Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
mzso
veterán
Hmm. Akkor még sincs szétvágva csak a katód, nem csoda hogy az aki az előbbi grafikát csinálta nem tudta hogy kéne szemléltetni.
Úgy látom mégis van színszűrő, de már csak az egyszínű fényt szűri, gondolom más színű átszivárgástól, szennyeződéstől.Elnézvén az ábrát a mikroLED gyakorlatilag sokkal egyszerűbb, kár hogy olyan költséges legyártani és elhelyezni több tízmilliónyi LED-et.
-
mzso
veterán
Kösz az ábrát/infót!
Remélhetőleg azért lesz némi előnye az LG-éhez képest:
- Mivel itt nincs színszűrözés a hatékonyságnak sokkal jobbnak kéne lennie.
- Nincs fehér alpixel sem úgyhogy olcsóbban gyártható is kéne hogy legyen, legalább is ebből a szempontból. A QD-k előállítása nem tudom mennyire költséges.Hátrány, hogy a színszűrőkhöz akár végtelen élettartamához képest a QD-k öregednek. Meg ugye a sok éve lemaradás a gyártásban, értékesítésben.
Amúgy még mindig kíváncsi lennék, hogy a fehér OLED hogyan állít elő fehéret, milyen hatékonysággal, hogy megérje vele játszani. (Ezt nem sikerült kiderítenem)
Mert logikusabbnak tűnik, hasonlóan a Samsunghoz kék OLED-et használni a piros/zöld pixelek elé meg megfelelő színű foszfort pakolni. -
ROBOTER
addikt
Nem csodálom, ha összezavarodnak az emberek amíg ilyen idióta ábrákat raknak ki a gyártók.
Mivel az OLED réteg az ábrán nincs szegmentálva pixelenként, lehet vitatkozni, hogy ez most háttér-világítás, vagy pixelenkénti aktív fényforrás.
Nyilván, mivel az OLED réteghez esik közel a kapcsoló/vezetékhálózat, lehet sejteni a megoldást, de akkor is igénytelenség.
-
Partz
senior tag
válasz
justaview #56 üzenetére
Ebben az esetben a kéket kizárólag az oled fogja biztosítani, csak a zöldért és vörösért lesz a qd-színkonverter felelős. Itt egy zanzásított tech ábra a Samsungtól.
Gondoljunk csak bele, ha kéket is qd alakítaná át, akkor felesleges lenne az oled háttér világítás. Épp azért kell ez a megoldás, mert a qd kék élettartam tekintetében még gyerekcipőben jár, az oled-hez képest is.
-
nexplo
őstag
válasz
Williamgrant #47 üzenetére
Jogos
én úgy értettem, hogy látványosan öregedni. Azt gondolnám hogy az elektronika rész hamarabb adja meg magát minthogy a kijelző látványosan öregedne. Erre gondoltam balga kérdésemmel
(#48) mzso ide is szól a válaszom
-
mzso
veterán
Azt, hogy nem a QD öregszik, abból véltem leszűrni, hogy a marketingszöveg szerint az idő múlásával sem változik a színhelyesség. Namost akkor valaki nem mondott igazat, vagy valamilyen lényeges részletet nem ismerünk...
Ez jó kérdés. Vajon hogy szinkronizálják a QD-k öregedését a kék OLED-éhez? Lehet, hogy a kék/zöld QD-é kék fénnyel világítva annyival kevesebb, hogy elhanyagolhatónak gondolják.
Amúgy is azt szeretnék, hogy néhány évente újat vegyen az ember. Gondolom majd meghatároznak pár ezer óra élettartamot a panelra és örüljön neki az ember. -
ukornel
aktív tag
Igazad van, ahogy utánaolvastam, rengeteg (tudományos) cikket lehet találni a QD-k öregedéséről.
(Érdekes módon létezik "positive ageing", azaz a hatásfok (akár ~10%) számottevő növekedése is!)Azt, hogy nem a QD öregszik, abból véltem leszűrni, hogy a marketingszöveg szerint az idő múlásával sem változik a színhelyesség. Namost akkor valaki nem mondott igazat, vagy valamilyen lényeges részletet nem ismerünk...
-
mzso
veterán
válasz
justaview #50 üzenetére
Honnan veszed ezt a hülyeséget. A kéket is alig tudták elfogadható élettartamúvá tenni, majd pont UV-t fognak használni...
Ráadásul a kék QD sem bírja a gyűrödést, úgyhogy csak ugyanazt a problémát idéznék elő. Szerintem az UV garantáltan jobban degradálja a Piros/zöld QD-ket is. -
justaview
senior tag
válasz
#32839680 #41 üzenetére
Ezekben foto luminescens qd van. Ami fény besugárzás hatására állít elő másik hullámhosszú fényt.
Ez így van. Ahhoz azonban, hogy a QD egy adott színű fényt kibocsásson, nála magasabb frekvenciájú fénnyel kell megvilágítani. Itt a kék fényt is a QD állítja majd elő, így annak előállításához nem kék, hanem UV tartományú besugárzás kell.
Vagyis a háttérben lévő OLED panel UV sugárzást fog produkálni.
Remélhetőleg az új Samsung televíziókban bivaly erős lesz az UV szűrő
, vagy minden TV dobozban legalább lesz egy hegesztő szemüveg is!
-
-
nexplo
őstag
Remélem ez a hír majd az árakra is jótékony hatással lesz
ámen.
-
ukornel
aktív tag
Ez viszont két okból nem probléma ezzel a megoldással:
- minden pixel egyformán öregszik, ezért a képen belül nem csúsznak szét a színek
- ami még fontosabb, hogy maga a kvantumpont állítja elő a végső színt: a QD nem öregszik, ezért a bejövő magasabb energiájú fotonból ugyanazt a hullámhosszúságú fotont állítja elő. -
mzso
veterán
Most jutott eszembe egy lényeges kérdés?
Ezeken az állítólag leállított gyártósorokon milyen panelek készültek? IPS vagy VA féle panelek?Gondolom ha a Samsung leállította az összes VA termelését akkor ennek a technológiának vége...
-
mzso
veterán
Ha kvantum-pontos akkor mi benne az OLED? Mindkettő, a lényegi, fénykibocsátó részt adja a panelban, akkor a kettő hogyan fér össze?
-
Partz
senior tag
Probléma a színekkel volt, mivel a kéknek más volt a fizikai tulajdonsága, bizonyos időközzel a színek elmásztak sárgás tartományba. Itt az összes alpixelt ugyan az a tulajdonságú fény gerjeszti, ezt a problémát megszünteti és az elmúlt években a kék élettartamot is rohamosan növelték.
Ez a probléma egyébként az összes self-emissive technológiánál fennáll, beleértve a sokak által várt micro-led kijelzőket. Ha eljön az ideje ez oda is megoldást jelenthet.*Egy időben ez a jelenség itt ph-n is hírben volt.
-
pubyy
tag
most ez a típus még mindig a kék-fény problematika bűvöletében született ?
-
AVhelper
senior tag
A cikk címében szereplő kérdésre, már egy hete van hivatalos válasz.
-
MeszesKPT
őstag
Jó lenne most már valami kész terméket látni.
-
Partz
senior tag
válasz
zetor2000 #27 üzenetére
Gazdaságossági okai vannak, 8.5Gen panelgyárakban nem éri meg a 40" körüli méret. Veszteséges lenne a hordozó felület vágása, végeredményben hasonló áron mennének az ekkora készülékek, mint a nagyobb méret.
Technológiai oldalról az újonnan használt qd-szűrőket, tavaly 40-50"-ig tudta lekicsinyíteni a Nanosys, ha a 4K felbontást vesszük alapul.Jövőre az Lg-nek egyébként lesz 49"-es oled mérete.
-
zetor2000
őstag
Nemááá... Telefonban megy, TV méretben meg nem?
Egy csomó telefon FullHD vagy afeletti felbontással jön ki, és OLED kijelzője van. A Sony Z1 pl. 4K, csak a képaránya szokatlan, de OLED kijelzője van. Kétlem, hogy egy akkor a cég, mint a Samsung ne tudná megoldani ezt a problémát. Szerintem max. kihozatali problémák lehetnek az indokok, vagy gazdaságosságbeli indokok. -
Partz
senior tag
válasz
PrinceHerceg #23 üzenetére
A Sony a QD-Visiontől vette a quantum-dotos lcd megoldását. Az LG a woled-et a Kodak-tól. Oled-et és quantum-dotot még egy gyártó sem kombinált, pláne ilyen színkonverter módon. Egyébként ez a qd-oled egy Nanosys fejlesztés.
-
PrinceHerceg
őstag
Drága Samsung...
Mindig egy lépéssel le vagy maradva, hisz anno kvantum képpont technológiát is SONY-éktól vettél, és most az OLED-re is ezt húznád rá te is, ahogy anno ők tették...
Egyéni kútfőből nem megy semmi?
-
pmartin96
csendes tag
nagyon remélem hogy lesz belőle 43 inch es is....
55 alatt nem lehet oledet venni....
-
Dr. Akula
félisten
"nem igaz még a fele sem"
Ki küldte és mi a neve? A moziban a helye,
De létezik és nem mese a fele
SE -
Ez egy orbitálisan nagy kamu, nem igaz még a fele sem.
-
Dr. Akula
félisten
Kvantum helyett kívánságpontosnak olvastam. Azt hittem valami kuponos akció.
-
tjnet
aktív tag
Ne kioktatásnak vedd. Ha rendelkezel egy nagy méretű Samsung TV-vel és NAS-ról akarsz filmezni akkor vegyél egy média lejátszót (vagy használd a SONY-t). Ha 4k tartalmat akarsz nézni akkor kell egy média lejátszó. Ez többféle lehet.(AMLOGIC S912 Corelelc alatt talán a legolcsobb, de lehet egy ZIDOO Z9S is)
-
lewisfm
aktív tag
S vajons a Samsung TV-kben a DTS, E-AC3, True Audio HD, Atmos és Ogg Vorbis hang CODEC-kek mikor lesznek támogatottak? És a H265 video CODEC?
Úgy hallottam, hogy az LG TV-kben jóval kevesebb a nem támogatott CODEC.
Ez azért érdekes, mert ha közvetlenül egy hálózati helyről (pl. NAS és annak DLNA szerveréről) akarok lejátszani egy videót, akkor a Samsung TV-k 99%-án ezen hiányosságok miat nem fog menni.
Érdekességképpen: Van egy régi Sony Blu Ray lejátszom, aminek a legtöbb fent említett CODEC nem okoz problémát.
-
zsolt501
nagyúr
Én úgy tudom hogy CSAK a háttér világítás lesz az OLED a többi marad a régiben, szóval ez a cikk kicsit így elég fura.
-
Busterftw
nagyúr
Hogy is mondjak?
Too little, too late -
Zotya84
őstag
"Amennyiben igaz, hogy tényleg leállították az említett üzemekben az LCD televíziók gyártását, az egy történelmi lépés, hiszen ez azt jelenti, hogy ezt követően Dél-Koreában már nem készülnek többé LCD tévék."
Miért, Dél-Koreában más már egyáltalán nem gyárt LCD-TV-T?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph Ezzel párhuzamosan leállhat az LCD tévék gyártása Dél-Koreában – állítólag.
- Bomba ár! Dell Latitude 5500 - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- 123 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- LG 42C3 - 42" OLED EVO - 4K 120Hz 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - A9 Gen6 CPU
- Új FULL HD webkamera + Számla
- Xbox Ultimate előfizetések
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest