Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keembo

    tag

    válasz arty #124 üzenetére

    Ez nettó hülyeség, mint elvárás, már bocsánat. Nem is folyt a vita azon, hogy arcade-e vagy szimuláció. Ennyi erővel engem zavar, hogy belenéz távcsövessel a vakító gránátba és nem vakul meg a kör végéig. Szőrszálat lehet arcade/sim szempontjából hasogatni, ezt már tényleg játék válogatja. Az irányítás és a való világ közti kapcsolat itt nem érdekel minket, hanem inkább a precizitás/használhatóság, azon belül az fps-ek és a bill+egér kontra joypad közti különbségek. El sem vitatom, hogy fotelből kényelmesebb a Fifa vagy a Mortal Kombat egy joypaddal és ott nem vérzik el a dolog. De nézzünk meg egy profi Starcraft (tudom, nem fps) vagy Xonotic meccset. Ámulatba ejtő a precizitás, amit jelenleg el sem tudunk képzelni konzolon, Synthwave által leírt input lag/refresh rate és egyéb behatároltságok miatt. A mai vga árak mellett azt mondom, hogy bárcsak ugyanolyan jó lenne a bill+egér kombó konzolon, mint PC-n. Akkor váltok arra, de mivel nem vagyok sem Fifa sem MK fan, így mellőzném ott is a padot. Megmarad nekem az olyasfajta irányítás nosztalgia Ice climberre meg Magical Doropiera.

    (1 ujjas irányítás 2D mátrixban azokkal a joypad mellbimbókkal meg biztos nem kényelmes hosszútávon, az ujj behatároltsága miatt meg sosem lesz olyan precíz, mint egy csukló vagy csukló + alkarmozgás kombó, a hw-ről magáról meg már minek is beszélni)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák