Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz #72042496 #14 üzenetére

    nem véletlen, hogy fel kellett adni a 10900 10/20-as proci mag számát a 11900-ban 8/16-ra...

  • Robitrix

    senior tag

    válasz PuMbA #112 üzenetére

    ja igaz 5900X vagy 5950X otthonra átlag embernek felesleges. Igaz desktop kategória elvben, de teljesítménye alapján inkább már worksation. teljesen felesleges otthon 16/32-es procin futattni egy 4 magot használó játékot. Ilyen áru és magú procikat akkor veszünk, ha konkrétan használni akarjuk valami sok mag vagy szál számot használó alkalmazáshoz. (tipikusan munkára) Aki játék miatt vesz magának otthon 12/24 vagy 16/32 magos procit az vagy hülye vagy annyi pénze van, hogy nem győzi mire elkölteni....

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Robitrix #174 üzenetére

    ezért nonszensz is lenne ha minden sarki informatikai üzletben árulnának 16/32-es procit. Vélhetően a kereskedők direkt nem tartják készleten, mert csak a pénz állna benne azért, hogy évente vesz valaki tölük 2 darabot. Azt tartja egy bolt készleten, amire igény van. Ha valakinek mégis kell akkor majd szereznek neki nagykerből pár nap alatt.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Busterftw #332 üzenetére

    több féle mérés létezik. Az eladott gyári gépek tekintetében főleg az USA-ban igen erős az INtel dominancia a 3 legnagyobb gyártó tekintetében Lenovo, HP, Dell. Eme 3 cég termékei fedik le a USA PC piacának vagy 60-65%-t. Náluk az eladott gépekben úgy 95%-ban Intel proci van. A Tipikus amerikai vásárló bemegy a Walmartbe(az ottani Tesco) és vesz egy gépet a polcról, az előre eldöntött ár kategóriában 1000 dollár, 1500 dollár stb. Nagyjából leszarja, milyen proci van a gépben. A világ más részen eme PC gyártók részesedése jóval visszafogottabb. így az ott kapható gépek közt már nagyobb az AMD procik aránya az USA-hoz képest. Egy európai vásárló például érzékenyebb az ár/teljesítmény arányra. jobban megnézi valamivel, hogy mit kap a pénzéért.
    ÉS egészen más piacot jelent az alkatrész piac. Mikor valaki önállóan veszi meg a CPU-t és maga rakja össze a gépét vagy az eladóval rakatja össze a gépet egyedi összeállításban. Ez a világ piac úgy 18%-a. Ebben a szegmensben kiemelkedő az AMD arány és jellemző a 80:20 %os főlény a AMD javára. Főleg európa és különösen kelet-európa, ahol ráadásul árérzékenyek is a vásárlók és gyakran pár tucat dollár eltérés is befolyásolja a vásárlást. Minden esetre tény, hogy nővekszik világ viszonylatban is az AMD aránya. Különösen a ZEN 2 megjelenése óta. A ZEn 3 némileg más mert a kereslet és egyebek miatt relative magasabb az elérhető árr és már nem érvényesül annyira a ár/teljesítmény előny. jelenleg a hasonló teljesítményű procik nagyjából azonos áron kaphatóak. ZEN 3 vs. Intel 10. generáció. A 11. generáció most újdonságként talán drágább is, mint a ZEN 3. Általában a hasonló szintű procik össz telejesítményben erősebbek ha ZEN 3-aosk, de de néhány magot használó alkalmazásokat futatva(például 4-6 magot használó játékok) erősen hasonló a teljesítmény.

  • Robitrix

    senior tag

    nem egy web shopra érvényes több ilyen kimutatás van elsősorban az európai DIY piac tekintetében. A hazai számítástechnikai üzletek is hasonló arányokról számolnak be eladott CPU tekintetében. Alkatrész értékesítésről beszélünk nem komplett kész gyári gépekről. Nálunk kevéssé jellemző, hogy ha valaki akar magának egy asztali PC-t, akkor vesz egy komplett drága márkás gyári gépet gépet. ez leginkább cégekre jellemző. Persze egy nagyobb cég, ha kell neki 100 darab új asztali PC nem a sarki informatikai bolthoz fog fordulni, hanem megkeresi a márka itteni képviseletét és tőle vesz 100 gépet. Például ahol én dolgozom ezerszámra vettük Fujitsu gépeket az elmúlt években. (főleg mert jórészt az EU finanszírozza pályázatokból, a magyar költségvetés alapján még abakuszokat használnánk) Most elkezdtünk Lenovo thinkcentereket venni. Otthonra nem vennék magamnak LENOVO asztali PC-t, mert szerintem nincsen arányban az ár és a teljesítmény. Én nem állami költségvetésből és EU-ból dobom ki a pénzemet. :) Én ugyan azért a pénzért sokkal ütősebb gépet rakok össze magamnak. Informatikusként a DIY piacról vásárolók és magam szerelem össze 30 éve az eddig használt összes gépemet.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz PuMbA #378 üzenetére

    Amúgy nem igen léteznek egységes kereskedelmi elemzések. Szivesen használnak a kereskedelemben egy úgy nevezett Nielsen jelentés. Ami néha akkora baromságokat tartalmaznak adott piaci szegmensre mint a Gellért hegy. Egyszerűen messze nem pontos. És az EU stat jelentések egy rakás szar. Tudom miről beszélek mert 1,5 évtizedig dolgoztam kereskedelmi cégeknél és volt ahol én állítottam össze a statisztikai jelentést, amiből aztán az EU stat is dolgozott. Sok cég elvileg el se küldi. elvben kötelező volna az adatszolgáltatás havonta. Ha valami adatot nem tudtam egyszerüen a hasamra ütöttem. Sok termék rossz árúcsoportba van eleve besorolva. Homályosak a kategóriák. Ha más cégek is olyan pontosan állítják össze a stat jelentés alapjai, ahogy nekem sikerült, akkor nagyon bénák a statisztikai adatok... :) És még mégis az EU stat és a Nielsen a legpontosabb a sok baromságukkal együtt. Minden más ennél csak rosszabb.... Így bátran állíthattam akkoriban, hogy én már annak a statisztikának se hittem, amit én állítok őssze.. főleg annak nem hittem. :)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz jattila48 #452 üzenetére

    Ez nézőpont kérdése.
    nagyjából kétszer annyiért kapsz egy ryzen 5 3600-ost, Ami két mag 4 szállal erősebb és az össz teljesítménye is a duplája a 101000-nak. Vagyis a 10100 és a 3600 ár/teljesítmény aránya nagyjából megegyezik. Most például a 10100 ára a 47 ezertő(1 ajánlat, a következő már 50 feletti)l indul a tipikus ára 51-58 ezer..... a 3600-as ára 60-tól indul a tipikus ár a 61-68 ezer. Vagyis kb. 10000 forint a két proci különbsége nagyjából miközben az AMD kétszer olyan gyors. Ez számomra azt jelenti, hogy sokkal jobb az AMD ár/teljesítmény aránya..... A 10100F az olcsóbb átlagosan egy 10 ezerrel de még így is rosszabb az ár/teljesítmény aránya, mint a 3600-asnak.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz jattila48 #458 üzenetére

    Lehet, hogy mikor te vetted annyi volt, de jelen pillanatban a 10100(nem az F) tipikus ára az 51-58 ezer körül van. A mostani áraknak köze sincsen az általad emlegetett 37 ezerhez...

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Shkiz0 #511 üzenetére

    elég érdekesen skálázodik a CP2077 cpu használata. Mondjuk FHD mellett még egy ryzen 5 3600 esetében is úgy 45% körül van a CPU terhelés. Ha 4K-ban hajtják jó minőségen eseltleg RT mellett akkor már az átlagos cpu igény elmegy 80-85% körülre néha eléri a 94-95%-ot is. Főleg este fele kivilágított városi utca nagy nyüzsi és neon reklámok sok tükrözöd felület minden csili-vili. ami azt mutatja, hogy simán zabál olyankor vagy 10 szálnyí teljesítményt. Ilyen esetekben egy 3900X-et is képes felhajtani 35-40% terhelésre, ami szintén arra utal, hogy a 12 mag 24 szálas prociból is kivesz vagy 10-11 szálnyi teljesítményt. Vagyis erősen dinamikusan terheli a CPU-t a minőség függvényében. Vagyis nagyfelbontás és jó minőség és RT esetében igen csak rakni kell a játék alá a magokat és szálakat. Vagyis ebbena jétékban bőven van mit csinálni a CPU-nak.

Új hozzászólás Aktív témák