Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    Érdekes, hogy az integrált kondenzátorok kapacitás-sűrűségét és a rétegek közti átkötések kisebb ellenállását emelik ki a tovább fejlesztett 10nm-nél. Ezekkel szerintem onnantól növelnék tovább a CPU stabilitást, ha már extrém áramfelvételek (mindennél is magasabb órajelen) mellet tervezik rendeltetésszerűen használni a CPU-t. Ez még valószínű korai lenne.
    Nekem, ezekkel inkább azt üzenik, hogy a processzora kerülő "körítéshez" szükséges anyag/területfelhasználás kedvezőbb, így olcsóbban, kevesebb waffer területet felhasználva tudnak majd CPU-t gyártani.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Gicz #14 üzenetére

    Ezek az új technológiák adják részükről a "hozzáadott értéket". Az a kérdés, hogy ezzel csak magukat segítik meg, hogy a piacnak érdekesebb termékeket rakhassanak össze, vagy lesznek-e olyan megrendelők is, aki ki is használja és ki is fizetnék ezeket a technológiákat azon a színvonalon, amitől közösen, jelentős piaci előnyre tehetnének szert.
    Ha csak próbálgatják a határokat feszegetni, de nem használják ki, akkor kidobott pénz ilyen bonyolult dolgot, jól skálázhatóra fejleszteni.

    Én azt látom, hogy minden irányba gőzerővel nyitnak, de minden eggyel vagy kettővel bonyolultabban lesz megoldva, amikkel a tervezéstől a kész termékig eljutni, növelni fogja a szakemberek iránti igényt, amivel, mint erőforrással, még nem állnak rózsásan.

    Én hiszek benne, hogy az egyszerűbb felépítésű, még pár vezetőmérnök számára is teljesen transzparensnek maradó dolgoknál, jobban figyelemmel lehet kísérni fejlesztés közben azt, hogy az adott célra alkalmas marad-e a termék. Egy elbonyolított dolognál, ahol sok csapat dolgozik külön!, majd egy napon összetolják egybe a "kész" részegységeket, ott annak is örülnek, ha másnapra működik a termék.
    Arra már végkép nem jut elegendő figyelem/idő, hogy ezeket összerakva, mennyire működik jól a termék, mert akár az is kiderülhet, hogy ahhoz, hogy egy picit jobb legyen, újra kellene gondolni, de addig nem gyártjuk a terméket, nem jön a profit.
    Na így szoktak látszólag apró hibák örökre benne maradni termékekben, amire ráépítve a további fejlesztéseket, a hiba szerves részévé válik a terméknek.

    Ahhoz, hogy intel ezzel a szemlélettel és tempóval sikeres legyen, nagyon kevésnek kell legyen a hibának és csúszásnak. Ahhoz viszont nagyon nagy összhangnak kell lennie cégen belül, ami valószínű ugyan úgy probléma, mint az szakemberek mennyisége.
    Ez - szerintem - csak az a vezénylés PR. vízhangja lesz lesz, ami vezetőségtől kaptak, hogy elő kellett venni az ígéretesnek látszó terveket, és vállalnia kellett a csapatoknak rá, egy a - képességeikhez mérten - fele akkora határidőt, mint amivel külön-külön meg tudnák ezeket oldani. Csak azért, hogy érezze a vezetés, hogy mennyire lelkesek a frissen összeverbuvált csapatok és vezetőik.
    Szóval mi lesz ebből?! Egy csomó munkanélküli mérnök, aki utált úgy dolgozni, hogy közben két lábbal a torkán álljon valaki. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák