Hirdetés
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen videókártyát?
- Ami Kínában OnePlus Pad Pro, az errefelé mégis csak Pad 2 lett
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Melyik tápegységet vegyem?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- AMD FX
Aktív témák
-
proximus
senior tag
Na jöttem.

Szóval, a /dev/input/mice mint mondottam, nem egeret jelképez, hanem ha van a /dev/input -ban mouse0, 1, 2, ..., akkor azokat egy interfészbe fogja, így ezt megadva bárhol, akármelyik egeret mozdítod, már viszi is az egérkurzort.
A /mice lehet hogy akkor is ott van, ha a jelenlegi egered nincs is felismertetve a neki való driverrel, mert pl. nincs betöltve. Így viszont X jó lenne, de a mice alá nem dolgozik semmi valós driver. Azt hogy kap -e a dev/mice inputot így tudod megnézni:
cat /dev/input/mice <-- Most ha mozgatod az egeret, mindenféle krix-krax -nak kell szaladgálni a terminálban, vagy a konzolon. Ha semmit nem csinál,vagy nincs is mice
, akkor nincs bent a driver. Ha mégis ráharap a cat, akkor ''kijönni'' a teszt után a Ctrl+c -vel tudsz. Ha nem használtak az eddigiek, keress /dev/psaux -ot. Ha nincs, tényleg driver hiány gyanús a dolog. Nézz be a /lib/modules/kernel_verzio/kernel/drivers/input -ba, és szemelj ki egy két jónak tűnő drivert. most add ki a: modprobe ''/inputban talált esélyes modul, .o, és '''' nélkül írva ide'' Minden ilyen modprobe után próbáld a: cat /dev/input/mice -t, vagy ha mouse0 jelent meg, de mice nem, akkor azt. Ha dőlnek a krix-krax -ok, akkor megtaláltad a megfelelőt, próbáld X alatt is, hogy jó -e. Hogy minden induláskor betöltse a jófajta drivert, be kell írni a modulbetöltő fájljába az UHU -nak, ennek majd utánanézek ha már megy az egered.
''Szal az ATI cuccos lett belemásolva'' Az ATI driver nem rossz dolog, ha már be van üzemelve, ahoz viszont az fglrxconfig által csinált XF86Config(-4?) dukál. Nálad mindössze az agp -vel van még valami bibi, de már arra is javasoltam egy két dolgot. Szóval jó az az újabb XF86Config.
De a lényeg: kézzel nem lenne szükséges ezeket szerkeszteni, mert vagy az fglrxconfig, vagy az UHU erre való beállítója magától létrehozza a XFCo... -ot a megfelelő helyen. Amúgy az egér része kb így kell hogy kinézzen az XFCo..- nak:
Section ''InputDevice''
Identifier ''Mouse1'' Ez nálad lehet hogy más, de ne módosítsd
Driver ''mouse'' Ez szerintem ua. lesz
Option ''Protocol'' ''IMPS/2'' Ezt módosítsd erre, ha nem ilyen.
Option ''Device'' ''/dev/input/mice'' Ezt már tárgyaltam
Option ''ZAxisMapping'' ''4 5'' Ez a sor kell az egérgörgőhöz, hogy működjön.
EndSection
Aktív témák
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- 10 Darab ÚJ PC Játékszoftver
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok : (12.20.)
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Varmilo /Limitált kiadás/Beijing Opera/EN/Silent Red/
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 7600 8GB Rampage SHIVA ADATA 600W
- Razer Blade 14 5900HX 16GB 1TB RTX 3070 8GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



