Hirdetés

  • Retro Kocka Kuckó 2024

    lo Megint eltelt egy esztendő, ezért mögyünk retrokockulni Vásárhelyre! Gyere velünk gyereknapon!

  • Senua’s Saga: Hellblade II teszt

    gp A szkizofréniától és rabszolga-kereskedőktől egyaránt szenvedő Senua újabb különleges utazásra indul, ezúttal a messzi észak ősi istenekkel és modern kegyetlenséggel teli vidékére.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz cucka #6501 üzenetére

    Köszi a választ.
    Igen, épp a bottleneck-eket szeretném megragadni, és felmerült bennem, hogy esetleg az Apache-csal ilyen módon való regexpes szarakodás esetleg lassíthatja az oldalbetöltést, mert tárhelyen szándékosan elhelyeztem egy időméregetőt, először az elején hívom meg a fv.-t, majd a kiíratások legvégén megint, és az eredményét kiírom, és van, hogy többet várok, mint a kiírt eredmény (a script maga jó), ami mondjuk következhet abból is, hogy valamiért lassan reagál a szerver a kérésre, vagy f#ngom sincs. :F

    Amúgy itt az időméregető:
    <?php

    //Oldal generálási idejének számolásához ( http://weblabor.hu/cikkek/idezojelek )
    function getmicrotime() {
    list($usec, $sec) = explode(" ", microtime());
    return ((float) $usec + (float) $sec);
    }

    $time_start = getmicrotime();

    /// blablabla, vizsgálgatás, kiíratás, stb.

    // oldal legvégén:
    $time_end = round( getmicrotime() - $time_start , 5 ) ;
    echo '<small>|| Oldalgenerálás: '.$time_end.' s ||</small>';
    ///... HTML-kód befejezése (pl. </body></html>)

    "A RewriteRule-ok alapból így működnek. Fentről lefele halad a .htaccess fileban egészen addig, amíg talál egy megfelelő sort, ami alapján átírja az url-t"
    Sejtettem, csak még sajnos a gyakorlatban nem volt időm megtapasztalni, hogy is van ez, addig azért kérdeztem, hátha van valakinek erről már tapasztalata korábbról, mert egyelőre azt sem tudom, hogy olyan feltétel esetén, ami stimmel, megáll-e egyáltalán a vizsgálat. (Szerk.: valszeg erre való az [L] flag használata. Itt egész jó lista van a flagekről: [link]. Meg egy igen alapos leírás a mod_rewrite-ról, aminek mondjuk tisztában vagyok az alapjaival, csak ezt a többes feltételt nem próbálgattam.)
    Mindjárt megpróbálok utánanézni.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák