- Azonnali alaplapos kérdések órája
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- OLED TV topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- Gaming notebook topik
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Korszakok keverednek a HYTE legfrissebb, lekerekített külsejű házában
- TCL LCD és LED TV-k
- Önvédelmi fegyvernek is elmenne a Keychron analóg billentyűzete
- Milyen processzort vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
westlake
félisten
Nincs már olyan, hogy szerver, meg desktop, meg workstation. Legalábbis felesleges különbségeket tenni. Asztali gépből is lehet szervert csinálni és szerver gébpől is lehet játékos gépet "hegeszteni". Ezek a jelzések arra jók, hogy képet adjanak egy konfigurációról. A C232-es vezérlő olcsóbb, mint a Z170 és ezt a gyártók is kihasználják. Miért fáj, hogy nagy a választék?
Persze azt is figyelembe kell venni, hogy Z170-es alaplapban valóban nem lehet működésre bírni a Xeon-okat.
#2: Az ASUS a harmadik a sorban, aki C232-es alaplapot jelentetett be. "Azonos képességeket nézve a Xeon olcsóbb mint egy csúcs i7..". Ennek ebben a formában semmi értelme. Például az 5960X-szel semelyik Xeon sem veheti fel a versenyt. Mint ahogy például az E5-2699-cel sem veheti fel a versenyt egyik i7 sem.
#3: Ilyen irányba én is csak most kezdtem el nézelődni, de a mostani asztali chipset-ek valamilyen formában kezelik az ECC ramokat. Nyilván nem ECC módban. Viszont az ECC-s alaplapokba nem lehet sima RAM-okat tenni. Bár, erre is lehet ellenpélda.
#5: Nincs olyan, hogy "WS Xeon". A Xeon az Xeon.

#25: Nem a chipset szorzózármentes, hanem a CPU.
A chipset-nek csak a tuningot, mint "fogalmat" kell támogatnia. Ha a funkciók megvannak a C232-ben, akkor a gyártók kiaknázhatják azt. Persze csak akkor, ha az Intel-lel nem olyan szerződést kötöttek, ami tiltaná ezt.
Új hozzászólás Aktív témák
- jakra: Retro gyujtemenyem (cloud synced for safety...)
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újratöltve!
- Pötyi: 4. RETRO KONZOL ÉS SZÁMÍTÓGÉP BÖRZE - '25. november 16.
- Linux kezdőknek
- Bittorrent topik
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- OTP Bank topic
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- További aktív témák...
- Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz DDR4 kit / Beszámítás OK!
- Corsair VENGEANCE LPX 2x16GB DDR4 3200MHz CL16 - Új, bontatlan - Eladó!
- Hynix 16GB 2933MHz DDR4
- -- KISHIBÁS!!! -- PRÉMIUM S1700 Verhetetlen áron? -- IGEN -- OEM Asus Prime Z690 Ingyen Fox -- IGEN
- --- KISHIBÁS --- AM4 alaplap Asrock B550m HDV Egyik ram slot nem megy! Ingyen FOX
- Dell Latitude 7410 karbon i7 10610U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB,Uj, Bontatlan,36 hónap garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Graphite - 1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3258,100% Akkumulátor
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732, 100% Akkumulátor
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



A chipset-nek csak a tuningot, mint "fogalmat" kell támogatnia. Ha a funkciók megvannak a C232-ben, akkor a gyártók kiaknázhatják azt. Persze csak akkor, ha az Intel-lel nem olyan szerződést kötöttek, ami tiltaná ezt.

