Hirdetés
- A természettel együtt ébredeznek a hardverek
- A '90-es évek jutnak az eszünkbe az ATK készülő egeréről
- Huszadik születésnapjára eléggé megváltozott az Antec nagytornya
- Még a saját szövetségeseivel szemben is fegyverként használná az AI-t az USA
- Mégis meglepi egy új GeForce-szal a rajongókat az NVIDIA?
Aktív témák
-
klambi
addikt
A nagy videokártya gyártó vállalat legújabb zászlóshajójáról jelentek meg információmorzsák. A kártya az ún. ''tape out'' fázisba került, így már csak pár hónapot kell várni a megjelenéséig.
A G80-as a hírek szerint 32 futószalaggal rendelkezik, emellett 16 vertex processzort is tartalmaz.
Az Nvidia felfogása szerint a jövőben megjelenő játékokhoz kétszer annyi pixel feldolgozó egységre van szükség, mint vertex és geometria feldolgozó egységre.
Az ATI-nak erről teljesen más a véleménye. A kanadai vállalat ez egységesítésen dolgozik, azaz a jövőben nem különböztet meg Pixel és Vertex shader egységeket. Lefordítva ez azt jelenti, hogy ha a gyártó készít egy 64 shadert tartalmazó chipet, akkor a vertex, pixel és geometria adatok feldolgozása egyazon időben történik meg, nincs várakozási idő.
Az Nvidia G80-asának pontos paraméterei egyelőre sajnos nem ismertek, valószínűsíthető hogy a kártya magjának órajele 700 MHz fölött lesz, de rövid időn belül erre is biztosan fény derül.
A két gyártó különböző felfogásának köszönhetően ismételten nagy csaták várhatóak a videokártya piacon.
Aktív témák
- Router gondok
- Xbox tulajok OFF topicja
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Autós topik
- Spórolós topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha különkiadás 2 – Kajás poénok
- További aktív témák...
- AKCIÓ! Dell Precision 3571 4G LTE i7-12700H 32GB 1000GB FHD RTX A1000 4GB 1 év teljeskörű garancia
- Thermalright Aqua Elite 360 V3
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 5000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- ÚJ/BONTATLAN Microsoft Surface Laptop 7 X Elite 16GB 512GB
- Ritkaság! Kékséges Nothing Phone 3A 12GB/256GB - 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


