Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #41997 üzenetére

    Én előbb lehúznám OFF-ra a 'max fény'-t, és csak utána csökkenteném (opcionálisan) az OLED Fény-t. Ilyenkor kvázi visszakapcsolod a kijelzőt SDR fényerő módba, ami a W alpixelt illeti. Na meg persze dinamikus izék Ki...
    Az ilyen összevetés pedig nagyon függ a tartalomtól is. Olyan jeleneteket nézz, ahol a HDR kiadás sem megy 100 nit fölé. Ne a kis világos foltokat hasonlítsd össze, amik az SDR anyagon le vannak vágva, a HDR-en pedig kiragyognak, hanem a kép többi részét (amit úgy egyszerű, ha olyat választasz, ahol épp nincs is jelen vakító folt).

    (#42017) alaves - Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen sűrűn futtatod le. A 4 és 2000 óra szerintem arra vonatkozik, hogy korábban (sűrűbben) nincs értelme, de abból nem lesz fizikailag semmi baj, ha később fut le (csak annyi, hogy ha már kéne számottevő kompenzáció, azt nem kapod meg, míg le nem fut végre, de ez azt is jelenti, hogy amíg nem látsz hibát, addig ráérsz vele).
    A hosszabbik JB futása utáni hiba kétféle lehet:
    - nem volt elég tartalék
    - tökéletlen maga a JB mérés/kompenzálás (lásd "téglalap hiba", csak másképp)
    Mindkét esetben mindegy, hogy a legutolsó sikeres futtatás előtt hányszor, vagy hányszor nem futott le (szerintem), mivel ez mindig csak mérés, nem okoz fizikai változást, a gyári tartalék pedig valami fix dolog, pl. 1000 nit lenne a csúcs és 700-ra lövik (ez csak vaktában írt példa). Itt ugyan akkora fogysz ki a 300 nit extrából, ha naponta kétszer, vagy csak 2000 óránként fut le.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák