Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz emvy #270 üzenetére

    Pontosan, Példának ott van az én 2004-ben tervezett alaplapos gépem.

    ASUS A8N-SLI (2005 végén vettem újonnan), még az AHCI-t sem ismeri, Így NCQ sincs de van rajta SATA 2, és ez az SSD van benne: Kingston SSDNow V100 64GB. Ami már több mint 3 éves. Az AHCI hiánya nem pozitívum, de nem is tragédia mert Windows 7-nél az MS rendesen megoldotta a dolgot:

    "1. Igaz, hogy csak AHCI üzemmódban támogatott a TRIM?

    Igaz is, meg nem is. Nem igaz, mert a Windows 7 alapértelmezett IDE(pciide.sys) és AHCI(msahci.sys) drivere is támogatja a TRIM parancsot, SATA IDE és SATA AHCI üzemmód esetén is.
    Igaz, mert az AMD/Intel stb gyártok driverei csak SATA AHCI módban támogatják a TRIM-et.
    Ezen általános megállapításoktól függetlenül lehet találkozni olyan -tipikusan Intel- IDE driver-ekkel, amelyek továbbítják a TRIM-et, de legbiztosabb ellenőrizni illetve én minden esetben azt javaslom, hogy le kell cserélni az OS alap IDE driver-ére.
    "

    Forrás: http://logout.hu/bejegyzes/fire_soul_cd/windows_7_telepitesi_utmutato_ahci_edition.html

    Szerk: és igen, dimenzióugrással felérő élmény volt SSD-re átállni annál a két magos rendszernél. Van benne HD-s 4670-es VGA, és 3 GB RAM, és így SSD-vel megtámogatva, majdnem 9 évesen is tökéletes Internetezéshez, Youtube HD Stream nézéshez is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák