Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tommi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem találtam ilyen problémával foglalkozó topicot, ezért itt kérdezem meg:

    Adott egy régebbi alaplap, amely csak PCIe 1-es szabványt támogatja. (Gigabyte GA-55MplusS3G rev. 1.) és szeretnék belerakni egy újabb videokártyát:
    Radeon 4670, 4770,4850 valamelyikét. Az AMD oldala szerint ezek egy része PCIe 1.0, míg mások PCIe 2.0-t támogatják.
    Azt hallottam, hogy a PCIe1-es alaplapban nem indul el a PCIe 2-es kártya az energiafogyasztás miatt. Igaz ez? Akkor miért van rajtuk kiegészítő tápcsatlakozó?

    Teljesen tanácstalan vagyok, mert korábban ilyenről nem hallottam, és nem akarom még az alaplapot nyugdíjazni.

  • Tommi

    csendes tag

    válasz rocket #2 üzenetére

    rocket: köszi a választ, de 4770-et nem igazán tudok kölcsön kérni, csupán venni.
    Utálom, hogy az alaplap leírása ilyenre nem tér ki. (persze amikor azt a lapot gyártották, még nem volt PCIe 2.0)

    Az új topic nyitásával kapcsolatban: bocsi, igazad van.
    Csak megrettentem a kb. 25000-es listától. Talán többen vagyunk hasonló cipőben, és abban a marathoni listában ember legyen a talpán, aki megtalál egy számára hasznos kérdést.

    [ Szerkesztve ]

  • Tommi

    csendes tag

    válasz rocket #4 üzenetére

    Gondoltam arra én is, hogy írjak a Gigabyte-nak, mivel az AMD azt írja a 4770-es oldalon a kompatibilitással kapcsolatban, hogy konzultáljak az alaplapgyártóval. (persze mindig ezt írják)

    A nem működő VGA eladásával nem szívesen cigánykodom, mert egyrészt bukik az ember néhány ezrest, másrészt a vevő meg csak ki szeretné próbálni, mielőtt megveszi.

  • Tommi

    csendes tag

    válasz Tommi #5 üzenetére

    Megjött a válasz a Gigabyte-tól.

    "Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, based on PCI-E 2.0 spec., PCI-E 2.0 VGA card should backward compatible with PCI-E 1.x spec. Thus, theoretically, the VGA card you mentioned should work on your motherboard without problem.

    But if possible, we recommend you testing the VGA card with your motherboard before you buy it to avoid H/W compatible problem. And sometimes because high performance VGA cards requires additional power input, so please make sure that your power supply unit fits the power requirement."

    Vagyis: a PCIe 2.0 visszafelé kompatibilis a PCIe 1.x verziókkal, így elméletileg működnie kell az említett alaplap-VGA kombinációnak.
    Azért ajánljuk, hogy vásárlás előtt próbáld ki, elkerülendő a hardver problémát. És néha a nagy teljesítményű kártyák plusz energiát igényelnek, ezért nézd meg, hogy a tápegység bírni fogja-e a teljesítmény igényt.

    Hát ennyi.

Aktív témák