Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18044 üzenetére

    Neked írói szabadság, hébereknek, japánoknak és más népeknek pedig nyelvtan :) De köszönöm, hogy próbálsz egyértelműbb lenni.

    Annyit találtam még, hogy maguknak a zsidók számára nem kérdés, hogy az Azazel a bak neve, nincs dilemmájuk. Persze ez lehet téged nem segít.

    "én azt mondtam, hogy 1 LEHETSÉGES választ
    szemben azzal ugye, hogy a biblia meg semmilyet nem ad
    és akkor az egyik könyv miért kerülte bele, a másik meg miért nem?
    eredetileg csak erre akartam kilyukadni ezzel az egésszel
    "
    Ad választ csak te azzal nem foglalkozol, mert az nem annyira "meghökkentő" mint az apokrif. Vagy igazándiból te tudod, hogy neked miért nem felel meg...

    ""te mondtad, hogy eredetileg nem szerepel a "hegy" szó sem, nem szerepel nagy betűs írásmód sem...nekem ezek azért változásnak tűnnek
    Az eredeti szöveg semmit nem változott. Be is linkeltem, de ha kiveszed a könyvtárból meg is nézheted.

    Más források:
    Tacitus, Suetonius, Celsus, a Talmud. Közvetetten van feljegyzés, hogy Pilátus is küldött jelentéseket Jézusról.

    "mint mondtam az "'evolúciós elmélet/magyarázat" sokkal rövidebb, mint "az bizonyos a másik elképzelés, ami isteni teremtés nélkül próbálja magyarázni a világ és benne az ember létrejöttét"
    de ha gondolod, akkor a jövőben mindíg ez utóbbit fogom használni.
    "
    Én nem erre gondoltam. Hanem arra, hogy amit evolúció alatt értesz... Ha azt mondod, hogy az, hogy a fehér lepkék eltűntek Angliából az ipari forradalom után, az nem az evolúcióra bizonyíték, hanem a természetes szelekcióra. Ennyi. Én ilyen pontosításra gondoltam.

    Szerinted hova kellene előre jutnia az egyesült tábornak? Szerinted mi lehet az alapja az együtt működésnek? Ha ezeket végig gondolod, hogy felesleges az egész. Persze szórakozásnak jó. Have fun. Bár a lányoddal is tölthetnéd ezt az időt ;) Az legalább tényleg értelmes :)

    Ha szerinted eleve nem volt bűnbeesés, honnan a csudából veszed, hogy a dínók az előtt haltak ki? (kis megjegyzés: Elvileg, ha az univerzum végtelen, akkor végtelen számú élőlény betöltheti első halál nélkül is. Pusztán logikai alapon.)

    ""1. isten elvileg leállhatott-e volna az állatok megteremtése után, az emberé előtt?
    (ez ugye annak kapcsán merült fel, hogy a hitetek szerint kitüntetett szerepe van-e az embernek?
    ...azaz melyikőnk az egoista?:) )
    2. ádámék a büntetés (vagyis a rossz) megismerése utűán szted szivesen visszacsinált-e volna az egészet, vagy sem?
    (ez meg úgy jött fel, hogy ha esetleg igen, akkor biza még a tökéletes! ember is CSAK akkor tudja értékelni a jót, ha van mihez viszonyítania
    ez lenne a rossz ugye)

    1. Elvileg leállíthatta volna a teremtést az ember előtt.
    2. Szerintem visszacsinálták volna. De a jónak az értékelése nem a rossz ismeretén múlik. Nézz csak körbe a világban. Hiába tudja valaki, hogy gyilkolni rossz attól még gyilkol, semmivel se jobban értékeli a jót (de ez kb. minden rosszra igaz: alkoholizmus, drog, gyerekverés, kupleráj, stb.)

    "én ezt értem, csak olyasmire gondoltam, hogy esetleg eleve vmi tévesen értelmezett legelső tapasztalaton/emléken/élményen alapul az egész
    szal érted
    mert téves kiindulási alapokról is baromi messzire el lehet ám jutni, csak éppen fals lesz az egész felépítmény
    "
    Teljesen igazad lenne, ha nem érne semmilyen további hatás. Ha csak az az egy élményem lenne akkor lehetne bármi. De Istennel való folyamatos kapcsolatról beszéltem, ami rajtam kívül áll, van viszonyításom, hogy az nem az én gondolatom, sőt azzal ellentétes, rajtam kívülállók is megerősítik és nem csak keresztyének. Jó példák erre a babonák. Valamelyik római szökőkútba ha bedobnak egy érmét azt mondják, hogy akkor az illető még visszatér Rómába. Miért is babona ez? Mert vagy működik vagy nem. De ha minden pénzérme ezt okozná akkor már nem az lenne. Nálam pedig olyan ez, hogy minden egyes pénzérme működik, de nem csak nekem hanem a környezetemben. Nincs olyan, hogy nem működik, vagy persze Isten útjai kifürkészhetetlenek és ezzel elsimítom és megnyugszok a mesémben. Hamar kiégnék és csalódnék, ha így működne.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák