Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • total90

    veterán

    Ahogy én látom, ahogy én átéltem...

    Általános iskolából úgy jöttem ki, hogy az iskola története során nekem volt a legjobb átlagom. Azt hiszem az egész általános iskola ideje alatt kaptam egy 3-ast, 4-5 darab 4-est és a többi csak ötös volt.
    Én suli után mindig megcsináltam a házifeladatot, átnéztem, amit aztnap tanultunk. Ez volt max 1 óra, utána ugyanúgy a haverokkal játszottam.
    Nekem mindig volt időm az általános iskolába enni és utána otthon ettem, amit a szüleim/nagyszüleim főztek.

    Az általános iskola után jött a másik iskola, ami azt követelte magával, hogy el is kellett költöznöm. A tanulás, házifeladat megoldása itt sem változott és így a suliban, a szünetben mindig volt időm enni... sokaknak nem, mert ott csinálták a házit meg cigi stb.
    Ha valaki nem képes otthon egy kis időt a házira szánni és emiatt nincs ideje a suliban enni, az az ő baja. Őket nem sajnálom, csak ne mondják, hogy nincs idejük, mert lenne.
    Suli után még főzni is volt időm és utána minden nap a haverokkal voltam. Sőt, volt csaptás rendesen... lefolyt pár liter alkohol. Ennek ellenére jó jegyeim voltak.

    Az egyetemi évek alatt sem volt másképp, buli, buli hátán, de napi egy óra házi/tanulás.
    Ott is főztem, szünetbe meg volt időm enni.

    Az egésszel szerintem az a gond, hogy képtelenek a diákok az idejüket beosztani és lusták is, tisztelet a kivételnek. Ha valaki még ennek tetejébe nehezen tanul, az meg pláne szív majd.

    Érdekes módon nekem mindig mindenre volt időm, amire akartam. Most sem kell többet tanulni mint korábban, csak most több dolog vonja el a figyelmet... és ugye az egyik birka követi a másikat. Nem azt nézik mi az ami nekik jó, hanem, hogy amit más csinál.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • total90

    veterán

    válasz Egon #19 üzenetére

    Pedig nem kell többet tanulni, csak más a rendszer. Egyes dolgokat előbb vagy később tanulnak... másikat meg egyáltalán nem, mert már nem releváns.
    Nagybácsim is tanár volt (nem abba az iskolába, ahova én jártam) és ő mondta, hogy szinte évente változik a terv. Sőt, mondta, hogy 20 évvel ezelőtti tananyag szinte teljesen kitörlődött és egészen más van.

    Egyetemen ezt én is tapasztaltam. 1-2 arc, akik már készen voltak az egésszel, mire én elkezdtem, teljesen meg voltak lepődve, hogy az első szemeszterben tanulom, amit ők az utolsóban.
    Aztán átnéztük az anyagokat és végül kiderült, hogy egy csomó új dolog volt nekünk, de egy csomó dolog nekünk nem volt, ami nekik.

    Szóval ilyenre nem kellene alapozni, hogy ő most korábban tanul valamit, amit Te később tanultál.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • total90

    veterán

    válasz Egon #22 üzenetére

    Persze, egy tanár mondja, hogy cserélődik az anyag, aztán te mint privát személy mondod, hogy nem úgy van :DDD

    Ok, maradjuk akkor annyiban, hogy máshogy látjuk a dolgokat.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

Új hozzászólás Aktív témák