Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tjsz

    Topikgazda

    válasz Intruder2k5 #10017 üzenetére

    Szia!

    Köszi a tippet, a "kulcs neve" a dhcd_static, ebben szerepel az összes MAC és IP + a név.

    Nekem valójában ez egy "idegen IP monitorozó" script fejlesztéséhez kellene. A script terv:
    1. lekérdezi az aktuális static DHCP táblát
    2. lekérdezi az aktuális, IP címet kapott eszközök listáját, ebből kiszedi a static DHCP táblában szereplőket, a maradékot belerakja egy file-ba
    3. lekérdezi az aktuális ARP listát, ebből kiszedi a static DHCP táblában szereplőket, a maradékot hozzáragasztja a 2. pontbeli file-hoz
    4. elküldi a file-t e-mail-ben

    Tegnap éjjel addig már eljutottam, hogy a /etc/dnsmasq.conf file-ban szerepelnek a static DHCP táblabeli host-ok, tehát onnan ki lehet szedni grep-elve. Persze kell némi trükk, mert ez a tábla nem mindig a legfrissebb (mert a memóriába cache-el), tehát kell "service dnsmasq restart" és utána már ok.

    Tehát az 1. pontra ez a megoldás:

    service dnsmasq restart
    cat /etc/dnsmasq.conf|grep dhcp-host|grep -E -o "([0-9]{1,3}[\.]){3}[0-9]{1,3}" > /tmp/ismert_ip.txt

    Most éppen a folytatással küzdök, mert a /var/lib/misc/dnsmasq.leases file-ban szerepelnek az IP címet kért/kapott cuccok (belső ÉS vendég hálózatbeli eszközök is!), csakhogy egyelőre nem jöttem rá, hogyan tudom kiszűrni a vendég hálózatban IP-t kért eszközöket (a vendég wifi-be bejelentkező cuccokat nem kell monitorozni, csak a belső hálózatban IP-t kérő idegen IP-ket).

    A 2. pontra ez a rész megoldás:

    cat /var/lib/misc/dnsmasq.leases|grep -w -v -f /tmp/ismert_ip.txt

    Elnézést, ha esetleg valamit érhetetlenül fogalmaztam meg!

Új hozzászólás Aktív témák