Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Annak idején (TP Vision előtt) én is ott dolgoztam a cégnél, és nagyon sokat dolgoztunk hogy jó legyen a minőség. 2010 környékén a minőség (=vevő visszahozási ráta) a német MM és Saturn szerint a Philips a Panasonic után a második legjobb volt. 2 évvel korábban a 6. volt
    Nem az alkatrészek javultak ennyit, hanem ráfeküdtünk a SW hibák befoltozására, nem hagytuk élni a fejlesztőket, amíg a release előtt a saját dolgozókból álló tesztelők komoly hibákat találtak. Ez működött a francia és a szingarúri fejlesztőközpont készülékeivel.
    Nagyon durván megvágtuk a minőségi garanciális költségeket a fejlesztésekkel, 20%-ot csökkentettünk a garanciális költségeken, előtte havi 1 -1.2 mio €-t kellett visszaigazolnom az EU piacról, egy-egy nagyképernyős LCD javítása 400-500€ volt... (a francia gyártás leállítása
    után hozzánk jöttek be azok a számlák is). A soron a felső kategóriás TV-ket egy 250K€-s Kuka robot pakolta egy 40°-os égetőkeretre, ahol az első 3 nap tesztjét beletoltuk, mert ez idő alatt halt meg a TV-k 70%-a a piacon (korai kieső IC-k kiszűrve).
    Sajnos a belga felső kategóriás TV-széria ebbe a remek trendbe belekönyökölt, mert a belga fejlesztés főnöke egy arrogáns fafej volt. Kép/Dizájn/Hang volt számára a szentháromság, nem tudott átlépni a XXI. századba. Ezekkel nem is volt gond, de a félkész/instabil funciókkal elvesztették a műszaki újdonságokra érzékeny fiatalok érdeklődését, hiába jeleztük, hogy ezek komoly hiányosságok, külön codec-szett szerinti tesztanyagot szedett össze a kollágám Nekik HDD-n, rá se néztek. Az újonnan bevezetett de félkész USB HD videó lejátszás, vagy az instabil Philips internet szolgáltatás sem volt számukra fókuszban. Az egyik mérnök kollégám meghekkelte a SW-t, és a DVB-T steam-et USB-n keresztül le tudta menteni HDD-re, senkinek nem volt olyan akkor még a piacon, rá se néztek a fejlesztők, minek az...
    Ráadásul ráhúzták a közép és alsó kategóriára a drága felsőkategóriás platformot, és onnantól veszteségessé vált minden 32" TV, így sajnos gyorsan vége lett a storynak. Ráadásul mikor meglátták az IFA-n a 3D-t a vezetők, bepánikoltak, és leállítottak minden fejlesztést (már akkor megmondtam, hogy szart se ér az egész anyag nélkül, és igazam is lett)
    Konkrétan egy ilyen 2010-es prototípus 32" Philips ambi TV-ről írom a sorokat, most monitornak használom, baromi jó LG IPS kijelző van benne, jó a hangja, szép a szálcsiszolt alu előlapos készülék. Még talán a YT is megy rajta Wifin...
    A TPVision-höz nem lojális magyar gyárat is beszántották idővel (akkor már nem voltam ott), de a TPVison elég sokat hezitált, mert a világ akkori egyik leghatékonyabb gyártását szüntette meg.
    A TPVision-nak Lengyelországban volt a kifejezetten modern gyára, a Philips adta a technológiát, de mint jeleztem, eléggé le volt az LG vagy Samsunghoz képest maradva a új SW fejlesztések állapota. Úgyhogy a TPVision vezetősége a lojális lengyeleket választotta a rebellis magyarok helyett... Kár érte, nagyon jó gyár volt a fehérvári, tizenéves tapasztalatokkal rendelkező profi gárdával, akár gyártásról, akár a mérnökségről vagy logisztikáról, pénzügyről volt szó.

    A japán Sharp vezető mérnökei nem akarták elhinni az egy soron műszakonként legyártott TV-k mennyiségét, amíg a saját szemükkel nem látták (ott voltam a megbeszélésen, én vittem ki a Sharp Lead Engineer-t a gyártósorra). A Sharp vezetőségét annyira lenyűgözték a fejlesztések és a hatékonyság, hogy a kijelzőszállítás feltételéül szabták a gyártósor technológia megszerzését. Ezekhez a fejlesztésekhez ugyan semmi közöm nem volt, de nagyon büszke vagyok arra a magyar mérnökgárdára, akik a világ egyik leghatékonyabb és minőségileg is igen korrekt TV-gyártó sorait hozták össze. 1250db TV egy műszakban egy sorról. Vagy több.
    A Sonyval is dolgoztunk, de ők kiábrándítóan csak a külcsínre fókuszáltak. Szakmailag leginkább a LOEWE és a Bang&Olufsen volt kiemelkedő, iszonyú jó és profi mérnökgárdájuk és technikájuk volt, de oda főképp csak alkatrészeket szállítottunk (DVD loader a TV-be, stb).

    Nah, jó volt egy kicsit nosztalgiázni. Jóccakát! :-D

Új hozzászólás Aktív témák