Hirdetés

2018. július 17., kedd

(#1) rii

rii
(PH! nagyúr)

aki vlaaha is próbált egy asztalon elférni egy 21"-os CRT-től, ( kettő mégjobb ,-DDD ) emelgetni őket ha muszáj volt .... az szerintem szemforgatva nézi ezt, hogy 5-10-20x vékonyabb egy 20"-as TFT mint egy 20"-as CRT .. és nem elég?

b'ammmmeg ....

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#2) Cifu válasza rii (#1) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Régi szép idők, amikor a 29kg-os, 19"-os Belinea-val másztam meg 7 emeletet a LAN partyhoz, mert a lift nem működött... :DDD

Egyébként én sem értem miért kell ennyire vékony kijelzőket gyártani... de hát valami kell, amivel kilóghatnak a tömegből...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#3) Robert07

Robert07
(fanatikus tag)

"Mindegyik monitor talpazata leszerelhető, ami a megkönnyíti a speciális elhelyezésüket"

Biztos ez? A weboldalukon a kep szerint a talpon vannak a csatlakozok, ugyhogy szerintem az nem lesz leszerelheto.

突き出る釘は打たれる。

(#4) rii válasza Cifu (#2) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

assssszép .-O .-))))

én két 21-essel küzdöttem 2005-2009 küzt, de ha emelni kellett, akkor azt odafigyeléssel, rákészüléssel .-))))

aztán jött 2010-ben a két 20-as tft.

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#5) Gerr'y

Gerr'y
(senior tag)

Na a vegen meg sikerul gyartani egy 24"-es, IPS 144 hz-es panelt, amire allitolag nincsen igeny.

(#6) nyunyu válasza Cifu (#2) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

29kg-os, 19"-os Belinea

Nem lesz az sok egy picit?

21" iiyama VM 502 23, Eizo F930 meg 22 kiló volt, szegény asztallap elég ívesen állt miattuk :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) Gróf... válasza nyunyu (#6) üzenetére

Gróf...
(fanatikus tag)

Ha nem is 29, de 19 biztos!

Tavasszal tettem ki a lomtalanításba. Könny szökkent a szemembe... Nagyon-nagymenő voltam vele 2000 környékén!

(#8) rii válasza Gróf... (#7) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

97-ben már az is menő volt aki 15"-osa volt.
17'? mérnőki munka
21'? nasa meg az ufók

(#9) Geller72

Geller72
(PH! kedvence)

..nem arról volt szó, hogy a prémium tagoknak nem lesz reklám??? :U :F

..az első három oldal, ami fogad... :(. A reklámtól nem látom az oldalt..

[ Szerkesztve ]

MJX Bugs 6, JJRC H31 eladó. Érd. PM.

(#10) nyunyu válasza rii (#8) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Pentiumok korában már eléggé mainstream volt a 15".
97-re a 17"-esek is megfizethető kategóriába csökkentek, már 100k körül lehetett kapni őket.

95 októberben még 170k-t fizettem egy iiyama MF8617T-ért, '99-00 körül már csak 75k volt egy Samsung 757DFX.

[ Szerkesztve ]

(#11) Geller72 válasza Geller72 (#9) üzenetére

Geller72
(PH! kedvence)

..közben megoldódott..de akkor is zavar. :B

MJX Bugs 6, JJRC H31 eladó. Érd. PM.

(#12) Pubilol válasza Gróf... (#7) üzenetére

Pubilol
(tag)

17" Samu Syncmaster nekem ez volt a klasszikus, amikor az volt a limitáló tényező a lan partyn, hogy hány monitor fér el az asztalon... :D

Galaxy S8+ | MiBand 2 just for fun | JBL Reflect Contour

(#13) nyunyu válasza Pubilol (#12) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Ja, rémlik,hogy valamelyik Guru táborban ('98 Soldvadkert?) cikkcakkban kellett rakni a monitorokat, hogy felváltva az asztalok két oldala felé nézzenek, mert csak úgy fértünk el.

Aztán valamelyik marha megnyomta az iiyama 17"-emen a degauss menüpontot, aztán erre a szomszéd 3-4 monitor képe is hullámzott fél percig. :DDD

(#14) fRooStzzZ válasza nyunyu (#6) üzenetére

fRooStzzZ
(senior tag)

Nem biztos hogy sok, de nekem egy eizo t960 volt, ami a 32kg-t súrolta :D
Igaz én csak a 2.-ra jártam vele :D

(#15) macilaci78 válasza nyunyu (#13) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Mi cégnél dolgoztunk 60 db crt-n, call center. Visszaszámolásra egyszerre nyomtuk a degauss-t! :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#16) Aprósólyom válasza Geller72 (#9) üzenetére

Aprósólyom
(őstag)

Érdekes, én látom a screenshot alapján az oldalt. És mivel nem használok adBlock-t, ezért a valós tapasztalatom is ez. :) Amúgy pedig valahol a beállításokban kell beállítani, meg be kell hozzá jelentkezni, nem? Nem emlékszem, mikor én voltam prémium, nem a reklámmentesség miatt csináltam. Én akarom látni a reklámokat, mert legalább tudom mikor csapjak le egy jó akcióra. :)
Sry, de tényleg nem értem. Ha kilépsz az utcára, minden reklám felületnél elfordítod az arcod? :DD Kvázi csukott szemmel jársz? Régen mikor PC újságot járattam évekig, fizettem is érte, mégis tele volt reklámokkal és mindenkinek jó volt. És ez máig is így van a nyomtaott sajtónál. Az egész internet az akkor most ingyé van? :C
...értsd a szarkazmust... ha nem esett jól, sry... ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) tecsu válasza Aprósólyom (#16) üzenetére

tecsu
(PH! addikt)

Nagy baj, hogy az utcán nincs (még) adblocker.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) tecsu válasza nyunyu (#13) üzenetére

tecsu
(PH! addikt)

"Aztán valamelyik marha megnyomta az iiyama 17"-emen a degauss menüpontot, aztán erre a szomszéd 3-4 monitor képe is hullámzott fél percig. :DDD"

:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) jedis válasza Cifu (#2) üzenetére

jedis
(senior tag)

Belinea 103040 ! :K Talán 2000-ben vettem 74EFt-ért. Minden kiadott forintot megért, használtam vagy 10 évig szegénykémet, az első TFT-mig. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#20) Cifu válasza nyunyu (#6) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igazad van, "csak" 21,7kg volt... :)

A fene tudja miért emlékeztem 29kg-ra...

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#21) Sub-ZeRo válasza Cifu (#2) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)

Nekem is olyan monitorom volt! Lapos volt a kijelző, nem íves, meg brutál nehéz volt. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#22) Jacek

Jacek
(fanatikus tag)

Hehe mai napig ott a pinyoban a 21-es Sony CRT, de mivel nyuggernek erzem magam molnarkocsival rakom arebb:)))))))
Eartheuake 2 Polosaty(talan) nevu orosz vendeg ossze huzta a 17 monitort kepet 15-re mert azt szokta meg, de azert kivetito nezve is alazta a legjobb magyart:(

(#23) FlashLed válasza tecsu (#17) üzenetére

FlashLed
(senior tag)

Elég nagy. Lassan nem artana valami megoldas mert a sza@rtenger elsodor mindenkit... ( reklamra ertettem).

De, hoy valami ertelmeset is irjak. Ezek a moncsik nagyon jok, dicseretes a freesync is.

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#24) Dorothy válasza FlashLed (#23) üzenetére

Dorothy
(tag)

Valami majd lesz, mert a jelenlegi reklámosdi dolog az nem fog hosszú életű lenni, a reklám kinyírja az embereket, az emberek kinyírják a reklámokat, Adblockal. Egyre kevesebb user az oldalakon vagy kiiktatják a reklámot, ebből bizony pénze nem lesz senkinek a végére...

[ Szerkesztve ]

(#25) jedis válasza Dorothy (#24) üzenetére

jedis
(senior tag)

Hát én nem tudom hogy vannak sokan vele, de engem nem zavarnak a reklámok. :U :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#26) --HARDCORE--

--HARDCORE--
(fanatikus tag)

21,5" helyett lehetne 32"-t gyártani. teljesen felesleges ez a kis méret.

Üdv.: Zsolt

(#27) Dorothy válasza jedis (#25) üzenetére

Dorothy
(tag)

Egyébként engem sem. Újságban, plakáton, TV-ben egyáltalán nem. Csak az interneten. De ott is csak az undorítóan hülyén kinéző gagyi szarok. Mint a mostani szörnyecskés figura fűrésszel a kezében. Erre rögtön blokkot nyomtam. A többivel nincs bajom, bele is illik az oldal arculatába, a háttérben lévő kütyüs reklám pl. tök jó is. A bejelentkezési oldalon lévő is jó. De ez az alza reklám nálam ultragagyi, azonnali blokkolást kívánó elem. Nálam a PH egy komoly tech portál, nem óvoda. Tudom sokat süllyedt a színvonala, de még tartom magam a komolyságához, úgyhogy láncfűrészes idióta szörnyecskefigurákra nem vagyok kíváncsi.
Sajnos ez is már egy végterméke a folyamatnak, mivel sokan blokkolnak, egyre gagyibb reklámokat be kell engedniük és így tovább-és így tovább. Ezért is írtam, hogy ez a reklámosdi a jövőben, globálisan, hatalmas változáson kell, hogy keresztül menjen, mert be fog hullani különben.

(#28) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Jól felrement a topic :D

Hogy jött ez a súly probléma?

- - -

(#29) Peppo válasza Cifu (#2) üzenetére

Peppo
(fanatikus tag)

Sosem felejtem el, ahogy haver hozta a 20"-os CRT monitorát a LAN partira. Ő maga sem volt sokkal nehezebb nála. Vicces látvány volt. :) De a monitorát szívesen lenyúltuk volna tőle. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) rii válasza Cifu (#20) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

megnéztem már én is .-)

sun gdm 5410

71.65 pounds - 32,5 kg .-)
és ebből 2 db .-)

(#31) Jacek

Jacek
(fanatikus tag)

Utolso lanpartymon par eve, nem volt monitorom khhm 46 LG tevecel voltam kenytelen menni. Na azert az is kuzdelmes volt pfff..

(#32) moleculez

moleculez
(PH! addikt)

Mikor felidezed a régi sztorikat, évről évre több sörrel indul a sztori, a moncsikra is felkuszott 10kg :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...a BUGOK átmenetiek de a FÍCS örök!!!" @abusalempictures

(#33) rii válasza moleculez (#32) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

az idő megszépííti az emlékeket .-))))

én is csalódtam ... h ... pfff .. csak 30kg ,-DDDD
aszittem vót vagy negyven ... XD

de az már ez a kategória: sony 24" crt - 42 kg .-)

(#34) csicso82

csicso82
(PH! addikt)

Hogy mennyire vékony annak van értelme egy bizonyos vékonyság alatt? 2cm vastag vagy fél cm nem mindegy?

(#35) Taszillo

Taszillo
(kvázi-tag)

Esetleg tudnátok mondani valamit arről, hogy miben más a W-LED ?

[ Szerkesztve ]

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#36) csicso82 válasza Taszillo (#35) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

A szövegből annyi kiderül, hogy kevesebbet fogyaszt az ilyen háttérvilágítás. Amit találtam róla ez valami marketing bullshit.

LED stands for Light Emitting Diode whereas WLED means White Light Emitting Diode. There’s no real difference between LED and WLED displays, it’s just a marketing gimmick.

Ezt innen lestem: [link]

(#37) Taszillo válasza csicso82 (#36) üzenetére

Taszillo
(kvázi-tag)

Akkor végül is arról lehet szó, hogy kissé "melegebb" lehet tónusa a háttérvilágításnak. De ez csak tipp.

[ Szerkesztve ]

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#38) Vesa válasza rii (#33) üzenetére

Vesa
(őstag)

Én grafikához használtam egy Viewsonic 21-est, a VGA-n kívül szeparált BNC-s RGB bemenete is volt. Mai napig megvan, pincében áll már vagy 16-18éve.
150W-ot zabált...Megemelni csak ketten tudtuk. :D
Cserébe összecsináltuk magunkat a képétől akkoriban.

(#39) kisvakond111

kisvakond111
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Ahhoz képest, hogy 2 éve nekem még a második monitorom CRT volt, ezek a cuccok űrtechnológiának tűnnek.

A mostani LG-m 17mm vastag, kérdem én.
Kérdem én, mi értelme van egy 68 cm-es élérefordítva láthatatlan vitorlának az asztalon?

"amúgy mint olyan"

(#40) csicso82 válasza kisvakond111 (#39) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Marketing. Lényeges fejlesztésekre nem futja - a fekete még mindig nem fekete, IPS glow, lassú monitor magas válaszidő stb. úgyhogy azt nyomják amit tudnak.

(#41) Taszillo

Taszillo
(kvázi-tag)

Legalább egy LG tipusú OLED háttérvilágítás leszivároghatna már a monitorokhoz.

(#42) csicso82 válasza Taszillo (#41) üzenetére

csicso82
(PH! addikt)

Sajnos többször volt már róla szó valamiért csak 50+ méretben éri meg gyártani, monitornak meg a 30" körüli az ideális.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.