Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz szab.tam #17600 üzenetére

    hát...bocsi, hogy nem emlékeztem már a válaszra
    talán azért nem, mert igazából most sem érzem magam okosabbnak tőle
    (istent dicsőíteni?
    örökké..?
    és ennyi?
    meg szolgálni?
    miben?
    hogyan?
    és eleve ezekre nem az angyalait tartja?
    és akkor ádáméktól miért nem ezt várta?)
    mindenesetre köszi, hogy még egyszer leírtad
    de engem vhogy tényleg továbbra sem villanyoz fel ez a lehetőség sem

    ha pedig az egyetlen lehetséges alternatíva a pokol...nos azt meg már megint kellőképpen kitárgyaltuk asszem
    és egyébként is túlságosan elragadtattam magam már megint
    úgyhogy újfent elnézésteket kérem

    egyébként te most inkább mintha azt írtad volna le, hogy szted istennek mik a tervei veled
    én meg inkább arra lettem volna kíváncsi, hogy te mit szeretnél majd kezdeni az örök életeddel...
    (ha gondolod és erre is válaszolsz még, akkor azt is megköszönöm)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz szab.tam #17600 üzenetére

    jut eszembe:
    "az földi szenvedések csak pici ízelítői a kárhozatban az odakerülőkre várókra.
    talán ebből érthető, miért is szeretném az örök életet."

    jól értelek?
    te akkor tulképpen a másik alternatíva (a kárhozat) elől menekülsz mintegy istenhez??
    az örök életbe?
    (tudom azt mondtam már nem érdekel az egész
    de ez most már tisztázásra szorul úgy érzem)

    továbbá talán az is megérne 1 misét, hogy ezt elhitette veled vki, vagy magadtól jutottál erre a következtetésre?
    "a pokol pedig már nem választás kérdése. mindenki oda kerül, aki még életében nem választotta Jézus érdeméért a mennyet."
    de ha ezzel már megint túlmegyek a határon, akkor bocsi

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz llll #17593 üzenetére

    A sátán büntetése azért végleges, mert értelme és akarata is jóval felette áll az emberének.

    Jób történetét pedig nem valós történetként kell kezelni, hanem annak, ami: egy "tanmese", melynek célja az, hogy megmagyarázza, miért szenved az igaz. Persze végül annyi a válasz, hogy Isten SZABAD nem kényszerítheti semmi körülmény arra, hogy így vagy úgy tegyen. A teljes válasz éppúgy Jézus Krisztusban van.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17603 üzenetére

    "A sátán büntetése azért végleges, mert értelme és akarata is jóval felette áll az emberének."

    akkor az a szitu áll fenn, hogy kellő felkészítés/felvértezettség nélkül tette ki őket a sánta kísértésének

    "Jób történetét pedig nem valós történetként kell kezelni, hanem annak, ami: egy "tanmese","
    félreértés ne essék
    én sem ragaszkodom a "valós" mivoltához
    tekinthetjük tanmesének is, de akkor is fenntartok mindent

    "célja az, hogy megmagyarázza, miért szenved az igaz."
    és szted miért is?
    (nem kötexek, csak jó eséllyel nem ugyan amiatt szenved sztem, mint szted)

    "Isten SZABAD nem kényszerítheti semmi körülmény arra, hogy így vagy úgy tegyen."
    ebben egyetértünk

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz #40993792 #17604 üzenetére

    "harag nélküli ellentétről beszélek"
    hát nagyon remélem is, hogy részemről sem feltételez senki személyes haragot

    "Szerintem ugyanis egy úszni nem tudó valaki ugrott a vízbe,"
    igen, amikor leírtam már gondoltam hogy ez lesz a válasz
    ...kiegyezhetünk abban, hogy a mentőövet dobó vki nem tanította meg egyedül is úszni és tette lehetővé ugyanakkor, hogy beleeshessen a vízbe?:)

    "belerúgok abba, aki önzetlenül megpróbálja azt adni nekem."
    nekem ebben az "önzetlenül" szaglik 1 kicsit
    mert ha olyan rettentő önzetlen lenne, akkor miért tartotta meg magának az úszni tudás ismeretét?
    miért kizárólag az általa dobott mentőövvel maradhatok életben?
    egyedül is simán fennmaradhatnék
    ha nem zárta volna el előlem az ehhez szükséges "fát" is
    (na így talán érthetőbb vagyok számotokra is:) )
    ha a segítsége elfogadásán kívül a másik és egyetlen lehetséges alternatíva a pusztulás
    akkor én bizony megkérdőjelezném, hogy egyáltalán ténylegesen van-e itt választási lehetőség
    és komolyan nem értem, hogy ti mit nem értetek ezen

    "Számtalan ember életét változtatta meg pozitív irányba az Ő működése, tanításai és cselekedetei. "
    igen
    kb ezt értettem a szubjektív és kívülről (azaz az adott hívő személyétől függetlenül!) is ellenőrizhető hatás alatt
    (merthogy amiben ti isten kezemunkáját látjátok, honnan tudjátok hogy tényleg az?
    hogy nem mondjuk a vakvéletlen műve?
    persze a véletlennek se akarok mindent tuéajdonítani
    tehát honnan tudjátok, hogy esetleg nem saját magatokból fakadó vmi?
    mert ezeket a lehetőségeket azért sztem illene kizárni mielőtt kijelentenénk, hogy na tessék: ez és ez istennek köszönhető
    kicsit olyan ez mintha azt mondanátok, hogy ha elestek akkor önerőből aztán fel sem állhattok többet)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz #40993792 #17605 üzenetére

    "Nem-nem, nagyon is konkrét dolgok vannak: Jézus második visszajövetele után, az arra érdemesek számára "jobb lesz". "
    attól ez még 1 ígéret marad egyelőre
    azaz majd és egyszer és talán

    és abba mellesleg belegondoltatok már, hogy az "érdemtelenek" számára mivel jár majd ez a második eljövetele?
    úgy tudom vmiféle mészárlással is...
    akkor is ugyanekkora Jézus-fanok lesztek?:)

    "Tűnhet, ám ezt emberek mondták neked, s nem az Úr....Véleményem szerint senkit sem szabad leírni, hogy "neki annyi""
    ezért viszont megint írj be magadnak 1 piros pontot:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz llll #17607 üzenetére

    "ha a segítsége elfogadásán kívül a másik és egyetlen lehetséges alternatíva a pusztulás"
    ezt pontosítanám, mivel önmagában a nemlét állapotába kerüléssel talán még nem is lenne bajom
    tehát ha az egyetlen lehetséges alternatíva a pusztulás és bármiféle fájdalom, vagy szenvedés...
    pláne örökké tartó
    ez egyszerűen
    nem
    lehetne
    igazságos!

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz llll #17606 üzenetére

    Az igazi válasz, mint mondtam, Jézus Krisztus. Aki gyöngeségeinket magára vette, és betegségeinket hordozta. Az igaz szenvedése így már nem egyszerű szenvedés, hanem végtelen értékű áldozat lehet mindenkiért. Krisztus ad "értelmet" a szenvedésnek, méghozzá nem csekélyebbet, mint, hogy felajánlható mások és a saját bűnökért.

    Ahogy Szent Pál írj a Kolosszei levélben: "Örömmel szenvedek értetek, és testemben kiegészítem, ami Krisztus szenvedéséből hiányzik, testének, az Egyháznak javára."

    Jób történetében még nincs meg rá a válasz... A barátok szajkózzák a kor felfogását 8ti. hogy miért szenved), de a történet végén felszólaló Isten kiigazítja a tévedéseket.

    Sem a rossz sem a szenvedés problémája nincs megoldva Jézus nélkül.

    ******************************************** megirigyeltem szab.tam tól...:)

    Az ígérethez meg annyit, hogy nagyon nem mindegy ki ígér... Az, hogy Marx földi paradicsomot ígér a kommunizmus híveinek ámítás, mert nincs hozzá hatalma. Jézus Krisztus ígérete azonban valós ígéret, hiszen ő Isten Fiaként (valóságos Istenként) teszi az ígéretet.

    ********************************************

    Az ember Isten nélkül nem élhet teljes életet, sőt nem is élhet nélküle. Amikor imádjuk őt, nem kötelességtudatból tesszük, hanem "igazságból". Nem azért hódolunk előtte, mert ő erre kényszerít, hanem azért, mert ez így van rendjén. Istennek erre nincs szüksége, Ő a mi imádásunktól nem lesz több, és kevesebb sem lesz, ha nem tesszük. Erre az embernek van szüksége. Épp így van ez az imával, templomba járással, vallásos gyakorlatokkal, bűnbánattal. Ezek által az ember közelebb kerülhet az Istenhez, de Isten nem tud közelebb kerülni az emberhez; ha úgy tetszik a szakasz egyik pontja mozdulatlan, csak a másik végpont az, ami mozoghat.

    ********************************************

    Az érdemtelenek sorsa, a pokolra jutottak szenvedése, valóban érzékeny kérdések. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy senki nem tesz annyit a a bűnösök megmentéséért, mint Isten, és épp ezért senkinek nem "fáj" jobban, ha ezt a lehajló szeretet visszautasítják. Illetve még egy lényeges dolgot nem szabad elfelejteni: Isten az Igazság. És ebben az IGAZSÁGBAN szemlélik a szentek az elkárhozottak lelkét.

    ********************************************

    Talán a szekták, talán kicsit az Anyaszentegyház is hibás abban, hogy megfélemlítésről beszélsz beszéltek. Az Isten nem arra vár, hogy mindenki elbukjon, hogy majd jól kiélvezhesse az uralkodói helyzetét, s jókat röhögjön a markába amikor a pokolra jutottakat nézi, s a végsőkig szaporítsa a szenvedéseiket.... Épp ellenkezőleg: Mindenkit meg akar menteni! (egyetemes üdvözítő akarat a teológia nyelvén.) Annyira szereti az embert, hogy meghalt érte a kereszten. Isten a szeretet, és a szeretet nem ismer félelmet...

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • llll

    senior tag

    válasz #40993792 #17610 üzenetére

    " vagy olyasmire gondolsz, hogy szemvbesülvén a Jelenések Könyvében olvasható rettenetes halálokkal, szenvedésekkel, majd hirtelen így kiáltok fel: "Nem, ez nem helyes, ilyen Isten nem kell nekem!""
    hát felmerült bennem:)
    de tényleg
    ha vkivel mégis ez történne (oké, veled kizárt) , akkor annak vajon mi lenne a további sorsa?

    " de akik Sátánt választva itt maradnak"
    azok engem sem érdekelnek különösebben
    én azok sorsát firtatom, akik egyiküket sem választanák, akiknek egyikük sem szimpi maradéktalanul
    (és ne mondjátok hogy ilyen nem fordulhat elő, hogy csak 2 lehetőség van, mert itt vagyok
    és a látszattal ellentétben a sántát sem csípném jobban)

    "A Jézus-fan egy elég helytelen kifejezés"
    persze, de sztem mindenki rögtön érti, hogy mit takar
    egyébként azt mondod a te véleményeden nem fog változtatni az sem, ha átmegy terminátorba
    oké
    mit gondolsz az özönvízről?
    megvan a titanicból az a kép, amikor a bűnös csecsemő testét szorítja a vízbefúlt bűnös anyja?
    egy kicsit sem zavar, ha isten tényleg ilyet csinált?

    "Amikor majd túlleszel egy (több) ilyen lelki élményen, pontosan tudni fogod, hogy ez bizony nem a véletlen műve."
    hát...jó
    majd ha túl leszek 1 ilyenen, akkor visszatérünk rá
    ha meg nem lesz részem ilyenben, akkor jól le leszek mészárolva, de előtte még meg is szadiznak rendesen a J-800-asok
    de ez már nehogy zavarjon majd:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • 0xmilan

    addikt

    válasz pocokxx #17611 üzenetére

    Ezek által az ember közelebb kerülhet az Istenhez, de Isten nem tud közelebb kerülni az emberhez; ha úgy tetszik a szakasz egyik pontja mozdulatlan, csak a másik végpont az, ami mozoghat.

    Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok.

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz 0xmilan #17613 üzenetére

    Olyat is olvasunk a Szentírásban, hogy Isten haragja fellobban, vagy, hogy bosszút áll stb. Ezek antropomorfizmusok, melyeket nem szabad szó szerint értelmezni. Az Isten lényege, hogy változatlan. Ha változna nem lenne Isten. (A változás ugyanis tökéletlenséget jelent: vagy a változás előtt nem volt tökéletes, vagy a változás után nem lesz tökéletes többé. Úgy is mondhatnám, hogy a lehetőségi lét (potencia) magában rejti valaminek a hiányát => Az, amivé változik, nem volt meg benne eddig. Ez Istenről teljesen elképzelhetetlen.)

    Azt, hogy nem "tud közelebb kerülni" úgy értettem, hogy a jelenlegi állapotnál közelebb.
    "Benne élünk mozgunk és vagyunk."

    [ Szerkesztve ]

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17611 üzenetére

    ami azt illeti Jézus nekem vhogy talán szimpatikusabb szereplője a történetnek, mint isten
    (na jó, ez a második eljövetel kicsit beárnyékolja a dolgot, de talán még azzal együtt is)
    talán mert ő (még) nem ölt embereket
    vagy talán mert istennel ellentétben ő nem csak "tudja", hanem valóban ki is PRÓBÁLTA, hogy milyen érzés embernek lenni
    vagy mert konkrétan ő "ajánlotta fel" értünk ezt a bizonyos áldozatot, amiről te is beszélsz
    (oké, hogy 1 apa számára sem könnyű kínhalálba küldeni a gyerekét
    de akkor is a gyerek szenvedi végig a dolgot)

    tényleg:
    mi történt volna, ha a bárány sem jelentkezett volna erre a feladatra...?

    "Az ígérethez meg annyit, hogy nagyon nem mindegy ki ígér.."
    ez tutkó
    "Jézus Krisztus ígérete azonban valós ígéret, hiszen ő Isten Fiaként (valóságos Istenként) teszi az ígéretet."
    HA tette
    nem kötexek, de hát most meg kell értened
    mindegy
    majd meglátjuk
    vagy persze nem
    mindenesetre ha már tényleg megtörténik végre a segítségnyújtás, akkor légyszi tolmácsoljátok majd, hogy most már llll laci is köszöni, mert most már van mit
    (mert nekem akkor ugye már nem lesz rá lehetőségem:) )

    "Erre az embernek van szüksége."
    hát...mekkora baj az, ha esetleg mégsincs?

    "Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy senki nem tesz annyit a a bűnösök megmentéséért, mint Isten"
    és a megkínzásukért úgyszintén, én úgy hallottam
    de most komolyan
    szted lehet vmi ennyire makulátlan?
    ennyire folt nélkülien jó?
    mert nekem elég utópisztikusnak tűnik már 1 ilyen vmi feltételezése is
    (és erről jut eszembe:
    ha végképp eltűnne minden rossz a világból, akkor szvsz - "viszonyítási alap" híján - értelmét veszítené a "jó" fogalma is
    magyarul a sánta nélkül hogyan lesz isten jó a továbbiakban?)

    "Isten nem tud közelebb kerülni az emberhez..."
    1 mindenható számára nem létezhet lehetetlen

    "És ebben az IGAZSÁGBAN szemlélik a szentek az elkárhozottak lelkét."
    bár számomra ez sem teljesen vili hogy mit takar, de jó tegyenek úgy
    csak ha esetleg megkérdeznénk a dologról az elkárhozottakat is, akkor lehet hogy váratlan és meglepő dolgok kerülnének felszínre
    (mert hát érted:
    az összes kritikust elsüllyeszteni vhová...végül is az is 1 megoldás, de csak nem az igazi)

    "Talán a szekták, talán kicsit az Anyaszentegyház is hibás abban, hogy megfélemlítésről beszélsz beszéltek. "
    ilyen eszközökkel sztem sem manipulálhatna 1 jó isten
    szal ebben egyetértünk

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17614 üzenetére

    "Az Isten lényege, hogy változatlan. Ha változna nem lenne Isten..."
    na ezzel viszont a változatosság kedvéért maximálisan egyetértek
    (ilyen is van:) )

    ugyanakkor ahogy te is mondod - és amit szintén csakis és kizárólag ugyanígy tudnék elképzelni én is - "Benne élünk mozgunk és vagyunk"
    akkor mi sem változunk?
    ...vagy hogy is van ez?
    mi a helyzet pl a megtérés jelentette változással?

    Soha többet DPD!

  • 0xmilan

    addikt

    válasz pocokxx #17614 üzenetére

    Az, hogy közelebb jön szerintem nem jelenti a változását. Te se leszel más ember attól, hogy lemész a boltba. - változik a helyzeti-, meg mozgási energiád, de a természeted nem.
    Az, hogy a haragja fellobban, vagy, hogy bosszút áll nem tudom mennyire antropomorfizmus, ebbe most nem mennék bele.
    Persze jó kérdés, hogy hogyan jöhet közelebb, ha már bennünk él, mert a temploma vagyunk. A közeledj és közeledik hozzád nyilván azokra vonatkozik, akik távol vannak tőle, mert különben nem is kéne közeledniük..

    (#17615) Zsolt_72
    "Fan" egy együttes körül van, vagy valamiféle múlandó hívság iránt. Amit mi érzünk, az nem vethető össze ezzel.
    Angolban is hívják Jesus-freak-nek. -Őrült, rajongó; és nem feltétlenül múlandó. Szerintem nem gáz azt mondani, hogy rajongasz vagy megőrülsz Jézusért. :)

    [ Szerkesztve ]

  • llll

    senior tag

    válasz #40993792 #17615 üzenetére

    a mártírokban/mártírságban is egyetértünk
    de én azt akartam kérdezni mi történne azzal, aki látva Jézus második "eljövetelét" esetleg azt mondaná, hogy "köszi, de akkor én inkább mégsem"?

    " Te pedig már választottál (csak nem vallod, soha nem is vallanád be"
    gondoltam
    de mi van, ha így direktben rákérdezve azt mondom, hogy dehogy kell nekem a sánta sem?
    értem én, hogy a tetteim nem erre utalnak
    de vhol bizony tényleg bekaphatja ő is
    (játszák le egymással
    nélkülem)
    szal ilyenkor mi van?
    megszámolják a strigulákat, hogy melyiküket hány tettemmel "választottam"?

    "Olyan tettekkel vádolod Istent, melyeket nem követett el,"
    az alapvető problémámat röviden össze lehetne foglalni vele kapcs:
    megteremtett a megkérdezésem nélkül, aztán ha nem úgy élek ahogy szte kellene, ahogy neki tetszik, akkor még jól meg is büntet
    ezek közül melyiket nem "követi el"?

    "Tiszteletlen vagy vele, hiszen nem szereted Őt"
    ez igaz
    tehát akkor már teljes joggal kínozhat, vagy ölhet meg...vágom:)

    "miután megbizonyosodott róla, hogy semmibe veszik a kéréseit és figyelmeztetéseit - megszüntette."
    milyen finoman fogalmazol
    vajon miért?
    miért nem mondod ki:
    vízbe fojtotta gyakorlatilag az összes embert, mert nem hallgattak rá

    "Irgalmasságát mutatja, hogy az arra akkor méltó Noé családostul megmenekülhetett"
    ez is lehet persze
    de azért talán azon is el lehetne gondolkozni, hogy noé (tulképpen csak róla tudjuk biztosan, hogy jó volt - már ha nem rosszul emléxem erre is) egyedül tutira nem tudta volna újra benépesíteni a földet
    azaz a projekt totális kudarcba fulladt volna

    igazából ennyire nem is utálom ám istent
    csak próbálok átjuttatni vmit a "hitetek pajzsán":)
    de ha most közbevetőleg megkérdezne vki, akkor - hiszitek vagy sem - azt mondanám, hogy semleges viszonyban érzem magam vele
    nem érdekel különösebben, de nem is zavar
    (na ezzel pl hova tennél?)

    "Ha "csinált" volna ilyet... "
    ezt hogy érted?
    nem csinált?
    "..., akkor sem minősíteném a Teremtő cselekedeteit (nem vagyok rá méltó)."
    jó-jó, ezt tudjuk (bocsi)
    de nem is azt kértem, hogy minősítsd
    hanem azt kérdeztem, hogy 1 kicsit sem zavar-e?
    (és kérdeztem ezt ugye azért, mert azt mondtad, hogy Jézus öldöklése sem fog változtatni semmit a róla kialakított véleményeden sem)
    vagy neked már véleményed sem lehet isten tetteivel kapcs?
    ez is a "neki tetsző életvitel" része lenne?
    nyilván nem
    nyilván lehet véleményed
    és nyilván van is
    szóval?
    kicsit sem zavar, hogy ott esetleg szülők és gyerekeik is fúltak vízbe egymás szeme láttára?
    és úgy hogy nem tudtak segíteni egymásnak?
    miért nem tüntette el őket 1 csettintéssel, ha már mindenképpen el kellett?
    miért kellett kínlódva meghalniuk?

    "törekszem minél kevesebbszer ítélkezni, nemhogy az Istenéről... nem helyes"
    hát nem tudom
    ha bólogató jánosokat akar maga köré, akkor egész biztosan nem

    "Isten nem tesz rosszat"
    ki szerint is?
    (tényleg ne haragudj hogy ilyen vagyok, de szinte minden kijelentésetekben ott van a megkérdőjelezhetőség
    én csak erre próbálok rávilágítani)

    "Mivel neked nézeteid sarokkövét képezi az a feltevés, hogy egy gonosz, ártó és pusztító Isten áll felettünk..."
    ácsi
    ez így nem igaz
    hogyan is lehetne ilyen meggyőződésem?
    mikor még azt sem tudom (nem tudhatom), hogy egyáltalán létezik-e

    "Az az Isten, akiről te beszélsz, nem ugyamaz, mint akivel mi napi kapcsolatban vagyunk (hiszen egy olyan rossz Isten képtelen volna jobbá tenni az életet... "
    hát igen
    ezen valóban nem tudok fogást találni
    mert ezt nyilván ti érzitek, ti tudjátok, én ezt nem tudhatom kívülről megítélni
    tehát ott tartunk, hogy nekem is át kellene élnem vmi ilyesmit...
    majd szólok ha megtörtént

    "Bármikor részed lehet benne, abban a szent minutumban, hogy őszintén megnyitod szíved kapuját és beengeded az életedbe"
    hát ez elég ördögi körnek tűnik
    ahhoz hogy beengedhessem minimum hinnem kellene benne
    ehhez viszont ugye kellene vmiféle megtapasztalása
    kemény dió...:)

    ha a Jézus-fan sértő volt, akkor bocsánatot kérek

    Soha többet DPD!

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llll #17601 üzenetére

    hát. én mostanság legtöbbször a nyers megmondóember lettem.
    türelmetlen, faragatlan. (azért talán legtöbbször talán Igeszerű.)
    a kollégák végtelen türelemmel fejtik ki ugyanezt.
    :)

    ***

    szeretetből teszük, csak mindegyikünk a maga stílusa, vérmérséklete szerint.
    amikor megíródottak az Evangéliumok, azokat mind Isten ihlette.
    ezt úgy értjük, hogy a Benne hívők Isten akarata szerint engedelmeskedve, de a saját stílusuk szerint, az általuk megtapasztaltakat vésték le.
    erre a legjobb példa Lukács, aki a legprecízebben próbálta ezt megtenni.
    foglakozásából, habitusából is ez adódott.
    :))

    mielőtt túlbonyolítanám. nem ellened jöttünk. hanem érted. :)
    (tudom, ez az 1950-'56-os időkben kicsit más értelmet nyert.) :DDD
    de most tényleg.
    :)

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • llll

    senior tag

    válasz #40993792 #17617 üzenetére

    "ezek nem szimpla kritikusok, hanem tudatosan szabályszegő és direkt bűnben élő, bűnben maradó emberek"
    hát...jó
    de megint kinek a mércéje szerint is azok?
    nyilván nem a pszichopata gyilkosokat akarom most védeni
    de 1 kis paráználkodásért is tényleg ugyanazt a büntetést kellene kimérni szted is?
    (vagy pláne már annak a gondolatáért is??)
    isten szerint pl az sem jó nekünk
    (mármint a paráználkodás
    és én most nem erőltetném az olyan mélyebb szintű értelmezést, mint a gonosszal való "paráználkodás"
    maradnék csak a hagyományos jelentésnél)
    jónéhány teremtménye szerintünk meg de:)
    de mondhatnám túlzott jólétet is, vagy 1 kis szőlőnek levét, vagy kinek mi

    ha kellő számú ellenvélemény még a microsofttal is újragondoltatott bizonyos dolgokat, akkor talán isten is fontolóra vehetné ugyanezt:)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz szab.tam #17621 üzenetére

    és ezt most miért is mondod?
    úgy nézek én ki, mint aki neheztel bármelyikőtökre is, vagy zokon vett vmit?:)

    na jó Noddy talán úgy érezheti, pedig nem
    csak nem hagyom magam
    (most tanulom ezt is 42 éves fejjel...)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz llll #17623 üzenetére

    45. én nyertem.
    :DDD

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz llll #17622 üzenetére

    Minden parancs, minden követelés, mely Istentől származik JÓ. Az Isten nem azért parancsol valamit, hogy az embert korlátok közé szorítsa, hogy az ember bebörtönözve érezze magát, hanem ugyanaz "motiválja", mint minden egyes tettét: A SZERETET. Ezt persze nem mindig könnyű elfogadni vagy felfogni, de minden parancs, minden tiltás tulajdonképpen a szeretetének az arcai. Meg kellene érteni, hogy az Isten nem azért tilt, hogy majd legyen mit számon kérnie... Minden parancs célja a személy java, az ember boldogsága: Akkor élhet az ember boldog életet, ha nem lop, nem hazudik, vagy épp nem paráználkodik. Nem véletlenül kapta az ember pl. a testi vágyakat sem; de ez nem jogosítja fel arra, hogy értelem nélkül használja, kihasználva ezzel másokat, vagy épp lelki károkat okozzon magának, környezetének. Mindennek meg van a maga helye, és módja. Az testi egyesülésnek az Isten színe előtt egy életre kimondott IGEN után van helye.

    * * *

    Olyan ez, mint egy felszállópálya. A felszállópálya lebetonozott része, az útfestések, a két szélén világító lámpák mind meghatározzák, ha úgy tetszik "korlátozzák" a repülőgép útját. Persze próbálkozhat a repülőgép felszállni a mezőn is, de nem fog neki sikerülni... A parancsok épp ilyen "korlátok", melyek azt biztosítják, hogy az ember "felszálljon" az Istenhez, és így élhessen TELJES emberi életet.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17625 üzenetére

    "minden parancs, minden tiltás tulajdonképpen a szeretetének az arcai"
    ez mind szép és jó
    de hogy illik bele ebbe a képbe a meglehetősen kegyetlen büntetés?

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz #40993792 #17626 üzenetére

    későn érő típus vagyok
    viszont sztem elég gyorsan "haladok"
    kb 10-12 évvel ezelőtt hallottam életemben először egyáltalán közelebbről is ezekről a dolgokról
    (a feleségem szeretett volna templomi esküvőt is és ennek feltétele volt vmiféle gyorstalpaló jegyesoktatáson való részvételem)
    most pedig itt tartok ahol
    szal bizonyos értelemeben sztem többet haladtam, mint sok hívő egész élete alatt:)

    egyébként 1 kicsit meg vagyok lepve:
    azt hittem itt mindenki ilyen tizen-huszonéves ifjú titán és egyedül én vagyok ilyen - kicsit infantilisnak megmaradt - öreg
    (ebből rátok természetesen csak az "öreg" vonatkozik)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz #40993792 #17615 üzenetére

    na még 1 tipikus gondolat tőlem búcsúzóul:)
    azt mondod:
    "egy olyan rossz Isten képtelen volna jobbá tenni az életet... sőt, nem is állna szándékában"
    meg azt, hogy a sántát ugyanakkor "lazán kezelem", meg "alábecsülöm"
    namármost
    ééén még nem vetettem el azt az elvi lehetőséget sem, hogy esetleg ezzel az egésszel is csak a sánta tetszeleg a "világosság angyalának" a képében
    mit aprózzam, magának ISTENNEK a képében...
    (a tanúknál is csak ezzel a felvetésemmel sikerül kiverni a biztosítékot anno)
    és hogy miért tenné?
    természetesen azért, mert a végén annál magasabbról ejthetné pofára az embereket
    (vagy akár még a nálunk jóval rafkósabb angyaltársait is)
    most csak 1 pillanatra gondolj bele:
    mi lehetne ennél méltóbb megkoronázása a "munkásságának"...?

    na de kívánok jó pihenést:)
    (mert gondolom arra készülsz)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • csemberlen

    őstag

    válasz llll #17628 üzenetére

    54 múltam, ebből 31 sajnos megrögzött ateistaként.

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • csemberlen

    őstag

    válasz llll #17631 üzenetére

    Mivel Drága Jó Atyánk is megengedi, hogy tegezzük, így én is neked. Maximum ha gyufáért kéne menni akkor téged küldelek.

    [ Szerkesztve ]

    Hja kérem az élet nem egy habostorta

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz csemberlen #17632 üzenetére

    :DDD

    ***

    sokan gondolják úgy, hogy a ph a tinik oldala. pedig nagyon nem az. pláne, hogy nagyon sok régen regisztrált tag is együtt öregszik a ph-val.
    rengeteg a 30-as, sok a 40-es, és az 50-60-asokból is vannak, nem kevesen...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz szab.tam #17633 üzenetére

    Talán ezért is olyan kulturált... :R

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz llll #17629 üzenetére

    Jézus Krisztus már válaszolt erre a felvetésre:

    "Egy alkalommal kiűzött egy néma gonosz lelket. Amikor a gonosz lélek kiment, a néma megszólalt. A nép elcsodálkozott.
    De néhányan így vélekedtek: "Beelzebullal, a gonosz lelkek fejedelmével űzi ki a gonosz lelkeket."
    Mások próbára akarták tenni, ezért égi jelt követeltek tőle.
    De ő átlátott rajtuk, azért ezt mondta nekik: "Minden önmagával meghasonlott ország elpusztul, és ház házra omlik.
    Ha tehát a sátán meghasonlott volna magával, hogy állhatna fenn az országa? Azt mondjátok, hogy Beelzebul segítségével űzöm ki a gonosz lelkeket.
    Ám, ha én Beelzebul segítségével űzöm ki a gonosz lelkeket, a fiaitok kinek a segítségével űzik ki őket? Ezért ők lesznek bíráitok.
    De ha én az Isten ujjával űzöm ki a gonosz lelkeket, akkor már közel van hozzátok az Isten országa.
    Amikor az erős ember fegyveresen őrzi házát, biztonságban van vagyona.
    De ha egy erősebb megtámadja és legyőzi, akkor elveszi fegyverét, amiben bízott, és a zsákmányt szétosztja.
    Aki nincs velem, az ellenem van, és aki nem gyűjt velem, az szétszór."

    Egyébként 28... :B

    [ Szerkesztve ]

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17592 üzenetére

    Na visszatértem. Az én részemről nincs harag vagy semmi ilyesmi, csak nem voltam gépközelben :) Egyébként 29... :)

    A kérdéseid és észrevételeid ahogy látom a korábbi sémát követi, mégpedig azt, hogy mindenről Isten tehet és te mosod a kezeidet és csak Őt hibáztatod... Korábban már vettük az ember felelőssége témát és gondolkodj rajta megint :)
    Az özönvizet fel lehet úgy fogni mint Isten kivégzi az embereket de az elég vak hozzáállás, inkább egymás bántásától mentette meg őket. A bűn terjedését korlátozta.

    Szóval Jóbhoz visszatérve:
    Istennek terve volt azzal, hogy a sátánt engedte működni Jób életében. Megismerhetjük, hogy milyen a sátán, "embergyilkos a kezdetektől fogva". Lehetett volna a sátánnak is 21 különféle módja, hogy Jóbot eltérítse de ú ilyen, gyilkos, fájdalmakat okozó lény, ami az Istennel való ellenkezésből is fakad. Lehet mondani hogy egy kis paráználkodás nem olyan gáz, de belegondolhatnál, hogy milyen fájdalmat okozol ezzel a feleségednek, gyerekeidnek, stb... lehet a bűnöket cicomázni, szépíteni, a sátán is ezt teszi.

    A következő, hogy a szenvedésből megismerhetjük Jób gondolkodását is. A csapások előtt bár Jób istenfélő volt és az emberek nem tudtak belekötni annyira jó életet élt, de mégis azt olvassuk, hogy a gyerekei nem foglalkoztak Istennel (Jób áldozott helyettük és értük biztos ami biztos alapon... sztem el lehet képzelni mi mehetett köztük) A barátok beszámolóit elolvasva kiderül, hogy Jóbnak mindig is jó élete volt és pont az első barát veti Jób szemére, hogy rengeteg embernek adott tanácsot úgy hogy maga sose volt bajban... ezt ma talán úgy lehet mondani, hogy nem biztos hogy hiteles ha egy milliós fizetéssel rendelkező ember magyaráz arról hogy 44 ezer forintból meglehet élni egy hónapban Mo.-n... stb, stb ilyen kis apróságok jönnek elő ha végig olvasod Jób könyvét figyelmesen.

    Ott van Jób átkozódása amit kiemeltél. a végén olvassuk, hogy "Mert amitől remegve remegtem az jöve reám..." tehát annak ellenére hogy Jób istenfélő volt mégis a gazdagságba, jólétbe és az egészségben bízott és azok elvesztése volt a félelme és nem Isten... Istennek élve de mégis Istenről megfeledkezve élt. A 29. részben döbben erre rá. A könyv végén pedig már ezt mondja: "te pedig taníts engem". A szenvedések sorozatának célja az az volt hogy Jób megismerje Istent. Felismerje gondoskodását, szeretetét.

    Jól látod még nincs gyermekem. De el tudom képzelni milyen szörnyű dolog lehet elveszíteni azt akit szeretek. Ez nem könnyű, de egyrészt a gyermekem nem a tulajdonom, nem a boldogságom egyedüli forrásai (ezért van az hogy sok szülő csalódik a gyerekeiben mikor azok "ki akarnak repülni a családi fészekből"). De ugyan úgy nem az én érdemem az Istentől kapott ajándékok, ezt talán egy földműveléssel foglalkozó ember jobban meg tudja érteni,m hogy mennyire nem rajta múlik, hogy lesz-e kenyér vagy se. De mégis mindenki a maga érdemének tartja az egészségét, azt, hogy van ennivalója, innivalója, családja szerettei...

    Szóval nem baj, ha másképp értelmezel valamit, de bizonyos dolgok "hiányos" idézése, szavak, mondatok kiragadása, nem vet túl jó fényt az állításaid megalapozottságára. Rendszeresed kevered az Isten nélküliség szörnyűségeit Isten gonoszságával teljesen megkerülve az ember felelősségét. Persze az Isten nélküli életnek is köze van Istenhez, de azt mindenki maga választja és lehet sopánkodni azon, hogy mennyire rossz Isten nélkül élni, de ezért Istent hibáztatni? Pláne hogy Ő vissza akar fogadni mindenkit? És itt nem parancsok betartásáról van szó, ezt szerintem te is tudod... Isten nem aszerint büntet hogy mit teszel vagy nem, hanem ha vele élsz akkor egyszerűen nem akarod tenni a rosszat, mert tudod hogy azzal másnak és magadnak okozol fájdalmat.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17636 üzenetére

    gondolom vhol itt lenne a lényeg:
    "Minden önmagával meghasonlott ország elpusztul, és ház házra omlik.
    Ha tehát a sátán meghasonlott volna magával, hogy állhatna fenn az országa?"

    de ez mit is jelent?
    (mi olyat, ami kizárná a felvetést?)

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17637 üzenetére

    "nincs harag vagy semmi ilyesmi"
    akkor oké

    "mindenről Isten tehet"
    hát mint tervező és kivitelező...legvégsősoron igen:)

    "inkább egymás bántásától mentette meg őket. A bűn terjedését korlátozta."
    ja, értem már
    ...kérdeztem volt legott, hogy miért nem tüntette el őket 1 csettintéssel, ha már mindenképpen el kellett?
    miért kellett kifejezetten kínlódva meghalniuk?
    (javaslom azt a lépést most hagyjuk ki, hogy honnan tudom hogy kínlódva fúltak vízbe...)

    "de belegondolhatnál, hogy milyen fájdalmat okozol ezzel a feleségednek, gyerekeidnek, stb..."
    nyugi nem teszem
    mármint nem okozok
    csak így meg nekem szar (és nem is kicsit - lásd a mellékelt ábrát), de az meg kit érdekel?

    " lehet a bűnöket cicomázni, szépíteni, a sátán is ezt teszi."
    meg lehet őket 1 kalap alá is venni mindenféle disztingválás nélkül, isten is ezt teszi
    (mármint a végső bünti mindegyik elkövetőinek ugyanaz lesz)

    "Lehetett volna a sátánnak is 21 különféle módja, hogy Jóbot eltérítse de ú ilyen, gyilkos, fájdalmakat okozó lény"
    azért meg kell jegyeznem, hogy nem mindig
    évához, vagy Jézushoz sztem jóval szofisztikáltabban közelített

    "ilyen kis apróságok jönnek elő ha végig olvasod Jób könyvét figyelmesen."
    még mindig tervben van

    "tehát annak ellenére hogy Jób istenfélő volt mégis a gazdagságba, jólétbe és az egészségben bízott és azok elvesztése volt a félelme és nem Isten... Istennek élve de mégis Istenről megfeledkezve élt. "
    végül is simán lehetséges
    csak akkor isten miért beszél úgy róla, hogy "Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő."?

    "A szenvedések sorozatának célja az az volt hogy Jób megismerje Istent. Felismerje gondoskodását, szeretetét."
    hát ez megint marhára csábít a megismerésére:)

    "De el tudom képzelni milyen szörnyű dolog lehet elveszíteni azt akit szeretek."
    nem akarok ezen lovagolni, de én ezt 1 kicsit kétlem
    mint ahogy azt is, hogy isten tudná milyen érzés embernek lenni
    vmi többé-kevésbé pontos elképzelésetek persze lehetne róla, de tudni sztem nem tudhatnátok

    "De ugyan úgy nem az én érdemem az Istentől kapott ajándékok... De mégis mindenki a maga érdemének tartja az egészségét, azt, hogy van ennivalója, innivalója, családja szerettei.
    ez is 1 kedvenc témám:
    tehát te is azt mondod, hogy istennek köszönhetők a "jól sikerült" gyerekek
    ...és akkor a rosszul sikerültek?
    (gondolok itt a betegen, testileg/szellemileg fogyatékosan, vagy a halva születettekre)

    "szavak, mondatok kiragadása, nem vet túl jó fényt az állításaid megalapozottságára"
    márpedig kénytelen vagyok ki-kiragadni a "lényeget", mert egész bekezdéseket csak nem idézhetek állandóan a bibliából
    természetesen minden ilyen "kiragadásommal" állok elébe annak a próbának, hogy nézzük meg őket az eredeti, tágabb szövegkörnyezetükben is
    (persze néha előfordulhat, hogy úgy esetleg tényleg másképp értendő és hogy ezt eddig én sem láttam jól
    de hogy mindig így lenne...azt azért kétlem)

    "Rendszeresed kevered az Isten nélküliség szörnyűségeit Isten gonoszságával"
    sztem meg itt most 2 dolog mosódik össze 1 picit
    isten esetleges gonoszságát alapvetően 1 másik elvi lehetőségnek tartom
    de igazából egyelőre csak annyit jelentenék ki teljes "bizonyossággal" (amit te is megpendítettél), hogy ezen isten nélkül élő gonoszok létezése is neki köszönhető ám
    (mert nyilván)
    azaz ebből következően vhol az általuk elkövetett gonoszságok is!
    értsd: ha eleve nem léteznének, akkor nyilván nem is gonoszkodhatnának
    ebben a gondolatmenetben hol a hiba?
    azért választotta ezt az utat, mert a teremtményei belátására/egyetértésére vágyik?
    hogy ők is azt mondják majd, hogy "igen, kipróbáltuk és isten nélkül valóban nem megy"?
    és EZÉRT kell kínlódnia az összes teremtményének?
    az engedelmeseknek is és az engedetleneknek is?
    tényleg ez volt a legjobb, amit ki tudott találni?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz llll #17638 üzenetére

    Jézus egy gonosz lélek kiűzése után mondta ezt. A sátán ellen harcol, így nem állhatnak egy oldalon. Mert az az ország, amely önmaga ellen támad, nem maradhat fenn.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17640 üzenetére

    ideig-óráig fennállhatna éppen, mielőtt összeomlik
    de ami még ennél is fontosabb, hogy a felvetés magában hordozza azt is:
    mi van, ha maga Jézus is meg van tévesztve?
    mi van ha ő sem tud róla, hogy esetleg őt is átverte a sánta és igazából őt szolgálja amikor azt hiszi, hogy istent?

    ...sőt mit aprózzam megint?
    mi van, ha maga isten sem tudja, hogy tulképpen a sátán az ő tyler durdene?
    hangsúlyozom, hogy ez 1 totál másik lehetőség
    de ekkor lennénk csak igazán nagy sz@rban, nem igaz?:)

    (kár hogy abbamaradt az "isten nem változik és mi benne létezünk" c. gondolatmenet is
    érdekelt volna, hogy akkor szted mi is a részei vagyunk-e istennek...)

    Soha többet DPD!

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz llll #17641 üzenetére

    Az Isten nem lehet megtévesztés áldozata, mert akkor nem lenne Isten.

    * * *

    Az Isten változatlansága nem jelenti a mi változatlanságunkat. És nem, mi nem vagyunk részei Istennek. Az Isten és a világ viszonya egyszerre transzcendens és immanens, azaz végtelenül felülmúlja, a világot, különbözik a világtól. Isten nem a világ része, sem a világ nem része Istennek, s nem azonosítható a kettő.

    Ugyanakkor immanens is, hiszen, ő maga az élet, jelen van valamiképp a világban: fenntartja, kormányozza, létben tartja.

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

  • llll

    senior tag

    válasz pocokxx #17642 üzenetére

    "Az Isten nem lehet megtévesztés áldozata, mert akkor nem lenne Isten."
    :U ...

    ...de itt most igazából megtévesztés esetleges áldozatának Jézust neveztem
    (mert sztem ugye nem egy és ugyanazok ők ketten)
    istennel kapcs pedig a szintén esetleges "skizofrénia" lehetőségét vetettem fel
    (nem ragozni akarom és nem is a lelkedben vájkálni, csak tisztázni szeretném)

    "És nem, mi nem vagyunk részei Istennek. Az Isten és a világ viszonya egyszerre transzcendens és immanens"
    na várjál ez most akkor megint nem vili
    (mint az hogy ő ketten eggyek, de mégsem)
    odáig sztem is tiszta sor, hogy a világnak istenben kellene léteznie
    mármint "fizikailag"
    mert ha nem így lenne, akkor létezne vmi, ami istenen kívüli
    azaz kijelölhető lenne 1 olyan "halmaz" ami nagyobb mint isten, ami őt IS magában foglalná
    (márpedig ez - isten "végessége" - sztem gubanc lenne)
    de ebből talán még nem is kellene feltétlenül annak következnie, hogy ha isten változatlan, akkor nekünk is annak kellene lennünk
    (tudom, hogy én vetettem fel vmi ilyesmit, de azóta elgondolkoztam rajta futólag:) )
    összességében ugyanis valóban változatlannak tekinthető lenne ez az "isten-halmaz"
    (aminek része lenne a mi világunk is)
    viszont ebből meg annak kellene következnie, hogy a létező rossz dolgok is isten részei...amiben én ki is egyeznék
    és amit jóval hihetőbbnek tartanék, mint 1 ilyen makulátlanul tökéletes vmit

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17639 üzenetére

    "miért kellett kifejezetten kínlódva meghalniuk?"
    Hogy mi tanuljunk belőle. Nem lett volna egyszerűbb boldogságban élniük? Az Istentől elszakadtságnak ára van, nem játék. Ha Isten csak úgy eltüntetne embereket, senki se venné komolyan az Isten nélküliséget. A gyógyszer keserű, de életet ment.

    "csak így meg nekem szar"
    Akik megölték a kis gyerekeket (bárhol bármikor) nekik is szar volt. Ezzel te magad mented őket, de mégis ugyan ezt hozod a magad mentésére is. A másik szeretete, óvása nem könnyű... de ha nem szereted a feleséged fel merül miért fogadtál neki hűséget... az is önzés volt a részedről?

    "meg lehet őket 1 kalap alá is venni mindenféle disztingválás nélkül, isten is ezt teszi"
    Minden bűn alapja a másik bántása. A gyilkosságnak, a paráznaságnak és a kívánságnak, hamis tanúzásnak is, a másik bántása pedig az Isten semmibevételéből fakad. szerintem az a meglepő, hogy erre nem jönnek rá az emberek... Korábban már írtam arról, hogy a rejtett dolgok is veszélyesek, csak sokan félnek megtenni (még jó).

    Éva és Jézus tényleg másképp volt. Bár végig gondoltam és talán amiatt, mert Jóbnak mindene meg volt. Tehát azok elvételével törte meg. Az volt a vádja Isten felé is... akkor azt lehet mondani, hogy a sátán következetes. De Éva esetében is a halál volt a célja (amit el is ért). És hát a toronyból való leugrás se éppen kedvez a testnek :)

    Isten nem ismerése és az hogy feddhetetlen nem zárja ki egymást. Megtartod a btk-t de mégse ismered a törvényalkotót, ugye?

    "hát ez megint marhára csábít a megismerésére"
    Itt nem Jób csábítása volt a cél. Lehet te se vágysz Isten megismerésére, de mégis eléri Isten hogy megismerd.

    Isten tudja milyen embernek lenni. Jézus Krisztus.

    "isten esetleges gonoszságát alapvetően 1 másik elvi lehetőségnek tartom
    de igazából egyelőre csak annyit jelentenék ki teljes "bizonyossággal" (amit te is megpendítettél), hogy ezen isten nélkül élő gonoszok létezése is neki köszönhető ám
    (mert nyilván)
    azaz ebből következően vhol az általuk elkövetett gonoszságok is!
    értsd: ha eleve nem léteznének, akkor nyilván nem is gonoszkodhatnának
    ebben a gondolatmenetben hol a hiba?
    azért választotta ezt az utat, mert a teremtményei belátására/egyetértésére vágyik?
    hogy ők is azt mondják majd, hogy "igen, kipróbáltuk és isten nélkül valóban nem megy"?
    és EZÉRT kell kínlódnia az összes teremtményének?
    az engedelmeseknek is és az engedetleneknek is?
    tényleg ez volt a legjobb, amit ki tudott találni?"
    Megint ott tartunk, hogy az emberi felelősséget próbálod Istenre áthárítani. Amivel vádolni lehetne Istent az hogy nem robotokat teremtett... de te nagyon ágálsz a saját szabadságodért és nehezményeznéd ha nem lenne. A szabadság fényében nyer értelmet a boldogság, öröm is (és persze a fájdalom is).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17644 üzenetére

    "Hogy mi tanuljunk belőle...Ha Isten csak úgy eltüntetne embereket, senki se venné komolyan az Isten nélküliséget. "
    úgy érted ezért próbál látványos és fájdalmas büntetéssel (is) bírni bennünket "jobb belátásra"?
    akárhonnan nézem ennek biza erősen fenyegetés-szaga lenne

    "Akik megölték a kis gyerekeket (bárhol bármikor) nekik is szar volt. Ezzel te magad mented őket"
    a nem kívánt terhességekről beszélsz?
    egyrészt az ellen lehet védekezni
    másrészt én nem feltétlenül akarnám megölni az esetleg besikerült gyerekeket sem
    szal tudom, hogy első körben ezekhez szoktak nyúlni a hívők, de én ezt nem érzem igazi ellenérvnek
    a házastárs megbántását azt persze igen
    de arra is van megoldás: nem kell megházasodni és kész
    (Jézus is megmondta :D )
    mondjuk ez esetben (tehát nem megházasodva) milyen további ellenérveid lennének még a szex ellen?

    "de ha nem szereted a feleséged fel merül miért fogadtál neki hűséget... az is önzés volt a részedről?"
    nem vili, hogy itt most mit értesz önzés alatt
    de a téma érdekes
    az elején valóban úgy éreztem, hogy vele akarok lenni egész életemben
    sőt még azután is:)
    csak ez elmúlt
    tudom hogy nem szép dolog, de megkockáztatom nem én vagyok az egyetlen aki így járt
    persze azt is hallottam már, hogy az a szeretet ami elmúlik soha nem volt igazi
    meg hogy a tiszteletnek kellene átvenni a helyét
    de sztem ez mind lósza@r

    "Minden bűn alapja a másik bántása...."
    ebben valszeg igazad van
    de azt kérdeztem, hogy akkor szted is uazt a büntit kell kiróni 1 pszichopata gyilkosra is, mint mondjuk 1 szexmániásra?
    (az általad emlegetett btk is tesz különbségeket)

    "Éva és Jézus tényleg másképp volt. Bár végig gondoltam és talán amiatt, mert Jóbnak mindene meg volt."
    mert évának és Jézusnak szted mije nem volt meg?
    de még ha találnánk is vmit efelől még őket is lerohanhatta volna ugyanolyan brutálisan is, mint jóbot

    ""hát ez megint marhára csábít a megismerésére"
    Itt nem Jób csábítása volt a cél. "

    nem is rá gondoltam, hanem magamra
    tehát ha mondjuk velem is így próbálná "megismertetni" magát, mint jóbbal:
    odalökve a pszichopata teremtménye kényére-kedvére
    vagy ha képletesen értendő jób esete, akkor ezen "lehetőség" ígéretével
    oké, azt felfogtam, hogy a sántát ne akarjam választani
    de ettől még istent sem fogom akarni
    (ha pedig nincs "harmadik" lehetőség, akkor ez 1 újabb ordenáré hiányossága a teremtésműnek)

    "Isten tudja milyen embernek lenni. Jézus Krisztus."
    sztem meg utóbbi tudja, előbbi soha nem próbálta
    vili, hogy sztetek ők ketten 1 és ugyanaz
    de sztem meg nem
    ebben úgysem fogunk közös nevezőre jutni, tehát nem nagyon ragoznám
    (de mégis 1 futó gondolat erejéig:
    tegyük fel Jézus=isten
    az mégis mi a fenét bizonyítana isten és a sátán vitájában, ha isten képes lenne megfelelni a saját maga által támasztott "követelményeknek"??
    szvsz 1 teremtményének kellett azoknak sikeresen megfelelnie
    mert ez bizonyítana vmit:
    azt hogy elvileg teljesíthetők)

    "Megint ott tartunk, hogy az emberi felelősséget próbálod Istenre áthárítani..."
    de az ugye vili, hogy ez nem válasz a kérdéseimre?:)
    hanem sztem máris terelés
    vajon miért?
    csak kellemetlenek?

    "de te nagyon ágálsz a saját szabadságodért és nehezményeznéd ha nem lenne"
    ha "robot" lennék azt ugyan miért nehezményezném?
    (mert a filmekkel ellentétben a robotnak sztem nincs saját akarata, vágyai, csak arra lehet képes amit beleprogramozott a készítője)
    vagy itt igazából olyasmire gondolsz, hogy ha nyíltan vmiféle rabszolgának teremtette volna meg engem (csak ez megint csúnyán hangzana)?
    mert akkor valóban nehezményeznék - úgy gondolom megint némi joggal

    "A szabadság fényében nyer értelmet a boldogság, öröm is (és persze a fájdalom is)."
    ez megint nagyon hangzatos, de én ugyanitt mindössze 2 lehetőséget látok:
    beállok a sorba, vagy a fájdalmas pusztulás
    csak engem zavar az, miféle szabadság az ilyen?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17645 üzenetére

    "úgy érted ezért próbál látványos és fájdalmas büntetéssel (is) bírni bennünket "jobb belátásra"?
    akárhonnan nézem ennek biza erősen fenyegetés-szaga lenne"
    Nem, ezzel azt mutatja meg, hogy Őnélküle milyen rossz. Nincs benne semmi fenyegetés. De még Jóbot se hagyta teljesen magára, óvta az életét, de megtapasztalta milyen a "részben" Isten nélküliség.

    "a nem kívánt terhességekről beszélsz?"
    Nem itt a korábban emlegetett gyilkosokról. Azok is a saját vágyuknak engedtek, ahogy te is szeretnél a saját vágyadnak engedni. Egyébként azt Pál mondta :) A szex jó. De ha nem a megfelelő helyen és időben használod, magadat ás másokat is megbántasz. (pornó függőség, válások (élettársi kapcsolatok esetén is szenved az ember, mert nem a papírtól házasság a házasság, hanem a másik emberbe vetett bizalom alapján, és sokszor tipor az ember a másik lelkébe szex nélkül is és a szex során sokkal mélyebb kötelékek alakulnak ki (tapasztalat))

    "de sztem ez mind lósza@r"
    Ez csak azt mutatja, hogy max szerelmes voltál. A szeretet az más téma, abban van önfeláldozás ami úgy látom belőled hiányzik... de remélem nem. A szeretetet csinálni kell és nem érezni.

    Isten nem tesz különbséget. Bántani akartad? Igen, nem. Csak az általad annyira óhajtott hatalom választja el azt, hogy meg is teszed, vagy álmodozol róla.

    Szerintem már te is tapasztalod milyen Isten nélkül. Vég nélkül erről panaszkodsz... Ha nem akarod a rosszat akkor nem akarod a jót? Csak azért mert Istennek hívják? Nincs harmadik lehetőség, vagy öröm és boldogság, vagy szenvedés. Isten nélkül sose éred el a boldogságot, így van megteremtve a világ.

    "szvsz 1 teremtményének kellett azoknak sikeresen megfelelnie
    mert ez bizonyítana vmit:
    azt hogy elvileg teljesíthetők)"
    Jézus teljesen ember volt, amennyire egy ember csak ember lehet. Minden gyengeséggel és törékenységgel. (Ajánlom figyelmedbe a Filippibeliekhez írt levél 2,5-12-t) De 100%-osan az Atya akaratát követte. Nem tért le róla egy pillanatra se, lehet hogy letért volna (ima a gecsemáné kertben és "még meddig viselhetlek el titeket" szöveg), de mégis kitartott és hűséges volt. Ez az amit az első Ádám nem tudott megtenni. Nem volt hűséges. Pici különbségnek tűnhet (pláne hogy téged a hűség nem is hoz lázba), de nagyon fontos. A sátán is elsősorban Jézus hűségét támadta. Csak "pici" lazaságot szeretett volna kicsikarni, de mi is tudjuk, hogy nincs olyan hogy valaki csak picit hűtlen.

    "ha "robot" lennék azt ugyan miért nehezményezném?
    (mert a filmekkel ellentétben a robotnak sztem nincs saját akarata, vágyai, csak arra lehet képes amit beleprogramozott a készítője)
    vagy itt igazából olyasmire gondolsz, hogy ha nyíltan vmiféle rabszolgának teremtette volna meg engem (csak ez megint csúnyán hangzana)?
    mert akkor valóban nehezményeznék - úgy gondolom megint némi joggal"
    Nem. Pontosan arra gondoltam, hogy nem lenne saját akaratod, vágyad. Amikért most pedig nagyon örülsz neki, hogy vannak.

    Nincs beállás a sorba. Csak szerintem úgy mondasz valamire nemet, hogy nem is tudod mi az. Legalábbis nekem nagyon az jött le, hogy fogalmad sincs milyen Isten... A keresztyének nem azért keresztyének, mert félnek és rettegnek a csúnya kénköves pokoltól, hanem azért mert megtalálták a szabadságot és boldogságot Istennél. Ezt kívánom neked is.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17646 üzenetére

    na jó, igazad van
    alulmaradtam és (vagy mert?) valszeg jobb emberek vagytok nálam
    ami talán nem is baj
    az csak jó ha ilyenek is akadnak
    (de azért úgy érzem jól küzdöttem:) )

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #17646 üzenetére

    ...továbbá - még ha nem is volt szándékos - kaptam tőled/tőletek 1 érdekes adalékot is:
    már említettem volt korábban is, hogy talán a kelleténél jobban megszemélyesítjük ezt az istennek nevezett vmit
    namármost
    ha úgy alapvetően és teljes egészében csak jelképesnek tekintem mindazt amit a biblia leír konkrétan istenről (és a sántáról), akkor talán valóban megállhatná a helyét az, hogy nincs (és ez esetben nem is lehetne) harmadik alternatíva
    vagy istent "választom", vagy a sántát
    vagy jó ember vagyok, vagy nem
    és az is tiszta sor lenne, hogy ha csak 1 kicsit is rossz/tökéletlen vagyok, akkor már nem vagyok jó/tökéletes
    attól pedig, hogy esetleg 1 kicsit jó vagyok, még simán lehetnék összességében biza tökéletlen
    tehát 1 elég nagy dilemmám oldódna fel
    míg ha személyként képzeljük el őket, akkor igenis kellene lennie további lehetőségeknek, amikor is hátat fordíthatnék mindkettőjüknek
    tehát azt próbálom kinyögni, hogy isten talán nem is létezik
    legalábbis abban az értelemben nem, ahogy a hívők gondolják: vmiféle személyként
    de még mielőtt reflexből elzárkóznátok ezen lehetőség elől gyorsan leszögezném, hogy ugyanakkor bizonyos értelemben meg mégis "létezne":
    létezne a jóság, a szeretet és mindazok a dolgok amikkel istent felruházzátok/amiket neki tulajdoníttok
    na mit gondoltok lehet, hogy előbbre jutottunk isten megismerésében?:)
    most próbálok felidézni a rohamosan halványodó bibliai ismereteimből olyan részeket, amikor isten "személyesen" szerepel...
    segítetek összeszedni olyan a példákat, amik vitán felül rácáfolnának erre?
    azaz amik semmiképpen nem értelmezhetők esetleg csak jelképesen?
    lehet hogy vannak, csak nekem már kiestek

    (az első kérdésre pedig, hogy ez esetben honnan származhat a biblia azt mondanám, hogy esetleg gondolkodó, jó meglátású és tanítószándékú EMBEREKTŐL)

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17647 üzenetére

    Hol írtam azt hogy bármiben jobb lennék nálad? Vagy a keresztyének? Nem ismerlek. Lehet én is megcsalnám a feleségemet ha tehetném, csak nem írom le, lehet hogy én is megfojtanám a kanál vízben a munkatársam, csak nem írom le, lehet hogy képmutató vagyok? Lehet.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #17648 üzenetére

    Jó felé keresgélsz szerintem.

    Nem igazán ismerjük Istent.

    De én ebből nem azt a következtetést vonnám le, hogy Isten nem személy. Hiszen minden tapasztalat ennek ellentmond. A Biblia megismerése fontos Isten megismerése szempontjából, és mi magunk keresztyének is elég keveset foglalkozunk vele, igazán a lelkészek akik napi 8 órában (kellene, hogy) ezzel foglalkoz(za)nak.
    De maga Pál is leírja, hogy itt a földön sok minden nem tiszta még, de vannak amik biztosak és az egyik az hogy Isten személy.
    Szerintem, de erősíts meg, hogy Istent nagyon antropomorfizáljuk. És igaz, hogy a képmásai vagyunk, de Isten nem a mi képmásunk. Bennünk egy egy szikrája visszatükröződik, de mi magunk nem vagyunk Istenek, hogy Isten hasonlíthasson ránk.
    Szóval, Isten haragja, szeretete, kegyelme nem nagyon hasonlítható a mi haragunkhoz, szeretetünkhöz, megbocsátásunkhoz, mert nálunk Isten sokkal tisztább. A haragja is tiszta és tökéletes, ahogy a szeretete is. A mi szeretetünk és haragunk is nagyon labilis.

    Isten nem a mi jóságunk vagy rosszaságunk alapján fogad el minket, hanem Krisztus miatt. Ez a keresztyénség és a Biblia tanítása. (Jób 19, 25-26) Ezért nincs harmadik út.

    És nem kell hogy rohamosan romló bibliai ismereted legyen, bármikor kinyithatod és olvashatod, virtuálisan is :)

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák