Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz csakb #12348 üzenetére

    azzal en is teljesen egyetertek, hogy inkabb fenykepezzen sokat es majd ha rajon tenylegesen hogy mit akar/mi hianyzik akkor vegyen obit..
    es az is igaz, hogy neha lehet 50-nel, televel is tajkepet loni, 35 fixel meggyakrabban. de az esetek nagy reszeben sztem a 14-18mm kozotti tartomanyt hasznalnam tajkepekhez, epuletfotokhoz...(de majd ha kesz lesznek a panorama kepeim postolok par kepet peldakepp, pano vs 18mm. pedig nem lehet mondani hogy nem probalkoztam, masztam keritesre meg mindenhova de 18mm legtobbszor nekem esetleg legifotonal lenne eleg :DD)
    arrol nem beszelve hogy a nagyfelbontasu vazakon kroppal azert egesz sok mindent meg lehet oldani. szoval egy 35-os idealis gyutavu kepet meg ki lehet kroppolni egeszjol egy 24mm-en lott kepbol. viszont ha kicsi a latoszog akkor max panoramazni tudsz. akkor meg pl sokszor ugrott a tobb expos hdr, tengernel a hullamzas miatt is problemas. mozgo hajok, emberek szinten nem jo. fenyekrol ne is beszeljunk...

    12-24 a masik lehetoseg. ez a 10-20 3.5 mennyiert szokott menni?
    multkor majdnem vettem egy 11-18 tamront. nagyon olcso volt, de tesztekben nagyon lehuztak...nagy igenyeim nincsenek a latoszogon kivul, fokuszsebesseg sem erdekel, fenyero sem kell, csak legyen minel elesebb f8-on...kitobinal semmikepp se legyen sz@rabb...

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák