Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) xuldar

xuldar
(őstag)

Utánanézek ennek az A-MVA-nak, mivel jobb mint az S-PVA, de az ára, az durva :Y

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) Integra válasza xuldar (#1) üzenetére

Integra
(titán)

emlékeim szerint a 16:10-es spva paneles 24es monitoruk drágább mint ez a mai napig, pedig az már egy ideje piacon van

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3) Johnny Cage

Johnny Cage
(addikt)

Sokallom azt az 500 cd/m2 fényerőt... ebből nem lesznek mély feketék.

(#4) tuareg85

tuareg85
(tag)

"Függőleges dőlésszöge 60 milliméterrel változtatható." :P

(#5) igi válasza Johnny Cage (#3) üzenetére

igi
(aktív tag)

Lehet, hogy kicsit naív vagyok, de gondolom lehet csökkenteni rajta a fényerőt...

this is the beginning of a beautiful friendship

(#6) sNORh

sNORh
(addikt)

jólnézki, kicsit hajaz az Acer-re..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7) craine12 válasza igi (#5) üzenetére

craine12
(tag)

Lehet, de attól nem lesz feketébb a fekete. A kontrasztarány miatt ennek ezrede a fekete fényereje, tehát ha kisebb fényerejű lenne, arányában a fekete is feketébb lehetne. Remélem nem írtam hülyeséget, mert nem értek hozzá :)

No woman. No cry. No kidding.

(#8) Sonja

Sonja
(veterán)

"Az beépített fényérzékelő segítségével[...]" - A beépített... ;)

Senki sem valódi, csak páran kevesebbet hazudnak. - Linux User

(#9) simonzé

simonzé
(addikt)

990 Euróért már nem 24-es monitort vennék, hanem két 82-es LCD TV-t...
Monyuk lehet hogy én vagyok a hülye.

I don't fit in. I fit out.

(#10) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Szép darab!Kicsit még húzós az ára :U

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#11) ChRiS_RS

ChRiS_RS
(aktív tag)

A francnak kell hozzá távirányító... Ha már messziről nézem csak nem azon a két csipogón keresztül hallgatom. :U
Emiatt is kérnek ilyen sokat érte, pedig nagyjából fele ennyiért kéne adni. ;) :P

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#12) Hedgehanter válasza simonzé (#9) üzenetére

Hedgehanter
(őstag)

En is inkabb egy 40" lcd tv vennek... :D

(#13) Gábor vitéz válasza Hedgehanter (#12) üzenetére

Gábor vitéz
(tag)

Egy csöppet túlárazták... úgy kb 100 forinttal!
Nem ér többet sajna.
Távirányító -> kuka
Hangszóró -> detto
Beépített fénymérő -> kérdéses hogy milyen a minősége
Fényerő -> vakít
Kontraszt -> 500-as fényerő mellett csak 1000:1?
(akkor pl: az átlagosan elviselhető 120-as fényerőnél ez mennyi lesz??)

Pedig sok jóság is van benne pl a csatlakozó-arzenál impresszív! A továbbfejlesztett panel talán jobb színeket és válaszidőt jelent, (bár se színteret nem adtak meg se azt hogy overdrive-ot használ-e - bár biztosan) És azt is el kell ismernem, külsőre is kellemes, bár a vastagságát nem tudom mi indokolja... (biztos az 500 candelás fénycsövek :DDD)

Szvsz. ez a modell ezen az áron piacképtelen. Ki kéne vágni a sok felesleges dolgot belőle, a háttérvilágítást led-esre cserélni, és akkor az ár is maradhatna. Ja meg egy jobb talp is kéne neki! (ez a 6cm dönthetőség egy vicc!)

Node azért egy teszt jó lenne róla!

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#14) Johnny Cage válasza igi (#5) üzenetére

Johnny Cage
(addikt)

Minél magasabb a kontrasztarány és minél alacsonyabb a maximális fényerő, annál jobban közelit a fekete a feketéhez, persze elméletben, mivel ezek "csak" a gyártó által megadott paraméterek.

(#15) marcias

marcias
(őstag)

A koncepció amúgy nem rossz, nekem egy ilyen monitor kéne. Ki kéne adni ebből egy Rev2-t, amihez nincs távirányító, hangszórók, elég 1 HDMI, S-Video nem kell (Sőt, HDMI+DVI+D-sub nekem elég is lenne). Talán még fényérzékelő se kéne bele. De akkor legyen 500 Euro. Ki is egyeztünk. :)

Persze, azt sejtem, hogy a fent sorolt dolgok nem kerülnek többe a gyártónak 5000-ft-nál :D

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#16) igi válasza Johnny Cage (#14) üzenetére

igi
(aktív tag)

Köszi, OK így már értem. Mert az 500 cd fényerő magában gondolom nem lett volna baj, ezekszerint csak az 1:1000 konrtasztaránnyal párosítva :F

(#17) ddekany válasza Johnny Cage (#14) üzenetére

ddekany
(addikt)

"Minél magasabb a kontrasztarány és minél alacsonyabb a maximális fényerő, annál jobban közelit a fekete a feketéhez"

Feltéve hogy "maximális fényerő" alatt a háttérvilágítás erejből adódó maximumra gondolsz, ez nem igaz, mivel rengeteg monitor vissza tudja venni a háttérvilágítását. Tehát nem csak azzal sötétít, hogy a folyadékkrisátállyal manipulál, hanem ténylegesen visszaveszi a fénycsövek fényerejét. (Aztán persze lehetnek monitorok amiben barom módon van kitalálva hogy mikor mit hogyan kell szabályozni... sőt igazából az a norma, hogy mindent elcseszünk legalább egy picikiét a lekpitiánereb résznél, firmware-ben (amit pl. az OSD-vel piszkálsz).)

[ Szerkesztve ]

(#18) ddekany válasza igi (#16) üzenetére

ddekany
(addikt)

Az 500 cd önmagábab nem baj, mert a háttérvilágításnak nem közelező maximumon mennie (ha nem tejered fel a világosságot maximumra). Az 1:1000 kontraszt nem a legjobb manapság, de ez a gond, ha annak nevezhető, tudtommal független a maximális fényerőtől.

(#19) Johnny Cage válasza ddekany (#18) üzenetére

Johnny Cage
(addikt)

"tudtommal független a maximális fényerőtől"

Nem egészen. A kimért legalacsonyabb és legmagasabb fényerőből kiszámolható a valódi kontrasztarány. Az 1000:1 pedig az LCD kijelzők maximumához közelít, egy-két komolyabb kijelzőnek van 1500:1-es valódi kontrasztaránya (pl. S2231), de az már tényleg a technológia korlátait feszegeti.

(#20) ddekany válasza Johnny Cage (#19) üzenetére

ddekany
(addikt)

Gondolom mikor 1:1000-et adnak meg nem-dinamikus kontrasznak egy monitorhoz, akkor nem mérnek ők semmit magán a monitoron, hanem csak odaírják ami az alkalmazott panelhoz meg van adva a katalógusban, abban pedig még nincs háttérvilágítás. Azaz, gondolom itt van egy xVA-knál szokványos 1:1000-esnek mondott panel, amit minden monitorba 1:1000-nek mondanak, és ettől függetlenül van egy háttérvilágítás ami történetesen maxra feltekerve világít mint az állat. Elsősroban ezért mondtam, hogy nem függ össze. Tévednék?

Másrészt... a kontraszt arány kimért legmagasabb és legalacsonyabb fényerő aránya. tehát ha pl. fekete "színt" kirakva a háttérvilágítás 0.04%-át ereszti át a panel, fehér "színt" kirakva meg a 40%-át, akkor a fényerő arány (fénycsőfényerő*40/100)/(fénycsőfényerő*0.04/100)=1000 lesz, a fénycsőfényerőtől függetlenül, mert az az osztásnál az matematikailg kiesik. De, ezek szerint LCD esetén az átengedett fénymennyiség aránya az össz fénnyel nem állandó, hanem a fény erőségével nő? Nem tudom, kérdem.

(#21) Thulcandra

Thulcandra
(senior tag)

Kíváncsi lennék egy tesztre erről a monitorról, ugyanis szerintem is fergetegesen túlárazták, ~240 000 Ft elég durva :Y

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#22) igi válasza ddekany (#20) üzenetére

igi
(aktív tag)

Bennem is hasonló kérdések merültek fel, amikor az első (#5) hozzászólásomat írtam...

üdv:igi

(#23) Nyugdíjas

Nyugdíjas
(veterán)

Tetszik, pofásan is néz ki. De az a baj, hogy kettőt ki tud ebből kifizetni :(

simonzé: vagy csak nem használod grafikai munkára a gépedet :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24) nagyArc

nagyArc
(tag)

Azt írják, hogy : "ami a hagyományos MVA panel továbbfejlesztett, nagyobb betekintési szöggel, stb". Utána pedig azt, hogy a betekintési szög 178 fok. Ez mitől is jobb, mint a PVA/MVA? Minden eddigi PVA/MVA panelnek 178 fok volt a betekintési szöge.

(#25) xuldar válasza nagyArc (#24) üzenetére

xuldar
(őstag)

Szerintem elírás, biztosan megvan ott a 190-200° is :DDD

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) Hun'reeth válasza simonzé (#9) üzenetére

Hun'reeth
(őstag)

Nem vagy. :D Bár én csak egyet vennék a többi pénzt meg zsebreraknám.

Tulajdonképp nem rossz bár ez a szöveg a továbbfejlesztett mva panel kapcsán...sántít. Racecam talán tudna mondani róla valamit. :U
A 6cm-es emlhetőség se nyűgöz le. Talán nagyok az elvárásaim.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#27) ddekany válasza nagyArc (#24) üzenetére

ddekany
(addikt)

Jó eséllyel csak marketing duma, mint általában minden, de egyébként van mit javítani a betekintési szöggel kapcsolatos anomáliákon xVA-k esetén akkor is, ha az 1:10 kontrasztot továbbra is 178 foknál adja egy panel. Ugyanis, xVA-k gondja az, hogy merőleges (0 fokos) rátekintésnél sötétebbek mint akár néhány fokkal arréb, így hiába ülsz pontosan a monitor előtt, a közepén lényegesen sötétebb mint a széle felé. Ez sötét képrészeknél állatira látszik (már normál képarányú 19"-esen is), világosaknál gyakorlatilag nem. Na, ezt a jelenséget sehol nem számszerűsítik, pedig bizony jó lenne tudni melyik xVA panel hogy áll ezzel...

[ Szerkesztve ]

(#28) Johnny Cage válasza ddekany (#27) üzenetére

Johnny Cage
(addikt)

A jelenség neve Gamma Shift és valamennyi xVA panel szenved tőle. Mindegyiknek megvan a buktatója, ilyen ez az LCD technológia, egy átmenet.

(#29) ddekany válasza Johnny Cage (#28) üzenetére

ddekany
(addikt)

Igen, és én itt a számszerűsítést hiányoltam... ha van olyan, hogy ez egyik xVA panel típus jobban, a másik kevésbé csinálja ezt.

Egyébként, #20-ra valami reakció?

(#30) waverider válasza simonzé (#9) üzenetére

waverider
(senior tag)

szintén, akkor már lehet ketten vagyunk? :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.