Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
Új hozzászólás Aktív témák
-
nullpoint
őstag
-
LittleShark
tag
Szerintem a Samsung Smart TV-k a legsebezhetőbbek. Itt inkább a régebbi típusokra gondolok. (2014-es modellekig.) Egy megfelelően előkészített weboldal segítségével akár a TV szoftvere is törölhető, utána pedig mehet a kukába. A sebezhetőségeket azóta sem javították. (Nem is igazán tudják javítani, mert akkor nem lehetne többet programokat telepíteni a televízióra.)
[ Szerkesztve ]
• Passzív Jövedelem: trker.com/go/158124 • • •
-
fonix232
aktív tag
válasz Neubauten #22 üzenetére
Ez PC-nel azert igaz, mert az egy "icipicit" tobbet enged a felhasznalonak, mint egy TV.
A Tizen-be valo belepeshez valami modon hozza kell ferni az adott keszulekhez. Ez vagy akkor tortenhet meg, ha az illeto megfelelo oldalra latogat (RCE), vagy olyan alkalmazast tolt le - ez utobbi Samsung TV eseteben eleg csekely lehetosegu, mert a developer mod iszonyatosan el van dugva, a sajat store-jukba pedig nagyon keves alkalmazas kerul fel, es meg kevesebb az, amit egy atlagfelhasznalo Marika neni letolt.
Nekem perpill a TV-men van 5 alkalmazas: Netflix, Youtube, Spotify, Plex illetve a bongeszo. Legutobbit nagyon ritkan hasznalom, inkabb Chromecast-al teszek ki videokat, oldalakat, ha nagyon muszaj (pl. Pornhub, azert megiscsak kenyelmesebb a 77"-os 4K TV-n nezni a poreszt, mint a 15.6"-os laptopon vagy a 6"-os telefonon ).
A kulso egysegek sem segitenek sokat, mert azok is ugyanugy rajta vannak a halozaton, es ha hangvezerelt, ugyanugy fel lehet nyomni a mikrofont, hangszorot. Raadasul az ujabb TV-kben mar nem beepitett always-on hangszoro van, hanem a taviranyitoba van integralva, es csak gombnyomasra aktivalodik (legalabbis Samsungeknal).
A szemelyes adatokrol pedig annyit, hogy legrosszabb esetben megtalaljak a Netflix fiokom aktualis OAuth login adatait, vagy a legutobb jatszott Spotify szamaimat, esetleg hogy milyen pornot neztem... Szoval nincs akkora veszely. Nem elhanyagolando, nem is ezt mondom, de nem is akkora a baj mint amit a cikk probal kozolni - ezt angolul fear mongeringnek hivjak amugy.
Mert csak.
-
nullpoint
őstag
Cím alapján azt hittem EuroNCAP teszten voltak a tévék
kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt
-
Hg3X
tag
Én valahogy teljesen meg tudom elégedni a klasszikus "buta" tv-vel is...
[ Szerkesztve ]
Jeff who??
-
Hunpriest
senior tag
válasz scarabeus86 #13 üzenetére
Azok is tele vannak biztonsági lyukakkal, főleg ha androidos.
-
nagyúr
válasz headhunter #19 üzenetére
Fasza! van ott pár magánház is.
Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!
-
headhunter
addikt
-
nagyúr
Jó kis katódos Loewe meg Bang And Olufsen tévék bezzeg nem akartak anno kémkedni...
Istenem, azok a régi szép idők!
Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!
-
MrT
csendes tag
Hamarosan telepíthetik is több millió TV-re a bányász scripteket
-
veterán
Jó hogy jött ez a cikk, legalább eszembe jutott, hogy ki kell kapcsolnom a WiFi-t az otthoni TV-ben
Okoskütyük ---> https://hardverapro.hu/apro/tuya_wifi_okoseszkozok_homerseklet_szenzorok_1ch_e/hsz_1-50.html
-
Reverend
tag
válasz Interceptor #3 üzenetére
Ugye, egy rendszer biztonsági megítélése nem az, hogy feltörhető, vagy sem. Minden feltörhető, pénz és idő kérdése. De nagyon nem mindegy, hogy a feltöréshez elég teszt józsi, vagy esetleg egy különleges team kell hozzá. Nagyon nem mindegy, hogy a világon 10-en tudják feltörni, vagy 10000-en.
És még idézhetném az alap biztonsági paradigmát a védett érték, és a feltörésbe fektetett erőforrások arányáról is. Szóval, igen, fontos információ, hogy ez a józsi sikeresen feltörte ezeket a tv-ket. -
KEAN
tag
válasz scarabeus86 #13 üzenetére
Nekem már az előző TV-m vásárlásakor is az volt a szempont, hogy a ráfordítható összeg mellett a legjobb képminőséggel rendelkező NEM smart készüléket vegyem.
Ma már ezt valószínűleg nem tudom megtenni... csak egy gyors tesztet végeztem, de pl. az LG oldalán nem találtam egy olyan OLED TV-t sem, ami ne lenne smart.
(Persze még mindig megtehetem, hogy nem kötöm netre, csak akkor meg ott van az, hogy tök feleslegesen fizettem ki egy olyan, nem éppen olcsó featuret, amire amúgy semmi szükségem.)"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"
-
scarabeus86
tag
Megoldás: ne vegyünk okostévét. Úgy tudom külön okosító cuccok is vannak hagyományos TV-khez.
-
Tomy Yayo
senior tag
A többi gyártót, pl. LG miért nem részletezi a cikk? Vagy azokat semmilyen szinten nem sikerült feltörni?
Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo
-
fornettisuti
veterán
Stroke-ot is kapna Juli néni, ha kedvenc szappan opera műsora közben a gonosz hacker csatornát váltana.
iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod
-
Fred23
nagyúr
Hamarosan feláras lesz a non-SMART.
-
Tomcat
őstag
Akkor ha jól értelmeztem a SONY XE80 csupán szerepelt ebben a tesztben, de sikeresen kiállta a próbát.
Nekem egy KD55XE8505 van és teljességgel meg vagyok győződve a rendszer biztonságos működéséről.
Tomcat
-
h-yle
addikt
*Consumer Reports
Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven
-
strogov
senior tag
"Ezek a tévék max tűzfal möügül lóghatnak az interneten. A legtöbbje max filmekhez fér hozzá, mint jutub, netflix, meg esetleg a play/samsung, akarmi áruházból a cuccokhoz."
Gizike IE-je meg csak weblapokhoz, mégis 10+ toolbar-ja van. Mikor értik már meg az emberek, hogy az emberi tényező mindennél nagyobb kockázat
-
Sanya
nagyúr
Mit kell javítani?
Ezek a tévék max tűzfal möügül lóghatnak az interneten. A legtöbbje max filmekhez fér hozzá, mint jutub, netflix, meg esetleg a play/samsung, akarmi áruházból a cuccokhoz. Ha bárki meg akarja törni, akkor már eleve átjutott a routereden és nem a TV lesz a legfontosabb neki, hogy megtörje, hanem a fényképeid, doksijaid lezárása, amit csak pénz ellenében oldanak fel. Szóval ez eddig kamu biztonsági riasztás.
A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!
-
Apollyon
Korrektor
Ezen az egészen csak kárörvendeni lehet. Vajon hány évtized kell még ahhoz, hogy az átlagemberben is realizálódjon, nem kötünk minden eszközt hót feleslegesen az internetre?
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
strogov
senior tag
válasz Interceptor #3 üzenetére
A probléma az, hogy a tv szerves része egy olyan platform ami publikus hálót igényel. Mivel ritkán, vagy soha nem érkezik ezekhez biztonsági frissítés, így maga a koncepció veszélyes, és káros. Ameddig törvény nem kötelezi a gyártókat a biztonsági hibák javítására addig ezek potenciális (D)DoS támadást elősegítő eszközök.
A kazánomhoz is külső vezérlőt vettem. Nem kell beépítve, mert 15 évig tervezem használni, és ennyi idő alatt elég sok minden változik. A kazán csak olyan funkciókat tudjon amit offline megvalósít. -
sTERNI
senior tag
Az a baj, hogy nem fogják fel, hogy nem azokkal a konkrét hibákkal van a baj, amit éppen most megtaláltak, hanem az egész koncepcióval, így a reakció, hogy "kivizsgáljuk és kijavítjuk" semmit sem ér.
"You travel with fascinating companions, Doctor."
-
nbg
senior tag
" A Samsung mindenesetre villámgyorsan reagált,és megígérte, hogy kivizsgálják a problémát, illetve egy idei frissítéssel orvosolják azt."
Ja, gondolom nehany idei csucsmodellnel, a tobbi meg le van sz@rva...
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest