Hirdetés

Aktív témák

  • PLaci58

    őstag

    válasz DM-Fan #7565 üzenetére

    Egy baj van csak ezekkel az olcsó fogyasztásmérőkkel: semmire sem jók.

    Nem állítottam, hogy túlságosan pontosak. Szerintem nem is az a lényeg, hogy kis fogyasztást pontosan mérjenek. Feljebb meg szerintem elég pontosak. Mivel a mérési tartománya 20 mA-16A között van, ezért elég nehéz 20 mA körül pontosnak lennie.
    Pontos mérést nem olyan nehéz csinálni, ha lesz időm és kedvem, akkor meg is fogom tenni egy egyszerű analóg árammérővel. Az, hogy egy ilyen készülék 3e vagy 10e Ft, az nemigen befolyásolja a pontosságot. Természetesen vannak pontosabb és nagyon drága műszerek, de a célnak szerintem a legolcsóbb is megteszi. 3-5%-os pontosság nekem elég ilyen célra. Na bumm, 100KWh-nál téved max. 5 KWh-t. Egyelőre hiszek a műszernek, amikor 6-8 W-os készenléti teljesítményfelvételt jelez. Azért az még nem olyan rettenetes, főleg, hogy pl. egy műholdvevőre 10/30W-ot írnak (készenlét/üzem).

    vasii !
    Nem is sok az a 100 Ft, de gondolj bele, hogy most legalább 10 készüléket számoltam itt össze a lakásban. Ha csak mindegyik ennyit fogyaszt máris havi 1000 Ft-nál tartunk :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

Aktív témák