Új hozzászólás Aktív témák
-
endruboy1
senior tag
Igen ritka esetben fordulhat elő. Ti. azok a GHzek az adatátviteli sebességre vonatkoznak. Csakhogy a DRAMok legnagyobb hátránya az elérési idő hossza amit ez nem befolyásol. Pl.: te fordítasz egy szöveget angolrol magyarra, nálam van a szótár. Te megadod nekem a fordítandó szót (címzel), én kb fél perc alatt kikeresem és az adatátviteli sebességemmel megmondom neked a jelentését. Remélem érzékelhető, hogy nem mind1 hogy mekkora szót mondok. Vagyis ha sok különböző rövid szóra vagy kíváncsi akkor a keresés jóval több időt fog igényelni mint az adatátvitel, te pedig sokszor csak várni fogsz. Vagyis kizárólag az adatátvitel növelése, a keresés technikájának megtartása mellett messze nem fog másfél-szeres ÁTLAGOS GYAKORLATI sebességet eredményezni. Rem ezen a példán keresztül mindenkinek világossá vált a dolog.
Én meg napi szinten használok egy ddr2 és egy ddr3 rammal szerelt gépet is és tapasztalatból mondom hogy max 30% a seb. beli különbség.
-
endruboy1
senior tag
Honnan szedtem honnan szedtem? Tankönyvből.
Szépen olvass utána hogy mi az az SDR DRAM, DDR, DDR2, DDR3, így sorban összehasonlítva technológiailag. Ajánlom továbbá az ehhez hasonló "memory gap" nevű ábrák tanulmányozását: http://www.faculty.iu-bremen.de/birk/lectures/PC101-2003/07cache/images/cache%2037.jpg . Ha további érdeklődést mutatsz a téma iránt (miután ezeknek alaposan utána olvastál) kérlek keress meg privátban vagy másik fórum topicban érdeklődj, mert nem akarok itt mindent szétoffolni.
Szerk: közben találtam egy eléggé jó leírást, közvetlenül ebben a témában az oldal végén találsz felvilágosítást, a "Szinkron DRAM" fejezetben. https://sites.google.com/site/szgarch/jegyzet/memria-technolgikAnnak a szempontjából amit az eredeti delikvens kérdezett az a lényeges, hogy nem érdemes többletköltségbe hajszolni magunkat ha adott egy GDDR3-al és egy GDDR5-el szerelt VGA.
-
endruboy1
senior tag
Lehetséges, a GDDR3/4/5 között elenyésző technikai különbségek vannak, nem jelentős a teljesítménybeli különbség se. Ahogy egyébként egy GDDR2 is simán odaverhet egy GDDR3-at. A memóriáknál ez az átnevezgetés már régóta csak marketingfogás.
Pl. RAM-ból is vehetsz olyan DDR2-eset ami gyorsabb mint egy DDR3-as, hiába mondjuk a 800MHz vs 1600 MHz, a belső órajel ennek töredéke egyébként is. És az órajelnél az időzítés sokkal többet számít.
-
endruboy1
senior tag
válasz
Mr. Teddy #143 üzenetére
Ezt én is kb így gondolom, DE: ha valakinek kell a hordozhatóság és a teljesítmény is akkor mi van? Azért jó néhány felhasználási terület van ahol ez így van. Átlagos felhasználónál igazad van és én is ezt szoktam tanácsolni ilyenkor, de találkoztam már olyannal aki ellenpélda erre a koncepcióra
.
Szerk: odipapa: A PSP-t. Vonatra 17 col?! Minek? Úgyse látsz belőle semmit a fényviszonyok miatt.
-
endruboy1
senior tag
Remek és hiánypótló teszt.
Szívesen olvasnák a manapság felkapott subnotebook (13-14 col) kategóriába tartozó gépekről is hasonlót
.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Lenovo Ideapad 330S-15IKB / I5 /20GB RAM / GTX 1050 / M.2 SSD
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 Ultra-I7/64GB/512SSD/Érintőképernyő/garancia
- Lenovo ThinkPad T14 G3 I5-1245U/32GB/1TBSSD/Érintőképernyő/Garanciás.
- Dell Precision Munkaállomás 7750 17.3" i7-10850H/32GBRAM/1TBSSD/RTX3000/WIN11PRO
- MSI Cyborg 15 A13VF - 15.6"FHD 144Hz - i7-13620H - 16GB - 512GB - RTX 4060 - Win11 - 1,5 év garancia
- LG 32GS95UE - 32" OLED / UHD 4K / 240Hz - 480Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! 6TB Seagate SkyHawk SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- Csere-Beszámítás! RTX Gamer Számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged