállítás nem tökéletes.
    Nem fogja vigasztalni azt a az embert, hogy én bűnhődöm, akinek ok nélkül fájdalmat, nehézséget okoztam bármivel is.
    Persze jól hangzik, hogy vállalom a tettemért a felelősséget... csak ez önmagában nagyon kevés, és a felelősségvállalás is általában hiányos. Mert általában azért vállaljuk a felelősséget, ami nyilvánosságra kerül, és ekkor nagyon becsületesnek gondoljuk magunkat.... De mi van, ami átcsúszik mások figyelmén? Felhívom rá a sértett(ek) figyelmét, hogy mit tettem?
    És mi van azokkal a nyomorúságokkal, amit úgy okozunk, hogy nem is tudjuk, hogy egy-egy szóval, tettel milyen terheket pakoltunk a másikra?

    Egy apa, mikor azzal szembesül évek múltával, hogy ritkán mondta ki a gyerekének, hogy értékesnek tartja, és szereti... Évek múltával, mikor látja a fiában megismétlődni azokat, amiket ő is elrontott... A gyerek sem tudja megfogalmazni, hogy mennyire kellett volna neki a szülői biztatás, elfogadás... Az apa sem döbbent rá, amíg a gyereke gyerek volt.
    Nincs nagy bűn, nincs nagy vétek, de jóvátehetetlen.... És hogyan lehetne itt felelősséget vállalni?
    És ez csak egy nem is túl ritka példa az elbaltázott dolgainkra.

    Isten pont itt lép be, mikor mi elértük a korlátainkat. Engem is így emelt ki az önigazoló életemből. Szembesülnöm kellett azzal, ha azt folytatom, amit az apámtól tanultam, akkor az ördögi kör folytatódik, és a gyerekem ugyanazt a sivárságot fogja megélni, amit én éltem meg akkor. Nem tudtam viszont mássá lenni, mint amilyen mintát kaptam apámtól... Egyszerűen jöttek azok a megoldások, amikkel ő is élt, és azok a hiányok, hibák....
    Csak Istennek köszönhetem, hogy ebből az ördögi körből kiragadott, és tudok más lenni, mást tenni.

    www.refujvaros.hu

  • lao ce

    aktív tag

    válasz kymco #17742 üzenetére

    nagyszeru valaszok, koszonom kymco, koszonom neked is noddy.

    nicht kompot

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz kymco #17745 üzenetére

    "külső szemlélődőt bosszantó bizonyosságot"
    Nem vagy külső szemlélődő, mivel elkötelezted magad egy bizonyos vallás tanításai mellett és azt fogadod el igaznak! Ekképpen nem is fogsz objekív véleményt nyilvánítani más vallásokról. (Csöndesen jegyzem meg, hogy szerintem vallási témában senki sem tud semmiféle vallásról objektív véleményt formálni.)
    Ebből adódik az, amit mondtam. Teljesen biztos vagy a magad igazában, de egyáltalán nem biztos, hogy tényleg igazad van. Az, hogy sokan hisznek egy valláscsoportban (elvégre a kereszténység közel sem egységes vallás), nem jelenti azt, hogy igazuk van.
    "Isten nem fog ellentmondásokba keveredni a kijelentése felől, tehát, ha több vallás, több, egymást kizáró kijelentést tesz Istenről, akkor nem lehet mind "valid""
    Honnan tudod, hogy pont a te vallásod igaz? Bármely más vallás híve pont ugyan annyira hisz az övében, mint te a tiédben és pont úgy fel tud hozni "bizonyítékot" mint te!
    Szerintem te vagy az, aki becsapja önmagát azáltal, hogy nem fogadja el azt, hogy még a hitében is tévedhet! Nem istenben, hanem a vallásban való hitben, mert a kettő nem ugyan az!

    Követtem el olyan hibát, amiről azt gondoltam, hogy sosem tudom helyrehozni. Több, mint 10 évig éltem együtt ezzel a tudattal és próbáltam úgy élni, hogy többé ne kövessek el hasonlót. Nem jött össze, mert annyira mások voltak a körülmények, hogy nem ismertem fel a szituációt.
    Más kérdés, hogy közben ezt az első hibát sikerült jóvátennem!

    "Persze jól hangzik, hogy vállalom a tettemért a felelősséget... csak ez önmagában nagyon kevés, és a felelősségvállalás is általában hiányos. Mert általában azért vállaljuk a felelősséget, ami nyilvánosságra kerül, és ekkor nagyon becsületesnek gondoljuk magunkat.... De mi van, ami átcsúszik mások figyelmén? Felhívom rá a sértett(ek) figyelmét, hogy mit tettem?"
    Pontosan! :K Minden hibánkért vállalni kell a felelősséget!

    "Csak Istennek köszönhetem, hogy ebből az ördögi körből kiragadott, és tudok más lenni, mást tenni."
    Hogy jön ehhez a megváltás? Lényegtelen, hogy mi volt az, ami felnyitotta a szemedet, mert te magad vagy az, aki megváltoztál, mivel észrevetted a hibáidat!
    Teljesen mindegy, hogy miben és hogyan hiszel, ha ez által jobb emberré válsz! A megváltáshoz nem kell Jézus és nem kell semmiféle vallás, csak az, hogy amikor visszatekintesz, elégedett legyél azzal a fejlődéssel, min végigmentél!

    Nem kell sem tökéletesnek, sem hibátlannak, sem tévedhetetlennek lenni. Nyitottnak kell lenni, hogy orvosolhassuk mindezeket, legjobb tudásunk szerint.

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

  • kymco

    veterán

    válasz Geri Bátyó #17747 üzenetére

    Nem vagy külső szemlélődő,
    Nem magamra gondoltam, mint külső szemlélődő, hanem arra, akit megbotránkoztat a hívő ember bizonyossága, pld rád... És nem mondtam, hogy a véleményem objektív.

    Honnan tudod, hogy pont a te vallásod igaz? Tudatosan nem erőltettem ezt a felvetést. Én csak azt fogalmaztam meg, hogy a sok ellentmondásos isten-kép nem lehet egyszerre mind igaz. Tehát, ez a "minden vallás Istenhez vezet" nem igaz, bármennyire is szépen hangzik.
    Az, hogy kié igaz, más kérdés. De ha igaznak tartok egyet ezekből, akkor nem lehet igaznak tartani a neki ellentmondókat.

    Minden hibánkért vállalni kell a felelősséget! Csaltál már adót? Minden esetben ÁFÁ-t fizettél pld a szervizes/kőműves stb szolgáltatásaiért? Ha nem, akkor ebben hogy jelenik meg a felelősség? Feljelentetted magad a NAV-nál? Nem hinném! A felelősséged ott van, ha lebukom, akkor állom a cehhet. Ez pedig az, amiről én írtam.

    Hogy jön ehhez a megváltás? Nagyon szorosan. Isten által lehetek leginkább az, akinek teremtett az Isten.

    Nem kell sem tökéletesnek, sem hibátlannak, sem tévedhetetlennek lenni. Nyitottnak kell lenni, hogy orvosolhassuk mindezeket, legjobb tudásunk szerint. Ez egy nagyon szép lózung. Csak épp sok a relatív elem. "Legjobb tudásunk"... ki mondja meg, hogy mennyi az annyi ebben? "Nyitottnak lenni" mire, mennyire, meddig, és pontosan mit is jelent? Honnan tudhatom én, a szubjektum, hogy nyitott vagyok, vagy csak azt képzelem magamról, közben a kis világomban keringőzök?
    Annyi bizonytalanság van ebben a pár mondatban, hogy egyszerre rá lehet húzni bárkire és senkire sem...
    Megmondom őszintén, hogy ezek a lózungok nem hoznak lázba, mert túl sokan puffogtatják és túl sokat anélkül, hogy konkrét dolgokban fel tudnának mutatni bármit is.
    Ne bántódj meg, nem rólad szól most ez, hanem a környezetemről, a facebook bölcselőkről, akik tudják a tutit, meg is írják, közben szar az életük, mert azzá tették. És okítani akarnak a facebook-on mindenkit, mert nincs olyan ember, akinek élőszóban elmondhatná, mert nem érdekel senkit a hiteltelenségével...

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz lao ce #17746 üzenetére

    Köszönöm én is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz kymco #17748 üzenetére

    Engem nem az botránkoztat meg, hogy biztos vagy a hitedben, hanem az, hogy ezzel egyidőben elutasítod másokét! Ráadásul burkoltan, hogy gond nélkül kihátrálhass a saját kijelentéseid mögül!

    "Tudatosan nem erőltettem ezt a felvetést."
    Ezek szerint öntudatlanul kritizálod folyamatosan mások nézeteit és nyilatkozol úgy, hogy a te hiteden kívül minden más téves?
    Ha jól tudom, akkor az az alapfeltevés, hogy Isten mindenható és kifürkészhetetlen. Ez alapján, hogyan lehetne bármely vallás (amit ugyebár emberek alkottak) teljesen igaz?

    "Csaltál már adót?"
    Nem! Ezért állok olyan szarul, ahogy! Viszont nyugodtan alszom!
    Amikor egy szervizestől nem kapok számlát, akkor nem én vagyok az adócsaló, hanem ő. Mellesleg én mindig kérek számlát, mert a javításra is van garancia és azt csak a számlával tudom érvényesíteni!
    "A felelősséged ott van, ha lebukom, akkor állom a cehhet. Ez pedig az, amiről én írtam."
    Te így gondolod? Mert úgy tűnik!
    Vagy rossz irányba gondolkodsz, vagy rosszul fogalmazol és ebből adódik a félreértés!

    A megváltásra még mindig nem adtál magyarázatot. Szóval miért is lenne szükségem egy mondvacsinált megváltásra, ami eltörli az összes elkövetett hibámat?

    " Csak épp sok a relatív elem."
    Persze, hogy sok! Nem vagyunk egyformák! Nincs egy előre meghatározható, tól-ig határ.
    Sosem fogok úgy verset írni, mint Arany, vagy Villon, de amikor nekifogok, akkor a legjobb tudásom szerint teszem. Ettől még hozzájuk képest lehet vacak, de magamhoz képest lehet briliáns!
    "Honnan tudhatom én, a szubjektum, hogy nyitott vagyok, vagy csak azt képzelem magamról, közben a kis világomban keringőzök?"
    Pont azt látom rajtad, hogy csak keringőzöl, miközben miközben másokat próbálsz meggyőzni ugyan erről!
    "Megmondom őszintén, hogy ezek a lózungok nem hoznak lázba, mert túl sokan puffogtatják és túl sokat anélkül, hogy konkrét dolgokban fel tudnának mutatni bármit is."
    Valóban sok a mellébeszélő, ebben teljesen egyetértek! Ezért és azért mert nem ismersz, nem veszem magamra, hogy a mondandómat üres szavaknak (lózung) minősíted.
    "okítani akarnak a facebook-on mindenkit"
    Ez pont az, amit magasról le kell... :DDD

    Tudom, hogy sok helyen erősen, vagy akár bántóan fogalmaztam. Ennek az az oka, hogy sokszor homályosan, kétértelműen fogalmazol én pedig szeretem az egyenes választ. Az sem baj, ha alátámasztják valami kézzelfoghatóval, vagy legalább hihetővel (persze, ez is szubjektív).
    :)

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák