Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pamacs

    csendes tag

    látom egyre több alkalmazás konvertáló program és online hely kerül itt elő. ami a legtöbb alkalmazásnál NEM megfelelő. a legtöbb alkalmazás megfelelő működéséhez (leginkább az adott app jogosultásgi szükségeitől függően) debug tokenes konvertálás szükséges, ami konkrétan az adott telefonra/-hoz fordítja az apk-t bar-ra.
    egy mezei játéknál kisebb eséllyel okoz hibát ennek hiánya, de pl: viber, shazam, teamviewer, instagram, wd tv live remote nagyjából elengedhetetlen. a bar-t "érdemes" minden esetben a saját telefonodhoz konvertálni! csak mert okozott jópár idegesítő órát ez a dolog, szóval tapasztalatból mondom... :) jelenleg így, mindne alkalmazás hibátlanul fut, korábban ezek közül csak a viber volt, ami egyáltalán elindult, de úgy is csak félig meddig volt használható (10.2 tapasztalatai, 10.1-ről nemtudom, de szerintem ott is ugyan ez a helyzet. Z10)

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz dave74 #2103 üzenetére

    Szia,
    hát azokat amiket felsoroltam :)) ... így konvertálni mindent sikerült, de max ezek ellenére sem indult el. egy ilyen játék volt csak. de az nem is érdekel különsebben, csak próbából csináltam azt is. ezek az appok hiányoztak csak, más nemis nagyon kell nekem.

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz Galahed #2135 üzenetére

    Van esetleg tapasztalatod akku idő tekintetében? Mármint a 10.1 és a 10.2 viszonyában? Én szinte egyből lecsereltem 10.2re, nincs tapasztalatom így a 10.1 akkuidejevel. Nálam így sajnos estére szinte teljesen lemerul. Reggel fel 8tol kb most 10 százalékon van. Nem nyomkodni már agyon.

    Itt újra kiemelnem mindenkinek h a legbiztosabb és a legjobb arányt az hozza ha minden papot a viberhez javasolt debug tőkés megoldással Fordítjuk es tesszük fel

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz pamacs #2147 üzenetére

    Meg persze bárkitől érdekel akku idő tapasztalat z10-el

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    köszi-köszi. az a 36 óra pedig jól hangzik :) de igen, a 3g/+ rohadt sokat számít, anno a 9810-em 3G-n délután 2-re lemerült ... úghogy inkább E-n használtam. ami azért botrányos, akárhogyis nézzük.

    mondjuk a gáz az hogy az hogy nálam most a Z10 este 8-ra mondjukkb telejsen lemerül, az úgy, hoogy szinte egész idő alatt wifi-n van. valamelyik nap kipróbálom hogy hogy alakul mindez ha kikapcsolom a wifit...
    ma azt próbáljuk hogy nem indítom el az ice age nevű hülye kis játékot (amit azért meg lehet kedvelni:)) mert az biztos hogy cpu-akku gyilkos

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz lezerpiramis #2156 üzenetére

    ígyvan! persze nyilván ugye azért más már az a tartalom mennyiség ami ezekena telokon jön a böngészőben.

    jelenleg - játék nélkül - most 75%-on vagyok, ami jónak tűnik, majd este kiderül. ami nem csoda mert volt egy olyan hogy kb 20%-on indítottam el aztán kb 10 perc múlva kiírta hoggy 10%. kb.

    2G biztos sokat dob, kifigom azt is próbálni... bár nálam talán enm is, mivel wifis helyen avygok nagyrészt így minimális az amit az eszköz 3G-n tölt. meg a linket is ki fogom próbálni. midnenesetre a 75%-el jól állok

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz GGMPC #2159 üzenetére

    Igen, vagy hogy miért nem lehet akár renszerzsinten belőni, hogy mely app, mely app indításokor váltson 3g-re. mondjuk browser és youtube. pl. vagy egy 1 mozdulatos gyorskapcsoló a többi mellett. vagy valahogy

    de egy app sem lenne rossz. ez már mióta léétezik a 3G - és ezáltal az ezáltlai akku merülés - azóta foglalkoztat

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz dave74 #2194 üzenetére

    CrackBerry app linkjén nálam is ezt írta, de ha külön rákeresel BBWorld-ben, akkor megtalálja és az letölthető. (Z10-10.2)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz teo77 #2173 üzenetére

    tetszett sasa134 hsz-e, úgyhogy egy ilyen pro/kontra / Z10 - 10.2

    negatív/furcsa

    - kamera fókusz és kioldó rendszere nekem továbbra is furcsa és megszokhatatlan. bár amire nemrég jöttem rá, hogy ha nyomva tartod amikor meg van a fókusz akkor lokkolja és nem kezd el egyből újra fókuszt keresni. (ami főleg gyenge fényeknél halál) gyengébb fényeknél sajnos alapvetően gyenge a minőség, pl egy i4 (nem s) is simán veri ilyenkor

    - a kijelző üvegének felületet nekem néha mintha kicsit túl tapadós lenne. ha kicsit is izzadt az újjam, már tapad. ami főleg a felhúzásnál zavaró.

    - akku kb csak óvatosan és odafigyelve visz el egy teljes napot. (10.2?)

    - HUB kezelése, túl macerás a csoportos kijelölés ill. a törlés (nyomvatart vár, rábök stb) szerencsére itt ki lehet kapcsolni a törlés megerőséítését, de kár h pl képeknél a törlés dolog az még egy plusz lépés

    - csak idegesítő, nem különösebben fontos és app hiányosság. facebook appban a foursquare kommenteket jelzi ugye de nem lehet megnézni/látni

    - bár az még első alakalomkor volt, 10.0-val de a kontakok kezelés borzalmas volt. duplikált elemek és nem lehetett csak egyesével törölni! appot kellett hozzá keresni, amiből rádásul szinte mind fizetős volt, alig találtam olyat amivel ingyenesen tudom letörölni a kontaktjaim...
    azt hogy vezetéknév legyen elől mind a mai napig nem tudtam beállítani, igaz már megszoktam és jó így

    - kezd egyre több jó app lenni, de itt a többi markethez képest kb szinte midnen fizetős (de még kipróbálni sem lehet hogy tényleg jó e és megvedd e) a jók is de még a gagyi vackok is

    - hátlap... (recsek, ropog kicsit.. pedig max ha 5 alkalommal lett leszedve)

    - a gomb lehetne mondjuk a hangerő gombok alatt. macerás felnyúlni, mondjuk amikor csak meg kaarom nézni az értesítéseket

    - kár hogy nincs olyan hogy pop-up szerűen be lehetne állítani bizonyos értesítéseket hogy mutassa érkezéskor pár másodprecre. ülök a gép előtt, mellettem a telefon, csipog.. és meg kell fogni, felhúzni/megnyomni hogy lássam mi történt

    - nincs clash of clans :)

    pozitív

    - kezdetben ezért majdnem kidobtam, de 10.2-őn, debug tokenelve kb minden számroa fontos app megy végre (viber, teamviewr, skype, shazam, és sok egyéb anniyira nem fontos is: googlemaps, instagramm, speedtest stb) és egyre több jó appot és játékot találok a Worldben

    - az éjszakai mód nagyon klassz. elnémítja a jelzéseket és ha töltőn van a készülék, akkor nagyon halványan mutatja az órát. ami amúgy nagyon szép design - itt ami nekem még kicsit negatív, hogy ilyenkor az ébresztés szundizása ill. elvetése nekem nem egyértelmű

    - multitasking kezelés, böngésző, a lehúzható kontrolpanel, blackberry link (hazaérek és ugye autómatikusan csatalkozika wifire és onnantól kezdve autómatikusan megjelenik a hálózaton, a pc hozzáadja hálózati meghajtóként és még a wd tv is egyből látja), hdmi,

    - és igen, a gesztusvezérlés! fél nap alatt úgy megzsokja az ember, hogy onnantól kezdve úgy nyúl már midnen telefonhoz :) céges androidot már a bb utáni 3. nap óta mindig úgy akarom kinyitni, meg appból visszalépni aztán rájövök h itt gomb van :)

    persze én majdnem a kezdetek óta 10.2-vel haszálmom, lehet van több olyan dolog is (pl főoldali notifikációk) ami ez alatti rendszereken még nincs.

    i4 után megbántam-e hogy ezt vettem és nem 4s-t vagy 5-öt? nem (és tény, hogy nagyon jó az ios és az iphone)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz CB #2521 üzenetére

    A 1521-el nekem is csak gondom volt, a 1047 kevésbé okozott hibákat. de végül inkább hosszas szenvedés után vissza a gyári.

    Nekem is reggelre jötteka problémák 1521-el. Se nem ébresztett, se nem jelzett a viber és igazából hang sem volt. Egyik reggel (1 órás elalvással) ránézek a telóra, bejövő hívás hang nélkül, na az kb egy órája volt úgy ott, akkor is csak reboot segített. Indulásnál egyből jött az ébresztő immáron hanggal :) Köszi, így fél 9-kor :)
    Elvileg nem a viber okozta mert úgy is előjött, a lényeg h lényegében elnémult a telefon és igazából újraindításig ilyen félkómás néma állapotban volt csak.

    TeamViewer, Viber stb stabilan megy, 1-2 kevéséb lényeges alkalmazás nem megy csak 10.1-re váltva. (pl. PORT TV tv-műsor) Részemről biztos h többet nem játszok leakeddel. Elvileg október végéig jön a hivatalos 10.2.

    Notificationok is mintha megbízhatóbban jönnének így (mail, viber, fb, stb)

    Akku is beállt a kezdeti este 8-ról 12-ig-re. Remélem ez beáll most a friss hivatalos 10.1-el is pár napon belül.

    Továbbra is egy valami hiányzik nagyon BB10-ből (iphone után) hogy nincs aktív pop-up. Ha jön valmai miért nem lehet azt hogy 1-2 máodpercre bekapcsol a kijelző -akár csak halványabban és el tudod olvasni h mi jött stb. BeBuzz prót megvettem, de az is csak úgy rakja ki a popupot hogy fel kell oldani és akkor van ott. Az android portos viber viszont tudja és működik, hogy bekapcsolja a képernyőt és megmutatja az üzenetet.

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz Lalee #2540 üzenetére

    A Teamviewer fut, csak debugtoken kell és konvertálni is helyben kell, azzal. Akkor nincs hibaüzenet kapcsolódáskor. Viber ilyen még.

    Nem csak a szolgáltatóknál nem tudnak semmit a BB-ről, de sehol sem, sneki sem. Talán a BBM iOS és android kiadásával kicsit tágul a BB tere. Nem mellesleg én is jobban örülnék, ha az újabb és újabb modellek helyett a 10.2-vel is foglalkoznának. App fejlesztésben rengeteg fejlesztés e miatt van kényszerpihenőn. Viber is azt nyilatkozta, hogy várják a 10.2-őt (mert muszáj az a rendszer, a jelenleginek olyan korlátai vannak, amik lehetetlenné tesznek bizonyos dolgokat az appok számára, ami szükséges lenne a megfelelő futattáshoz) és amint elérhető, kb. azonnal ki is jöna program. Vélhetően -reméljük- több programnál is hasonló a helyzet. Mert az oké hogy tele van az App Store, de kritikán aluli produktumok a nagy része.

    én is csatlakoznék az itteni BB-s BBM csoportba... had legyen már legalább 1 BBM kontaktom :))) ... legalább addig míg ki nem jön a másik két platformra :)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz Polarstar #2610 üzenetére

    sokan avgytok akik elmarasztalják a 100-1-et :) de igazából - és főleg a gyakorlatban - nem igazán látok valós és jelentős negatívumot a 100-1 el kapcsolatban

    - nincs 4G (LTE). oké, ez így max vicces:) hogy főleg a T nyomul ezzel, erre egy készülék olyan kiadását osztja ki, ami pont nem képes erre. gyakorlatban (az én szemszögemből): a HSPA+, a maga 21mbps-ával még ha pc-n használnám is elég lenne. nem pláne h főleg mobilra. arra pedig még a sima HSDPA is simán elég a 7,1mbps-ával. főleg hogy azért sok helyen csak EDGE vagy HSPDA van. adott esetben beltéren is ahol a gépével használná az ember a mobilnetet esetleg (ha valaki azt mondaná, neki nincs kábele vagy adsl-e és ezért is van nagy mobilnete. zárásként pedig azért a szolgáltatók is eléggé bekorlátozzák ezt - legalábbis a T-t tudom - alsó közép csomaghoz csak 7,2 ill 21 jár. és csak a közép-felső csomagoknál kapod egyáltalán LTE-n. tehát ugyan van mobilnetem (azthiszem 1gb, ami bőven elég nekem mobilra, amikor nem vagyok wifin otthon ill. cégnél) de amúgyis csak 3,5G-t kapok, ha lenne LTE képes Z10-em, akkorsem 4G-znék :)

    - proci-vga gyengébb elvileg. oké, egy hibátlanul futó környezetben nekem teljesen lényegtelen, hogy van egy másik hardveres kiadás, amin még "hibátlanabbul" fut. mint egy kedves haverom aki megvette a 4magos androidot, aztán kikapcsolt 3 magot belőle mert csak fogyaszt :)

    - leaked OS gyakrabban jön. oké, minden 3.-nál jön csak 100-1-re is. igen. de mióta belefáradtam a leaked os-ek hibáiba és vissza a gyári azóta ez még annyira sem érint mint korábban (...sem érdekelt)

    másról nemtudok, szóval hajrá 100-1 ;)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz GGMPC #2615 üzenetére

    :D igen... :)))

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    Megosztanék egy sok bosszúságot okozó probléma megoldását ill. dolgok pontosítását. Érinit a Facebook, Twitter, Foursqare stb használókat, T-Mobile-nál biztosan.

    A BB10-es telókon elvileg nem kell külön BB szolgálattás, megy a dolog wifin és sima mobilneten is. Igen, de a gyakorlatban nem teljesnen így van. AZt vettem észre többször, hogy csak mikor hazaértem vagy céghez és autómatikusan rálépett a WIFi-re, akkor kezdett el csipogni a telefon minden félét. Akkor jöttek meg egyszerre a FB, Twitter, Foursquare notifikációk. Tehát mobilneten nem igzaán. Volt net, ment a hackelt androidos Viber is, de az előbbiek nem. Mindegyik appot el tudtam indítani és ment is, de nem voltak realtime értesítések HUB-ba.

    Ami észrevehető volt, hogy wifi-n ott volt a térerő és az adatkapcsolat jelző ikon között a kis BB logo, de mobilneten nem. Kipróbáltam egy Telenoros kártyával és ott egyből megjelent moblneten is.

    Szóval a lényeg, hogy míg alapvetően net van a telefonon sima mobilnettel, a gyári, integrált, külön fiókként (beállítások, fiókok) szereplő alkalmazásoknak az nem "elég". A Telenornál valószínűleg alapból adják hozzá a BB szolgáltatást, ezért jelent meg ott az ezt jelső ikon. T-nél viszont meg kell rendelni külön a BB "BlackBerry Instant E-mail 3 (vagy 10)" szolgáltatást. Ez 690Ft havonta, ill. M-es csomagoknál vagy a felett ingyenes. Viszont míg én eddig a Mediamania S csomagom mellé vettem +1Gb-ot 1000Ft/hó-ért, addig ugyanezt BB IE-Mail-el 690Ft-ért szintén megkapom, mely szintén tartalmaz (+)1Gb adatforgalmat és még/már szolgáltatásomis van hozzá.

    és még annyi fontos, hogy ha sima nettel használjuk akkor az APN a szokásos "internet", ha viszont megrendeljük a szolgáltatást, akkor vissza kell írni "blackberry.net"-re (ami egyébként az alapbeállítás, csak ugye azzal nem ment és neten írták hogy az nem jó, át kell írni "internet"re. pedig igazából ugye jó az, de csak akkor ha van BB szolgáltatásod. különben a sima mobilnetes APN-t kell használni.)

    SOLVED :)

    http://www.t-mobile.hu/lakossagi/tarifak/szolgaltatasok/uzenetkuldes/blackberry

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz eventus #2628 üzenetére

    igen csak... amíg ők sem tudják. Egy ismerős barát dolgozik ott, éppen most hívtam fel hogy vagye le azt a plusz 1GB-ot és az BB IE-t tegyük fel helyette, mert így és így és akkor mondta is, hogy hát úgy tudták hogy (ahogy én is), hogy ezekhez már nem kell külön BB szolgáltatás...

    és az hogy én ezt észrevettem és kinyomoztam, hogy ez nem a tefon ill. a BB hibája az egy dolog, de ferike vagy rozika bemegy, megveszi ahogy megveszi -esetleg megrendeli online- és csak az fog lejönni neki, hogy deszar ez a BB úgy ahogy van..

    persze ha úgy nézzük ez bizony a BB hibája, hiányossága. leküldeni mindenhova egy szakembert, aki egy rövid oktatáson elmnondja a tudnivalókat az értékesítésnek

    sebaj, országunk egyik nagyobb megyéjének elsőszámú T-Pontjában már tudják ezt :)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz lezerpiramis #2629 üzenetére

    ebben én most pont nem vagyok már annyira biztos. az hogy a mail fiókok is ugyanott szerepelnek ahol a többi socail fiók... és az hogy egy adott mailfiók bállításánál ott van az hogy szinkronizálási időköz és az be van állítva hogy 5 perc (legkisebb) és így a mailek bejöttek (5percen belül) az úgy oké. de ott van felette, hogy push, ha támogatott... na az szerintem most lett támogatott. nempláne úgy hogy azok az appok amik csak a BB csatornán voltak (lettek volna) képesek kommunikálni (és mobilneten egyáltalán nem, így nem lehet átfedés) arra enged következtetni, hogy így már minden a BB szervereken megy keresztül. márcsak azért is, mert az APN módosításával a korábbi "mobilnetes út, átjáró" már megszűnt. ezek alapján tehát jelenleg midnen adat a BB-s átjáron megy ki ill. jön be

    legalábbis korlátozott hálózatos ismereteim alapján anygából ezt tudom így elképzelni

    (egyébként mint írtam is, nem fizetek többet. lényegében kevesebbet fizetek)

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz lezerpiramis #2633 üzenetére

    Persze, biztosan egy fontos kérdés hogy melyik szolgáltatónál mi hogy van, ami biztosan eltérő is midnél.

    Azt viszont meg kell cáfolnom hogy csak a BBM igényli, legalábbis biztonyos szinten, mert ugye nálam pont az volt a probléma amivel előjött az egész, hogy a gyári hivatalos appok nem tudtak kommunikálni mobilneten, tehát csak a BB.n keresztül. Legalábbis bizonyos szolgáltatásaik egyszerűen nem mentek át a ssima mobilneten.

    És az lehet hogy pl a vodánál közös az APN és ott választódik csak szét, de mivel a T-nél külön APN-van, amit a készüléken kell megadni, tehát már itt szét kell hogy választódjon, itt dől el hogy mi melyiken megy. Szemben azzal hogy a vodanal lehet hogy csak ott válaszódik szét, ott dől el ki merre és ott akár dinamikus is lehet, hogy a nem kizárólagos scsomagokat kiengedik, ami viszont BB-s az megy a BB felé. Ami logikus is lehet, mert feltételezem komolyabb sávszélességet is megtudnak így spórolni a vélhetően költséges BB környezet felől. Viszont:

    Most ki is próbáltam valmait. Le traceltem a telefonrol böngészőben - mind wifin mind mobilneten - az index.hu-t. mind a két esetben ugyan az az útvonal. Mindkét esetben egy bizonyos hetzner.de szerverein kersztül kavarog át/ki. Ez a hetzner egy dél afrikai székhelyű hosting cég, melynek gondolom az egyik leányvállalata a Hetzner Online AG (ugye hozzájuk tartozik a .de) és ez így passzol is a Deutsche Telekommal. Vélhetően tőlük bérlik a BB-s sávot. Viszont ezek alapján - és a már a készüléken megadott APN alapján - minden forgalom itt megy keresztül.

    A push-t én sem tudom pontosan, de szerintem nem a mail szerver függvénye. Konkrétan egyik barátom kollégám csinálja azt a mailszervert amit én és még nagyon sokan használnak és mindenképpen tudna róla, ha ez tőle függő dolog lenne. Ill. ugyan ezek a mail fiókjaim voltak anno BB 8900-on amikor ment a push, mert midnen egy pillanat volt. és ugyan ez van most is amikor 5 perc a frissítés ill. volt korábban is amikor 9810-en szintén nem volt push. A mostani helyzetről egyelőre nem tudok nyilatkozni, mert kb 1 órája van meg a BB IE, de amúgyis wlan vagyok. Szerinte a push szintén a BB szervereken múlik, ezen szerverek tartják a kapcsolatot a user adott mailszerverével/ivel folyamatosan és pontosan ők pusholnak a telóra célirányosan, amikor találtak valamit az adott usernek címezve.

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz MornKapitány #2718 üzenetére

    "- az elmúlt 3 hétben kb 15 ezer forintot esett az ára - ez rossz hír azoknak, akik most akarnak megszabadulni a korábban vásárolt telefonjaiktól, jó hír akik vásárlás előtt állnak"

    akarna a fene "megszabadulni" tőle! :) ez szerintem nem jellemző egyetlen bb-s-re sem :) bb-t nem "megszabadulunk" nagy max ki szeretnélnk próbálni vmi mást és ezért váltunk :)

    ettől függetlenül rossz hír, h ennyit esett, mert kb 2 hónapja vettem, jóval többért.

    én sem hinném (mondhatjuk biztos vagyok benne) h a bb nem húz le semmit. kormányzati és vállalati szegmens miatt, nem etszi meg és nem is tehetné meg. egyszerűen beidultak a bb10-el a consumer piacra, a cél az ios és az andro szint volt, nem jött össze. szerintem egyébként ezért erősen okolhatják magukat! a globális kampány ütős volt, de közelebb ill. a végpontokra már főleg nagyon nem jutott. (az értékesítők az se tudják mi az és h működik, a samsungos salesesek meg ott rohangálnak. csoda h nem megy?) majd nem költenek dollármiliókat kampányokra, nem gyártanak annyit a telókból és máris nem lesz akkora veszteség. és koncentrálnak tovább a vállalati vonalra. és ránk, a szük consumer bb rétegre.

    a bb, egy kurva jó rendszer és egy kurva jó telefon(ok). i4-em volt előtte, kezelhetőségben agyonveri azt is. designra is nagyon ott van, emberek dícsérik meg a fehér z10-em, iphone-nal a kezükben h milyen szép.

    legyen 10.2-ő és bbm for all

    jönnek néha az iphonos barátok, hogy a bb így meg úgy, meg alig adnak el és midnenki mást... és? :) enyhe sznob énem kicsit sem bánja hogy nincs minden második ember kezében bb, mint valamelyik iphone. nem lesz vagy nem lett olyan trendi divatkellék és "én bizony vagyok vki" szimbólum mint az iphone. mondjuk abban is lenne valami szép, ha minden második tinilány bb-vel pózolna ip helyett :)) mint sok más országban :) ... tavaly voltam közel-keleten, na hát bb óriásplakátok (még nem volt bb10) és egy rakat bb az embereknél, kb mint itt iphone. arab sejk a range roverből a fehér 9810-el. szóval ha nekik (mármint a világon annyi embernek) jó esküszöm nekem is :)

    az egyetlen amiben elgondolkodtam eddig a z10 vásárlásával kapcsolatban, az a q10 :D és azthiszem ezzel mindent elmondtam :)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    ez a csak bbm-hez kell bis továbbra sem igaz, le is írtam korábban, de röviden újra. t-mobilnál ha nincs bis-ed és mobilneten vagy (wifin megy minden) akkor az integrált alkalmazások nem működnek "telejesen" pl fb, twitter stb. el tudod indítnai, tudod használni, de a hub-os dolgok nem műűködnek. nem jönnek notifikációk, nem jönnek üzenetek, nem tudsz rájuk válaszolni vagyis tudsz csak nem megy el. stbstb

    ezt jelzi h nincs a 4 bb "pötty" a térerő mellett

    a bis t-nél 690Ft 1gb nettel, ami amúgy 1000ft (külön +1gb) így kb olcsóbbra is kijöhetsz

    és "szeritnem", tapastztalat alapján a mail fiókok sem mennek pushban (tehát a lekérdezési idő alapján kapod meg az újakat, nem azonnal. a fenti 690ft-os bis-hez 3db amilt tudsz belőni... vélhetően push-ra)

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz BéHGT #2752 üzenetére

    ezt röviden anno próbálgattam, de igen, biztosra nem tudom mondnai h amúgyis push-e. egyébként szerintem ez konkrétan az email szervertől függ amit használsz. akkoris talán csak imap esetén. push-imap avgy ilyesmi.
    nagyobb mailszolgálattók pl biztosan támogatják, de pl az általam(-unk) évek óta használt mailszerver szerintem nem. és ezért lehet más a tapasztalat.

    nagyjűból pontosnan itt bukhatott el a bb idén. senki nem tud pontosan és biztosra semmit. a szolgáltatóknál meg főleg nem. mindenki csak találgat és fórumozik és próbálja megfejteni a dolgokat. aki meg nem mélyül bele, kipróbálja és csak csalódik. mint pont én korábban, a nem megjövő és elmenő fb üzenetek miatt... (lévén nincs csak hekkelt viber és bbm sem még (mindig) az volt az egyetlen stabilan használhatónak tűnő platformfüggetlen üzenetküldés. csak még sem volt az. a bis-ig. na de mire rájöttem, már majdnem kivágtam az ablakon. sima felhasználókból hány jön rá? miből jönne rá? hogy vásárlásnál mondják a szolgáltatónál? :) ugyen, max előre lebeszélik. (mert már mondjuk korábban visszajöttek panaszkodni hogy nemjönnek meg az üzenetek... :))

    igen mozaik m felett rádául ingyen van, azt ki is felejtettem

    - és még itt is, a bb fórumon, leírták többen a leendő bb-snek hogy nem kell semmihez. (mert csak bbm-hez kéne) :) neem :))

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz s3nsitivity #2758 üzenetére

    Nekem is elidnult a bbm, es az osszes tobbi szoban forgo app is. De amig a negy potty nelkul vagy mobilneten, addig nem "realtime". Nem vettel meg olyat eszre, h hazaersz, telo megy automatikusan wifire es elkezd pittyegni h fb uzeten, notifikacio, foursquare notific, twitter uzenetek stb, mar amit hasznalasz. Vagy h irsz hubon egy fb uzenetre valaszt es elkuldod majd eszreveszed h nem kaptak meg es amikor belenezel nincz is ott az uzenetekben amit irtal. Teljesen biztos h igy van. Max... ha 10.2-es os-ed van fent... mer en vmikor raktam vissza a gyarit de szinte teljesen biztos vagyok benne h akkoor is ez volt. sot asszem tobbek kozott emiatt is raktam vissza a gyarit, mert gondoltam hatha emiatt szarakodnak ezek a dolgok

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz lezerpiramis #2759 üzenetére

    Ez is lehet. En meg azt tudom elkepzelni (mivel a mailszerer nem tamogatja a pusht de mijtha megis gyorsabb lenne azota) h bis eseten ( ezer is van 3 ill 10 emailes csomag) a megadott mailcimek szervereivel a BlackBerry szerverek veszik fel onnantol a folyamatos kapcsolatot es onanntol ok pusholjak a telora az adoott telora a leveleket. Es pontosan annyi ilyet tudsz hozzaadni, amennyi van a "csomagodban". Ezt viszont mostmar megfogjuk nezni haverral,h logban mi latszik, mi jelentkezik be, telo a halozatrol vagy egy valaholi BlackBerry server

    Sot, szerintem a szoban forgo, fent emitett appok is ilyen elvben mukodnek. A BlackBerry szerver nezi es amikor vmi van akkor pushol a telora. Es amikor nincs kapcsolatod veluk (bis nelkuli mobilneten vagy) akkor felgyulemlik es abban a pillanatban h wifire lepsz mar kapod is egyben minden elmaradtat. De ez csak tipp..

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz pamacs #2764 üzenetére

    Sot! Mivel az appok 10.1-en nem futnak a hatterben igy ugye ki is zarhato h a kliensed lenne kapcsolatban a facebookkal. Szoval ez elvileg alatamasztja azt h bizony a BlackBerry szerver tartja a kapcsolatot vele es o tovabbit ha esemeny van a hubba. Ha nyitva van epp az app akkor persze ott megkapod, es ugy meg a hubba is bekerulhet, de a hubon keresztul meg akkor sem tudsz pl arra az adott uzenetre valszolni, hanem elveszik mint anno nalam. 10.2 nel mar van hatterben futas igy lehet az h azzal valamivel valosabbnak erzed. Probalj meg mobilnetrol valaszolni hubon keresztul egy uzenetre... elveszik e

    Nezd meg ugy h megprobalod alkalmazaskezeloben is teljesen nezarni fb appot. Ill nezd meg majd pc-n fb-t h mikor kaptad az uzenetet, kesett-e.

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz s3nsitivity #2767 üzenetére

    Akkor csak arra tudok gondolni h fut a hatterben 10.2-nel ( elozo hszemhez meg szerkesztettem utolag a vegere par sort)

    A hullamos frissites is erre utal. Nalam ez pushba jon, neha elobb mint pc- n a bongeszoben. Akarhogyis, ugy vagyok vele h bis nem veletlenul van, es igy vagy ugy de igy teljes egy bb. Kevesbe kihagyhatalan mint a regi rendszerken, de itt is joljon.

    Béhgt: passz, olyan h semmi nem jon olyan sosem volt. Nezd meg beallitasok-fiokoknal h ott van e es kapcsolodva van e a fb fiokod.. ill. A hub beallitasoknal a managmentbe be van e kapcsolva fb fiok.. jobbat nemtudok.

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz GGMPC #2795 üzenetére

    En amj gondokok errol ax oruletrol:)
    Valoszinuleg egy befekteto ceg vasarolja fel, aki bizonyara nem azert fektet be h a kukaba tegye... hanem h sikeresebbe, ertekesebbe tegye. ha ok megsem vennek meg, de mindenkeppen elafasra megy kategoriaban: mondjuk vegyunk egy olyan -valoszinuleg tobbeknek sem a lehszimpatikusabb opciot - h megveszi a lenovo pl. sem o sem mas nem venne meg azert h kidobja, felszamolja a BlackBerry nevet, rendszert. Pont ez az erteke, fizettek erte dollarmilliardokat. De na adj isten 5 ev alatt attetnek BlackBerry nevrol lenovora... 1: van 5 ev. 2: kiemelt figyelmet kapna egy ilyen projekt, ahol egy kulso termeket integralnak a nevuk ala. De szerintem simAn lezajlik a dolog a fairfexel

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    olyan problémával találkozott már más is, hogy különbözik a tartalom a KAPCSOLATOK menü alatt található kontaktok és a TELEFON/PARTNEREK menü között. konkérétan az utóbbiban nincs benne mind. vannk kontaktok, amiket onnan nem érek el. (KAPCSOLATOK alatt is csak a BBLINK fiókhoz tartozó partnerlista van bekapcsolva, külön az FB vagy más nem) ez olyankor jön elő amikor hívoztt mondjuk valaki és így a TELEFON van a képernyőn, rámegyek a partnerekre és nicns oott akit keresek.

    mintha két külön adatbázis lenne. és ami a TELEFON/PARTNEREK közt van az se nem frissül, se nem teljes... nem is tudom honnan van. mert a KAPCSOLATOK az minden bizonnyal a BBLinken keresztül az outlookból

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    jön a BBM (is), ez egy jó hónap lesz :) kop-kop

    http://crackberry.com/bbm-launching-android-and-ios-today?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz Coc@s #3090 üzenetére

    én mindig este rakom fel, 10-12 körül, reggel 7 ig kb, nekem sincs soha 100-on. de ezt én simán betudtam annak, hogy kb két óra alatt feltölti, akkor leállítja és onnantól már merül és ezért van 9x-en reggel.

    ami persze nem biztos h szükségszerű, de tény h más telefonnál nem tűnt ez fel, valószínűleg ott töltött közben is. de tény hogy néha főleg jó ha 100-on kezded

    nálam a T-s Z10 telóm még hazudik. aztmondja hogoy a legfrissebb szoftver van a telomnon :) nem!

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    jeee, T-s Z10 megjött :) (hivatalos 10.1 volt rajta)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz Kurti81 #3124 üzenetére

    nyomogasd... lassan jött össze, gondolom kicsit agyonterhelt
    most fejezte be végre a letöltést, épp telepít

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz baliga #3351 üzenetére

    pontosan én is ennyit tudok rá mondani, mienk is az LTE? :) az elérhető 3,5G, HSPA+ a maga 21 megabitével nem lenne elég? :) nekem a digim 20 megabit itthon, egy film 3-5 perc. mobilra mir kellhet ennél több? még ha gépen használod modmenként és nem elsősorban mobilon akkoris, 21mbits :)
    de ahhoz meg kell a soksok ezer forintos mobilnet előfizetés, ami amúgyis korlátos. ja! és ahhoz hogy menjen az LTE a saját sebességén, közép-felső kategóriás mobilnet csomag kell. ha olcsóbb csomagot választasz, hibába az LTE, kapod 7,2-14,4-21-en.

    azonkívül hogy soksok ezer forinétrt végül nyomjon az ember egy printscreent facebookra speedtest.net-ről 50-100mbitről én nemhiszem h bármi másra jó lenne a gyakorlatban :)

    a 100-1 gyengébb lenne? ebben korlátozva van, oké. lasabb lenne? a gyakorlatban? ugyan. rohadtul rossul jártam , h x hónapja megvettem és mostmeg mjandem fele az ára? igen :D

    (plusz igen, az akkufogyasztás. még a 3G-t is átkapcsolom 2G-re, ha tudom hogy hosszabb időre "kint" vagyok. mert cegnel ill otthon midnegy, ugyis wifin van, arra a pár órára míg oda-ebéd-vissza-város-stb vagyok meg midnegy igazából.)

    [ Szerkesztve ]

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag



    Z10-hez ugye nincs elvileg eredeti fehér tok. valószínűleg nem eredeti ez sem, viszont nagyon rendben van, nehéz lenne megmondani h nem eredeti. és nem volt 2000ft sem azthiszem :)

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz icezozo #3514 üzenetére

    igen, igen
    aktív a tok :) ami szuper h pl kivételnél már fel is van oldódva a képernyő

    ebay volt

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    ha már így szóbakerült a virtuálois billenytűzet.. én enmtudom valahogy megszokni. z10 előtt i4-em volt (előtte bb 9810)... és... hát vagy nagyon megszoktam.. vagy nemtudom. valhogy nem is tudom stabilan megfogni íráshoz. két kézben, két kisújjamon támasztva.. úgy viszoont nem stabil, de ha máshogy fogom nem érek el kényelmesen minden billentyűt. egyszerűen nem tudom h lenne jobb :) .. max a két mutatóujjammal támasztom meg fent odlaraól, de akkorsem érek el mindent rendesen és nem is stabil. ötlet? ti hogy?

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

  • pamacs

    csendes tag

    válasz ZP67 #4826 üzenetére

    ezt a kérdést nem igazán értem!? :) "csak BIS"? mire gondolsz másra amid nincs?

    aranyos ez az "újonc" tagság így 5 éves reg után. ... oké, lassan 7 :) vagymár 8 :) és 11 :) 13. 18.

Új hozzászólás Aktív témák