Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Szerencsére lesz mit tönkreverni a LeVonónak a ThinkPad után is.

    [link]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Pszihonaranc #157 üzenetére

    A régebbi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz ExpertEndre #164 üzenetére

    Azért ez csak és kifejezetten Magyarországra igaz. A Nagyvilágban sajnos nem így van.

    Hol rontotta el?

    (1) Olcsó: Az 5 nagy business notebook szállító ból a Lenovo a Legolcsóbb. Úgy világviszonylatban (Lenovo, HP, Dell, Fujitsu, Toshiba). Az hogy nem kell komolyan foglalkozni a Dokumetáció írással, a software supporttal. vagy a komoly szoftver fejlesztéssel nagyon sok pénzt meg lehet spórolni. Nem beszélve a helyi képviseletek felaszámolásával amivel megint sok pénzt lehet megspórolni, Magyarországon van, de elég gyatra. A Nagykert-t meg a sales letojja, hogy mi jó vagy nem, ebből lehet sokat eladni, mert olcsó, ezt fogják eldani.
    Komoly helyen nem vesznek Lenovo-t. De sok hely van ahol igen. És ez elég hogy első legyen a piacon, de ez nem a minőség miatt van.
    (2) Design: szeretem az üzleti gépeket, de véleményem szerint a ThinkPad-ok rüszmetegek. Szerintem kifejezetten ócska az új design.
    (3) Support: A nagy tételben vásárolt ThinkPad-ek esetében sajnos előfordul, hogy a magyar szervizek nem tudják kiszolgálni. Adott számú notebook esetén nincs magyar szerviz. Hiába ThinkPad.
    (4) konkurencia: A Dell a nagyvilágban elég gagyi szolgáltatást nyújt. Világviszonylatban a HP a nyerő. Az, hogy Magyarországon éppen a Dell jó, az csak valami véletlen lehet, máshol szidják mint a bokrot, pl GB-ben utálják (Kivétel Latitude 6000). A minőség tekintetében csak a Latitude 5000 felett képes a Dell valamit is nyújtani a Vostro, és a Latitude 3000 a hulladék netovábbja NBD ide vagy oda. A Dell a Latitude 6000 széria esetén a legjobb, ami alatta és felette van nem igazán nyerő.
    (5) Windows 8: Üzleti szegmensben és ezeknél a gépeknél elvárás a Windows 7 100 %-os támogatása így ez nem okozhat problémát.
    (6) Tablet: A Business világban a tablet nem játszik, de a Lenovo sem.
    (7) Ultrabook: A komoly bisiness világban az Ultrabook nem gép. Egy helyen játszhat a dísz managereknél, sales-eseknél, stb. Mérnök, programozó, uzemeltető, és aki dolgozik vele nem hiszem, hogy szívesen használ ultrabookot.

    Ennyi...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Joachim21 #188 üzenetére

    Azért azt érzed, hogy semmi köze a gépnek a típusához? Memória mennyisége, processzor, háttértár?

    Ez kb olyan hozzászólás volt, hogy soha nem vennél Volkswagent mert nem megy 300-al a kanyarban, hasonlóan életszerű ez a mondat amit elkövettem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz djculture #191 üzenetére

    :D

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Francia91 #196 üzenetére

    Ez is erős ferdítés volt, Lenovo-ból, Dellből péáne, de HP-ból is kapásból mondok olyan típust, amitől égnek áll 200 vadlúd minden tolla, mert annyira hulladék, meg Toihiba-ból, Acer-ből is olyat, ami a Dell Lati 5000-et, vagy a Lenovo ThinkPan L-t elveri monden szinten, nem érdemes általánosítani, inkább máhogy érdemes fogalmazni, az olcsó kategóriában sok a vacak, nem csak az Acer, vagy a Toshiba. Szóval egy Toshiba Tecra Z40,W50, A40/50 úgy keni el egy Lenovo T/W osztályon felül mindent, mint a sicc, de ugyanúgy igaz a Dell-re, vagy a HP,re is.
    Ez pontosan igaz egy Acer Travelmate P6xx-re is.

    Nem érdemes általánosítani, nyilván egy T osztály harmadába kerülő notebook nem fog annyit tudni, mint egy T osztály, vagy egy Latitude 6xxx. És ez a Dell -re is igaz.

    Nyugodj meg, ha ma veszel egy Business Notebook-ot, akkor 3 -ad addig fogja bírni mint a T43. Az a helyzet, hogy nekem is van 2007-es HP NX-em ,megy semmi baja, de van D620-am is az is megy. Ha ma vennék egy Dell Latitude-ot, akkor nagy eséllyel 7 - 8 éves korára kuka lenne, nem notebook.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Francia91 #198 üzenetére

    Pontosítsd már az árát is ;) Mert szerinted a satellite mikortól kerül annyiba mint egy T.

    Elmesélem neked a Dell Latitide E5420-ban egy venticseréhez ki kell szedni az egész belsejét, alaplapostul mindenesetül együtt, na akkor a Lati is szar?
    Ezt már nem kell megtenni egy Tecra-nál.

    Amit írtam ne keverd össze a kategóriákat, összehasonítottál egy olcsó valamit egy drága business géppel... Tényleg reális...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Williamgrant #200 üzenetére

    Na most a használt dolgok hogy jönnek ide, na a használt cuccokkal meg próbálj meg futtatni 3 - 4 VM-et egyszerre nem fog menni a proceeszor nem nagyon fogja bírni, a másik ahol majd megdől a memória mennyisége lesz. Mondjuk ja ha 4 grafikus felület nélküli debiant akarsz futtatni akkor jó lesz, de ha 3 kulcsra készre telepített Windows 7-et, akkor a t500 fűbe fog harapni nekem pl sokszor erre kell egy gép, ha megnézed, az aláírásom nem véletlenül van ilyen gépem.

    Minden gép addig fog biztosan működni, (Egy cég számára biztos) amíg garancia van a termékre. Ok, hogy olcsó a t500,csak ha majd bedöglik, akkor mehetsz venni egy másikat, meg egy másikat stb.

    Teljesem másról kezdtél el beszélni, mint amiről szó volt.

    Nagy eséllyel, aki csak otthon használja a gépet. mikor munkából hazamegy vagy csak hétvégén, akkor nagyon felesleges a t500, neki pont jó a tesco gazdaságos notebook. 2 év múlva lecseréli úgy is....

    Amúgy menj csak be a milyen notebook-ot vegyek topikba, a Dell Inspiron 3521 lesz a császár, soha nem látott egyik "szagégő" sem jobb gépet. Kitalálod ugye a fele szagégő kereskedő. Szóval igen van ahol a 3521 a király, nekik pont megfelel az a gép.

    De ez rohadt messze van a ThinkPad topik témájától.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Francia91 #201 üzenetére

    Csak be ne szarjon, mert akkor vehetsz másikat venni, minden gép addig nagyon jó ameddig garancia van rá utána bármennyire fasza a ThinkPad ugyanúgy csak kolonc lesz. És kidobtál egy valag pénzt.

    Persze nekem is van 6 - 7 éves gépem több is, de nem direkt vettem meg, hanem visszamaradtak, és nem akartam kidobni. De az nem ugyanaz, mintha használtan vennék gépet.

    Ha nem én használtam, vagy nem tudom a történetét, akkor nem veszem meg. Mert zsákbamacska. Nyolván, ha gyárilag felújjított, akkor az más tészte, magánembertől használt gépat csak akkor veszek, ha ismerem az embert, ha nem akkor nem sokat ér hiába T500/510.

    Persze ez magénvélemény.

    (#203) Williamgrant

    Ugyan nem tudom miért nekem hánytorgatod fel ezen a fórumon a belekötök a fába, mert képtelen a delikvens visszaolvasni már sport, kérdezd meg tőle:

    [link]

    Én erre válaszoltam nem neked....

    Amúgy légy erős, ami a probookodon fut, az egy pár éves thinkpaden is fut. Ez már idetartozik? ヅ

    Komolyan elmeséled nekem mikor volt a T500-ban VT-x, meg VT-d egyszerre, meg mikor tud 16 GB ramot fogadni?

    Amúgy szerintem a T20-on is elfut a Windows 7 Office 2013-al, meg egy halom 2013-as játékkal, de jól titkolja.... :(

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Williamgrant #205 üzenetére

    Semmi köze a kettőnek egymáshoz, a t520-as is csak akkor tudja ezt, ha a processzor olyan benne, ha nem, akkor csak vt-x -et tudja.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák