- Autós kamerák
- Milyen egeret válasszak?
- UHD filmek lejátszása
- Plazma TV topic
- Milyen videókártyát?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Ellenőrizhető a tápkonnektor bekötése az egyes GeForce RTX 50-es VGA-kon
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Befutott a PCI Express 7.0-s szabvány 0.7-es revíziója
- Gaming notebook topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz sztomi1981 #829 üzenetére
Egy Intel mag azonos órajelen sokkal erősebb, mint egy AMD-s mag.
A 2 modulos (4 magos) AMD FX CPU-k kb. egy 2 magos i3-3xxx, a 3-4 modulosak (6-8 magosak) meg kb. egy alap órajelen járó, 4 magos i5-3570K szintjén vannak. De csak akkor, ha az adott program kihasználja a sok kis AMD-s magot. Sőt, ha valami jól skálázódik, akkor a 8 magos FX-ek akár az 3-4. generációs i7-ekkel is felveszik a versenyt bizonyos feladatokban (jellemzően munka és nem játék alatt).
Átlag otthoni felhasználás alatt viszont sokat fog számítani, hogy egy AMD FX gyengébb egy szálon, mivel sok dolog csak 1-2 magot használ ki (pl. a grafikus kártyák driverei), és ami ki is használ többet annak se fog a sebessége lineárisan skálázódni a magok számával (4 helyett 8 mag nem fogja duplázni a sebességet). Vagyis mivel egy FX gyengébb egy szálon, ezért jóval lassabban szállítja a VGA-nak az adatokat, ami meglátszik fps-ben is (főleg a minimum értékeknél).
Ezen lehetne tuninggal segíteni, de az FX-ek irtózatosan sokat fogyasztanak tuningolva, de már a gyári maximum órajelük közelében járatva is... az ehhez szükséges áram szállításához masszív táp és alaplapi VRM kell, valamint az így keletkező hőt meg el kell vezetni. Szóval az FX-nek van elég sok hátránya, 2016-ban nem szabad már ilyen CPU-t venni újonnan. Max. nagyon jó használt árak mellett éri meg beruházni egy zsákutcának számító AM3+ alaplapos platformra.[ Szerkesztve ]
Üdv, pengwin