Hirdetés

2018. november 15., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6551) kiskornel válasza BLOODSHOT (#6544) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

Látom már megoldottad. PC-n az IrfanView először a beágyazott jpg-t nyitja meg, azt le lehet menteni. De a Breeze Browser Pro is tud Decode JPG-t.

Örülök, hogy sikerült a művelet...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#6552) cOxeR válasza BLOODSHOT (#6550) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Korrekt áron csinálták akkor meg.

(#6553) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#6550) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Jó tudni, hogy van élet a Kürt Kft.-n kívül is. ;) Mindenesetre szerencséd volt, örülök neki.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#6554) HSM válasza kiskornel (#6542) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Milyen M42 50-esed van? Rekeszelés nélkül éles a képszéleken is? Nekem van egy CZJ Biotar 58/F2-m, amit amúgy imádok, de rekeszelés nélkül elég életlen a kép külső 1/3-adán, F5.6 alatt... A szovjet kopi, Helios 44-2-m ugyanez a mese...
A leírt fénymérés szvsz felesleges hercehurca, mind a csipes, mind a csipnélküli adapterrel röhögve mér fényt a váz rekeszelve is. Csipes adapterrel annyi a trükk, hogy a legkisebb beállítható rekeszen hagyod. Így az Exif hamis lesz, de nem kell külön belőnöd a megfelelő rekeszt a gépen is. Így simán tudsz fotózni, hogy tág rekesszel fókusz, rekeszelsz, fénytmérsz, és kép.

(#6555) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#6553) üzenetére

BLOODSHOT
(senior tag)

Érdemes elmenteni a számát, mert tényleg jó.

(#6556) kiskornel válasza HSM (#6554) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

Helios 44-em van, azt tényleg rekeszelni kell, mert az a kép közepén is homályos (pixelkukkolva).
Egyébként a Pancolar 50-esről beszéltem. Képszéleken nem nézegettem (illetve igen, mikor tájfotóztam, de ott illik amúgy is rendesen lerekeszelni).
450D-n nekem még sose jött be a fénymérés vele. Csak saccolni tudtam a fénymérő alapján, és mindig 2, 3 expot kellett készítenem.
Ha chippes, akkor mindig el van tólva valamennyivel a fénymérője. kb. -1,1/3 nál volt helyes expon, erre emléxem.

Nagyon néha max szembefordítva használom az obit a 100/2,8 macro előtt. Egyszer tartottam egy összehasonlítást (normál alkalmazás), és a 17-55-höz képest nem volt látható különbség. Az meg minden szempontból kényelmes, elektroinkával kiszolgál. Szvsz kettővel-hárommal visszalépés lenne számomra az M42-vel a további erölködés.

[ Szerkesztve ]

(#6557) Beleczkil

Beleczkil
(tag)

Lenne egy láma kérdésem - amatőr szinten fotózok csak, gép: EOS 500D -, érdemes portré markolatra beruházni ? Magamfajta amatőr számára van értelme, előnye? Ha van, mi szól mellette?

"10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem"

(#6558) HSM válasza kiskornel (#6556) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Áh, így világos. A Pancolar-nak is gyengéje a képszél, legalábbis a tesztek szerint. :( Általában nem zavar a dolog, de néha jól jönne a kompozíció miatt az élesebb szél rekeszelés nélkül. Amúgy ha 17-55/2.8-am lenne, én se sokat gondolkoznék, m42 vagy az. :DDD

(#6559) adamka16 válasza Beleczkil (#6557) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

Én markolattal együtt vettem az 500D-m, de sokkal biztosabb fogást ad nagyobb obival. De hogy ez megér-e ekkora felárat...? nem tudom én használtan vettem a gépet markolattal, szinte féláron. annyit megért 100%-ig.

(#6560) .DLL válasza Beleczkil (#6557) üzenetére

.DLL
(PH! nagyúr)

Mekkora kezed van?
Ha nagy, akkor nem árt, bár írt a fórumra egy igen nagy kezű felhasználó, akinek a kisujja már kényelmesen lelógott a markolatról, és a gépet alulról támasztotta.

Amatőr szinten is adódhat hosszabb kirándulás több napos túra, nem biztosított hálózati feszültséggel, ilyenkor a dupla akkumlátor jól jöhet, főleg, ha videózni is fogsz.

Én is hasonló cipőben járok, szerencsére alsó-középkategóriás kezem van, és még az 550D-t is kényelmesen fogom, telével is, úgyhogy nekem nem kell a markolat. A 20D-nél pedig egy percig nem fordult meg a fejemben, hogy portrémarkolatot vegyek. Inkább pótakksim és egyel több obim van most. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#6561) Beleczkil válasza .DLL (#6560) üzenetére

Beleczkil
(tag)

Háááát nem mondanám kicsinek a kezem, a sima vázon épp, hogy elfér. :D

Az lenne a kérdésem, hogy a markolat plusz súlyától "stabilabb"-e a gép?

(#6562) Gondwana válasza Beleczkil (#6561) üzenetére

Gondwana
(PH! addikt)

Megfelelő légzéstechnikával és koncentrációval szerintem sokkal többet tudsz stabilizálni, mint +0.2kg ballaszttal.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#6563) Beleczkil válasza Gondwana (#6562) üzenetére

Beleczkil
(tag)

Akkor rosszul fogalmaztam, nem a kézremegésre gondoltam, hanem a nagyobb objektívek "ellensúlyozására", de közben eldőlt a kérdés, meg van a markolat és első próbálkozásra tetszik a változás. Köszi a helpeket. :D

(#6564) zolka78 válasza Gondwana (#6562) üzenetére

zolka78
(senior tag)

Basszus, nem az elnököt akarja lelőni 500 méterről, csak a fényképezőgépét akarja stabilabban tartani a bumszli kezeivel :D

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#6565) Beleczkil válasza zolka78 (#6564) üzenetére

Beleczkil
(tag)

Jól mondod. :D

(#6566) hattorihanzo

hattorihanzo
(fanatikus tag)

Ha valakit érdekel esetleg, az erzsébeti interspárban láttam egy 350D-t 59.900 Ft kitobival.
Tegnap még megvolt.

(#6567) fattyu válasza zolka78 (#6564) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

Meglepődnél mennyi párhuzam van a lövészet meg a fényképezőgép kezelés között :D:D:D

Helyes testhelyzet légzés nagyon finoman "sütni" meg ilyenek :D

too many guitars, too little talent.

(#6568) zolka78 válasza fattyu (#6567) üzenetére

zolka78
(senior tag)

Volt szerencsém sokat lőni 1-2 lövész fegyverrel, így ezt az állításodat nem tudom komolyan venni, főleg ezt nem: mennyi párhuzam van a lövészet meg a fényképezőgép kezelés között. Ez így szerintem nem állja meg a helyét. Az egyértelmű, hogy stabil fogással kell az exponálást végrehajtani, mág a nagyon rövid záridőnél is. De ezek az állítások majdnem olyanok minha legalább egy jóga tanfolyamra kellene beíratkozni, hogy az 1/15 zárídőt valaki ki tudja tartani.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#6569) fattyu válasza zolka78 (#6568) üzenetére

fattyu
(PH! kedvence)

Kicsit többet láttál bele mint mondtam...

too many guitars, too little talent.

(#6570) HSM válasza zolka78 (#6568) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

"De ezek az állítások majdnem olyanok minha legalább egy jóga tanfolyamra kellene beíratkozni, hogy az 1/15 zárídőt valaki ki tudja tartani."
Az 1/15 záridőnél az se mellékes, milyen gyújtótáv mellett. Mondjuk egy stabilizálatlan 300-as tele kitartása 1/15-ig még egy profi jógást is zavarba hozna szvsz. :D

(#6571) Dictator^

Dictator^
(PH! kedvence)

szerk. megvan.

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#6572) zolka78 válasza HSM (#6570) üzenetére

zolka78
(senior tag)

Ez bizony így van, nem is írtam konkrétumokat. És aki fényképezőgépet vesz a kezébe az már azért elvárható, hogy tudja mihez kell nyúlnia, hogy ne mozduljon be 300mm-nél. Vagy ha nem tudja és segítséget kér, akkor sem a megfelelő légzésről kezdenek el neki beszélni. A nagy kezű embereknek meg inkább grip mint légző tanfolyam.

(#6573) *Ropi* válasza zolka78 (#6572) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Pedig pont a légzés az, ami nagyban meghatározza a dolgot.

(#6574) ZeN973 válasza *Ropi* (#6573) üzenetére

ZeN973
(tag)

Külföldön vásárolt EOS 550D ben benne lehet a magyar menü? :F
Illetve bele lehet tenni ha nincs benne? :F
Aki tudja kérem segítsen!
Köszi!

"to punish and enslave"

(#6575) *Ropi* válasza ZeN973 (#6574) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nem tudom, mennyire szegmentálnak: elvileg az EU.n belüli vásárlásúaknál benne kell lennie. Megér egy telefont a Camera Kft.-hez.

(#6576) adamka16

adamka16
(PH! addikt)

Ötleteket várok mattüveg tisztításához. akadt egy sötét valami piszok majdnem a kör mellett és eléggé idegesítő tud lenni fotózáskor. Mi a megoldás? :U

(#6577) kiskornel válasza adamka16 (#6576) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

Csak szakszervíz. Esetleg befújhatsz a tükörakánába blowerrel, de énnálam felesleges volt. Szokj hozzá, vagy szakszervíz.
Megj.: a 60D-nek cserélhető a mattüvegje. Múltkor olvastam a leírást, hogy különleges csipesszel kell, érintés nélkül, gyorsan cserélni, meg hasonlók... Pedig az cserélhetőre lett tervezve!
Szóval én nem ajánlom, hogy egyedül csesztesd. Ha mégis, akkor a Google a barátod alapon csak találsz leírást hogy kell. Esetleg a youtube... De szerintem ezzel ugrik a garid!

[link] ez alapján az 550D-nek nem cserélhető a mattüvegje...

[ Szerkesztve ]

(#6578) adamka16 válasza kiskornel (#6577) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

olvastam, hogy mikroszálas kendő ujjra és nem esik bántódása semminek és a por is lejön.
blower nem nagyon használt neki. :(

(#6579) HSM válasza adamka16 (#6578) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

A mikroszálassal óvatosan, mert ha nem full 100% tiszta, akkor könnyen több kosz lesz tőle, mint kevesebb.... Én obitisztításnál jártam pórul vele, pedig szemre tiszta volt. Mosás után viszont tökéletesen funkcionált. :D

(#6580) adamka16 válasza HSM (#6579) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

hasonlót tapasztaltam már én is a kijelzőnél. csak elkente a zsírt rajt, nem hogy tisztította volna.

(#6581) adamka16 válasza adamka16 (#6580) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

hát ez bizony nem jön le rendelkezésre álló eszközeimmel :( így jártam kategória..

(#6582) kiskornel válasza adamka16 (#6578) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

??? a mattüveg az a focusing screen. Az fent van a toronyba a pentatükör mögött (ami a pentaprizma helyett van belépő szintű gépekbe). Nekem az koszolódott be.
De ha te mikroszálas kendő + ujjal akarod tisztítani, akkor sztem te a félig áteresztő tükörre gondolsz. Mondjuk azt sem ajánlatos csesztetni...
Mikroszálast amúgy sem ajánlom. A szemüvegek tsztítására adnak kis kendőket. Egy bontatlan sterillel legfeljebb...

[ Szerkesztve ]

(#6583) HSM válasza kiskornel (#6582) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

Nem, az a torony alatt van, arra jön rá a pentatükör/prizma.

(#6581) adamka16, (#6582) kiskornel: Ezen az oldalon fenn is van, hogy lehet szétszedni, bár én nem biztos, hogy bejátszanám... :U [link]

[ Szerkesztve ]

(#6584) adamka16 válasza HSM (#6583) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

ha ki is tudnám venni se tudnék vele mit kezdeni. elég érzékeny cuccnak tűnik és még nem is üvegből van hanem valami műanyagból ha jól tudom. úgy meg pláne nem jó dolog

(#6585) kiskornel válasza HSM (#6583) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

Jaja. Úgy értettem a "mögötte"-t. Én ezt láttam (mondjuk ez 60D): [link]

Csak ujjal hozzá ne érj!

(#6586) ZeN973 válasza ZeN973 (#6574) üzenetére

ZeN973
(tag)

Köszi! :R

"to punish and enslave"

(#6587) adamka16 válasza adamka16 (#6584) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

kicsit jobban megnéztem és nem az alsó felén van a szmötyi hanem a kukucska felől. így csak kiszereléssel lehetne megtisztítani. hát ez nagyon jó

(#6588) adamka16 válasza adamka16 (#6587) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

elmondhatom hogy mattüveget is pucoltam :P kiszerelve.... :K

(#6589) HSM válasza adamka16 (#6588) üzenetére

HSM
(PH! félisten)

És sikerült a műtét kellemetlen "mellékhatások" nélkül?

(#6590) adamka16 válasza HSM (#6589) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

persze. elég könnyen ment a dolog. multiméter mérőtüskéjével kipattintottam azt a kis fém keretet egy csipesszel kivettem, bedugtam a mikroszálas kendőt a féligáteresztő tükörhöz majd arra szépen rápottyant, onnan meg csipesszel már ki tudtam venni. ráfújtam egyet és már ment is vissza a helyére. AF pontos ugyan úgy mint előtte. pár nagyon apró porszem maradt rajt, de az már egyáltalán nem zavaró, meg azok valszeg a lenspen ecsettel kerültek rá az érdes felére. ráfújtam pumpával+3-4 bar levegővel és most egész korrekt, legalábbis így már nekem nagyon megfelel. Nem nagy ördöngösség amúgy kivenni. 1 perc alatt megvan vele az ember pedig én se pormentes szobában csináltam.
Már az érzékelő is makulátlan pedig nagyon sajnáltam a pénzt ezekre a tisztító cuccokra. vettem egy giottos rakétát, lenspen-t objektívhez, lenspent a szenzorhoz, aztán 10e huf. de legalább ingyen kihozták a extreme d.-ek az újságoshoz. :B
mellesleg még egy kis off, de mennyiért tisztítanak egy teljes gépbelsőt?

[ Szerkesztve ]

(#6591) BLOODSHOT válasza k1csi (#6524) üzenetére

BLOODSHOT
(senior tag)

Nem lennék képes, csak kérdeztem valamit.

Nem használok vakut, mert aki esküvőn vakuzik az szerintem a legnagyobb hibát követi el amit csak lehet. Ugyanis egy ETTL vakunak a szar műfénye lesz mindenhol + egyből észrevehető leszel, bárhol is vagy.
Persze vannak szintek, ki hogy fotózik. Nagy fényerejű optikákat kell venni, nem a vakut villogtatni mint egy partyfotós.
Erről igazából eldiskurálhatnánk napokat, de felesleges

Dehogy visszatérjünk a témára.

A tegnapi esküvőt, 2 5D mark II-vel toltam végig, az egyiken 50 1.2L, a másikon 24 1.4L II.

Végig lehet tolni egy esküvőt ezzel a két optikával, meggyőződésem.

Most hogy egy egész nap az 50 1.2 vel fotóztam, nekem is az a véleményem, hogy ég és föld az 1.4-hez képest. Gyakorlatilag az 1.4 a legrosszabb választás a 3 50mm canon közül.
1.8 alatt nincs éles képe. és 100.000 Forint Az 1.2-nek, 1.4-1.6-on már penge képe van. Legalább is a modellnek ami nálam van.
A 50 1.8 ami 1/5öd anyniba kerül, mint az 1.4-es, jobban megéri szvsz, mert majdnem hozza azt a szintent.

Volt 100-as macrom. Én nem szoktam részleteket fotózni, sem nagyon beállított dolgokat.
70-200-at nem szoktam esküvőn használni, maximum beszédeknél, vagy olyan életképeknél ahol szükséges, ami az esetek 5%-ban fordul elő.
Megtartom a 24-70-et a modellfrissítésig és megpróbálok kifogni egy jó 50 1.2-t a 220 voltnál.

[ Szerkesztve ]

(#6592) BLOODSHOT

BLOODSHOT
(senior tag)

Ez pl a tegnapiról 50 1.2-vel

[link]

ez pedig a múlthétről 14 2.8L II-vel

[link]

[ Szerkesztve ]

(#6593) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#6592) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Az első képen valami világított, mert erős árnyék van a szemben lévő hölgy arcán az álla-szája-orra területén.

(#6594) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#6593) üzenetére

BLOODSHOT
(senior tag)

Semmi nem világított.

(#6595) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#6594) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Videós melletted fejlámpával? Mert a menyaaazony haja erős árnyékot vet a hölgyre.

(#6596) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#6595) üzenetére

BLOODSHOT
(senior tag)

Nem használok vakut, a fentebb leírtak miatt sem, pl. A videós sem, minek használna amikor gyönyürű szórt fények voltak?:)

(#6597) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#6596) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Akkor mögöttetek egy rokon... :)

(#6598) BLOODSHOT válasza *Ropi* (#6597) üzenetére

BLOODSHOT
(senior tag)

:D

Mögöttem senki nem volt...

lényeg h megveszem az 50 1.2-t. Szerelmes vagyok belé. Mindenkinek aki hezitál, ajánlom.

Amit meg mégjobban imádok az a 24 1.4L II. 24-70-re már rá sem nézek :U

[ Szerkesztve ]

(#6599) *Ropi* válasza BLOODSHOT (#6598) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Én Sigma 50/1.4-re pályázom, majd összehasonlíthatjuk, csak nehogy sírva fakadj... ;] ;) :D

(#6600) cOxeR válasza *Ropi* (#6599) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Csütörtökön meglesz, legalább is bízom benne. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.