Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #48613632 #3025 üzenetére

    Szerintem egyszerű a képlet. Attól lesz akármilyen propaganda a film / sorozat, hogy ha a készítők azt hiszik, hogy a karakterek nemi, szexuális, faji, stb megoszlása alapján (sok, kevés, pont annyi mint nyugaton, stb) lesz jó vagy rossz az adott film. Nyilván nem, ahogy te is leírtad.

    A STD meg hát elég látványosan gyúr erre, legalábbis a 3 évad egyik része előtt sajtó kitörő örömmel ünnepelte, hogy végre lesz transz meg non-binary karakter. Amikor ugye nem ettől lesz jó a sorozat. Mert amúgy szerintem iszonyat gyenge, egyedül ezt a woke témát sikerül jó csinálniuk.

    Szóval a lényeg, hogy a woke kritikája az közel sem feltétlenül LMBT-fóbia vagy bármi hasonló. Legalábbis nekem nem azzal van a bajom, hogy belerakják ezeket a karaktereket, hanem hogy a készítők azt hiszik, hogy ettől lesz jó, miközben az eredmény gagyi.

    Én még nem néztem meg a 4. évadot, és nem is tudom, hogy meg fogom-e.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • butch3r

    senior tag

    válasz #48613632 #3025 üzenetére

    Az világos számomra, hogy nem ettől lesz jó, vagy rossz egy sorozat, de az vajon világos számotokra, hogy a nyugati világban az LMBTQ társadalmon belüli megosztása nagyjából reprezentálja a Discovery fedélzetén lévő LMBTQ arányokat?

    megfordultam már pár helyen nyugat európában is, amerikában és ázsiában is de én nem így láttam. a discoveryben egy darab fehér férfi fő(bb) szereplő sincs - vagy ha mégis javítsatok ki de akkor is feltűnő, hogy nem is emlékszem rá annyira súlytalan a szerepe.
    imádtam siskot, janewayt sőt még std első évadja is tetszett, de utána úgy érzem a sorozat elment a woke propaganda irányába.

    maga idejében az hogy egy fekete férfi volt 1 állomás parancsnoka is nagy dolog volt, mégse tolták a képedbe hogy "ő most fekete és kapitány, érted"? nem is kell, vélemény szerint pont ez segítené elő az érzékenyítést stb hogy ha nem toljuk az arcodba hogy ő "más" hisz nem más, ő is ember, ennyi.

    3027: tény, hogy ha egyébként trekkiesebb lenne a történet, több tisztelettel nyúltak volna a lore-hoz és maguk a történetek is jobbak lettek volna, lehet kevésbé zavarnának ezek,de mikor s3-ban kiderült hogy egy gyerek félelme, érzései okozták a dilithium pusztulását akkor azért fogtam a fejem

    [ Szerkesztve ]

  • Narxis

    nagyúr

    válasz #48613632 #3025 üzenetére

    Ezt én lebontanám érzésekre, az LMBTQ-zást mint megnevezést ők találták ki és már a TNG-ben is előkerült a téma, Worf kényelmetlenül is érezte magát attól a bizonyos fajtól. Úgy érzem akkor kiskanállal adagolták az embereknek ezeket az eszméket, most pedig tolólapátos nehézgépkezelővel nyomják az arcodba, nem ez kellene, hogy a lényeg legyen de erről szól minden epizód. Úgy érzem nem olyan akciódúsak a részek mint korábban aminek én örültem viszont ezt még több ideológiával helyettesítették. Igazából olyanoktól olvasom, hogy unalmasak a mostani epizódok akik a korábbi évadoknál foggal-körömmel védték a sorozatot. Ez nekem mindennél többet mond. Szóval no offense de lássuk már a fától az erdőt, senkit nem zavar, hogy erről IS szól a sorozat de baszki CSAK erről szól a sorozat. Most ez komoly, hogy csak én látom így? Persze nem konkrétan az LMBTQ csak a téma hanem amikor 5 perces jeleneteket raknak be arról, hogy ki milyen bátor és milyen egyedi és mennyire jó, hogy erről beszélünk, full úgy érzem mintha nők írnák nőknek a sorozatot pedig én nézem a Batwoman-t is csessze meg.

    Thanos was right.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #48613632 #3025 üzenetére

    Értem, csak nem értem. Anno olvastam egy könyvet, Joe Haldeman-tól az Örök háborút. Kb. 1000 évet ölelt fel benne a csatározás egy idegen fajjal, mert mikor az űrhajók egyik bolygóról a másikra ugrottak számukra látszólag 1 másodperc alatt, addig eltelt mondjuk 120 év körülöttük.

    Ez érdekes helyzeteket teremtett, hogy pl. a következő találkozásnál éppen kinek volt lemaradva a technikája, mert lehet, hogy az ellenség hajója még le sem gyártódott, mikor 120 évvel korábban hőseink elindultak a következő naprendszerbe.

    Na és emellett bemutatták a társadalom változását. 2600 környékére már a homo lett az elfogadott (és teljesen természetes), azért hogy megállítsák a bolygó túlnépesedését ezt nevelték bele már a gyerekekbe, így a heteró főhősünk aki ekkora már parancsnok lett, őt emiatt "vén buzi" névvel illették a beosztottjai. :) Aztán tovább csavarodott ez is, ahogy mentek előre az időben.

    Egy Star Trek-et valami hasonlóan érdekfeszítő történet miatt néznénk, pl. a Discovery 800 éves időugrása pont bemutathatna ilyen dolgokat (is), ahelyett, hogy Burnham sír.
    Meg ahelyett, hogy szépen megölik az előző sorozatokban felépített, érdekes karaktereket a Picard-ban, aztán lezárják az évadot egy totál szükségtelen leszbi jelenettel 7-es meg Rafi között.
    Egyébként semmi bajom a bi jelenetekkel, meg a nonbinary karakter megjelenésével se, de inkább a történetre kellene helyezniük a hangsúlyt, ha már egyszer sci-fi a műfaj.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák