Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Berci77

    tag

    válasz Peak #210 üzenetére

    ezek szerint nem voltam teljesen világos.
    a "hagyományos" notik töltenek, ha rádugod a töltőre, amíg fel nem töltött, vagy ki nem húzod a zsinórt. tehát pl az akksim 100%-os töltöttségen van. a gépet 5 percre lehúzom a hálózatról, mondjuk lemerül 98%-ra. ha rádugom, ismét tölteni kezd és beletölti azt a hiányzó 2 %-ot. ez nálam kb 5 töltési ciklus NAPONTA.
    az IBM progi azt csinálta, hogy be lehetett állítani, hogy milyen töltöttségi szintnél kezdjen el tölteni és meddig töltse fel. az én beállításom jellemzően az volt, hogy csak akkor kezdjen rátölteni, ha lemerült 20% alá és 80-90%-ig töltse fel. ha tehát szintén lehúztam a töltőről 5 percre a 80%-os akksit, akkor mondjuk lemerült 75%-ra, de ha rádugtam újra, akkor NEM kezdett el rátölteni, hanem csak simán átváltott hálózati energiaellátásra, az akksim maradt 75%-on. ez nekem jelentett HAVI 4-5 töltési ciklust. Mielőtt megkérdezed: természetesen ha előre tudtam, hogy huzamosabb ideig akksiról kell mennie a gépnek, akkor előtte feltöltöttem rendesen, függetlenül attól, hány %-on állt. Namost a lítium celláknak jellemzően a korlátozott töltési ciklus az egyik rákfenéjük, szóval ki lehet számolni, melyik "stratégiával" él tovább a telep. ami még állítólag számít, hogy NE merítsük le és NE töltsük fel teljesen. több ciklust bír, ha nincs teljesen kihasználva a kapacitása, szemben a Ni-Cd aksikkal, amit elsősorban a rendszertelen rátöltögetések ölnek meg a memóriaeffektus miatt és nem elsősorban a töltési ciklusok száma.
    Mellesleg ha jól emlékszem, pont a gép használati útmutatójában volt benne (de nem csak itt olvastam), hogy ha huzamosabb ideig hálózatról használjuk, akkor célszerű kivenni a telepet.

  • Berci77

    tag

    válasz Peak #210 üzenetére

    ja és komolyan boldog lennék, ha elmondanád, hol lehet ezt a funkciót elérni a win7-ben! szeretném kihasználni, de nem találtam ilyet.

Új hozzászólás Aktív témák