Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Nyilván felesleges, mert ha eleve nem lett volna szó olyanról, akkor nem íródod volna számos cikk a témában, nem használták volna egyes gyártók azokat a jelöléseket, ilyen egyszerű. Szóval igen, valóban LOL, mert nyilván nem tudod.
Nekem nem kell, lásd az előbb leírtakat. Apropó hivatalos szabvány és jelölések, igazán megkérdezhetnéd az Apple és más gyártóktól, hogy miért használják manapság is az USB 3.1 Gen 2 jelölést, hisz nem felel meg hivatalos a szabványnak, ami miatt a logikád mentén akkor már értelmezni sem lehet hogy miről van szó.
De a Gen 2 és Gen 3 jelölés szerepel az USB4 vonatkozásában, vagyis nyilván nem igaz azon állításod, miszerint soha nem volt szó USB4-nél Gen XY jelölésekről.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ha utólag módosítgatják a jelöléseket, akkor nem egyszerű. De megfordítva a kérdést, talán tudsz mutatni olyan hivatalos dokumentumot, ami szerint szerint soha nem volt szó semmilyen formában USB4-nél Gen 2 / 3, Gen 2x2, Gen 3x2 jelölésekről, meg akkor a gyártók vajon honnan vették, akár a Delock, akár mások? Nem, nyilván nem.
-
Reggie0
félisten
FYI: A Gen2x2 Gen3x2 stb gen x lane jeloles sosem volt az usb logo resze hivatalosan. Szoval nem tuntettek el semmit...
#54 vicze1: Ezen mi a talalos kerdes? Felsorolt bovitesi lehetosegekrol van szo, ami modelfuggo. Ez nem egy konkret adatlap.
Es igen, ha USB4 20Gb/s vagy 40Gb/s-es verziot veszed, akkor fogja tamogatni.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
De, eredetileg nyilván szó volt róla a bejelentésnél, máskülönben nem került volna fel olyan formában a Wikipedia és más oldalakra sem, sőt még egy itteni cikk is lehozta, vagyis nyilván helytálló.
Akkor jelentsd az USB IF-nek, ha annyira nem tetszik, hogy azt a jelölést használják egyes gyártók, hajrá.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Ne próbáld félremagyarázni ezt is, mert eleve arról volt szó, hogy a Gen2x2-ről és Gen3x2-ről hol található információ - amit egy mezei wikipedia is megmutat - nem a mi hivatalos az USB-IF szerint és mi nem. Ami ezek annyira hivatalos, hogy még a gyártók között sem teljesen evidens, ha a The Club 3D most is alkalmazza ezen jelölést, meg ha ezt is utólag módosította csak az USB-IF.
Aki okoskodik és hőzöng itt egy ideje, az láthatóan te vagy, én és más csak válaszolunk a nekünk címzett "okos" irományaidra...
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Hát értelemszerűen a termék weboldalán, az ott lévő specifikációban, adatlapon, stb. vannak bővebb információk, a Gen2x2 - ha már a korábban hiányolt PD 240W EPR meg van adva, akkor nyilván másba kell belekötni, mert csak - jelentését pl. a wikipedia is leírja és a megadott 20 Gb/s alapján is világos hogy nem a 40 Gb/s Gen3x2-ről van szó, stb., ha a kedves vásárlónak nem esik nehezére párat kattintani és olvasni egy kicsit.
Nem, láthatóan te élsz hihetetlen téveszmében és semmi köze nincs a valósághoz, ha azt állítod, hogy a gyártók nem közölnek semmilyen lényeges információt, amit az előbbi példa is jól szemléltet, mármint hogy bizony közölnek. Igen, szajkózd csak tovább a bullshitet, illetve ha megkérhetünk, akkor inkább ne ebben a topikban hőzöngjél csak azért, mert lehet új kábelt kell vásárolnod. Köszi!
[ Szerkesztve ]
-
Reggie0
félisten
"te a csatlakozo formatumanak szabvanya alapjan akarod eldonteni, hogy mit tud toltesi szempontbol"
Betűzöm: H-O-L V-A-N E-Z F-E-L-T-Ü-N-T-E-T-V-E?A szabvanyokban, a wikipedian, a dobozokon, a tolto cimkejen, de sokszor meg a nagyobb eszkozok cimkejen, Androidon a settings menu->status->rated.
-------------------------------
"Senki sem allitotta, hogy mukodni fog."
vs.
"USB is verziotol fuggetlenul mukodni fog mindenben, csak a sebesseg lesz mas. "Ezt arra irtam, hogy az USB adatkapcsolat mukodni fog. Amit te hianyolsz az eGPU az nem USB adatkapcsolat, hanem alternativ uzemmod, ami mindig opcionalis. Tehat egy USB-A csatlakozos eszkozt barmilyen USB-A aljatba bedugok, akkor az USB protokol menni fog rajta. Ahogy a 10+ eves laptopom is mukodik a legujabb nvme-usb atalakitommal, ha radugom es az egy eves laptopom 3.0-as usbvel is tudja kezelni a 10-15 eves usb-bluetooth 1.0 adapteremet, hiaba usb 1.1-es.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Igen, azt látjuk mennyire...
Nem a legjobb a példád, mert a "normál" illetve átlagos, laikus user USB-nél gyakran csak annyit tud, hogy USB, nem feltétlen vannak meg olyan infók, hogy 2.0, 3.X, Type-A, Type-C, PD, nemhogy USB4, stb., vagyis az ő esetekben majdnemhogy mindegy is mit tüntet fel a gyártó, pont ezért kellene szükség esetén vásárlás előtt jobban utánanézni.Nem állította senki, hogy egyáltalán nem probléma az átnevezgetés, ezt te próbálod ráerőltetni a más által leírtakra, amit ha kellően sokszor ismételnek, talán még el is hiszik.
Meg kellene nézni a termék részletes specifikációját, vagy szükség esetén érdeklődni a gyártónál, ilyen egyszerű.
Eddig sem feltétlen kellett új kábelt venni, az USB-C kábelek eleve kétsávos működésre vannak tervezve, ami USB 3.2 Gen 2x2 esetén is kihasználható a korábbi kábelekkel. De ha mond valamit a tervezett elavulás, technológiai elavulás fogalma, akkor olykor az sem meglepő, ha az új technológia kihasználásához új eszközt kell vásárolni, PD 3.1 240 W támogatásához pl. egy ilyen kábelt.[ Szerkesztve ]
-
Reggie0
félisten
Persze, hogy nem, mert nem az USB-C csatlakozo tipus hatarozza meg a funkciojat. Kapaszkodj meg, USB-C csatlakozos eszkoznek/kabelnek meg az USB-t sem kotelezo tamogatnia. Az a hiba, hogy te a csatlakozo formatumanak szabvanya alapjan akarod eldonteni, hogy mit tud toltesi szempontbol, pedig azt a Power Delivery szabvany alapjan kene. Ez olyan, mintha az USB-A vagy mikro USB csati alapjan akarnak megmondani, hogy mekkora sebessegu az eszkoz...
USB4-es portba bedugom a eGPU-t, működni fog?
Senki sem allitotta, hogy mukodni fog. Ez egy opcionalis uzemmod, a gyartotol fugg. Az USB4 szabvany lehetoseget ad ennek implementasara, ellentetben az elozo verziok. Szerinted, ha van egy USB4-es csatlakozo a mobiltelefonodon, akkor annak is tamogatnia vagy kezelnie kene az eGPU-t? Es ettol ne lehetne meg USB4-es interfesz rajta?"Erre rájön, hogy rengeteg gyártó ad charge only vagy data only kábeleket. "
El kell olvasni mi van a dobozokon, ez azert nem lehet annyira bonyolult.Amugy a nagy kulonbseg pl. az pcie, sata es hasonlo szabvanyokhoz kepest, hogy az USB nem csak sebessegben, hanem tamogatott adatatviteli interfeszekben(alternativ modok) is folyamatosan fejlodik. Az elobbi meg csak a sebesseget tornassza fel, de se a tapellatasban, se a kiegeszio vezerlojelekben nincs semmi valtozas. Igy konnyu.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Igen, valóban vicces, hogy alapvető dolgokkal, formátumokkal és szabványokkal nem vagy tisztában pl. HDD és SSD témában, ezért is egyszerűsítesz. Az meg, hogy próbálod erővel félremagyarázni a dolgokat és kötekedni, az már egyéni probléma.
Ha a SATA-nál azzal érvelsz, hogy a visszafelé kompatibilitás miatt az esetek 99%-ban működik, akkor ennyi erővel alapjáraton akár az USB is, mivel ott is visszafelé kompatibilisek a szabványok, sőt USB-C alapon még a Thunderbolt 3 / 4 is kezeli, igaz ott csak 10 Gb/s adatátvitelt támogatva.
Igen, valóban nagy a káosz, amikor a jelen cikk is említi, hogy USB4 Version 2.0 a 80 Gb/s USB4 specifikáció neve és csak aktív kábellel fog annyit tudni, passzív kábellel "csak" 40 GB/s, meg amikor a wikipedia is taglalja a Gen XxY jelöléseket USB4-nél, ezeket valóban lehetetlen értelmezni. Vagy lehet mégsem annyira, bár kétségkívül bonyolultabb, az igaz.
A "0 információt tüntetnek fel a gyártók" nyilván túlzás, sőt ilyen formában szimpla hazugság, meg akkor látszik, hogy nem nagyon sikerült elolvasni a termék hivatalos és részletes specifikációját.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Már megbocsáss, de állította bárki is, hogy annyira jók és egyszerűek az USB-IF sorozatos átnevezései? Nem!
Ha nem sikerült volna megfelelően értelmezned a leírtakat, akkor arról volt szó, hogy ha már a kedves felhasználó lett emlegetve mint akik emiatt nem képesek kiválasztani a megfelelő terméket, akkor az ugye nem feltétlen igaz ilyen formában, mivel adott a lehetőség tájékozódni, lásd a termék csomagolása és hivatalos specifikációja, + ott a gúgli és számos cikk a témáról, stb. Vagyis az bizony a kedves vasárló hiányossága is, ha előtte nem tájékozódik megfelelően és amiatt vesz rossz terméket.Lemaradt, hogy mármint szerinted, mert az átlagos user nyilván nem tudja mi a különbség PCIe esetén 1.0, 2.0, 3.0, stb., meg x4, x8, x16, stb. között. Aztán a csak SATA HDD sem pont ennyire egyszerű, mivel ott az IDE is, + SATA esetén is 1,5 / 3 / 6 Gb/s, valamint 1,8" / 2,5"/ 3,5" méretformátum. SSD-nél pedig mármint mSATA és 2,5" SATA, valamint M.2 SATA és M.2 PCIe AHCI / NVMe, ami megint biztos minden vásárló számára teljesen egyértelmű, amikor sokan az M.2-t is csak M.2-ként emlegetik és bizony akadnak példák a SATA és PCIe NVMe keverésére is, pedig ott csak 2-t kellene ismerni.
Laptopos témában javasolnám a notebookok témakategória megfelelő topikját, aztán akkor ott majd ki lehet fejteni pontosan hogyan is értendő a "teljes", mindent támogató USB4 port. Macen a Thunderbolt 3 / 4 / 5 ugye adott / adott lesz, laptopoknál USB 3.2 Gen 2 és pl. Thunderbolt 3 most is van, asztali PC-s alaplapoknál USB 3.2 Gen 2x2 és Thunderbolt 3 is, meg vélhetően van / lesz USB4 és USB4 version 2.0 is.
"Ja az aktuálisat, ami folyamatosan változik évről évre..."
Nem, azért nyilván nem évről-évre változik, ez megint csak túlzás. Valamint ha eleve odaírják, hogy 5 /10 / 20 / 40 / 80 Gb/s, akkor arról megint be lehet azonosítani, + akár a logóról, fizikai csatlakozóról is, stb. Vagyis az nyilván megint nem reális, hogy csak azért mert pl. az USB 3.0 újabban USB 3.2 Gen 1 néven fut, utóbbiból ne lehetne tudni, rákeresni, hogy miről van szó, meg a Gen 1 (5 Gb/s) jelölés eleve egyértelműsíti.
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Értem, tehát akkor ezen logika mentén minden egyes IT-s kiegészítőnél, hardverelemnél úgy megy, hogy van univerzális, mindenhez passzoló kábel, alaplap, egér, CPU, VGA, HDD, SSD, stb., a felhasználóknak / vásárlóknak nem szükséges semmilyen ez irányú ismeret és előzetes tájékozódás, nem is kell mástól megkérdezniük ha nem értenek hozzá, hanem csak random leemelnek valamit a polcról vagy megrendelnek a webáruházból, ahol ha nem megfelelő terméket vettek, akkor az csak és kizárólag a csúnya gyártó, jelen esetben az USB-IF sara teljes mértékben, sőt ilyen probléma jelenleg csak és kizárólag USB-s kiegészítőknél fordulhat elő, mert minden más terméknél teljesen egyértelműek a jelölések még a leglaikusabbak számára is. Nem, nyilván nem.
Azt meg az előbbi példa is jól szemlélteti, hogy normál esetben természetesen feltüntetik a gyártók az adatátviteli sebesség, áramerősség, teljesítmény stb. jellemzőket egy USB-C kábel csomagolásán, + adott a lehetőség a termék hivatalos weboldalán is megnézni, ha esetleg a forgalmazó webáruház termékleírása hiányos vagy pontatlan lenne.
Aztán ugye pl. alaplapok és portok, külső meghajtók (külső SSD-k), stb. is a termékpaletta része, nem szimplán csak a kábelek, ahol az előbbieknél is normál esetben bizony fel szokták tüntetni a csomagoláson / hivatalos specifikációban, hogy pontosan mit támogat az adott eszköz.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen notebookot vegyek?
- Háború Izraelben
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- 20 milliárd kameraszenzornál jár a Sony
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- QNAP hálózati adattárolók (NAS)
- ZIDOO médialejátszók
- Gaming notebook topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- További aktív témák...
- Resin (gyantás) 3D nyomtatás, tervezés, profi festéssel
- Razer Viper Ultimate, kábel nélkül
- Xbox One S 500GB, 2 kontroller+játékok!
- HP Pavilion 15,FHD 15.6",AMD Ryzen 5 3500U,16GB DDR4,512GB SSD,2GB VGA,WIN11
- Indiana Jones and the Great Circle - Digital Premium Edition - beváltás: 2025.1.30 - RTX 40XX
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest