Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz TGWH #227 üzenetére

    Azt is én írtam, hogy "...addig nyaggatja ismerőst..." :)
    Meg hozzátettem, hogy inkább olyan helyeken lenne jelentősége, ahol munkagépek vannak, de nincs rendszergazda, aki menedzselje a gépeket.

    A Windows vs Linux témát meg ne feszegessük, mert nem akarok vitát kirobbantani.

    Egyébként kicsit a telefonos témához: Én Samsungot használok, de csak egyetlen okból. Teljesen szubjektív vélemény alapján jobban tetszik a GUI-ja. Azon belül is főleg a virtuális billentyűzet elrendezése. Hogy van-e jobb márka, nem tudom, mert nem merültem bele. Működik, használom.

    (#228) Root jelszó, adminisztrátor jelszó, kutyafüle... Nem mindegy, hogy nevezzük? Én Linuxot használok, ezért mikor emelt jogosultságról beszélünk, nekem szlenges szóhasználattal root jelszó van a számon. Továbbra sem két külön userről beszélek, hanem arról, hogy van egy user, és bizonyos beállítások megváltoztatásához jelszóval kell emelt jogosultságot szerezni, ami nem a felhasználó jelszava. Megoldhatod ezt két külön felhasználóval is, de az nem pont ugyanaz lesz, és kényelmetlenül fog működni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák